Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nepatīkamu pārsteigumu savos telefona rēķinos ieraudzījuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas klienti, kuri ar bibliotēku sazinājušies pa tālruni. Trīs un pat seši eiro bijuši jāmaksā par vienu sarunu ar Gaismas pils saimnieku, lai noskaidrotu, vai interesējošā informācija ir atrodama bibliotēkas krājumos.

Izrādās, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) savas izmaksas par telefona sakaru pakalpojumiem pārlikusi uz klientu pleciem, kuriem par katru sarunu ar bibliotēku nākas maksāt pat vairākus eiro. LNB noslēgusi līgumu ar CSC Telecom, un tagad, zvanot no populārākajiem telekomunikāciju operatoriem, tiek iekasēta samaksa par katru minūti, sākot no 7 centiem par minūti.

LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts skaidro, ka telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēju bibliotēka izvēlējusies saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu, kas nosaka izvēlēties lētāko piedāvājumu. „Saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu, piedāvājuma izvēles kritērijiem un konkrētā iepirkuma nolikumu šajā gadījumā izvēlēts piedāvājums ar viszemāko cenu, kas nodrošina valsts līdzekļu taupīšanu,” uzsver Zilberts.

Valsts naudas taupīšana gan tiek veikta uz iedzīvotāju rēķina, kuriem tagad nākas maksāt diezgan dārgi par iespēju sazināties ar bibliotēku. Tomēr pašai LNB sanācis ievērojams ietaupījums.

„Iepriekš telefonijas sistēmas izmaksas (samaksa par pakalpojumu un sarunām operatoram) Latvijas Nacionālajai bibliotēkai bija salīdzinoši ļoti augstas (vidējās izmaksas par telefonijas pakalpojumiem  mēnesī iepriekšējā līguma ietvaros, piemēram, 2013. gadā aprīlī bija ap Ls 630 jeb € 900), bet klientiem sarunas ar LNB bija bez maksas. Šobrīd LNB kopsummā maksā teju septiņas reizes mazāk par sarunām, sistēmas uzturēšanu un pieslēgumu Publiskajai telefonijas sistēmai (ap €130 mēnesī),” ietaupījumu raksturo Zilberts.

Operators, kurš nodrošinātu bezmaksas sarunas klientiem no visiem Latvijā aktīvajiem telefonijas tīkliem, konkursā par Publisko telefonijas sistēmas pieslēguma uzturēšanu vēlējies saņemt ievērojami augstāku samaksu nekā citi pretendenti. „Šāds variants nebija akceptējams, jo nepastāv argumenti, lai pamatotu nesalīdzināmi dārgas sistēmas uzturēšanu no nodokļu maksātāju puses, kā arī LNB arvien vairāk cenšas apkalpot klientus ar interneta palīdzību: ar LNB var sazināties gan pa e-pastu, gan izmantojot sociālos tīklus, gan specializētus pakalpojumus LNB portālos,” skaidro LNB pārstāvis.

Tagad, zvanot no Tele2 tīkla, viena sarunas minūte ar LNB izmaksās vidēji 13 centus, no Bite tīkla – 7 centus,no LMT – 11 centus, savukārt no Lattelecom – 4 centus.

„Zvans uz LNB klienta telefona rēķinā šobrīd parādās ailītē „zvans citam operatoram”, apmaksājot katru sarunas sekundi. Tas, cik klients maksā, ir atkarīgs no konkrētā klienta operatora un LNB, protams, būtu priecīga, ja operatoru savstarpējie norēķini būtu zemāki,” uzsver Zilberts.

Operatoriem nav pienākuma brīdināt zvanītāju, ja tas piezvanījis uz tālruni, ar kuru būs maksas saruna, kas nav iekļauta abonēšanas maksā. Atsevišķi operatori šādu brīdinājumu piedāvā, bet ne visi. 

Novērtē šo rakstu:

0
0