Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Neatbilst patiesībai minējumi, ka pretēji oficiāli paustajai nostājai nemaksāt izpirkuma naudu par Sudānā nolaupītajiem trim Latvijas pilsoņiem, tas tomēr tiktu apsvērts. To, lūdzot oficiāli neatsaukties, Pietiek pastāstīja par ķīlnieku krīzi informēta amatpersona.

„Slepenas sarunas par izpirkuma maksu netiek vestas,” teica avots, uzsverot, ka „tas nav stāsts par naudu, tas ir stāsts par principu”. Proti, iemesls šādai nostājai neesot Latvijas grūtā finanšu situācija, bet vispārpieņemtais princips nemaksāt ķīlnieku sagrābējiem, lai nolaupīšanas draudus neradītu citos bīstamos pasaules reģionos strādājošiem Latvijas pilsoņiem, jo „parādītos ziņa, ka latvieši maksā”.

Trīs aizvadītās ceturtdienas vakarā Sudānā nolaupītie Latvijas pilsoņi bija uzņēmuma GM Helicopters helikoptera apkalpes locekļi. Šis Latvijā reģistrētais uzņēmums sadarbojas ar ANO, pārvadājot pārtiku un medicīnas preces Pasaules pārtikas programmas (WFP) misijas ietvaros. Tā kā Latvijai nav divpusējo attiecību ar šo Āfrikas valsti un pilsoņu kara plosītās Sudānas valdība pilnībā nekontrolē situāciju valstī, ķīlnieku krīzes risināšanā iesaistījusies ANO.

Par sarunām informēta Latvijas amatpersona Pietiek atzina, ka nolaupītajiem gūstā var nākties pavadīt pat vairākus mēnešus, bet ir cerība uz laimīgu atrisinājumu. „Tas prasīs daudz laika, bet nekas dramatisks netiek prognozēts,” teica Pietiek avots.

Aizvadītās nedēļas nogalē bija neoficiāla informācija, ka apsvērta jaunā ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska došanās uz Sudānu, tomēr šī ideja atmesta, saprotot, ka tā var būt nelietderīga misija, jo pilsoņu kara plosītās Sudānas valdība pilnībā nekontrolē situāciju valstī, tādēļ faktiskās sarunas par ķīlnieku atbrīvošanu būtu jārisina ar nemierniekiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0