Menu
Pilnā versija
Foto

No kredītbirojiem līdz totalitāram komunismam

Oskars Mežonis, pensionārs · 26.04.2013. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

“Kontrole par katru pirkumu”, šķiet, ir jaunā kredītbiroju likuma izveides misija jeb mērķis. Vienkārši skaidrojot – atgriežamies pie vecajām totalitārajām komunisma metodēm, kad ierindas pilsonis un viņa maciņš tiks kontrolēts, pašam to nezinot.

Pēc īpaša pieprasījuma konkrētas personas, uzņēmumi un iestādes attiecīgo informāciju varēs pieprasīt. Pilsonim pašam nezinot, visa šī informācija – maksājumi par elektrību, sakariem, siltumu, kredītiem, norēķiniem ar kredītkartēm – tiks krāta vienotā datubāzē, kuru uzturēt varēs izredzētie uzņēmumi, tai skaitā bankas.

Protams, mērķis ir cēls – disciplinēt ierindas pilsoņa tieksmes aizņemties, pirkt un maksāt rēķinus savlaicīgi, tā saņemot ievērojamas atlaides. Bet varbūt šis ir tikai kredītbiroja mārketinga triks, jo faktiski tā saucamie kredītbiroji varēs iemantot KGB un čekas stila instrumentus kontrolē pār pilsoni.

Nepietiek ar to, ka VID, VSAI, IeM jau ir dati par katru personu. Tagad šie dati būs brīvi pieejami trešajām personām 24/7 un pēc pieprasījuma jebkuram uzņēmumam ar pilsoņa “N” piekrišanu (vai bez tās). Sanāk tā, ka sākam līdzināties Ķīnai, Ziemeļkorejai un atgriežamies pie totalitārā komunisma, ko sauc par kapitālistisko demokrātiju.

Vai tiešām kredītbiroja izveides mērķis ir veicināt patēriņu, disciplinēt pilsoni “N” vai gluži otrādi - kontrolēt pilsoni “N” visās viņa ikdienas gaitās un norēķinos? Kur paliek datu konfidencialitāte un “privātās dzīves” neaizskaramība?

Mani māc bažas par to, vai nepieciešams šāds čekas stila visu varenais “kredībirojs”, kurš vēl vairāk sašķels sabiedrību “turīgajos” un “nullēs”, sistēma, kurā “nauda” vai tās neesamība tiek izspēlēta kā “absolūtais” vērtību mērs sabiedrībā, kurā dzīvojam. Vai tiešām mums vajag atgriezties pie pilnīgas kontroles pār pilsoni “N” un totalitāra komunisma šajā valstī?

Vai mums vajag vēl vienu administratīvo kontroles policejisko slogu un nepietiek ar bankām, VID, parādu piedzinējiem, policiju, finanšu policiju, prokuratūru, KNAB, SAB, kas jau ik dienu var bez īpašas minstināšanās uzzināt visu par personu "N", bet tagad nodosim visu šo informāciju arī kredītbirojam un izredzētajām trešajām, tai skaitā ceturtajām personām, kuras darbojas tirdzniecībā no "veļasmašīnām" līdz "automašīnām"?

Novērtē šo rakstu:

0
0