Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kārtējo apstiprinājumu guvušas pēdējā laikā publiskotās ziņas par „maksātnespējas kooperatīviem” un tiesnešiem, kuri tiek izmantoti konkrētu uzņēmumu maksātnespējas procesu virzīšanā „pareizajā” virzienā, - par to liek domāt Pietiek rīcībā nonākusī informācija par Jūrmalas pilsētas tiesas priekšsēdētājas Svetlanas Beļajevas rīcību saistībā ar AS Rīgas Kinostudija tiesiskās aizsardzības procesa lietu.

Šā gada jūlijā Jelgavas tiesa ierosināja jau ilgstoši finansiālās grūtībās nonākušās un bijušo akcionāru konflikta plosītās Rīgas Kinostudijas tiesiskās aizsardzības procesa lietu, taču ar šīs tiesas lēmumu izskatīšanai lieta pēc AS Rīgas Kinostudija juridiskās adreses tika pārsūtīta Jūrmalas pilsētas tiesai.

Saskaņā ar Latvijas tiesu portālā pieejamo informāciju par Jūrmalas pilsētas tiesas lietu sadales plānu tā 1.1.punktā noradīts, ka Jūrmalas tiesā ienākošās krimināllietas, civillietas un administratīvo pārkāpumu materiāli tiek sadalīti elektroniski.

Plāna 1.4.punktā noteikts, ka Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnešu specializācijas noteiktas, pamatojoties uz Tiesu administrācijas izstrādāto klasifikatoru un tiesnešu profesionālajām zināšanām.

Savukārt plāna 2.punktā norādīta Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnešu specializācija, saskaņā ar kuru maksātnespējas procesa lietas Jūrmalas pilsētas tiesā skata divi tiesneši – Ilze Freimane un Dzintra Danberga.

Savukārt Beļajeva pie maksātnespējas izskatītājiem nav pieminēta. Turklāt tiesu arhīvi nerāda kaut vienu maksātnespējas lietu, kuru pēdējos gados būtu izskatījusi tiesnese Beļajeva.

Taču, kā konstatējuši Rīgas Kinostudijas akcionāri, izrādās, ka šo konkrēto lietu tiesas priekšsēdētāja – tiesnese Beļajeva izskatīšanai tomēr iedalījusi tieši sev, neraugoties uz to, ka viņai nemaz nav noteikta specializācija maksātnespējas lietās.

Tas nozīmē, ka šajā gadījumā, saņemot lietu no Jelgavas tiesas, Jūrmalas tiesā nav tikusi ievērota elektroniskā lietu sadales kārtība, kuru saskaņā ar tā paša plāna 1.3.punktu būtu bijis jāveic pašai Beļajevai.

Iedalījusi sev šo lietu, Beļajeva šā gada 25. septembrī ar nepārsūdzamu spriedumu noraidījusi Rīgas Kinostudijas tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu, par kuru bija izlēmuši uzņēmuma akcionāri, tostarp arī Kultūras ministrija.

Kā zināms Pietiek, Rīgas Kinostudija ar sūdzību par šo tiesneses rīcību un detalizētiem faktiem jau vērsusies pie tieslietu ministra Jāņa Bordāna, aicinot izvērtēt Beļajevas darbības un ierosināt pret viņu disciplinārlietu.

Pietiek ceturtdien neizdevās saņemt nekādus komentārus no Jūrmalas pilsētas tiesas.

Foto - Tiesu administrācija

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0