Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Andrejs Anatolija dēls Rudeško ir lidsabiedrības airBaltic privātās akcionāres SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) 50% līdzīpašnieka - Bahamu salās reģistrētā ofšora Taurus Asset Management patiesā labuma guvējs, kurš minēts premjeram Valdim Dombrovskim (Vienotība) ceturtdien no rīta iesniegtajos dokumentos, liecina informācija, kas ir Pietiek rīcībā. Noprotams, ka tieši līdz ar Rudeško kā Bahamu salu ofšora patiesā īpašnieka nosaukšanu valdībai ceturtdien pastiprinājušas aizdomas, ka BAS un otrs tās līdzīpašnieks, airBaltic valdes priekšsēdis Bertolts Fliks apzināti blefo un ar šantāžai līdzīgām metodēm cenšas nodrošināt airBaltic sagrābšanu.

BAS valdībai oficiāli nosauktais Krievijas pilsonis Rudeško ir līdz šim Latvijā nezināma persona, par kuru, kā pārliecinājās Pietiek, vismaz publiskajās datu bāzēs nav atrodama gandrīz nekāda informācija. Krievijas interneta portālā viperson.ru norādīts, ka Rudeško - pēc visa spriežot, runa ir par to pašu cilvēku - ir beidzis Krievijas Aizsardzības ministrijas Militāro institūtu, Maskavas Valsts juridisko akadēmiju, ir piedalījies "daudzos Krievijas un starptautiskajos investīciju projektos, projektos, kas saistīti ar rūpniecības uzņēmumu, kredītiestāžu un apdrošināšanas kompāniju pirmsinvestīciju juridisko ekspertīzi".

Neko vairāk kā šo Krievijas portāla izziņu par Rudeško nemin arī laikraksts Telegraf, kas ticies ar ceturtdien Rīgā ieradušos uzņēmēju. Turklāt interesanti, ka pat šis laikraksts, kas ārkārtīgi cieši saistīts ar BAS kreditējošo Snoras bankas un Krājbankas faktisko īpašnieku, Krievijas uzņēmēju Vladimiru Antonovu (tiek uzskatīts, ka viņa intereses stāv arī aiz ofšora Taurus), Rudeško sauc nevis par ofšora īpašnieku vai labuma guvēju, bet tikai "pārstāvi".

Pietiek arī zināms, ka nekādu papildu informāciju par BAS nosaukto Bahamu ofšora patiesā labuma guvēju ne līdz valdības sēdei, ne tās laikā nav izdevies iegūt arī ministriem. Noprotams, ka BAS nosauktās patiesā labuma guvēja personības noskaidrošanai pieslēgti Satversmes aizsardzības birojs (SAB) un Drošības policija (DP).

Pēc vairāku avotu teiktā, lielā mērā tieši tas, ka par BAS nosaukto Taurus patiesā labuma guvēju valdības sēdes laikā nav bijis nekādas informācijas, izšķīris to, kāpēc MK ceturtdien ārkārtas sēdē tā arī nepieņēma nekādu konkrētu lēmumu par airBaltic krīzes risinājumu.

Neskaidrība par Rudeško bijusi iemesls, kāpēc gan premjers Dombrovskis, gan satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) medijos kārtējo reizi tikai reflektēja par neskaidrajiem BAS īpašniekiem un smago situāciju lidsabiedrībā, sakot, ka valdība apsver vairākus iespējamās rīcības variantus. Starp tiem, kā zināms, ir valsts līdzdalība airBaltic glābšanā, ieguldot aptuveni 33 miljonus latu pamatkapitālā, airBaltic valstij piederošo daļu pārdošana, lidsabiedrības restrukturizācija vai jaunas nacionālās lidsabiedrības izveidošana.

Pēc vairāku avotu ziņotā, Rudeško, kuru BAS nosaucis par uzņēmēju un Taurus patiesā labuma guvēju, jau ceturtdien vakarā Rīgas centrā tikās ar valdības konsultantes, investīciju firmas Prudentia pārstāvjiem. Tikšanās mērķis - valdības konsultantos radīt pārliecību, ka BAS iepriekš publiski izteiktā gatavība piekāpties visiem valdības izvirzītājiem nosacījumiem nav tikai totāla BAS un Flika blefošana un ka Rudeško pārstāv reālu kapitālu.

Tikmēr Pietiek no vairākiem avotiem arī zināms, ka faktiski saistībā ar BAS patiesajiem īpašniekiem radušās aizdomas, ka aiz Bahamu salas ofšora un BAS nosauktā Rudeško slēpjas vai nu Krievijas miljonāra, Latvijas Krājbankas lielākā īpašnieka  Antonova vai arī Krievijas oligarha, Kremlim savulaik pietuvinātā alumīnija magnāta Oļega Deripaskas intereses. 

Neoficiāli izskan, ka, iespējams, tieši ar abiem šiem Krievijas miljardieriem saistīts Bahamu salu ofšors Taurus un arī Luksemburgā reģistrētais finanšu pakalpojumu uzņēmums Trasatlantic Holdings Company, kas it kā par 9,66 miljoniem eiro iegādājies iepriekš dzēstas airBaltic akcijas.

Kā otrs 50% BAS līdzīpašnieks valdībai norādīts pats Fliks, taču jau ilgstoši izskan aizdomas, ka patiesībā aiz Flikam piederošajām BAS daļām, iespējams, ar trasta līgumu ir paslēpti vēl divi „latvju bāleliņi”, no kuriem viens varētu būt Andris Šķēle, bet otrs Ainārs Šlesers. Neoficiālu avotu teiktais liecina, ka Flikam reāli piederot tikai aptuveni trešdaļa no tiem 50% BAS kapitāla, kurus viņš norāda kā savus.

Kā galvenais atlikušo divu trešdaļu patiesais īpašnieks tiek saukts Šķēle, kurš BAS darbojoties kopā ar Šleseru. Dokumentāla pierādījuma tam gan nav, un kā Šlesers, tā Šķēle līdz šim oficiāli nolieguši savu līdzdalību airBaltic  privātā akcionāra kapitālā.

Kopumā, meklējot atbildes uz jautājumiem, kas īsti un kāpēc pašlaik notiek ar airBaltic skaidru atbilžu nav. Dominē trīs versijas, kas balstītas uz pieņēmumiem. Viena no tām saistīta ar BAS īstenotu reiderismu (uzņēmuma ļaunprātīgu sagrābšanu), otra ar totālu BAS blefošanu sarunās ar valdību par gatavību piekāpties valsts izvirzītajiem nosacījumiem, ar mērķi no valdības izspiests naudu, savukārt trešā – ar valdības konsultanta Ģirta Rungaiņa vadītās Prudentia īstenotu alternatīvu shēmu airBaltic valsts daļu pārdošanai konkrētiem investoriem vai jaunas lidsabiedrības izveidošanu un stratēģiskā investora piesaisti.

Foto no viperson.ru

Novērtē šo rakstu:

0
0