Menu
Pilnā versija
Foto

Par ko maksā jūrmalnieki - atklāta vēstule Valsts kontrolei

Vienotības Jūrmalas reģionālā nodaļu apvienība · 21.03.2011. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nupat saņēmām nekustamā īpašuma un mājokļa nodokļu maksājumu kvītis - summas ir milzīgas un ar mūsu algām nesamērojamas. Arī ģimenes, kuras nav atzītas par trūcīgām, šādu summu nevarēs atļauties maksāt. Tuvākajā laikā saņemsim arī krietni augušus elektroenerģijas rēķinus par aprīli. Bet kas notiek Jūrmalas siltumā un Jūrmalas ūdenī? Tur pašvaldība pati ir saimniece, pati noteicēja. Mēģinājām izpētīt. Mūsu veiktās analīzes rezultāti ir graujoši.

Mēs maksājam nodokļus un rēķinus, kamēr Jūrmalas domes vadība un dažu deputātu ģimenes uz iedzīvotāju komunālo maksājumu rēķina dzīvo „zaļi”, pārpumpējot Jūrmalas kapitālsabiedrību iekasētos līdzekļus savās kabatās.

Pašvaldības uzņēmuma Jūrmalas siltums valdē par valdes priekšsēdētāja vietnieku (jaunizveidots amats, pirms tam bija vienkāršs valdes loceklis ar Ls 500 mēnešalgu) iekārtots kukuļdošanā apsūdzētā Raimonda Munkevica (attēlā) dēls Māris Munkevics (alga 1485 Ls/mēn.), turklāt vēl papildus pieņemti darbā astoņi cilvēki, palielinot algu fondu. To vidū ir deputātes Dzintras Homkas dzīvesdraugs Arvīds Knislis (alga 1480 Ls/mēn.). Viņam tika izveidots ražošanas direktora amats, kuru drīz vien nācās atstāt ierosinātā kriminālprocesa par Dubultu šķeldas izsaimniekošanu dēļ. Taču štata vieta netiek likvidēta.

Dz.Homkas znotam D.Silavam speciāli izveidots amats - transporta daļas priekšnieka vietnieks (alga 800 Ls/mēn.), kaut gan automašīnu skaits Jūrmalas siltumā ir uz roku pirkstiem saskaitāms. Dz.Homkas brāļadēls Kukainis pieņemts darbā par juristu (alga 900 Ls/mēn.). Atjaunotas četras pavasarī kā nevajadzīgas likvidētās katlu mašīnistu vietas Dubultu katlumājā, lai atlikušajiem varētu pacelt algas. Varēs palīdzēt savējiem!

Kopējais darba algas fonda pieaugums Jūrmalas siltumā vien ir Ls 6130 mēnesī, Ls 73 560 gadā. Tas viss, cienījamā Valsts kontrole, uz Jūrmalas iedzīvotāju rēķina, pa tiešo no komunālajiem maksājumiem.

Turklāt pēc tam, kad A.Knislis zaudēja amatu SIA Dubultu šķelda, SIA Jūrmalas siltums vairs no šā uzņēmuma neiepērk no šķeldas saražoto lētāko siltumenerģiju, sadārdzinot siltuma ražošanu, ko apmaksā, protams, jūrmalnieki. Pēc ekspertu aprēķiniem, apkures sezonas laikā šie zaudējumi sasniedz Ls 30 000 mēnesī.

SIA Jūrmalas ūdens par valdes priekšsēdētāja vietnieku iecelts domes priekšsēdētāja vietnieces Larisas Loskutovas draugs Aleksejs Volkovs (alga Ls 1485). Šis amats no jauna izveidots tieši viņam, pirms tam bija valdes loceklis ar Ls 500 mēnešalgu.

SIA Jūrmalas namsaimnieks valdē par priekšsēdētāja vietnieku iecelts Raimonda Munkevica znots Jānis Fricsons ( alga 1200 Ls/mēn.). Šis arī jaunizveidotais amats domāts tieši J.Fricsonam – pirms tam tur bija valdes loceklis ar Ls 500 mēnešalgu.

Nav aizmirsti paši deputāti. Raimonds Munkevics kā pilsētas mēra padomnieks kultūras un sporta jautājumos no tiesvedības brīvajā laikā saņem Ls 1100 mēnešalgu. Ilmārs Ančāns par izglītības jautājumu vadīšanu, kas izraisa vien skolotāju, vecāku un skolēnu masveida protestus, ticis pie speciāli viņam izveidotas algotas Izglītības komitejas priekšsēdētāja vietas, kur saņem tikai Ls 1200 mēnesī. Ar to, protams, ir par maz, tāpēc Ančāna kungs par Ls 500 mēnesī darbojas vēl Jūrmalas slimnīcas valdē.

Namsaimnieka valdē algu saņem arī deputāts Vladimirs Maksimovs (500 Ls/mēn.). V.Maksimovs perfekti pārzina arī Jūrmalas gaismas problemātiku, kurā kā valdes loceklis saņem vēl Ls 500 mēnesī.

Pēc tiesas aizlieguma A.Knislim ieņemt ražošanas direktora amatu Jūrmalas siltumā no domes iegūstamo līdzekļu ziņā līderpozīcijas notur R.Munkevics&dēli, tām seko L.Loskutovas&A.Volkova duets, stabili apsteidzot Dz.Homku&A.Knisli, kuri ieņem godpilno trešo vietu. R.Munkevicam&dēliem pašlaik konkurentu nav.

Cienījamā Valsts kontrole! Mēs, protams, nevaram pretendēt uz visaptverošas analīzes godu. Informāciju Jūrmalas domē dabūt gandrīz nav iespējams. Pat ar deputāta pieprasījumu. Taču tas vien, ko mums izdevās pamanīt, liecina, ka Jūrmalas iedzīvotāji katru mēnesi no savām kabatām samaksā vismaz 10 000 latu par domē valdošās koalīcijas noturību. Maksa dēliem, znotiem, civilvīriem. Protams, cienījamā Valsts kontrole, viss ir likumīgi. Jūrmala nav tā pašvaldība, kurā var notikt nelikumības. Bet tomēr varbūt jums noderēs.

*Atklātā vēstule Valsts kontrolei pieņemta partiju apvienības Vienotība Jūrmalas reģionālās nodaļas apvienības sapulcē

Novērtē šo rakstu:

0
0