Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policija sakās esam pārliecināta, ka nesen no amata "aizrotētais" kriminālpolicijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks Gatis Gudermanis (attēlā) neesot saistīts ar sava brāļa Jurģa solījumiem panākt labvēlīgu risinājumu ar policiju saistītās lietās. Tikmēr kāda sieviete, kura atteikusies maksāt Jurģa prasīto naudu it kā par kriminālprocesa ierosināšanu ENAP, ir pārliecināta, ka tieši kukuļa neiedošana bijis iemesls, kādēļ atteikts ierosināt kriminālprocesu.

Pietiek jau ziņoja, ka vairāki cilvēki sūdzas par Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka vietnieka amatā pārceltā Gata Gudermaņa brāļa Jurģa rīcību, izmānot lielas naudas summas ar solījumu panākt labvēlīgu risinājumu ar policiju saistītās problēmsituācijās, atsaucoties uz tuvo radniecību ar augsto policijas amatpersonu.

Jurģis Gudermanis solījis par 1000 latiem (1422 eiro) atgūt par braukšanu dzērumā atņemtas tiesības un radījis iespaidu, ka šī nauda kā kukulis tiek nodota viņa brālim. Tāpat viņš solījis panākt pozitīvu risinājumu strīdā ar apdrošināšanas kompāniju par kompensācijas izmaksu par auto zādzību, kā arī pierunājis bez jebkādiem apliecinošiem dokumentiem samaksāt 12 tūkstošus latu (17 074 eiro) kā pirmo iemaksu par automašīnām taksometra kompānijas izveidošanai, bet pēc tam vairākus gadus tikai solot, bet neatdodot šo naudu.

Valsts policijas sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis Pietiek apliecināja, ka Jurģis Gudermanis nonācis policijas redzeslokā, kā arī saukts pie kriminālatbildības, taču policijas rīcībā neesot tādas informācijas, kas liktu domāt, ka Gatis Gudermanis būtu kādā veidā iesaistīts brāļa aktivitātēs. Pēdējā laikā policija neesot saņēmusi nekādu informāciju par Jurģa Gudermaņa darbībām, un policija aicina visus, kas cietuši no viņa rīcības, vērsties ar iesniegumiem, lai varētu veikt pārbaudi un izmeklēšanu.

Taču šajās dienās pie Pietiek vērsās Agnese (viņa nevēlējās publiskot savu uzvārdu), kura ir pilnīgi pretējās domās par Gata Gudermaņa līdzdalību. Viņa ar Jurģi pazīstama kā ar sava tēva pusmāsas vīru un taujājusi viņam padomu par kriminālprocesa ierosināšanu saistībā ar krāpšanu tieši Gata Gudermaņa tolaik vadītajā ENAP. Jurģis esot solījis par 5000 latiem (7114 eiro) nodrošināt, ka kriminālprocess tiks ierosināts. Agnese, kurai jau iepriekš radušās šaubas par Jurģa godīgumu, atbildējusi, lai vispirms tiek ierosināts kriminālprocess un tad arī samaksās prasīto summu.

Jurģis Gudermanis piedāvājis satikties krodziņā pie ENAP ēkas ar kādu ENAP darbinieku, iedot viņam iesniegumu, pagaidīt dažas minūtes, līdz viņš atgriežas ar parakstītu un apzīmogoto dokumentu, ka kriminālprocess ir ierosināts, un tad arī samaksāt 5000 latus. Agnese bijusi pārliecināta, ka ENAP ierosinās kriminālprocesu arī bez jebkādiem kukuļiem, tādēļ atteikusies to maksāt.

Taču tālākās darbības ar viņas iesniegumu radījušas iespaidu, ka Gatis Gudermanis saņēmis no brāļa norādi lietu novilcināt un izbeigt, jo rosinātāja nav ar mieru maksāt kukuli. Vispirms viņas iesniegums pārsūtīts uz Aizputi, pēc tam uz Cēsīm, kur pieņemts lēmums atteikt kriminālprocesa ierosināšanu. Viņa to pārsūdzējusi prokuratūrā, kura arī lēmusi, ka nav pamata ierosināt kriminālprocesu. Kad viņa personīgi ieradusies pie prokurora Cēsīs, viņai dots skaidrs mājiens „likties mierā, jo tur tāpat neko neizdosies panākt". „Domāju, ka viņš pateica savam brālim, ka šitie negrib dalīties, tādēļ arī viss tika „noairēts”,” Pietiek sacīja Agnese.

Aizdomas, ka Jurģis tikai izmāna naudu, bet reāli neko nespēj ietekmēt, viņai radušās jau iepriekš, kad Jurģis Gudermanis piedāvājis par 300 latiem (427 eiro) atgūt diviem viņas paziņām par braukšanu dzērumā atņemtās tiesības. Abi dzērājšoferi iedevuši prasīto summu, tad Jurģis Gudermanis ar viņiem kopā devies uz Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ēku Bauskas ielā, Rīgā, tur palūdzis, lai abi pagaida mašīnā, kamēr viņš visu nokārtos, pēc aptuveni pusstundas atgriezies un paziņojis, ka tiesības būs pēc divām nedēļām. Pēc divām nedēļām atkārtojies līdzīgs scenārijs, bet pēc tam Jurģis Gudermanis pazudis un izvairījies no saziņas ar šiem cilvēkiem.

„Mēs toreiz bijām tik naivi, ka arī noticējām, lai gan tagad saprotu, ka ne jau CSDD atdod atņemtās tiesības,” savu muļķīgo uzticēšanos atceras Agnese. Taču Jurģis Gudermanis protot tik pārliecinoši stāstīt, kā viņš ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeijeru brīvdienās kopā grilējot desiņas, varot visu sarunāt ar savu brāli un ar visiem policijas priekšniekiem esot „čomi”, ka grūtās situācijās esot viegli noticēt.

Pietiek jau ziņoja, ka Jurģis Gudermanis 2012.gadā tiesāts par krāpšanu un sodīts nosacīti uz vienu gadu. Toreiz viņam inkriminēja divas krāpšanas epizodes. Internetā atrodami vairāki Gudermaņa apkrāpto cilvēku stāsti, kur visos izkrāpto summu apmērs minēts tūkstošos. Pats Jurģis Gudermanis viņam izteiktos pārmetumus noraida, taču detaļās iedziļināties atsakās.

Novērtē šo rakstu:

0
0