Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas Namu pārvaldnieks. Šī iestāde var darīt, ko grib, jo ir stipra aizmugure un uz pārējiem ir nospļauties, - par to liecina mūsu daudzus gadus ilgie „piedzīvojumi” un Rīgas mēra Nila Ušakova vienaldzība par notiekošo.

Kad 2014.gada janvārī Kartupeļu ielā 54, Rīgā, dzīvojošie iedzīvotāji saņēma rēķinu par komunālajiem maksājumiem, izbrīns bija liels. Apsaimniekošanas maksa bija paaugstinājusies par 0,40EUR/m2 (kopā sastādot 0,91EUR/m²).

Apsaimniekotājam - SIA Rīgas Namu pārvaldnieks (RNP) tika rakstīta vēstule, uz kuru netika saņemta atbilde. Tad, kad mērs bija pilns, tika zvanīts uz Rīgas Domi, un stundas laikā tika saņemts atbildes zvans no RNP ar neizprotamu jautājumu - kāpēc sūdzamies?

2014. gada 24.februārī RNP darbinieki tikās ar mājas iedzīvotajiem. 80% iedzīvotāju mājā dzīvo jau vismaz pēdējos 20-30 gadus, un, dzirdot, par ko tika paaugstināta maksa, bija lielā neizpratnē un pat šokēti. Izrādās, ka, nevienam nezinot, pilnīgi pa kluso, 2000.gadā it kā esot izremontēts stāvvads un remontam iztērēti 5593,42 Ls (7958 EUR)!!! Un par šo remontu maksa tiek jau iekasēta no 2012.gada (kopā 0.67 EUR par m²).

Visos dzīvokļos un pagrabā (12 dzīvokļu māja) caurules vēl joprojām no mājas celšanas laikiem. Pat paši RNP santehniķi, kas ir bijuši pagrabā, teica, ka nekas nav nekad mainīts. RNP vienkārši izstādīja rēķinu par it kā notikušu remontu 12 gadus atpakaļ, droši vien ar domu, ka kurš gan atcerēsies tik vecus notikumus, un pensionāri, kas ir šīs mājas pamatiedzīvotāji, jau vienmēr ir bijuši labi maksātāji!

2014. gada rudenī tika uzrunāts kanāls TV5, kuram RNP pārstāve pastāstīja, ka būšot ekspertīze, un līdz 2014. gada beigām, cerams, iedzīvotāji būšot noseguši šo "parādu". Jāpiebilst, ka 2014.gada sākumā paši iedzīvotāji par saviem līdzekļiem nomainīja kanalizācijas cauruli pagrabā, jo pastāvīgi tika saukta avārijas mašīna sūknēt kanalizāciju, kad pludoja 1.stāvs. Iemesls tam bija nepareizi savienotas kanalizācijas caurules pagrabā.

Pēc veiktās ekspertīzes tika sniegts atzinums, ka cauruļu nomaiņa ir veikta daļēji, par ievērojami mazāku summu, nekā ir sākumā uzrādīta. Daļēji nomainītais ir aprēķināts 788,02 EUR vērtībā - kas ir pašu iedzīvotāju spēkiem nomainītās caurules izmaksas. Tas nozīmē, ka tika atzīts, ka it kā 2000.gadā veiktais remonts ir fikcija!

Rīgas Domes mājokļu un vides departamenta apsaimniekošanas pārvalde norādīja RNP, ka visi ieguldījumi, kas veikti vairāk kā pirms 10 gadiem, bija jāuzrāda uzreiz tā paša gada rēķinos, vienojoties par summu ar dzīvokļu īpašniekiem. Parāda summa ir jāpamato ar dokumentiem, kurus uzrādīt RNP nevarēja, aizbildinoties, ka visi grāmatvedības dokumenti ir iznīcināti (bet, cik prasīt, to gan viņi zina). Kā arī, tā kā māja tika nodota privatizācijai 2001.gadā, līdz privatizācijai veikto remontu izmaksas nav attiecināmas uz dzīvokļu īpašniekiem (arī pašu ieguldījums 788,02 EUR).

2015.gada martā RNP savā vēstulē iedzīvotājiem minēja, ka viņi par neatbilstošu pakalpojuma sniegšanu atmaksās pārmaksāto summu un veiks pārrēķinu. 2015.gadā iedzīvotāji vērsās Rīgas Domē ar lūgumu pierakstīt vizīti pie N.Ušakova, lai palīdzētu šo gadījumu atrisināt, uz ko tika atteikts - pieraksts šādos jautājumos netiekot veikts! Kāpēc? Jo N.Ušakovs kā pilsētas mērs ir atbildīgs arī par pakļauto iestāžu darbību.

Iedzīvotāju pārmaksātā summa laika posmā no 2012. līdz 2014.gadam sastāda apmēram 5400 EUR, kas mājas iedzīvotājiem ir ievērojama naudas summa! 10.06.2015 gada vēstulē RNP sniedz pirmo pārrēķinu uz 01.01.2015, kas sastāda 2549,05 EUR. Rakstot pretenziju par šo summu, tika saņemta nākamā vēstule, kur uz 01.01.2014 pārrēķins sastāda 388 EUR. Cik tad īsti ir?

Visu laiku RNP uzstāj, ka mums jāveic uzkrājumi mājas remontam, elektroinstalācija ir tādā stāvoklī, ka māja ir kā uz pulvera mucas. Kurš tad to novedis līdz tādam stāvoklim? Un veikt uzkrājumus - lai tie nozustu nezināmā virzienā? Jo arī rēķinus var nemaksāt. Priekš kam?

Kartupeļu ielas 54. mājas kopējais parāds ir vairāk nekā 6000 EUR. Vienkārši bijušie 2 īpašnieki nemaksāja rēķinus, pārdeva īpašumus, un tagad par tiem jāatbild pārējiem. RNP nav neko darījis, lai iekasētu šos parādus. Arī - priekš kam? Ir taču pensionāri, kas visu maksā, ko viņiem piestāda. Tā arī RNP nav sniedzis atbildi, kā viņi veic pārrēķinus, pēc kādiem principiem.

Mājas īpašnieki 2 gadu garumā cīnās ar šo birokrātisko iestādi, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto naudu un uztaisītu mājai remontu. Blakus mājās ir tāda pati situācija. Piemēram, Kartupeļu ielas 52a mājā (arī 12 dzīvokļi) kādreiz veikts jumta kapitālais remonts vairāk nekā par 4000 latiem (5700 EUR), kā rezultātā 2.stāva dzīvokļiem sienas slapjas, veidojas pelējums, tiek bojāta sienās esošā elektoinstalācija! Arī uz neskaitāmām sūdzībām, ka kāpņu telpā regulāri sit ārā elektrības korķus, nereaģēja neviens. Latvenergo sūtīja pie RNP, tie savukārt... paši zināt, kur.

Kad sāka degt elektrības skapis un elektrību ziemā atslēdza visai mājai uz 3 dienām, tad tikai sākās kāda rosīšanās. Paldies Dievam, ka tas notika vakarā, kad vēl visi bija nomodā! Jo dūmi nāca dzīvoklī pa ventilācijas caurulēm. Iedzīvotāji, kurus apkalpo RNP, paši nezina, par ko maksā. Maksā par uzkrājumiem, bet, kā ir parādi mājai, tā ir.

Mēs saprotam, ka pilsētas galvam nolaisties tik zemu kā līdz atsevišķas mājas iedzīvotāju problēmu risināšanai neatļauj ieņemamais amats! Ir taču tik daudz citu svarīgāku darbu: jāmeklē papildu nauda Rīgas Satiksmes caurajai mucai, jāatklāj kāds pasākums Maskavas namā, jāpaseko, lai savējie tiek iekārtoti labās vietās pašvaldības iestādēs! Bet kā ar darba organizācijas sakārtošanu RNP? Vai slīcēju glābšana paliek pašu slīcēju rokās?

Novērtē šo rakstu:

3
0