Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Cīnoties par savas un citu Latvijas Bankas vadošo darbinieku algas saglabāšanu līdzšinējā apmērā, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs kā vienu no galvenajiem argumentiem pirms trim nedēļām TV tiešraidē minēja faktu, ka nepietiekamā atalgojuma dēļ no darba bankā esot aizgājuši jau divdesmit vadošie darbinieki un speciālisti. Izrādās, Rimšēvičs „piemirsa” paskaidrot, ka runā par laiku kopš 2005. gada un ka patiesībā tikai viens darbinieks no minētajiem divdesmit darbu Latvijas Bankā ir pametis pēdējo divu gadu laikā.

29. novembrī Rimšēvičs Latvijas Televīzijas raidījumā 100. pants paziņoja, ka nekonkurētspējīgā atalgojuma dēļ no Latvijas Bankas uz komercbankām aizgājuši 20 vadošie darbinieki un speciālisti. Šī iemesla dēļ Latvijas Banku nevarot salīdzināt ar kādu valsts iestādi un iekļaut vienotajā atlīdzības sistēmā, - tās darbiniekiem esot jāsaglabā līdzšinējās iespaidīgās algas.

Taču izrādās, ka Rimšēvičs, kuram algas tālāka samazināšana draud ar personisko maksātnespēju, sabiedrību ir maldinājis, - kā rāda Latvijas Bankas valdes priekšsēdētāja Māra Kāļa pēc Pietiek pieprasījuma sniegtā oficiālā informācija, 20 vadoši darbinieki Latvijas Banku pametuši nevis pēdējā laikā, bet gan laika posmā kopš 2005. gada.

Patiesībā pēdējos divos gados, kopš algas Latvijas Bankā patiešām tikušas nedaudz samazinātas, darbu tajā pametis tikai viens cilvēks, ko pati Latvijas Bankas vadība ierindo pie vadošajiem darbiniekiem un speciālistiem.

Šogad darbu Latvijas Bankā pametis Statistikas pārvaldes Finanšu tirgus un monetārās statistikas daļas finanšu statistiķis, kura vidējais mēneša atalgojums pirms nodokļu nomaksas bijis 994 lati un galvenie darba pienākumi - monetāro finanšu iestāžu procentu likmju pārskatu kvalitātes kontrole, procentu likmju statistikas un citu finanšu starpnieku statistikas sagatavošana ECB, citu finanšu starpnieku sektora raksturojuma sagatavošana un publiskošana Latvijas Bankas interneta lapā un citu finanšu starpnieku sektora sastāva izpēte atbilstoši ECB norādēm.

Neviens cits vadošs darbinieks un speciālists pēdējo divu gadu laikā, kā apliecina Latvijas Bankas valdes priekšsēdētājs, darbu Latvijas Bankā nav pametis. Savukārt visvairāk vadošo darbinieku un speciālistu no darba šajā iestādē aizgājuši 2006. un īpaši 2008. gadā, kad Latvijas Bankas vadības algas vēl bija rekordaugstas un pats Rimšēvičs mēnesī pelnīja vairāk nekā 10 tūkstošus latu.

Savukārt visaugstāk apmaksātā Latvijas Bankas amatpersona, kas pieminēta Kāļa sniegtajā oficiālajā informācijā, bijis Tirgus operāciju pārvaldes vadītājs un Latvijas Bankas valdes loceklis Roberts Grava, kura vidējais mēneša atalgojums bijis 9514 lati. Viņš darbu Latvijas Bankā gan pametis jau 2005. gadā.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0