Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sabiedrībai vēl nav jāzina, kādu tieši sodu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par dāvanu pieņemšanas ierobežojumu neievērošanu uzlicis pašreizējais labklājības ministrei Ilzei Viņķelei, - šādu oficiālo skaidrojumu devis KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Kā jau ziņots, pēc Pietiek iesnieguma saņemšanas par Tieslietu ministrijas juriskonsulta Kaspara Vecozola sniegtajiem privātajiem juridiskajiem pakalpojumiem labklājības ministrei Viņķelei, par kuriem ministre turklāt vismaz oficiāli nebija samaksājusi, KNAB paziņoja, ka veicis iesniegumā minēto faktu pārbaudi un uzlicis ministrei naudas sodu, jo viņa pēdējo divu gadu laikā attiecībā uz Vecozolu veikusi „ar amata pienākumu pildīšanu saistītas darbības”.

Taču oficiālajā vēstulē Streļčenoks nezināmu iemeslu dēļ nebija norādījis naudassoda apmēru, kāds uzlikts labklājības ministrei. Pēc informācijas publiskošanas par šo sodu izrādījās, ka šī aizmāršība nav nejauša, - ne tikai Streļčenoks, bet arī citi biroja vadītāji kategoriski nevēlas atklāt, cik liels tad ir bijis uzliktais sods.

Vispirms biroja preses pārstāvis Andris Vitenburgs medijiem pavēstīja tikai normatīvajos aktos rakstīto - par likumā noteikto dāvanu pieņemšanas ierobežojumu neievērošanu Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz naudas sodu no 50 līdz 250 latiem. Taču to, kāds tieši bijis naudas sods, Vitenburgs aizvadītajā nedēļā nevēlējās atklāt.

Jau pēc tam izrādījās, ka arī Streļčenoks uzlikto naudas sodu nevēlas konkretizēt, uz uzdotajiem jautājumiem izvairoties atbildēt. Savukārt KNAB oficiālā atbilde uz jautājumu, kāds tad bijis soda apmērs un kāpēc KNAB priekšnieks savā oficiālajā vēstulē to nav minējis, bija – šis jautājums esot tik sarežģīts, ka par tā izskatīšanas kārtību jālemj pašam Streļčenokam, un atbildes sagatavošana uz to, visticamākais, prasīšot likumā noteikto mēnesi.

Nu KNAB priekšnieks sniedzis oficiālu atbildi, kuras būtība – sabiedrībai vēl esot par agru uzzināt, kādu tieši naudas sodu birojs uzlicis Viņķelei. Kaut gan jau droši zināms, ka Viņķelei uzlikts mazākais iespējamais naudas sods – 50 latu, Streļčenoks šo summu atsakās nosaukt.

Neminot nekādus normatīvos aktus, uz kuru pamata šī summa tiek slēpta, Streļčenoks skaidro - 12.oktobra lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 238.1panta trešo daļu Viņķele vēl var pārsūdzēt viņam pašam. Līdz ar to birojs summu paziņošot tikai tad, kad Viņķele būšot izsmēlusi visas pārsūdzības iespējas.

Kā zināms, prāvai, kuras ietvaros Viņķele pieņēmusi dāvanu – bezmaksas tiesiskos pakalpojumus - no Tieslietu ministrijas darbinieka Vecozola, ir tiešs sakars ar KNAB priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi.

Viņķelei ministrijas darbinieka juridiskie pakalpojumi bija nepieciešami, jo viņa uzskata, ka ir aizskartas viņas autortiesības, Neatkarīgajai Rīta Avīzei publicējot it kā viņas izdarītus fotouzņēmumus no „saviesīgas ballītes, kurā partijas Vienotība politiķi – brāļi Pēteris un Juris Viņķeļi – patīkami vada laiku KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes un viņas vīra, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieka Maigura Strīķa sabiedrībā”.

Viņķele bija vērsusies arī pie Pietiek, pieprasot izņemt no portāla fotogrāfiju, kurā redzama Strīķe un viņas dzīvesbiedrs. Uz Pietiek aicinājumu sniegt kādus pierādījumus, ka tieši viņa ir minētās fotogrāfijas autore, Viņķele nav atbildējusi. Pirmās instances tiesā pret Mediju namu viņa ir zaudējusi, taču spriedums pārsūdzēts. Streļčenoks neatklāj, vai Viņķele pārsūdzējusi arī soda naudas uzlikšanu.

Novērtē šo rakstu:

0
0