Menu
Pilnā versija
Foto

Vai "Jaunais vilnis" kļuvis par Munkevica ķīlnieku?

Māris Dzenītis, Jūrmalas domes deputāts · 10.02.2012. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Galvenais strīds starp konkursa Jaunais vilnis rīkotājiem un Jūrmalas oficiālajām organizācijām ir par to, kurš, kā un kāpēc apsaimniekos Dzintaru koncertzāles kafejnīcu konkursa norises laikā.

Daudziem, iespējams, šķitīs, ka kafejnīcas apsaimniekošana nu gan ir sīkums, taču tā nav, jo galvenais interešu objekts ir ne jau pats pats konkurss un tas, kas notiek uz skatuves, bet gan tas, kas un kā notiek ap skatuvi, tai skaitā VIP viesi un to apkalpošana. Jau pirms gada konkursa rīkotāji nepārprotami norādīja, ka vēlas te būt paši ar savu ēdinātāju. VIP sektora apkalpošanā arī grozās visprāvākās summas, jo, atceramies, viena galdiņa cena bija mērāmā vairākos desmitos tūkstošos.
Šogad šis konflikts ir gājis vēl tālāk, jo Dzintaru koncertzāles kafejnīcas apsaimniekotājs janvārī esot nosūtījis konkursa rīkotājiem vēstuli, paziņojot, ka viss VIP sektors "pienākas" ēdinātājam un nevis konkursa rīkotajiem, turklāt konkursa rīkotājiem būs savi VIP viesi jāsaskaņo ar ēdinātāju. Un tas konkursa rīkotāju pacietībai pielika punktu.
Šo jautājumu citos gadījumos it kā būtu ļoti vienkārši atrisināt, taču ne šoreiz. Šis ir tas pats ēdinātājs, par kuru jau reiz bija "ķidāšana" KNAB. Te neslēpti parādās arī Jūrmalas domes bijušā priekšsēdētāja Raimonda Munkevica intereses, kura privātā apetīte nu var izjaukt pilsētai tik svarīgo pasākumu. Domāju, ka konkursa rīkotājiem, zinot par pilsētas vadītāju tiešu līdzdalību šajā konfliktā, bija diemžēl skaidrs, ka nekādas pretimnākšanas nebūs.
Šī gan ir ne tikai Jūrmalai, bet arī Latvijai tipiska situācija. Visi it kā runā, ka jāveicina, piemēram, tranzīts, bet ja kāds liels kravas turētājs tiek piesaistīts un jau tūlīt sāks strādāt, tad izrādās, ka bez oficiālajām struktūrām ir jāvienojas arī ar kaut kādu mistisku SIA, kurai izdevies privaizēt kādu nelielu ķēdes posmu, taču beigās izrādās, ka šī mazā posmiņa izmantošanas izmaksas ir pat lielākas nekā visam Latvijas tranzītakoridoram kopumā. Turklāt par to mazo posmiņu iepriekš nekas nav bijis zināms. Tāpēc pie mums arī ir tik maz investīciju, tik maz reālu jauno projektu tranzītā.
Latvijai ir raksturīgs arī nelabvēlīgais informācijas un emociju fons pret tiem cilvēkiem, kuri valstij var dot reālu un taustāmu labumu. Katru reizi sanāk gluži vai taisnoties par to, kāpēc mums tāds Jaunais vilnis vajadzīgs. Visvisādi bezatbildīgi politiķi gluži vai sacenšas, kurš kaut ko riebīgāku pateiks. Viņus diemžēl sadzird, bet tie, kas atbalsta, klusē. Tikmēr konkursa rīkotājiem, redzot cik daudz viņi Latvijai dod, gribas taču saņemt arī atzinību. Ja gadu no gada viņi vairāk dzird nevis atzinību, bet kritiku, tad nav jābrīnās, ka tas vadzis var reiz arī lūzt.
Kā bijušais Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības jautājumos, bet patlaban ierindas deputāts un uzņēmējs esmu pārliecināts, ka Jūrmalai un arī Latvijai Jaunais vilnis ir ļoti nepieciešams. Jau tagad ir aprēķināts, ka nekustamo īpašumu tirgus var sarukt par 20%. Taču, manuprāt, būtiskākais, ko veicināja Jaunais vilnis, ir vilkmes radīšana ekonomikā un investīciju piesaistīšanā. Uz Jūrmalu sabrauca ļoti ietekmīgi cilvēki, kas tikās ne tikai savā starpā, bet arī ar Latvijas rīcības cilvēkiem, tādējādi dodot iespējas, kuras, jāatzīst, mēs ne vienmēr pratām izmantot.
Es tomēr ceru, ka Jūrmala vēl neko nav pazaudējusi. Cik zinu, vēl jautājumus var kārtot un risināt, jo ne jau konkursa rīkotāji ir tie, kas iestājušies pozā, bet gan Jūrmalas dome. Ticu, ka arī konkursa rīkotāji paši nevēlas pamest jau tik ierasto Jūrmalu, taču, lai konkurs atgrieztos Jūrmalā, ir steidzami jāmainās gan Jūrmalas domei, gan arī Latvijas sabiedrības attieksmei.

Novērtē šo rakstu:

0
0