Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pamati Spānijas kompānijas Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles (CAF) sadarbībā ar AS Rīgas vagonu rūpnīca (RVR) iesniegtā piedāvājuma uzvarai vērienīgajā, vairākus simtus miljonus vērtajā AS Pasažieru vilciens (PV) jauno vilcienu iepirkuma konkursā tikuši ielikti jau laikā, kad satiksmes ministra pienākumus pildīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministrs Uldis Augulis. Galveno starpnieka lomu, iepirkuma nosacījumu izkārtošanā par labu CAF un RVR kopīgajam piedāvājumam esot uzņēmies Ventspils mērs Aivars Lembergs. Pēc Pietiek avotu teiktā Lembergam par šī apjomīgā darījuma „sakārtošanu” , iespējams, esot „atlekuši” aptuveni 3 miljoni eiro.

Šī summa caur vairākām ārzonu kompānijām adresātam varētu būt tikusi pārskaitīta ar AS Latvijas Krājbanka starpniecību. Darījums, iespējams, noticis pirms 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām, kad Augulis bija premjera Valda Dombrovska (Vienotība) valdības satiksmes ministrs. CAF un RVR neesot bijuši apmierināti, ka līgums par jauno vilcienu būvi un piegādi ar PV nav ticis noslēgts vēl līdz Saeimas ārkārtas vēlēšanām un ka Dombrovska trešā valdība pēc pērnā gada nogalē notikušajām diskusijām mainījusi jauno vilcienu iepirkuma līguma nosacījumus par sliktu CAF.

Kā zināms, janvāra beigās Dombrovska valdība PV atļāva turpināt 429,24 miljonus latu vērto jauno vilcienu iepirkumu. Tomēr, ņemot vērā valdības akceptētajā iepirkuma piedāvājumā veiktās izmaiņas, līgumu ar CAF par konkursu atbildīgais PV aizvien nav noslēdzis. Marta sākumā biznesa portāls Nozare.lv informēja, ka PV no CAF saņēmis apliecinājumu par piedāvājuma derīguma termiņa pagarinājumu, kas nepieciešams, lai pabeigtu darbu pie atsevišķu līguma finansiālo un tehnisko normu saskaņošanas. Vienlaikus PV amatpersonas bija izteikušas pārliecību, ka nepieciešamie kompromisi tiks panākti un līgums tuvākajā laikā tiks parakstīts.

Tikmēr saistībā ar CAF partneri, uzņēmumu RVR jau pērn nogalē izskanēja minējumi par tā patieso īpašnieku iespējamo saistību ar maksātnespējīgās AS Latvijas Krājbanka īpašnieku, Krievijas miljonāru Vladimiru Antonovu. Viņa intereses RVR, iespējams, slēptas aiz Kipras ofšora Mysea Enterprises Limited, kas, pēc Lursoft datiem, 2009. gada beigās kļuva par RVR 67% akciju īpašnieku. Pērn maijā RVR Antonovam pastarpināti piederošajā Krājbankā bija ieķīlājusi visu savu mantu

Lembergs uz Pietiek viņam jau pirms pāris nedēļām nosūtītajiem jautājumiem par to, kā viņš komentē vai skaidro runas, ka viņš, iespējams, rūpējies par CAF un RVR priekšlikuma lobēšanu, kas īstenota laikā, kad satiksmes ministrs bija Augulis, un ka iespējams, viņš par to saņēmis naudu, tā arī nav atbildējis. Tiesa, ar e-pasta starpniecību Lembergs Pietiek ir norādījis: „Vēlos informēt, ka es vispār nekādus darījumus neesmu kārtojis ne caur Snoras banku, ne Krājbanku, ja neskaita aizdevumu 2007.gada sākumā.”

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, par iespējamo Lemberga līdzdalību CAF interešu lobēšanā ieinteresējušās arī tiesībsargājošās iestādes.

Pietiek jau rakstīja, ka par maksātnespējīgu atzītās AS Latvijas Krājbanka bankrota procedūra, ja Rīgas apgabaltiesa izlems par tās sākšanu, varētu izgaismot faktus, kas vedina spriest par atsevišķu politisko partiju un to pārstāvju iespējamo korupciju. Nojaušams, ka gadījumā, ja bankas bankrota procedūra tiks sākta, atklātībā varētu nonākt informācija par aizdomīgiem darījumiem, kas kārtoti ar Krājbankas starpniecību un met ēnu gan uz atsevišķiem valdības partijas Vienotība esošajiem un bijušajiem politiķiem, gan uz pašlaik opozīcijā esošās ZZS politiķiem, to vidū ZZS neformālo līderi Lembergu, gan uz politikā jau caurkritušajiem tā sauktajiem oligarhiem Aināru Šleseru un Andri Šķēli.

Novērtē šo rakstu:

0
0