Menu
Pilnā versija
Foto

Vai tiesas ir neatkarīgas?

Edgars Pauls · 06.12.2013. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Iedomājieties situāciju, ka jūs ar savu ģimeni ejat pa tirgu un pēkšņi pie jums pienāk bariņš sporta tērpos tērpti muskuļoti „kuiļi” un pieprasa nopirkt cauru spaini. Kad jūs no šāda pirkuma atsakāties, tad viņi pieprasa samaksāt par atteikšanos pirkt „cauro spaini”, bet jūs arī šādam risinājumam neesat gatavi un sauciet palīgā policiju.

Pienāk policists, noklausās jūsu sūdzību, „kuiļu” paskaidrojumus un uzliek jums sodu par nepakļaušanos „kuiļu” likumīgajām prasībām. Savu taisnību cerat atrast tiesā, bet arī te jūs gaida „aplauziens”, jo „kuiļu” advokāts regulāri apmāca tiesnešus, kā pareizi tiesāt, un jums nākas nopirkt „cauro spaini”, samaksāt procentus par nokavējumu, apmaksāt „kuiļu” advokāta pakalpojumus un tiesas izdevumus.

Pēc visa tā jums tiek apķīlāts konts, no jūsu algas tiek noskaitīta puse, izsolē tiek pārdots jūsu vienīgais mājoklis, pie jums mājās ierodas tiesu izpildītājs un apraksta visu jūsu mantu, ieskaitot apakšbikses un cauro spaini, un pārdod par pāris latiem, bet ar visu to jūs neesat nomaksājis tiesas piespriesto.

Jūs teiksiet, ka tas nav iespējams, jo mēs dzīvojam tiesiskā valstī. Man prieks, ka jūsos vēl ir saglabājusies ticība un jūs vēl neesat izbaudījuši uz savas ādas prieku nopirkt „cauru spaini”, bet tas nebūt nenozīmē, ka šis prieks jums ies secen.

„Kuiļu” saimnieki ir ļoti radoši un katru dienu izdomā jaunus veidus, kā tiesiski atņemt jums jūsu īpašumu. „Kuiļu” vietā pie jums var pienākt jauka meitene un uzdāvināt jums pavisam nevainīgu dāvanu, kas jums nemaz nav vajadzīga, bet kā dāvanu jūs to pieņemat.

Jums nerodas ne mazākās aizdomas, ka šai nevainīgajai dāvanai sekas būs tādas pašas kā „caurā spaiņa pirkšanai”. Arī šeit policija un tiesa nostāsies jūsu apkrāpēja pusē, un jūs paliksiet bez biksēm un jumta virs galvas.

Nemocīsim sevi ar domām, kāpēc tie „kuiļi” tā dara, jo tas tāpat ir skaidrs; mani vairāk moka doma, kāpēc tā dara policija, tiesas un likumdevējs? Kāds viņiem ir labums, ļaujot aplaupīt savu tautu?

Nupat biju tiesā līdzīgā gadījumā, un tiesnese cilvēcīgi atzina, ka, viņasprāt, taisnība ir „spaiņa pircējam”, bet, tā kā līdz šim viņa ir pieņēmusi vairākus spriedumus par labu „spaiņa pircējiem” un visi šie spriedumi nākošajā instancē ir atcelti un nolemts par labu „spaiņa pārdevējam”, viņa var zaudēt darbu, pieņemot vēl kādu spriedumu par labu „spaiņa pircējam”.

Kas ir tie, kas var diktēt tiesai, kā pareizi spriest? Kādi resursi ir ieguldīti, lai visu tiesu sistēmu diriģētu un tiesneši baidītos neizdarīt šiem diriģentiem pa prātam?

Vai tiešām vēl arvien domājat, ka dzīvojam tiesiskā valstī un esam saimnieki savā zemē?

Novērtē šo rakstu:

0
0