Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kas vieno Visu Latvijai spici un čečenu diasporas pārstāvi Beslanu Abdulmuslimovu (Krūmiņu)? Bijušais Aināra Šlesera domubiedrs un iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons.

Bijušas pāris tikšanās

Sākumā bija tikai runas. Politikas kuluāros jau ilgāku laiku bija izskanējušas frāzes, ka partijas Visu Latvijai (dalībnieks nacionālajā apvienībā VL-TB/LNNK) līderim Raivim Dzintaram ir draudzīgas attiecības ar pretrunīgi vērtēto čečenu diasporas pārstāvi Latvijā, uzņēmēju Beslanu Abdulmuslimovu, kurš tagad pazīstams kā Beslans Krūmiņš.

Tomēr, kad Pietiek uzdeva jautājumu VL līderim Raivim Dzintaram par saikni ar Abdulmuslimovu atklājās, ka gluži bez pamata kuluāru runas šoreiz nav bijušas. Dzintars atzina, ka kā VL līderis šovasar, pirmsvēlēšanu laikā pāris reizes ticies ar čečenu izcelsmes uzņēmēju. Abus kopā esot savedis bijušais Aināra Šlesera Latvijas Pirmās partijas dalībnieks, bijušais iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons Viņam, pēc Dzintara vārdiem, esot ļoti labas attiecības ar Abdulmuslimovu.

Abās tikšanās reizes ar Abdulmuslimovu esot bijušas vairāk formālas, teica Dzintars, atzīstot, ka tajās pārrunāts nacionālais jautājums.

Dzintars kategoriski noliedza, ka no čečenu izcelsmes uzņēmēja, kurš neformālā vidē tiek saistīts ar iespējamām saiknēm ar čečenu mafiju, VL savai priekšvēlēšanu kampaņai būtu saņēmusi kādu finansiālu atbalstu. Runas, ka Abdulmuslimovs pabalstījis VL, esot pilnīgas muļķības un absurds, uzsvēra Dzintars. Visi finanšu līdzekļi, kuras partija saņēmusi, esot atspoguļoti KNAB mājas lapā pieejamā datu bāzē. Nekādus citus ziedojumus VL neesot saņēmusi, un visas runas par to, esot tikai baumas.

Līdzīgu viedokli par naudas saņemšanu no Abdulmuslimova Pietiek pauda arī otrs VL līderis Imants Parādnieks, sakot: „Tas ir pilnīgs absurds.” Abi VL līderi atzina: esot gaidījuši, ka par VL tiks izplatītas visādas baumas, taču neesot pat iedomājušies, ka partija tiks saistīta ar Abdulmuslimova finansējumu.

Jautāts, kādā statusā VL ir bijušais Šlesera domubiedrs Jēkabsons, VL līderis Dzintars atzina, ka viņš esot izrādījis interesi par partiju un par sadarbības iespējām, taču oficiāli Jēkabsons neesot uzņemts partijā un valde par to neesot lēmusi. No Dzintara un Parādnieka teiktā izrietēja, ka Jēkabsons esot piedāvājis kļūt par partijas konsultantu drošības jautājumus, taču par to nekāda partijas valdes lēmuma neesot.

Ko saka Jēkabsons

Jēkabsons uz Pietiek zvaniem par savām attiecībām ar Dzintaru un Abdulmuslimovu nevarēja atbildēt, jo teica, ka atrodoties „nezonā” un nedzirdot, ko viņam jautā. Vēlāk e-pastā viņš sniedza izsmeļošu atbildi, taču tajā teiktais par viņa statusu VL gan īsti nesakrita ar Dzintara un Parādnieka sacīto.

Jēkabsons: „Beslanu Krūmiņu pazīstu jau vairākus gadus. Viņš savulaik ir bijis Čečenijas prezidenta Džohara Dudajeva pārstāvis Latvijā, piedalījies kopā ar mūsu tiesībsargājošām iestādēm, atbrīvojot franču valdības ķīlniekus Kaukāzā. Esmu valdes loceklis divos ASV fondos, no kuriem viens darbojas cīņā pret cilvēku tirdzniecību, organizēto noziedzību, kā arī starptautisko konfliktsituāciju risināšanu.

Beslans, šķiet, ir devis arī savu ieguldījumu un ieguvis labu starptautisku reputāciju. Arī personīgu ļoti augstu vērtēju Beslanu viņa patriotisma, goda un taisnības principu dēļ un, pazīstot viņu jau pietiekoši ilgu laiku, uzskatu arī par savu labu draugu. Un Dievs dod visiem tādus draugus!

Viņš vienmēr ir atbalstījis Latvijas neatkarību tāpat kā es Čečenijas. Šobrīd sadarbojamies fondu ietvaros, kā arī  projektos, kas saistīti ar drošību un drošuma koncepciju Eiropā. "Civilizāciju sadursmes" tēmu un citiem projektiem. Iespējams, tas izraisa spekulācijas un interesi par politiskajiem procesiem. Esmu Raivja Dzintara un padomnieks drošības un politikas jautājumos un arī publiski izteicis savu atbalstu Visu  Latvijai.”

Kas ir šis Beslans?

Politikas aizkulisēs jau ilgāku laiku runāts, ka VL līderiem ir draudzīgas saknes ar Abdulmuslimovu, jo sakrītot nacionālais jautājumus. Tas ir, gan VL, gan čečenu diasporas pārstāvis ir vienoti nostājā „pret krieviem”.

Kuluāros arī izskanējis, ka VL līderi saņēmuši finansējumu no Abdulmuslimova savas vēlēšanu kampaņas izdevumu finansēšanai, taču oficiāli tas neesot parādījies, jo ar čečenu izcelsmes uzņēmēja gādību tikuši maksāti tā sauktie sīkie rēķini.

Septembrī, kā ziņoja portāls Nozare.lv, Abdulmuslimova rīcībā nonāca 99,06% futbola klubu Skonto pārvaldošā uzņēmuma kapitāldaļu, bet pārējās kapitāldaļas pieder pusbankrotējušā uzņēmēja, Latvijas Futbola federācijas prezidenta Gunta Indriksona ģimenei. Līdz šim Skonto FC kapitāldaļas piederēja Indriksonam - 90%, kā arī uzņēmējiem Vladimiram Solomatinam un Guntim Rāvim - pa 5%.

Abdulmuslimova jeb Krūmiņa (biznesu izvērsis Latgalē, ir a/s Rēzeknes gaļas kombināts īpašnieks) reputācija Latvijā ir gana šaubīga. TV3 raidījums Nekā personīga ziņojis, ka viņam ir siltas attiecības arī ar vairāku premjeru, arī prezidenta padomnieku Vasīliju Meļņiku.

Pēc Nekā personīga ziņām Abdulmuslimovs, dzimis Groznijā, bijis Ičkerijas deputāts. Latvijā ieradās deviņdesmito gadu sākumā. Apprecējās ar latvieti, tā tiekot pie pieraksta Rīgā un latviskā uzvārda Krūmiņš. 2007.gadā Krūmiņš naturalizējoties ieguva Latvijas pilsonību.

Latvijā viņš kļuva par čečenu diasporas līderi, kuru deviņdesmitajos gados aktīvi atbalstīja LNNK radikāli noskaņotie deputāti - Juris Vidiņš Saeimā pat izveidoja Čečenijas atbalsta grupu.

Deviņdesmito gadu beigās Krūmiņš gribēja Latvijā izveidot Čečenijas tirdzniecības pārstāvniecību, taču pret to iebilda Satversmes aizsardzības birojs - Beslana vārds bija saistīts ar dokumentu viltošanu, lai iegūtu pierakstu Latvijā; viņam bija jāliecina sava miesassarga slepkavības lietā, un viņu turēja aizdomās par nelegālu ieroča nēsāšanu. Nevienā no šīm lietām Krūmiņa vaina netika pierādīta, taču izveidot legālu ar Čečenijas vārdu saistītu pārstāvniecību viņam neizdevās.

Novērtē šo rakstu:

0
0