Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeimas vēlēšanās uzvarējusī partiju apvienība Vienotība, 2010. gadam noslēdzoties, palikusi parādā ievērojamu summu – 178 565 latu divām priekšvēlēšanu kampaņā iesaistītām firmām – McCann Erickson Riga un GfK Custom Research Baltic. To rāda Vienotības valdes priekšsēdētāja Solvitas Āboltiņas 28. martā parakstītā apvienības finanšu deklarācija, kas iesniegta Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB). Ar McCann caur īpašniekiem tieši saistīti uzņēmumi, kā arī GfK 2011. gada sākumā ieguvuši lielus pasūtījumus no valsts uzņēmumiem un iestādēm, kuras atrodas Vienotības ietekmes sfērā. 

Iepriekš intervijās gan McCann īpašnieks Ainārs Ščipčinskis, gan GfK valdes locekle Iluta Skrūzkalne Pietiek uzsvēra, ka par reklāmas un socioloģisko pētījumu pakalpojumiem, kurus abu firmas sniegušas Vienotībai un to veidojošajām partijām, saņēmuši samaksu, kas atbilst šo pakalpojumu tirgus cenai. Tika noraidīti minējumi, ka pasūtījumus, kurus vēlāk citas Ščipčinskim daļēji piederošās firmas un GfK ieguvušas no tādiem ekonomikas ministra Arta Kampara (Vienotība) pārraudzībā esošiem uzņēmumiem un iestādēm kā Latvenergo un Centrālā statistikas pārvalde, var uzskatīt par daļu no „samaksas”.

Kad Pietiek martā runāja ar Ščipčinski, viņš teica, ka Vienotībai palikušas vien „nenomaksātas astes”. Vienotības KNAB iesniegtā deklarācija rāda, ka partiju apvienība palikusi parādā savas vēlēšanu uzvaras kaldinātājiem ne tikai pārnestā, bet arī tiešā nozīmē. Uz 2010. gada 31. decembri Vienotība  McCann nebija samaksājusi 94 745 latu, bet GfK parādā palikusi 53 000 latu.

Pietiek jau rakstījusi, ka Ščipčinskim daļēji piederošās firmas Repute un Inspired Communications ieguvušas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esošās Centrālās statistikas pārvaldes pasūtījumu veikt tautas skaitīšanas mediju kampaņu. Līguma summa - 157 tūkstoši latu. Ščipcinskis to Pietiek raksturoja kā sakritību. Arī ekonomikas ministrs Kampars Pietiek noliedzis jebkādu politisko lobiju un konkursu rezultātu ietekmēšanu. Repute arī īstenoja Latvenergo jauno elektroenerģijas tarifu izskaidrojošo reklāmas kampaņu, kurā bija samanāmi Kamparam izdevīgi akcenti, kas sakrita ar viņa politisko retoriku šajā jautājumā. Savukārt GfK ieguva teju 2,8 miljonu vērto līgumu par tautas skaitīšanas realizēšanu. GfK vadītāja Skrūzkalne Pietiek uzsvērusi, ka konkursu uzvarējusi godīgā ceļā un politisku lobiju dēļ saistības ar Vienotību noliedza.

Tieši ar reklāmas kampaņu medijos, kā arī socioloģiskās aptaujas organizēšanu, vācot parakstus par atbalstu Vienotības izvirzītajam premjera kandidātam Valdim Dombrovskim, arī saistās Vienotības lielākie izdevumi 2010. gadā, apvienība norāda savā finanšu deklarācijā. Kopumā reklāmas pakalpojumi Vienotībai izmaksājuši 411 707 latus.

Lauvas tiesu no šiem un citiem izdevumiem 2010. gadā sedzis Jaunais laiks, kas „kopējo mērķu sasniegšanai” Vienotībai pārskaitījis 309 739 latus. Pilsoniskā savienība un Sabiedrība citai politikai kopīgajam mērķim pārskaitījusi krietni mazākas summas – attiecīgi 92 500 latus un 89 310 latus. 

Novērtē šo rakstu:

0
0