Menu
Pilnā versija
Foto

Veiksmes formula

Edgars Pauls · 23.04.2014. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Katru dienu dzirdam jaunas veiksmes formulas, kā pareizi apkrāpt pensionārus, lai atrastu līdzekļus bankrotējušu miljonāru glābšanai un, iespējams, vēl kādiem nevienam nezināmiem mērķiem.

Nevienu vairs sen neizbrīna, ka valstij nav naudas, lai nodrošinātu nepieciešamo iztikas minimumu trūcīgajiem, tāpēc valsts ir noteikusi savu slieksni personas atzīšanai par trūcīgu - 57 eiro mēnesī.

Skolēnu grāmatām valdība nespēja atrast nieka 10 miljonus vēl mūsu mīļajos latos, bet prieks, ka atrada 900 000 eiro dārzkopības reklamēšanai.

Vēl nesavtīgākas ir bijušas Valda Dombrovska valdības rūpes par pensionāriem, lai tie neieaugtu liekajos taukos un līdzdarbotos veiksmes stāsta tapšanā.

Valdības pārstāvji paši gan nav centušies pārspēt pensionārus nesavtīgā mīlestībā pret valsti, samazinot savas algas par 24%.

Kā liecina aprēķini, no negatīvo kapitāla indeksu piemērošanas tiešā veidā ir cietuši cilvēki, kas pensionējušies 2010., 2011. un 2012.gadā, proti 68 019 cilvēki, tāpat tas negatīvi ietekmējis 15 953 pagājušajā gadā pensionējušos cilvēku pensijas.

Tomēr valdošās partijas runātīgā deputāte Lolita Čigāne (Vienotība, attēlā) apgalvo, ka 83 972 pensionāru tāds nieks vien esot. Partijas vadība šos izteikumus nav apstrīdējusi, laikam jau ir vienisprātis ar  savas kolēģes viedokli.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) un tiesībsargs Juris Jansons vienojās izstrādāt kompensācijas mehānismu tiem pensionāriem, kuru pensiju apmēru ietekmējis negatīvais kapitāla indekss jeb apdrošināšanas iemaksu algu indekss, bet Finanšu ministrija gan saka, ka oficiāla komunikācija par šo jautājumu ministru līmenī nav notikusi un diez vai atradīsies līdzekļi, lai atlīdzinātu pensionāriem nodarīto kaitējumu.

Tiesībsargs ir devis Saeimai pusgadu, lai veiktu grozījumus likumā "Par valsts pensijām", nosakot, ka pensijas aprēķināšanai nepiemēro negatīvu indeksu, un, ja tas ir negatīvs, tiek piemērots indekss "1". Savukārt Ministru kabinetam doti seši mēneši, lai izstrādātu kompensācijas mehānismu.

Kāpēc grozījumu Likumā "Par valsts pensijām" izdarīšanai Saeimai ir nepieciešami seši mēneši? Kāds varbūt zina, cik ilgs laiks bija vajadzīgs lai pieņemtu šo likumu, kur kapitāla indeksa piemērošanas kārtība pensijas apmēra aprēķināšanai pārkāpj piecus Satversmes pantus?

Ko lai saka? Tā neko, niecīga pensionāru daļa, kurai, pašai nezinot, piespiedu kārtā uzlikts pienākums glābt valsti. Ņemot vērā vidējo pensionāru mūža ilgumu, diez vai visi šie valsts patrioti saņems atlīdzību par savu ieguldījumu valsts glābšanā.

Kā sauc deputātus, kuri nobalsoja par pensionāru aplaupīšanu? Manuprāt, tie ir laupītāji.

Vai šie deputāti ir nolikuši savus mandātus pēc 83 972 pensionāru aplaupīšanas?

Vai mēs pieļausim, ka šie paši laupītāji turpinās savu postošo darbību Saeimā un daži pat stūrē uz Briseli?

Novērtē šo rakstu:

0
0