Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valdības izveidotā Zolitūdes traģēdijas izvērtēšanas "sabiedriskā" komisija ceturtdien faktiski izjuka, trim no četriem tās locekļiem atkāpjoties un negribīgi atzīstot pieļautās kļūdas "komunikācijā" un "sasteigto procesu", bet ne ar vārdu nepieminot savus iepriekšējo dienu melus un personisko lomu "treknā" finansējuma pieprasīšanā vēl pirms komisijas pirmās sēdes. Tāpēc publicējam jautājumus, uz kuriem nu jau bijušais komisijas priekšsēdētājs Jānis Kažociņš un bijušās komisijas locekles Inese Voika un Baiba Rubesa tā arī nevēlējās atbildēt.

Labdien, vēlos saņemt no Jums, Kažociņa kungs, atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) kāpēc pirmdien melojāt ziņu aģentūrai LETA, apgalvojot, ka Jūsu "sabiedriskās" komisijas "tāmi izstrādājusi Valsts kanceleja ciešā sadarbībā ar komisijas locekļiem"?

2) vai esat iepazinies ar Ministru kabineta rīkojumu par Zolitūdes traģēdijas izvērtēšanas "sabiedriskās" komisijas izveidošanu un uzdevumiem?

3) ja jā, kāpēc attiecībā uz finansējuma pieprasīšanu nerīkojāties atbilstoši tam, kas noteikts šajā Ministru kabineta rīkojumā? Vai bieži esat paradis ignorēt valsts normatīvos aktus?

4) ja apgalvosiet, ka neesat šo rīkojumu ignorējis, paskaidrojiet, lūdzu, - kāpēc rīkojumā norādīts, ka finansējuma pieprasījumu Jums pirms iesniegšanas Valsts kancelejā jāsaskaņo ar Tieslietu ministriju, bet Tieslietu ministrija oficiāli apliecina, ka šādu pieprasījumu no Jums nav redzējusi?

5) ja apgalvosiet, ka neesat šo rīkojumu ignorējis, tāpat paskaidrojiet, lūdzu, - kāpēc pretēji rīkojumā noteiktajam, ka Jums kā komisijas priekšsēdētājam Valsts kancelejā jāiesniedz argumentēts finanšu pieprasījums, Jūs šādu argumentētu pieprasījumu, kā pats apgalvojat, neesot iesniedzis? Ja gadījumā esat, atsūtiet, lūdzu, tā kopiju.

6) kādu tieši atalgojumu sev Jūs pieprasījāt Valsts kancelejai? Miniet konkrētu summu pirms vai pēc nodokļu nomaksas. Kādā veidā Jūs šo summu aprēķinājāt? Kā Jūs to varējāt aprēķināt, ja Jūsu komisijai nav pat skaidra darbības plāna?

7) kādu tieši atalgojumu komisijas loceklēm Inesei Voikai, Baibai Rubesai un Inārai Šteinertei Jūs pieprasījāt Valsts kancelejai? Miniet konkrētu summu pirms vai pēc nodokļu nomaksas. Kādā veidā Jūs šo summu aprēķinājāt? Kā Jūs to varējāt aprēķināt, ja Jūsu komisijai nav pat skaidra darbības plāna? Kādas summas minētās komisijas locekles pašas sev pieprasīja kā mēneša atalgojumu?

8) Jūsu amatpersonas deklarācija rāda, ka Jūs esat turīgs cilvēks ar stabiliem ienākumiem. Kāpēc Jūs uzskatījāt, ka Jums par darbību "sabiedriskajā" komisijā nepieciešama vairāk nekā 1000 latu mēnešalga? Kāpēc Jūs nevēlējāties šo darbu veikt nesavtīgi?

9) vai Jūs nemulsina, ka Jūsu sev pieprasītā mēnešalga vairākkārt pārsniedz vidējo ugunsdzēsēja atalgojumu?

10) kā skaidrojat to, ka, kā izriet no Jūsu vēstules Nr.1/1, pirmā komisijas sēde ir notikusi 12. decembrī, taču runāt par finansējumu Valsts kancelejā esat bijuši jau 11. decembrī?

11) kā, Jūsuprāt, rīkotos īsts virsnieks ar īstu virsnieka godu, ja viņu pieķertu melos un nekrietnā rīcībā, kā tas tagad gadījies ar Jums?

Labdien, vēlos saņemt no Jums, Voikas kundze, atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) Sociālajos tīklos apgalvojāt, ka Zolitūdes "sabiedriskās" komisijas finansējuma tāmi esot sastādījusi Valsts kanceleja. Kāpēc Jūs melojāt?

2) Ministru kabineta rīkojumā par komisijas izveidi skaidri ierakstīts, ka argumentētu finanšu pieprasījumu valdībai iesniedz komisijas priekšsēdētājs. Ja joprojām apgalvojot, ka nemelojāt par tāmes sastādīšanu Valsts kancelejā, kāpēc tādā gadījumā pieļāvāt, ka tiek pārkāpts Ministru kabineta rīkojums?

3) Vai tiešām finanšu pieprasījumu komisijas priekšsēdētājs Jānis Kažociņš iesniedza bez Jūsu ziņas, Jūs iepriekš neinformējot? Jeb vai arī tomēr bijāt lietas kursā par visu, kas bija ierakstīts finanšu pieprasījumā, ieskaitot atlīdzību izmērus, tehnisko nodrošinājumu utt.? Ja bijāt lietas kursā, kāpēc pret to neiebildāt? Vai tiešām cerējāt, ka sabiedrība to nepamanīs?

4) Vai uzskatāt, ka ir iespējama sabiedriska komisija, kuras sastāvu un uzdevumus apstiprina Ministru kabinets? Vai uzskatāt, ka ir iespējams un pieļaujams, ka šādas sabiedriskas komisijas priekšsēdētāju vienpersoniski izvēlas valdības vadītājs? Vai uzskatāt, ka ir pieļaujams, ka atbildību par Zolitūdes traģēdiju uzņēmies valdības vadītājs izvēlas priekšsēdētāju komisijai, kura izvērtēs Zolitūdes traģēdijas cēloņus?

5) Sabiedrībā "Delna" Jūs pašlaik ieņemat padomes priekšsēdētāja posteni, par ko alga netiek maksāta. Kādi tieši šogad bijuši Jūsu mēneša ienākumi? Kur un kā Jūs esat pelnījusi iztiku?

6) Vai, piesakoties uz vietu komisijā, rēķinājāties ar ikmēneša atalgojumu? Vai to kādai personai pieprasījāt vai likāt manīt, ka tāds nepieciešams? Ja jā, tad kam un kā tieši? Ja nē, kāpēc tagad apgalvojat, ka tāds Jums šķiet obligāti nepieciešams? Precīzi kādu atalgojumu Jūs sev pieprasījāt?

7) Kādā veidā sabiedrība "Delna", kuras padomes priekšsēdētāja Jūs līdz šim esat bijusi, 2012. gadā tika pie Ls 20 000 liela AS "Latvijas kuģniecība" ziedojuma? Kurš piedalījās šī ziedojuma organizēšanā? Kā tas tika izmantots? Sabiedrības "Delna" 2012. gada pārskats rāda, ka ziedojumos tā saņēmusi tikai 26 tūkstošus latu, bet tās "citi ieņēmumi" bijuši vairāk nekā Ls 118 tūkstoši. No kādiem precīzi avotiem gūti šie "citi ieņēmumi"?

8) Precīzi miniet par katru komisijas locekli - kas tieši, kad tieši, kādā tieši formā šo personu izvirzīja darbam komisijā, kas tieši, kad tieši, kādā tieši formā balsoja vai pieņēma lēmumu par šīs personas darbu komisijā?

9) Kā komentēsiet šo politoloģes Ivetas Kažokas publisko apgalvojumu: "Ja godīgi, es joprojām nezinu, kas un kādēļ šo lēmumu [par komisijas locekļiem] pieņēma - ar visu cieņu pret četriem apstiprinātajiem komisijas locekļiem."? Tad kas tieši, kad tieši, kādā tieši formā pieņēma lēmumu par komisijas locekļiem?

10) kā skaidrojat to, ka, kā izriet no Kažociņa kunga vēstules Nr.1/1, pirmā komisijas sēde ir notikusi 12. decembrī, taču runāt par finansējumu Valsts kancelejā esat bijuši jau 11. decembrī?

11) Sabiedrības "Delna" ētikas kodeksā minēts, ka tās biedri atsakās ieņemt jebkādus amatus, ja šāda rīcība var celt neslavu "Delnai". Vai neuzskatāt, ka Jūsu rīcība saistībā ar komisiju jau tagad ir cēlusi neslavu šai organizācijai?  

Labdien, vēlos saņemt no Jums, Rubesas kundze, atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) kādu tieši atalgojumu Jūs vēlējāties saņemt par savu darbu Zolitūdes traģēdijas "sabiedriskajā" komisijā?

2) kam tieši un kādā formā Jūs bijāt izteikusi vēlmi pēc šāda atalgojuma?

3) kā tieši Jūs kā pieredzējusi uzņēmēja un "pārvaldības speciāliste" bijāt aprēķinājusi tieši šādu atalgojuma apmēru, ņemot vērā, ka komisijai vēl nav pat sava darba plāna?

4) kas bija pirmais, ko Jūs un pārējie komisijas locekļi darījāt pēc komisijas sastāva apstiprināšanas valdībā - izstrādājāt darba plānu vai uzskaitījāt savas finanšu vajadzības?

5) ja atbildēsiet, ka pirmām kārtām izstrādājāt darba plānu, kā skaidrojat to, ka darba plāna Jūsu komisijai nav vēl joprojām, bet uz sanāksmi par savām finanšu vajadzībām komisijas locekļi pulcējās jau nākamajā dienā pēc tās izveidošanas?

6) kādi precīzi pašlaik ir Jūsu mēneša ienākumi uzņēmumos "Citadele banka" un "Statoil"? Jūsu amatpersonas deklarācija rāda, ka tikai bankā vien Jūs saņemat vismaz 2000 latu mēnesī...

7) cik laika aizņem darba pienākumu pildīšana abos šajos uzņēmumos?

8) ja pieņem, ka Jums tajos vismaz nedaudz ir jāstrādā, kā Jūs varētu strādāt pilna laika darbu "sabiedriskajā komisijā"?

9) vai aiziesiet no abiem minētajiem darbiem, lai visu savu laiku veltītu darbam "sabiedriskajā" komisijā?

10) ja no abiem darbiem neaiziesiet, vai Jums tiešām nebija kauna pieprasīt 1000 latu algu no Latvijas nodokļu maksātāju līdzekļiem, zinot, ka ugunsdzēsēju vidējā alga ir vairākkārt mazāka?

11) kā skaidrojat to, ka, kā izriet no Kažociņa kunga vēstules Nr.1/1, pirmā komisijas sēde ir notikusi 12. decembrī, taču runāt par finansējumu Valsts kancelejā esat bijuši jau 11. decembrī?

Fotokolāža no Twitter.

Novērtē šo rakstu:

0
0