Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

16. marta laipošanas virtuozi

Aleksandrs Kiršteins
16.03.2016.
Komentāri (73)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ne gluži

19.03.2016. 04:04

»

Žulis

Jūsu koments ir visai juceklīgs un pretrunīgs...


Vārdiņa "brīvprātīgi" manā komentārā nav - tā ir tikai jūsu izcilā fantāzija.

Varu precizēt - latvieši leģionā stājās tāpat kā Sarkanajā Armijā. Kā lopi lopkautuvē - ar cerību, ka varbūt nenokaus pašus... jo izvairīšanās tika sodīta ar nāvi - gan vācu, gan krievu gadījumā.

Mani īpaši neaizkustinātu, ja šodien nosprāgtu 100 miljoni krievi vai vācieši - abi labi. Ne tikai 2016. gadā tiek aktīvi izmantota tautiskuma tēma komercijā, bet līdz tādam pašam riebumam tā tika izmantota arī Staļina laikā. Neredzu nekādu atšķirību tam kas skalo smadzenes vai kādas tiek izmantotas metodes. Kur jūs saskatiet to milzīgo atšķirību starp krievu un vācu propagandu?

Ir apbrīnojami, ka cilvēki joprojām akli tic vācu laiku propagandai. Man patiešām ir žēl, ka tādi cilvēki sevi dēvē par latviešiem - mana problēma ir tā, ka iedomājos, ka latvieši ir gudrāki un ar labāku morāli, nevis bezsmadzeņu bezmugurkaula kretīni, bet gan jau - jaunās tehnoloģijas šajā ziņā visu saliks pa plauktiem kuŗš ir un kuŗš nav tiesīgs saukties par latvieti. Esmu ļoti optimistiski noskaņots šajā ziņā un raugos ar skatu nākotnē, nevis pagātnē.


Manas pretenzijas pret leģionāriem ir tās, ka leģionāru pasākumos kuros esmu bijis tiek borēts tas kā leģionāri ar kaulu žāģi pļāva ienaidniekus. Šī, manuprāt, ir milzīga morāla problēma, jo tās kaujas kur tika pļauti uzbrūkošie "krievi" notika Latvijas teritorijā. Šo kauju laikā leģionāri atkāpās visātrāk visā WW2 starp visām vienībām. Kāpēc? Tāpēc, ka pret leģionāriem tika sūtīti latvieši, kas izcēlās uzbrukuma kaujās, kurās tika izmantoti kā lielgabalgaļa. Svaigi iesaukti, bez militārās sagatavotības, nereti bez patronām. Daudzi no tiem bija pašu leģionāru radi, draugi - arī brāļi un tēvs vai dēls. Un tieši tāpēc šī 16. marta godināšana man liekas pretīga un amorāla.

Daži no SA "brīvprātīgi" iesauktajiem bija leģionāri - šī ir pretruna ar jūsu argumentiem, kuros tiek apgalvots, ka leģionāri ekskluzīvi cīnījās par Latviju un pret SA... bez tam kaŗa rezultāti un dokumenti pierāda, ka ne vāciešiem ne krieviem nekādi labie nodomi pret latviešiem nebija.


Man par jums nožēlas nav nekādas, jo ir pilnīgi skaidrs, ka jūs esiet tārpu barība. Novēlu jums nosprāgt pēc iespējas drīzāk un nemaitāt gaisu! Neaizmirstiet sakrāt zārka naudiņu lai radiniekiem nerodas problēmas jūs apglabājot.

Lai jums vieglas smiltis!

Atbildēt

Aivars

18.03.2016. 19:40

Man piemēram būtu kauns sveicināties ar Raivi Dzintaru.Jo viņš cīnās par latviešu tautas iznīcināšanu.No otras puses,kāpēc ne,varbūt jebkurš,saņemot tādu atalgojumu no Krievijas ko saņem viņš, darītu tāpat.Ko viņš divreiez mēnesī dara Krievijas vēstniecībā?

Atbildēt

Žulis

18.03.2016. 10:14

»

ne gluži

Tā kā mēs te visi esam troļļi, tad iesaku izlasīt ko Edge raksta(izņēmuma kārtā), jo tas ka viņš raksta, ka 1943. gadā latviešiem bija skaidrs, ka vācieši ir uzvarējuši ir taisnība... maniem vecvecākiem par šo laiku bija tieši šādas atmiņas. Raugoties uz mūsdienām, nekas nav mainījies... kā PSRS - atvainojos...


Jūsu koments ir visai juceklīgs un pretrunīgs.
Vienubrīd jūs apgalvojat, ka latvieši ir brīvprātīgi stājušies leģionā, jo uzskatījuši, ka vācieši ir uzvarējuši, bet turpat apgalvojat, ka "tā nebija viņu izvēle".
Jūsu apgalvojat, ka tas, ka leģionāri aizstāvēja Latviju ir tikai vāciešu propaganda? Bet jūsu apgalvojums ir pretrunā ar leģionāru atmiņu stāstiem un reālo situāciju frontē (1942.g. sakāve pie Staļingradas, 1943.g Kurskas kauja)Latvijas nacionālajā bibliotēkā ir saglabājušies tā laika plakāti, kur latvieši tiek aicināti stāties leģionā. Uz plakātiem ir saukļi: "Arī tev jācīnās par Latviju!", "Rokas nost no Latvijas!", "Pie šautenēm! Aizstāvēsim dzimteni, tautu un ģimeni pret boļševikiem!" U.t.t. Šeit nav neviena aicinājuma stāties leģionā lai kalpotu Hitleram.
Visbeidzot varu izteikt tikai nožēlu par jūsu prāta spējām, ja esiet latvietis un variet karavīru piemiņas dienu saistīt ar " senilu plānprātiņu vēlmi kaut ko atzīmēt". Un tas jūsu ierosinājums par vēstures ķidāšanu ar skalpeli ir tikai vēl viena šo jūsu prāta spēju ilustrācija.

Atbildēt

Žulis

18.03.2016. 09:34

»

Edge

Žuļa kungs zina kaut ko vairāk par situāciju pasaulē 1952.g., kad karš Korejā sasniedza kulmināciju? Tie karavīri, kas tepat Latvijā mežos atradās un radioziņas klausījās - tie jau nebija tie ierosinātāji. Visi tie bangerski,silgaiļi un hāzneri tai 1952.g. jau tās stāstīja pasaciņas par drīzo angļu-...


Lūdzu paskaidrojiet sīkāk, kāda sakarība karam Korejā un pasaciņai par drīzo angļu - amerikāņu desantu ar Leģionāru piemiņas dienu 16. martā!
"Pēc nacistiskās Vācijas kapitulācijas apmēram 25 tūkstoši latviešu karavīru nonāca Rietumu sabiedroto gūstā. Kara gūstekņu nometnē Cedelgemā Beļģijā 1945. gada 28. decembrī bijušie latviešu karavīri nodibināja "Daugavas vanagu" organizāciju, lai labāk aizstāvētu savas intereses. 1952. gadā šī organizācija nolēma, ka turpmāk tā 16. martu atzīmēs kā Latviešu leģiona piemiņas dienu, kurā atcerēties frontē kritušos biedrus."
Vai, jūsuprāt, latviešu leģionāru izveidotā "Daugavas vanagu" organizācija nebija tiesīga lemt par piemiņas dienas izveidi saviem kritušajiem cīņu biedriem? Ja tādas ir jūsu domas, pamatojiet savu viedokli.

Atbildēt

ne gluži

18.03.2016. 01:32

»

Žulis

Man patīk, kā šeit daži "speciālisti" uzstājas, norādot kad un kā pareizi būtu tos karavīrus pieminēt...


Tā kā mēs te visi esam troļļi, tad iesaku izlasīt ko Edge raksta(izņēmuma kārtā), jo tas ka viņš raksta, ka 1943. gadā latviešiem bija skaidrs, ka vācieši ir uzvarējuši ir taisnība... maniem vecvecākiem par šo laiku bija tieši šādas atmiņas. Raugoties uz mūsdienām, nekas nav mainījies... kā PSRS - atvainojos ES stabulē, tā latvieši danco.

Dēļ šīs apziņas(ka vācieši ir uzvarējuši) daudzi latvieši arī stājās Waffen SS, kad vācieši lika. Waffen SS nebija latviešu iniciatīva un pasaka par to, ka viņi aizstāvēja Latviju ir vāciešu propaganda, jo nestāšanās izvēle bija nāve. Neviens nenosoda leģionārus par to, ka viņi bija Waffen SS, jo tā nebija viņu izvēle. Tiem, kuriem bija lielāks godaprāts, tie nestājās un mira vai arī slēpās. Un tieši šajā laikā(kad bija skaidrs, ka vācieši ir uzvarējuši) arī nošāva manu vecvectēvu(paši latvieši), kas slēpās mežā no fričiem. Man nav naids ne uz vienu - tādi bija laiki, bet nevajag taisīt no vieniem upuriem supervaroņus... realitāte ir tāda, ka ne neatkarīgās Latvijas armija, ne arī leģionāri nespēja pasargāt nevienu, jo viss bija atkarīgs no vienu vai otru iebrucēju žēlastības.

Man ir vienalga kādos datumos senili plānprātiņi izvēlas kaut ko atzīmēt, jo viņiem kaut ko labot var tikai kaps. Diemžēl šī atklāsme man ir nākusi apglabājot savējos radus, kas ne ar ko neatšķiras no jums un pārējiem un kurus tāpat ir milzīgi ietekmējusi WW2 trauma. Arī jūs ne ar ko neatšķiraties no pārējiem - vienīgā problēma: jums nav daudz laika atlicis lai mainītos un nonāksiet turpat.

"Mīļā miera labad" latviešiem vajag pārvērtēt savu vēsturi - ar skalpeli, izķidājot arī leģionārus(ja jau paši nespēj) un izdarīt attiecīgus secinājumus, kas nav piesārņoti ar maldiem, lai nevajadzētu Stokholmas sindroma iespaidā turpināt tautas pašnāvību. Un tas, diemžēl, neattiecas tikai uz 16.martu.

Atbildēt

Bet bet...

17.03.2016. 21:57

Paradnieks apmizies sava huutee kaut ko tur koljas ar ukraini...dubultmorale ! Nu jaa, Krievijas biznesmeni un desu vech,kuri sho pabiru apvienibu sponsore, noteikti iebildis. Un "Bize" jeb Paradnieks, jau nav tas,kam pasham mugurkauls...Pa vidu vel "desantniks" Sishkins...kas par cirku ir parversts 16.marts.
http://bb.vesti.lv/news/video-bataljona-azov-instruktoram-nelauj-piedalities-legionaru-atceres-gajiena?13667

Atbildēt

Nodeveju Apviniba

17.03.2016. 21:50

Kamer latvisha lepnums bus tuplis, nekas nemainisies !
VVF sen bija pakarama Linarda Grantina ceremonijas pavadiba !

Atbildēt

Latvijas etniskais krievzids

17.03.2016. 17:07

Man ir tads naids pret latviesu tautu,jo mes zidi ar krievu tautu lidzdaliba nepaspejam jus visus nogalinat,meitenes pirms nogalinasanas izvarojam visos caurumos! Nogalinat "Baigaja gada 1940/41". Lai ievaktos jusu latviesu tautas majas,ipasumos, aplaupot latviesu tautu. Mes jums latviesu tautai un aizstavjiem latviesu tautas Waffen SS legionariem, Kurzemes grupejumam,nekad muzu muzos nepiedosim 6 miljonus nosautos krievzidus-kas uzbrukot Kurzemes katlam nospraga turpat kurzeme.

Atbildēt

Edge

17.03.2016. 14:11

»

Žulis

Man patīk, kā šeit daži "speciālisti" uzstājas, norādot kad un kā pareizi būtu tos karavīrus pieminēt...


Žuļa kungs zina kaut ko vairāk par situāciju pasaulē 1952.g., kad karš Korejā sasniedza kulmināciju? Tie karavīri, kas tepat Latvijā mežos atradās un radioziņas klausījās - tie jau nebija tie ierosinātāji. Visi tie bangerski,silgaiļi un hāzneri tai 1952.g. jau tās stāstīja pasaciņas par drīzo angļu-amerikāņu desantu savu jauno Rietumu saimnieku vadībā, gluži kā 1943.g. hitleriešu.
Pat 2016.g. vēl pāris simti atrodas veco pasaciņu gūstā - un pāris desmiti kiršteini, kalmes, šnoristi u.c. dzintari jauno hitleru&himleru pavadā turpina savu melno darbu.

Atbildēt

17.03.2016. 13:43

»

Žulis

Man patīk, kā šeit daži "speciālisti" uzstājas, norādot kad un kā pareizi būtu tos karavīrus pieminēt...


God. Žuļa k-gs! Dažas domas ir tikai tās, kuras nejauši trāpa sabiedriskās domas attīstības mērķi. Mēs nekad nezinām, kuras tās ir, bet tādēļ, jo vairāk, jo labāk.

Bet nozīmīgas visas tās ir DP okšķeriem, kas šeit gan komentē, gan seko līdzi rakstītajam, analizējot, kā vadīt sabiedrisko domu ar jaunām politiskam partijām, kustībām, ko SAB un DP paši organizē it kā sabiedrības drošības interesēs saskaņā ar Operatīvās darbības likumu. Paši latvieši vairs nespēj radīt jaunas politiskas kustības LV, jo aktīvākie pametuši valsti, bet palikušos vada un koriģē DP un SAB.

Atbildēt

Žulis

17.03.2016. 10:59

Man patīk, kā šeit daži "speciālisti" uzstājas, norādot kad un kā pareizi būtu tos karavīrus pieminēt.
Viņus ne mazākā mērā nemulsina tas, ka 16. martu par piemiņas dienu saviem kritušajiem biedriem ir izvēlējušies paši karavīri.Viņi uzskata, ka VIŅU DOMAS ir svarīgākas un nozīmīgākas.
Tāpat ir vesela rinda "speciālistu", kuri 16. martu saista ar Hitleru, esesiešiem un trešo Reihu.
Viņus ne mazākā mērā nemulsina tas, ka 16. martu kā piemiņas dienu latviešu leģionāri iedibināja 1952. gadā, kad Hitlers jau sen bija miris un nepastāvēja vairāk ne trešais Reihs, ne SS formējumi.
Un nav jau nekas īpaši pārsteidzošs, ka uzrodas šādi "speciālisti". Pārsteidzoši ir tas, ka vesels bars bāleliņu "mīļā miera labad" blēj viņiem līdzi.

Atbildēt

cien.aitasgalva ķirbi!

17.03.2016. 08:57

»

Kirbis

16.marta sakarā ir jaānoškir 2 lietas - pieminēt kritušos karavīrus no taisīt politiku uz šo karavīru traģiskā liktņa. Ja gribi pieminēt - tad ne tikai 16.martā vien ceļš ved pie kopiņām kapsētās, kad sirds to liek. Savukārt, ja ir mērķis "taisīt" politiku, izrādoties uz kritušo fona - reizi gada cels...


Pirmkārt vārds Daugava jāraksta ar lielo burtu.Otrkārt Daugavas Vanagi nekādu "politiku" netaisa.Treškārt-par kādiem kapiem jūs rakstāt?Milzīgai daļai kritušo leģionāru nekādas kapavietas nav.Ceturtkārt Daugavas Vanagu pienesums Latvijai ir ļoti nozīmīgs,nemaz nerunājot par ilggadīgo materiālo atbalstu leģionāriem.Jums nav aizliegts un ir visas iespējas iepazīties ar DV devumu Latvijai,lai nebūtu 21.gadsimtā jāraksta tik klajas dumjības.

Atbildēt

to Lūk

17.03.2016. 08:40

Citas valstis,kurās mīt latvieši nav mītiskas bet gan pilnīgi reālas Latvieši mīt gandrīz visās pasaules valstīs un gandrīz visās no tām tiek pieminēti kritušie leģionāri līdzīgi,kā Latvijā.

Atbildēt

pilsone

17.03.2016. 08:35

»

Pilsonis

Varētu tie daugavas vanagi ar tām leģionāru formām iziet kādā gājienā savā mājvietā ASV


Vai jūs vispār dzīvē esat redzējis leģionāru formu?Es jau septiņdesmit gadus neesmu redzējusi.Jau aizmirsies,kādas tās izskatījās.Vienīgi fotogrāfijās.Daugavas vanagi arī ne Amerikā,ne Kanādā,ne zviedrijā,ne Vācijā ne Austrālijā,ne Anglijā un nekur citur leģionāru formas pēc kara nav valkājuši.Nemaz nerunājot par Latviju.Jūsu zināšanai īstā DV mājvieta ir Lielbritānija nevis Amerika.Ja gadījumā esat latvietis vai Latvijas pilsonis,jums ir visas iespējas iepazīties ar Latvijā esošo dažādo organizāciju formām,lai nebūtu jāraksta tik dumji komentāri.Formas tērpus cilvēki valkā un valkās.Tas nav aizliegts.

Atbildēt

ASV agresiju saraksts

17.03.2016. 07:32

https://infoagentura.wordpress.com/2014/04/02/asv-agresiju-hronika/

Atbildēt

ne gluži

17.03.2016. 07:22

»

lauķis

ASV&NATO noziegumu saraksts ir stipri garāks par Krievijas noziegumu sarakstu , vajag tikai rakt


Jūs ar klaviatūru un peli rakt savā dārzā esiet mēģinājis?

Lai ASV un NATO noziegumus pieminētu... ir jājautā cik bieži jūs bērnībā kritāt uz galvas?

Atbildēt

ne gluži

17.03.2016. 07:11

»

Lūk!

VISIEM TIEM, KURI NEKO NEZIN PAR LEĢIONU UN 16. MARTU...


9) 16. martu kā leģionāru piemiņas dienu iedibina „Daugavas Vanagu” organizācija 1952. gadā un kopš tā laika to neviena netraucēti atzīmē valstīs, kurās ir latviešu kopienas. Atšķirībā no Latvijas, tur viņus neapsaukā par fašistiem un nacistiem.
---------------------
Jautājums:
Vai atzīmēšana mītiskajās "citur" valstīs iekļauj gājienu?

Atbildēt

ne gluži

17.03.2016. 07:06

»

lauķis

Es domāju ka uzvarētāju karā nebija , bija tikai upuri , piekam , no visām pusēm.Pieminēt upurus ir svēta lieta ,bet lielīties ka tu esi kādu nogalinājis gan nav prāta darbs


Tur jau ir tā problēma, ka šis kaŗš bija trauma - un latviešiem vairāk nekā pārējiem, jo īpaši tāpēc, ka latvieši ir vienīgie, kas ir mazākā skaitā, kā bija pirms WW2. Nav tak par ko lepoties un nav arī drošības par nākotni - gan jau ka tāpēc tika dibināts šāds datums, kam nav nekādas saistības ar realitāti.

Atbildēt

ne gluži

17.03.2016. 06:59

»

lauķis

Tad jau pa gabalu jāturas no ASV,NATO un Krievijas, jā , arī no ES


Neesiet stulbs. Ne ASV, ne ES, ne arī NATO neveic etniskās tīrīšanas un masveida nonāvēšanas. Bez tam - ES & NATO gadījumā pašu birokrāti ir pie vainas savās neizdarībās un mugurkaula lokanībā - ne jau ES...

No Krievijas gan turieties prom - jo ir iespēja, ka tās darbībai var tikt sarīkota tribunāla tiesai līdzīgs process.

Atbildēt

lauķis

17.03.2016. 06:55

»

ne gluži

9) Jautājums par 16. martu: vai tam ir jābūt valsts svētku datumam? Vai tas vispār ir nozīmīgs datums? Latviešiem ir 11. novembris, kurā pieminēt savus kritušos kaŗavīrus - gan leģionārus, gan arī sarkanajā armijā iesauktos. Pie tam - novembris ir rudens un piemērots laiks kapu apmeklēšanai. Marts nav...


Es domāju ka uzvarētāju karā nebija , bija tikai upuri , piekam , no visām pusēm.Pieminēt upurus ir svēta lieta ,bet lielīties ka tu esi kādu nogalinājis gan nav prāta darbs.
Bet ir arī tie kas ieguva kara rezultātā , tos gan nedrīkst aizmirst.

Atbildēt

lauķis

17.03.2016. 06:52

»

K

Par meliem maksā. Labi maksā. Arī par Cukura slavināšanu maksā


Pierādījumus par Cukura vainu studijā!
Jā , kādreiz žurnālists Semjonovs krita nežēlestībā par šo pierādījumu meklēšanu , jo , šie pierādījumi izskatījās stipri safabricēti,pareizāk sakot viņu vispār nav.

Atbildēt

ne gluži

17.03.2016. 06:52

»

Lūk!

VISIEM TIEM, KURI NEKO NEZIN PAR LEĢIONU UN 16. MARTU...


9) Jautājums par 16. martu: vai tam ir jābūt valsts svētku datumam? Vai tas vispār ir nozīmīgs datums? Latviešiem ir 11. novembris, kurā pieminēt savus kritušos kaŗavīrus - gan leģionārus, gan arī sarkanajā armijā iesauktos. Pie tam - novembris ir rudens un piemērots laiks kapu apmeklēšanai. Marts nav īsti tam piemērots. Pieminēt(vai tomēr svinēt) 16.martu, kurā latvieši vienā pusē apkāva latviešus otrā pusē ir vienkārši traģiski un slimi.

Atbildēt

ne gluži

17.03.2016. 06:34

»

Vai Tu

apzināti melo? Cukuru ebreji apsūdz žīdu šaušanā, bet pierādījumus, ko pieprasīja prokuratūra, tā arī nav saņēmusi. Kādreiz presē bija ziņa, ka Arāja līgavu nobendēja čekas pagrabā. Varbūt tāpēc radās Arāja komanda


Cukurs bija šoferis un ne jau taksists, bet Arāja komanda šoferis. Tieši tāda paša iemesla dēļ tiek apsūdzēti arī koncentrācijas nometņu grāmatveži, medmāsas un kas tikai vēl ne. Nav obligāti jāņem rokās šaujamo, lai būtu līdzvainīgs.

Došu jums padomu - ja kāds jūsu draugs sāk slepkavot cilvēkus, turieties labu gabalu no viņa prom.

Atbildēt

Tamte Bauskā

17.03.2016. 04:15

Labi uzrakstīts trāpīgs komentārs. Nu ko gan lai iesāk ar čurājošo Latvijas politiķu kompāniju?

Atbildēt

K

17.03.2016. 02:22

»

Lūk!

VISIEM TIEM, KURI NEKO NEZIN PAR LEĢIONU UN 16. MARTU...


Leģionāru piemiņas apkarošana notiek tikai Latvijā... Bet tikai Latvijā leģionāri tik nežēlīgi izpildīja Trešā Reiha pavēles , braukādami pa sētām un šaudami uz astoņpadsmitgadīgiem latviešu jauniešiem, kuri atteicās pievienoties. Tie ir reāli fakti. Nevienā citā valstī šie slepkavas savas rindas tā nepapildināja kā Latvijā. Turklāt tu melo par to svinēšanu citās valstīs. Gribētu redzēt kā šie daugavvanagi špacierētu pa ASV ielām. Tur viņi izturas klusi kā peles alās, jo uz kārts ir likts viņu materiālais pašlabums.

Atbildēt

!

17.03.2016. 01:45

»

Eduards Lunis

---Beidziet laipot un žonglēt...


Ludzu pazinojiet ,,latvijas glabsanas sapulce,, 2016 gada 4 maija ,kam pieder ,,latvijas banka,, ar rimsevicu kabata !

Atbildēt

Antihitleriska koalicija to pilsonis

17.03.2016. 01:40

daugavas vanagi asv un kanada sez klusi ka peles un nekad nav rikojusi nekadus gajienus,jo zin ka momentali atradisies cietuma aiz restem par publisku nacisma glorifikaciju. tomer vini par 10 usd mulku zeme uzperk jaunos neonacistus ,kuri 16 marta akstas Rigas centra pie Brivibas pieminekla.

Atbildēt

Es

16.03.2016. 23:21

Nav jau tur to veco cīnītāju. Tikpat, cik 9. maijā karojušo. Visi pārējie gan ir klauni. Tas pareizi pateikts.

Atbildēt

Edge

16.03.2016. 21:15

»

Lūk!

VISIEM TIEM, KURI NEKO NEZIN PAR LEĢIONU UN 16. MARTU...


VISIEM TIEM, KURI ŠODIEN IZPILDĪJA 1943.G.10.FEBRUĀRA PAVĒLI:"Pavēlu izveidot Latviešu SS-brīvprātīgo leģionu. Vienības lielums un veids atkarīgs no rīcībā esošo latviešu vīru skaita." Ādolfs Hitlers; - vēlreiz vajag noskaitīt doto zvērestu! Vēlreiz un vēlreiz, lai nekad vairs nedotos uz Volhovas purviem reihu aizsargāt:
"Dieva vārdā es svinīgi apsolu cīņā pret boļševismu
neierobežotu paklausību vācu bruņoto spēku virspavēlniekam Ādolfam Hitleram, un par šo solījumu es kā drošsirdīgs karavīrs vienmēr esmu gatavs atdot savu dzīvību!" Sieg ...il!

Atbildēt

patiesībā

16.03.2016. 20:11

»

Vai Tu

apzināti melo? Cukuru ebreji apsūdz žīdu šaušanā, bet pierādījumus, ko pieprasīja prokuratūra, tā arī nav saņēmusi. Kādreiz presē bija ziņa, ka Arāja līgavu nobendēja čekas pagrabā. Varbūt tāpēc radās Arāja komanda


Arāja līgava nekādā pagrabā nebija.Viņu krievi tikai izvaroja pašas mājā.Un tas nav viņu vienīgais kara noziegums.Tādu bija simtiem tūkstošu.

Atbildēt

derdz

16.03.2016. 19:56

»

Lūk!

VISIEM TIEM, KURI NEKO NEZIN PAR LEĢIONU UN 16. MARTU...


Piekrītu, bet varbūt uzrakstīsi arī par tiem latviešiem, kuri cīnījās pret vāciešiem 2.p.k. jo šķiet daļa no viņiem bija prātā komunisma atbalstīšana, bet otrai daļai par brīvu Latviju, trešā - spiestā kārtā?
Kā arī, kāpēc mēs tikai pieminam, kalendārā, ka Staļins deportēja daļu latviešu, ja zināms, ka vācieši tajā laikā arī izsūtīja ar varu uz savām nometnēm latviešu ... :(

Atbildēt

visi

16.03.2016. 19:04

Visi pasaules kari, karoja dzeltenā rase pret dzelteno rasi,un šeit komentos muld dzeltenās rases latvieši....

Atbildēt

antifašists no Berlīnes

16.03.2016. 18:48

»

atbalstu Nilu Usakovu

labi ,ka neonacistu sakaits Riga 16 marta pie Brivibas pieminekla samazinas


Jā - neonacists ušakovs un neonaciste ždanoka nebija ieradušies. Toties daudz neonacistu būs 9.maijā pie Pārdaugavas falla.

Atbildēt

atbalstu Nilu Usakovu

16.03.2016. 18:11

labi ,ka neonacistu sakaits Riga 16 marta pie Brivibas pieminekla samazinas !

Atbildēt

Justas

16.03.2016. 17:44

Neliete žurnāliste Mūrniece Lestenē turpina jaunu melojuma virzienu - leģionāri palīdzēja evakuēties latviešiem. Meli! Pajautājiet Kārlim Kangerim! Viņš zina, ka vāciešiem bija saraksti par tiem, kurus viņi gribēja izvest sev līdzi uz Vāciju. Neliete žurnāliste melo! Leģionāriem nebija nekāda loma vāciešu plānos. Lehris melo par divām okupācijām, jo bija tikai viena okupācija saskaņā ar starpt. akceptēto okupācijas definīciju. Mūrniece žurnāliste neliete melo par leģionāru lomu vācu okupantu plānos. Latvietis bez meliem un zagšanas nav latvietis.

Atbildēt

Pilsonis

16.03.2016. 15:28

»

Lūk!

VISIEM TIEM, KURI NEKO NEZIN PAR LEĢIONU UN 16. MARTU...


Varētu tie daugavas vanagi ar tām leģionāru formām iziet kādā gājienā savā mājvietā ASV

Atbildēt

Lūk!

16.03.2016. 14:27

VISIEM TIEM, KURI NEKO NEZIN PAR LEĢIONU UN 16. MARTU.
Kas tad bija Latviešu leģions?
1) Sākoties mobilizācijai 1943. gada martā, jēdzienu, kas
ir latviešu SS-leģions, skaidroja šādi: Latviešu SS leģions ir slēgta kaujas vienība ieroču SS ietvarā/pie ieroču SS. (Die Lettische SS-Legion ist ein geschlossener Kampfverband im Rahmen der/bei der Waffen-SS.), tātad ne gluži SS vienība. Latviešu leģionāri nebija tērpti melnajās SS uniformās.
2) Neviens latviešu leģionārs un pat Leģiona ģenerālinspektors Bangerskis nebija un nevarēja būt Nacionālsociālistiskās partijas biedri, nebija un nevarēja būt SS organizācijas biedri, kaut vai tāpēc, ka nebija vācieši un nebija Vācijas pilsoņi.
3) Latviešu leģionāri, atšķirībā no vācu karavīriem, nezvērēja uzticību Hitleram kā Vācijas un vācu tautas Vadonim (dem Führer des Deutschen Reiches und Volkes), bet tikai kā vācu bruņoto spēku virspavēlniekam cīņā pret boļševismu (im Kampf gegen des Bolschewismus dem Oberstem Befehlshaber der Deutscher Wehrmacht). Un tikai! Zvērestu latviešu leģionāri deva latviešu valodā. Vai tad cīņa pret boļševismu pēc Baigā gada bija kaut kas nedabisks un šodien atkal nosodāms, tāpat kā padomju laikos?
4) Kāpēc kopā ar vāciešiem? Kad Čērčilam pārmeta viņa biedrošanos ar Staļina boļševiku režīmu kara laikā, viņš atbildēja, ka būtu gatavs biedroties kaut ar pašu velnu, lai glābtu Lielbritāniju. Un to viņš teica pēc tam, kad Staļins bija gandrīz divus gadus palīdzējis Hitleram iekarot lielāko daļu Eiropas, sajūsminājies un apsveicis Hitleru par vācu karavīru un vācu ieroču spožajām uzvarām, tostarp arī par Anglijas pilsētu bombardēšanu, mudinājis Hitleru pēc iespējas ātrāk iebrukt Anglijā. Vēl 1940. gada 12. novembrī Molotovs viesojas draudzības vizītē Berlīnē.
Ja Čērčils bija gatavs biedroties (un arī biedrojās) ar velnu, kāpēc tad latviešiem būtu noziegums cīnīties pret jaunu baigo gadu atgriešanos Latvijā tikai tāpēc, ka nācās to darīt kopā ar vāciešiem? Turklāt, ja Čērčilam izvēle bija, tad latviešiem tādas nebija. Karošana kopā ar Vāciju, lai arī piespiedu kārtā, tomēr bija iespēja cīnīties pret pamatoti nīstajiem boļševikiem. Vai var pārmest latviešu leģionāriem cīnīšanos kopā ar nepareizu sabiedroto, ja tas bija vienīgais iespējamais? Ienaidnieks taču bija pareizs. Vai tajā laikā bija un varēja būt cits sabiedrotais? Kuri citi tad būtu bijuši tie, kas tolaik latviešu karotājus apģērbtu, paēdinātu un apbruņotu?
5) Nav gluži taisnība, ka Latviešu leģions karoja zem Vācijas karogiem. Leģiona pulku karogi bija sarkanbaltsarkanie Latvijas karogi, uzšuvēs uz mundieru piedurknēm bija Latvijas vārds un vairodziņš Latvijas karoga krāsās. Leģiona virsnieki, pulku komandierus ieskaitot, bija latvieši, komandas tika dotas latviešu valodā. Sarkanarmijā nekā tāda nebija.
6) Rietumu Sabiedrotie ir atzinuši, ka Latviešu leģions nav piedalījies represijās pret civiliedzīvotājiem un nav izdarījis kara noziegumus. Neviens latviešu leģionārs un neviens Latviešu leģiona virsnieks nav tikuši tiesāti par kara noziegumiem.
7) Leģionāri vāciešiem par pārsteigumu bija atteikušies no piedāvājuma cīnīties pret Rietumu Sabiedrotajiem, nav izšāvuši nevienu šāvienu Rietumu Sabiedroto virzienā. Rietumu Sabiedrotie nav atzinuši baltiešu leģionus par noziedzīgiem formējumiem.
8) 1946. gada aprīlī Nirnbergas – Firtas garnizona priekšnieks, ASV armijas pulkvedis MARTINS pieņem lēmumu dibināt baltiešu sardžu vienības (Baltic Guard) no bijušajiem latviešu un igauņu leģionāriem. Pirmā latviešu rota tiek nosaukta virsaiša Viestura vārdā. To komandē leitnants Ervīns Caune. Vēlāk tiek izveidota arī sardžu rota „Daugava” un autotransporta rota „Rīga”. Rotu virsnieki un karavīri pilda garnizona dienestu vairākās Vācijas pilsētās, bet no 1947. gada pavasara līdz 1949. gadam arī Nirnbergas Tiesu pils un cietuma apsardzē.
9) 16. martu kā leģionāru piemiņas dienu iedibina „Daugavas Vanagu” organizācija 1952. gadā un kopš tā laika to neviena netraucēti atzīmē valstīs, kurās ir latviešu kopienas. Atšķirībā no Latvijas, tur viņus neapsaukā par fašistiem un nacistiem.
10) 1994. gadā Zviedrijas karalis uzaicina pie sevis vēl dzīvos latviešu leģionārus un publiski atvainojas par viņu izdošanu Padomju Savienībai 1946. gada janvārī. Noziedznieku priekšā taču lepnās Zviedrijas lepnais karalis pēc tik daudziem gadiem neatvainotos. Kāpēc mūsu valdība pašu mājās nicina tos, kuriem cieņu un godu izrāda ārzemēs?
Tādējādi leģionāru piemiņas apkarošana notiek tikai Latvijā. Vai nebūtu laiks to izbeigt? Līdzšinējiem apkarotājiem vajadzētu pārslēgtie uz vēsturisko patiesību apzināšanu pašiem un atgādināšanu tiem, kam tās varbūt gadu desmitos piemirsušās.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

12

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

13

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

12

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

6

Kad TAS beigsies?

FotoĀrkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem apstākļiem iestājoties, ārkārtas stāvoklis tiks atcelts. Bet tas nenotiek – izskatās, ka valdība vai nu nespēj šādus kritērijus nodefinēt, vai arī uzskata, ka parastajiem mirstīgajiem šāda informācija nav nepieciešama.
Lasīt visu...

18

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

FotoProgresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.
Lasīt visu...

18

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

FotoIzskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un arī pats nenēsā sejas maksu publiskās vietās, cik var redzēt TV.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...