Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

20.jūnijā 80 Saeimas deputāti nobalsoja par grozījumiem Civilprocesa likuma 594.pantā, kas paredz parādniekam, kas nav uzturlīdzekļu prādnieks, līdz šim garantētās minimālās algas (700 EUR) vietā, atstāt pusi no minimālās algas pēc nodokļu nomaksas (275 EUR). 

Šie grozījumi attieksies uz visiem strādājošajiem, pensionāriem, invalīdiem. Daudzi no šiem parādniekiem par tādiem kļuva, kad 2009.gadā Latvijas Saeima izlēma uz iedzīvotāju rēķina glābt bankas, pat uz pusi samazinot darba algas skolotājiem, mediķiem, policistiem un citiem strādājošajiem. Daudziem vispār darbavietas tika likvidētas.

Šie cilvēki pēc algas samazināšanas vai darba zaudēšanas vairs nespēja pildīt savas saistības pret kreditoriem un par piespiedu pārdošanas vērtību zaudēja savus ieķīlātos mājokļus, un viņiem kaklā tika uzkārtas neatmaksājamas parādu nastas. Lielākai daļai no šiem cilvēkiem šie parādi ir arī pašlaik, jo maksātnespējas process Latvijā ir dārgs un to var atļauties tikai turīgi cilvēki.

Tā vietā, lai  pārtrauktu šo netaisnību un beidzot noteiktu šo parādu noilgumu, Saeima pielīdzināja šos banku glābējus, kurus 2009.gadā iegrūda parādu verdzībā, lai glābtu bankas, uzturlīdzekļu nemaksātājiem un noziedzniekiem. 20.jūnijā Saeima ir izvēlējusies piespiest šos cilvēkus pamest valsti, pie kam ne tikai darba spējīgos un strādājošos, bet arī pensionārus un invalīdus, jo visur citur Eiropā ir aizsargātais minimumus pat noziedzniekiem.

Pēc šādiem Civilprocesa likuma grozījumiem, ar kuriem cilvēkam pat netiek saglabāta minimālā alga, kas ir viena no zemākajām Eiropas savienībā, Latvijai vajadzētu atzīt, ka tā nav demokrātiska, civilizēta, tiesiska valsts.

Man ir pamatotas aizdomas, ka tie 80 deputāti, kas nobalsoja par šiem necilvēcīgajiem grozījumiem, pat nesaprata, par ko ir nobalsojuši.

Šādi grozījumi nedrīkst tikt izsludināti, un būtu jālūdz prezidentam neizsludināt šādus grozījumus, kas vistiešākajā veidā veicinās nelegālo nodarbinātību un darba spējīgo iedzīvotāju aizbraukšanas no valsts. Pensionāri un invalīdi faktiski tiks iznīcināti, jo pēc šo grozījumu stāšanās spēkā nespēs vairs samaksāt par īri un zālēm.

Nu ko, paskatīsimies vai prezidents ir cilvēks vai tikai tēlo cilvēku sabiedriskajos medijos.

Novērtē šo rakstu:

186
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi