Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

rekur-TT

07.09.2012. 10:33

Nu nav gluži korekti piesaukt darbaspēka deficītu Āzijā, šis raksts tomēr ir par Latvijas situāciju un airBalticu, kas ir Eiropas aviokompānija. Un šeit un mums tuvākajās 30 valstīs situācija ar pilotu nodarbinātību ir tāda kā ir, un bez redzamas tendences uzlaboties. Iespējams, arī jūsu profesijā Āzijā ir mega vakances ar mega algām, un kas no tā? :) Vai tādēļ jāuzskata, ka esi slikti apmaksāts un tavā profesijā ir darbaspēka deficīts? Ok, šķiet nav vērts turpināt...

Atbildēt

TT > rekur

05.09.2012. 11:59

Šaubu nav, ka vislielākais nenosegtais pieprasījums ir Āzijā. Pilotu deficīts pasaulē ir fakts. Ja kādā globālā tirgus daļā ir novērojams pilotu nepietiekams skaits, tad ar laiku šī situācija izlīdzinās pa visu tirgu. Āzija izsūc darba spēku pirmkārt no Eiropas.
Vērtēt šauri pa reģioniem nav jēgas, šis darba tirgus ir globāls.
"Problēmas" pilotiem ir tādas, ka nav pieredzes ar konkrēto lidmašīnas tipu, ar kuru būtu jālido potenciālajā jaunajā darba vietā.
Cita problēma ka ne visi vēlās pārcelties dzīvot turp kur ir darbs.

Iespējams, ka aritmētiskais pilotu skaits Baltijā var aptvert vietējo a/sabiedrību vajadzības, bet vai viņi visi atbilst tā paša airBaltic prasībām, un spēj strādāt pēc airBaltic noteikumiem? Un vai viņi paši bijuši pietiekami aktīvi, pievadājot savu darba spēku?

Atbildēt

rekur-TT

05.09.2012. 09:36

Tieši otrādi, pasaulē NAV pilotu deficīts. Iet runa par Eiropas, un labi, arī Z-Amerikas "pasauli". Pietiek kaut vai pabrowsēt aviokompāniju darba sludinājumu lapas...
Un pilotiem nevar būt nekādas "problēmas vai ierobežojumi" - profesionālās, veselības u.c. prasības visiem ir vienas un striktas.
Tāpat arī Latvijas pilotu skaits nemaz nav tik neliels, airBaltic mierīgi varētu nokomplektēties ar vietējiem kadriem, šeit gan pieskaitām arī pārējās Baltijas valstis.

===
Drusku vienu daļu jau izprotu, proti, ka pasaulē kopumā ir pilotu deficits.
Tiem pilotiem, kuriem ir kādas problēmas vai ierobežojumi, un viņi nevar vai nevēlās piedalīties plašākajā starptautiskajā darba tirgū tiek rakstā minētie 2-4kEUR, citādi sakot ar 10kUSD package. Mazas reģionālas aviokompānijas maksā mazākas algas, lielās globālās aviokompānijas maksā augstākas algas.

Atbildēt

Es

04.09.2012. 21:47

Visa Latvija ar jenotu vārzu pie varas un siles-viena liela SHEMA!Viņiem līkumi nav rakstiti!

Atbildēt

juris

04.09.2012. 18:57

Savulaik bija ideja pilotus jūrnierkiem. Viņiem arī ir īpašs nodokļu režīms.
Latviešu-pilotu nav daudz, bet pilotu nozarē valda brīvais tirgus un pilotu ar derīgu sertifikātu ņem darbā ikvienā pasaules aviokompānijā. Savulaik daudzi airB piloti aizgāja strādāt uz SwissAir.
Nupat saistībā ar Estonian Air restrukturizāciju un flotes maiņu sacepās Igaunijas pilotu arodbiedrība, jo EA pieņēma darbā somu pilotus, kas lido ar Embraer. Savukārt, izmestie igauņu piloti pārgāja strādāt uz Norwegian.

Atbildēt

Ezim

04.09.2012. 17:27

Pareizi - Rimi kasieres maksās, piloti nemaksās. To sauc par tiesisko nihilismu.

Atbildēt

Ezim

04.09.2012. 17:27

Iesakiet atkal pāriet uz regresīvo nodokļu sistēmu? Bagātie nemaksās neko, bet nabagie visu? Interesanti, ka arī šie bagātie pie neveiksmīgas sagadīšanās var nonākt uz valsts apgādības.

Tas, kas ir jāierobežo ir nevis nodokļu likme, bet pabalsta apmērs.

Šajā gadījumā ar Air Baltic izpaužas teiciens - viens likums nav viena taisnība visiem.

Atbildēt

ja čangaļu likumi to atļauj

04.09.2012. 15:59

kāpēc jūs to nedarat????????? esat stulbi, par jums tā domā čangaļi

Atbildēt

TT > rekur

04.09.2012. 11:51

P.S. Latvijā pilotu skaits ir ļoti neliels, tāpēc airBaltic rīcība piesaistīt ārzemniekus ir absolūti izprotama.
Augstākminētie cipari, protams, bija attiecībā uz kapteini.

Atbildēt

TT > rekur

04.09.2012. 11:47

Vajadzētu vismaz nelielu izpratni par pašreizējo un arī vispārējo situāciju aviokompāniju biznesā.
===
Drusku vienu daļu jau izprotu, proti, ka pasaulē kopumā ir pilotu deficits.
Tiem pilotiem, kuriem ir kādas problēmas vai ierobežojumi, un viņi nevar vai nevēlās piedalīties plašākajā starptautiskajā darba tirgū tiek rakstā minētie 2-4kEUR, citādi sakot ar 10kUSD package. Mazas reģionālas aviokompānijas maksā mazākas algas, lielās globālās aviokompānijas maksā augstākas algas.

Atbildēt

rekur

04.09.2012. 09:20

TT varbūt ir kompetents nodokļu grāmatvedības, bet ne pilotu nodarbinātības jautājumos. Kāda vēl "nekonkurētspējīga" alga, kāda vēl "visur pasaulē saņem". Vajadzētu vismaz nelielu izpratni par pašreizējo un arī vispārējo situāciju aviokompāniju biznesā. Tas, ka airBaltic par pilotiem mīl pārsvarā nodarbināt ārzemniekus nevis vietējos, ir cits jautājums...

Atbildēt

Ezis

04.09.2012. 08:50

Agrāk bija soc. nodokļa griesti (līdz apmēram 2000 latu mēnesī) un visas algas normāli maksāja Latvijā. Tad Godmanim ienāca prātā tos atcelt radot Baltic papildu izmaksas ap 3 milj. gadā. Protams, ka ārzemju pilotiem nospļauties par mūsu pensijām, tāpēc nācās meklēt optimizācijas ceļus.

Atbildēt

TT > juris

04.09.2012. 06:17

Katram pilotam noteikti ir kāda valsts, kur viņš skaitās nodokļu rezidents, līdz ar to tās dividendes tajā valstī arī tiek apliktas.

Un attiecībā uz Latvijas nodokļiem sakarā ar saņemamiem no Kipras kompānijas dividendēm, tā likme 10% ir ļoti pievilcīga.
Ja pilots būtu piem. Vācijas nodokļu rezidents, nodoklis noteikti būtu augstāks.

Lidoju pietiekami daudz, bet jā, ne tik daudz ar airBaltic. Norādīta pilotu alga līdz 4kEUR ir acīmredzami nekonkurētspējīga, jo piloti visur pasaule saņem sakot ar 10kUSD. Esmu novērojis, ka daži airBaltic piloti ārzemnieki apmetas Latvijā, visticamāk blondīņu dēļ, bet nu varbūt arī sarēķinot ko par nodokļiem.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

03.09.2012. 23:44

Tad redz, par ko Rungainis saņem divarpus štukas DIENNAKTĪ!

Atbildēt

juris > TT

03.09.2012. 22:28

Ja Tu bieži lidotu, tad piefiksētu, ka lielākā daļa pilotu ir ārzemnieki. Piloti visā pasaulē paši pērk izglītību (pilota licenci) un paši rūpējas par pensiju. Tas ir viens kosmopolitisks darbs. Skaidrs, ka viņiem nav nekāda interese maksāt nodokļus Latvijā. Piemēram, ja tu esi Fokker pilots un gudrie vadoņi Fokkerus nolikvidē, tad tu dodies strādāt citā a/k, kur tie palikuši vai par savu naudu pārkvalificējies

Atbildēt

......

03.09.2012. 22:18

Lai RIMI kasieres no minimaalaas maksaa nodokl,us.

Atbildēt

......

03.09.2012. 22:18

Lai RIMI kasieres no minimaalaas maksaa nodokl,us.

Atbildēt

TT

03.09.2012. 21:43

Piloti maksa LV IIN 10% no sanemtam dividendem(nevis 15%),
Kipra pelnas nodokla likme ir 10%,ja airBaltic iepumpe naudu par kadiem pakalpojumiem,lidz to no bruto summas,ko iemaksa airBaltic Kipras kantorim lidz cash,ko sanem piloti ir 19% nodoklis(10%+10%*(100-100*10%)).

Par tiem pilotiem "nerezidentiem":neskaitot patiesus arzemniekus, neatkarigi no ta vai LV pilots pavada Latvija 183 dienas vai mazak, jautajums ir vai vinam palika patstaviga dzives vieta Latvija,kurp vins plano atgriezties: ja vinam Latvija ir gimene, un vel NI,kur vini dzivo, tad var vispar LV N-tus gadus neapmeklet, tik un ta paliks LV nodoklu rezidents.
183 dienas tests strada tikai viena virziena - ja LV pavada 183 dienas vai vairak,tad esi kkuvis par LV nodoklu rezidentu.
Bet ja esi pavadijis LV mazak neka 183 dienas gada,tas nozime vienigi,ka neesi pozitivi uzskatits par LV nod.rezidentu uz uzturesanas ilguma pamata,bet vari tikt pie LV nodoklu rezidenta statusa uz cita pamata.

Man ir aizdomas,ka tos pilotus kartigi mulko par vinu LV nerezidenta statusu,ja vini pavadis LV mazak par 183 dienam gada. VID to jau sen izsen un loti skaidri izskaidroja,tapec ja petiesam ta,tad pilotus apliks ar 10% Latvija,ja vini naivuma pec uzskata sevi par LV nerezidentiem un tos 10% nemaksa.
Taisniba,ka tie 10% ir maksajami tikai reize gada - cik atceros airBaltic so shemu kadus paris gadus isteno, tad sis nodoklu iluzijas iespejams netika paspets apgazt ar nodoklu auditu

Atbildēt

gunis

03.09.2012. 20:37

ai,ai,cik tas Gauss grib būt labs un maksāt vismaz kaut ko,taisni vai jākliedz ai prieka.

Atbildēt

Nodokļu eksperts

03.09.2012. 20:30

Pareizi airBaltic dara - ar Latvijas darbaspēka nodokļiem (>50% uz 1 darbaspēka vienību) neviens uzņēmums nespētu konkurēt starptautiskajā tirgū. Fliks ar saviem ofšoriem no pilotu algām ne santīma Latvijai nemaksāja, Gauss vismaz dividenžu nodokli maksās.

Atbildēt

hits

03.09.2012. 20:15

turpinās treknie gadi.... atkal strebjam, navaram noturēties, kad esam pie siles....

Atbildēt

lidonis

03.09.2012. 20:10

Vispirms pieņemam likumus, kuri ir saistoši visiem. Pēc tam - taisām izņēmumus, atkāpes utt. Ik uz soļa pārkāpjam to principu - viens likums, viena taisnība visiem. Mums ir veselas nozares ar zemākiem nodokļiem, saudzējošiem režīmiem, īpašām pieejām...Jā, protams, ka tāda attieksme tiek nopietni pamatota un ir tikpat kā neapstrīdama. Jā, vajag palīdzēt un stutēt tūrismu, grāmatizdevējus, ni arī lidotājus...Vai citiem nevajag? Varbūt atcelsim to tiesību principu un noformulēsim tā, kā tas darbojas?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

FotoŅemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) saņemtos iesniegumus par AS "Olainfarm" notiekošo, FKTK aicina AS "Olainfarm" vadību 22.09.2020. plānotajās akcionāru sapulcēs nodrošināt visiem akcionāriem vienlīdzīgas tiesības, kā arī ievērot citus korporatīvās pārvaldības principus. Tāpat FKTK aicina arī lielākos akcionārus respektēt mazākuma akcionāru tiesības un ar savstarpējiem strīdiem neradīt kaitējumu Latvijas kapitāla tirgus reputācijai.
Lasīt visu...

21

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

FotoMan bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot ielās. Mēģināšu koncentrētāk paskaidrot šī mana aicinājuma būtību.
Lasīt visu...

6

„Ņevinovataja ja...”

FotoVakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es vēlētos ieviest skaidrību dažos jautājumos.
Lasīt visu...

8

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

FotoSDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu. Šodien šo lēmumu atbalstīja "Saskaņas" valde. Valde rekomendē izslēgt V.Dombrovski un Ļ.Švecovu arī no Saeimas frakcijas.
Lasīt visu...

15

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

FotoLai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie skar un skars nākotnē vēl vairāk mūs visus. Ir jāsaprot, ka tie ir nevis protesti pret iespējami negodīgām vēlēšanām, bet agresīvs, labi organizēts un labi apmaksāts ultraliberāļu realizēts valsts apvērsuma mēģinājums. Mērķis - sagrābt varu un attiecīgi - ieviest „demokrātiju” vienā no pēdējām pasaulē atlikušajām veselā saprāta, tā saukto tradicionālo (ģimenes) vērtību, kā arī sociāli atbildīgas valdības saliņām pasaules liberalizācijas saduļķotajā okeānā. Ar ko “demokrātijas” ieviešana beigusies citās valstīs, kuras piedzīvojušas krāsainās revolūcijas, mēs labi zinām.
Lasīt visu...

12

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

FotoUzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man roka nenodrebēs"**, tas nav ne asprātīgi, ne koleģiāli, ne ētiski. Īpaši zinot šo vārdu autora iepriekšējo dzīves gājumu un patiku pret ieročiem. Manā vēstures kodā ir ieprogrammētas dziļas bažas par to, kas notiek šādu "plinšu sievu" zemapziņā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...