Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

rekur-TT

07.09.2012. 10:33

Nu nav gluži korekti piesaukt darbaspēka deficītu Āzijā, šis raksts tomēr ir par Latvijas situāciju un airBalticu, kas ir Eiropas aviokompānija. Un šeit un mums tuvākajās 30 valstīs situācija ar pilotu nodarbinātību ir tāda kā ir, un bez redzamas tendences uzlaboties. Iespējams, arī jūsu profesijā Āzijā ir mega vakances ar mega algām, un kas no tā? :) Vai tādēļ jāuzskata, ka esi slikti apmaksāts un tavā profesijā ir darbaspēka deficīts? Ok, šķiet nav vērts turpināt...

Atbildēt

TT > rekur

05.09.2012. 11:59

Šaubu nav, ka vislielākais nenosegtais pieprasījums ir Āzijā. Pilotu deficīts pasaulē ir fakts. Ja kādā globālā tirgus daļā ir novērojams pilotu nepietiekams skaits, tad ar laiku šī situācija izlīdzinās pa visu tirgu. Āzija izsūc darba spēku pirmkārt no Eiropas.
Vērtēt šauri pa reģioniem nav jēgas, šis darba tirgus ir globāls.
"Problēmas" pilotiem ir tādas, ka nav pieredzes ar konkrēto lidmašīnas tipu, ar kuru būtu jālido potenciālajā jaunajā darba vietā.
Cita problēma ka ne visi vēlās pārcelties dzīvot turp kur ir darbs.

Iespējams, ka aritmētiskais pilotu skaits Baltijā var aptvert vietējo a/sabiedrību vajadzības, bet vai viņi visi atbilst tā paša airBaltic prasībām, un spēj strādāt pēc airBaltic noteikumiem? Un vai viņi paši bijuši pietiekami aktīvi, pievadājot savu darba spēku?

Atbildēt

rekur-TT

05.09.2012. 09:36

Tieši otrādi, pasaulē NAV pilotu deficīts. Iet runa par Eiropas, un labi, arī Z-Amerikas "pasauli". Pietiek kaut vai pabrowsēt aviokompāniju darba sludinājumu lapas...
Un pilotiem nevar būt nekādas "problēmas vai ierobežojumi" - profesionālās, veselības u.c. prasības visiem ir vienas un striktas.
Tāpat arī Latvijas pilotu skaits nemaz nav tik neliels, airBaltic mierīgi varētu nokomplektēties ar vietējiem kadriem, šeit gan pieskaitām arī pārējās Baltijas valstis.

===
Drusku vienu daļu jau izprotu, proti, ka pasaulē kopumā ir pilotu deficits.
Tiem pilotiem, kuriem ir kādas problēmas vai ierobežojumi, un viņi nevar vai nevēlās piedalīties plašākajā starptautiskajā darba tirgū tiek rakstā minētie 2-4kEUR, citādi sakot ar 10kUSD package. Mazas reģionālas aviokompānijas maksā mazākas algas, lielās globālās aviokompānijas maksā augstākas algas.

Atbildēt

Es

04.09.2012. 21:47

Visa Latvija ar jenotu vārzu pie varas un siles-viena liela SHEMA!Viņiem līkumi nav rakstiti!

Atbildēt

juris

04.09.2012. 18:57

Savulaik bija ideja pilotus jūrnierkiem. Viņiem arī ir īpašs nodokļu režīms.
Latviešu-pilotu nav daudz, bet pilotu nozarē valda brīvais tirgus un pilotu ar derīgu sertifikātu ņem darbā ikvienā pasaules aviokompānijā. Savulaik daudzi airB piloti aizgāja strādāt uz SwissAir.
Nupat saistībā ar Estonian Air restrukturizāciju un flotes maiņu sacepās Igaunijas pilotu arodbiedrība, jo EA pieņēma darbā somu pilotus, kas lido ar Embraer. Savukārt, izmestie igauņu piloti pārgāja strādāt uz Norwegian.

Atbildēt

Ezim

04.09.2012. 17:27

Pareizi - Rimi kasieres maksās, piloti nemaksās. To sauc par tiesisko nihilismu.

Atbildēt

Ezim

04.09.2012. 17:27

Iesakiet atkal pāriet uz regresīvo nodokļu sistēmu? Bagātie nemaksās neko, bet nabagie visu? Interesanti, ka arī šie bagātie pie neveiksmīgas sagadīšanās var nonākt uz valsts apgādības.

Tas, kas ir jāierobežo ir nevis nodokļu likme, bet pabalsta apmērs.

Šajā gadījumā ar Air Baltic izpaužas teiciens - viens likums nav viena taisnība visiem.

Atbildēt

ja čangaļu likumi to atļauj

04.09.2012. 15:59

kāpēc jūs to nedarat????????? esat stulbi, par jums tā domā čangaļi

Atbildēt

TT > rekur

04.09.2012. 11:51

P.S. Latvijā pilotu skaits ir ļoti neliels, tāpēc airBaltic rīcība piesaistīt ārzemniekus ir absolūti izprotama.
Augstākminētie cipari, protams, bija attiecībā uz kapteini.

Atbildēt

TT > rekur

04.09.2012. 11:47

Vajadzētu vismaz nelielu izpratni par pašreizējo un arī vispārējo situāciju aviokompāniju biznesā.
===
Drusku vienu daļu jau izprotu, proti, ka pasaulē kopumā ir pilotu deficits.
Tiem pilotiem, kuriem ir kādas problēmas vai ierobežojumi, un viņi nevar vai nevēlās piedalīties plašākajā starptautiskajā darba tirgū tiek rakstā minētie 2-4kEUR, citādi sakot ar 10kUSD package. Mazas reģionālas aviokompānijas maksā mazākas algas, lielās globālās aviokompānijas maksā augstākas algas.

Atbildēt

rekur

04.09.2012. 09:20

TT varbūt ir kompetents nodokļu grāmatvedības, bet ne pilotu nodarbinātības jautājumos. Kāda vēl "nekonkurētspējīga" alga, kāda vēl "visur pasaulē saņem". Vajadzētu vismaz nelielu izpratni par pašreizējo un arī vispārējo situāciju aviokompāniju biznesā. Tas, ka airBaltic par pilotiem mīl pārsvarā nodarbināt ārzemniekus nevis vietējos, ir cits jautājums...

Atbildēt

Ezis

04.09.2012. 08:50

Agrāk bija soc. nodokļa griesti (līdz apmēram 2000 latu mēnesī) un visas algas normāli maksāja Latvijā. Tad Godmanim ienāca prātā tos atcelt radot Baltic papildu izmaksas ap 3 milj. gadā. Protams, ka ārzemju pilotiem nospļauties par mūsu pensijām, tāpēc nācās meklēt optimizācijas ceļus.

Atbildēt

TT > juris

04.09.2012. 06:17

Katram pilotam noteikti ir kāda valsts, kur viņš skaitās nodokļu rezidents, līdz ar to tās dividendes tajā valstī arī tiek apliktas.

Un attiecībā uz Latvijas nodokļiem sakarā ar saņemamiem no Kipras kompānijas dividendēm, tā likme 10% ir ļoti pievilcīga.
Ja pilots būtu piem. Vācijas nodokļu rezidents, nodoklis noteikti būtu augstāks.

Lidoju pietiekami daudz, bet jā, ne tik daudz ar airBaltic. Norādīta pilotu alga līdz 4kEUR ir acīmredzami nekonkurētspējīga, jo piloti visur pasaule saņem sakot ar 10kUSD. Esmu novērojis, ka daži airBaltic piloti ārzemnieki apmetas Latvijā, visticamāk blondīņu dēļ, bet nu varbūt arī sarēķinot ko par nodokļiem.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

03.09.2012. 23:44

Tad redz, par ko Rungainis saņem divarpus štukas DIENNAKTĪ!

Atbildēt

juris > TT

03.09.2012. 22:28

Ja Tu bieži lidotu, tad piefiksētu, ka lielākā daļa pilotu ir ārzemnieki. Piloti visā pasaulē paši pērk izglītību (pilota licenci) un paši rūpējas par pensiju. Tas ir viens kosmopolitisks darbs. Skaidrs, ka viņiem nav nekāda interese maksāt nodokļus Latvijā. Piemēram, ja tu esi Fokker pilots un gudrie vadoņi Fokkerus nolikvidē, tad tu dodies strādāt citā a/k, kur tie palikuši vai par savu naudu pārkvalificējies

Atbildēt

......

03.09.2012. 22:18

Lai RIMI kasieres no minimaalaas maksaa nodokl,us.

Atbildēt

......

03.09.2012. 22:18

Lai RIMI kasieres no minimaalaas maksaa nodokl,us.

Atbildēt

TT

03.09.2012. 21:43

Piloti maksa LV IIN 10% no sanemtam dividendem(nevis 15%),
Kipra pelnas nodokla likme ir 10%,ja airBaltic iepumpe naudu par kadiem pakalpojumiem,lidz to no bruto summas,ko iemaksa airBaltic Kipras kantorim lidz cash,ko sanem piloti ir 19% nodoklis(10%+10%*(100-100*10%)).

Par tiem pilotiem "nerezidentiem":neskaitot patiesus arzemniekus, neatkarigi no ta vai LV pilots pavada Latvija 183 dienas vai mazak, jautajums ir vai vinam palika patstaviga dzives vieta Latvija,kurp vins plano atgriezties: ja vinam Latvija ir gimene, un vel NI,kur vini dzivo, tad var vispar LV N-tus gadus neapmeklet, tik un ta paliks LV nodoklu rezidents.
183 dienas tests strada tikai viena virziena - ja LV pavada 183 dienas vai vairak,tad esi kkuvis par LV nodoklu rezidentu.
Bet ja esi pavadijis LV mazak neka 183 dienas gada,tas nozime vienigi,ka neesi pozitivi uzskatits par LV nod.rezidentu uz uzturesanas ilguma pamata,bet vari tikt pie LV nodoklu rezidenta statusa uz cita pamata.

Man ir aizdomas,ka tos pilotus kartigi mulko par vinu LV nerezidenta statusu,ja vini pavadis LV mazak par 183 dienam gada. VID to jau sen izsen un loti skaidri izskaidroja,tapec ja petiesam ta,tad pilotus apliks ar 10% Latvija,ja vini naivuma pec uzskata sevi par LV nerezidentiem un tos 10% nemaksa.
Taisniba,ka tie 10% ir maksajami tikai reize gada - cik atceros airBaltic so shemu kadus paris gadus isteno, tad sis nodoklu iluzijas iespejams netika paspets apgazt ar nodoklu auditu

Atbildēt

gunis

03.09.2012. 20:37

ai,ai,cik tas Gauss grib būt labs un maksāt vismaz kaut ko,taisni vai jākliedz ai prieka.

Atbildēt

Nodokļu eksperts

03.09.2012. 20:30

Pareizi airBaltic dara - ar Latvijas darbaspēka nodokļiem (>50% uz 1 darbaspēka vienību) neviens uzņēmums nespētu konkurēt starptautiskajā tirgū. Fliks ar saviem ofšoriem no pilotu algām ne santīma Latvijai nemaksāja, Gauss vismaz dividenžu nodokli maksās.

Atbildēt

hits

03.09.2012. 20:15

turpinās treknie gadi.... atkal strebjam, navaram noturēties, kad esam pie siles....

Atbildēt

lidonis

03.09.2012. 20:10

Vispirms pieņemam likumus, kuri ir saistoši visiem. Pēc tam - taisām izņēmumus, atkāpes utt. Ik uz soļa pārkāpjam to principu - viens likums, viena taisnība visiem. Mums ir veselas nozares ar zemākiem nodokļiem, saudzējošiem režīmiem, īpašām pieejām...Jā, protams, ka tāda attieksme tiek nopietni pamatota un ir tikpat kā neapstrīdama. Jā, vajag palīdzēt un stutēt tūrismu, grāmatizdevējus, ni arī lidotājus...Vai citiem nevajag? Varbūt atcelsim to tiesību principu un noformulēsim tā, kā tas darbojas?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...