Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

rekur-TT

07.09.2012. 09:33

Nu nav gluži korekti piesaukt darbaspēka deficītu Āzijā, šis raksts tomēr ir par Latvijas situāciju un airBalticu, kas ir Eiropas aviokompānija. Un šeit un mums tuvākajās 30 valstīs situācija ar pilotu nodarbinātību ir tāda kā ir, un bez redzamas tendences uzlaboties. Iespējams, arī jūsu profesijā Āzijā ir mega vakances ar mega algām, un kas no tā? :) Vai tādēļ jāuzskata, ka esi slikti apmaksāts un tavā profesijā ir darbaspēka deficīts? Ok, šķiet nav vērts turpināt...

Atbildēt

TT > rekur

05.09.2012. 10:59

Šaubu nav, ka vislielākais nenosegtais pieprasījums ir Āzijā. Pilotu deficīts pasaulē ir fakts. Ja kādā globālā tirgus daļā ir novērojams pilotu nepietiekams skaits, tad ar laiku šī situācija izlīdzinās pa visu tirgu. Āzija izsūc darba spēku pirmkārt no Eiropas.
Vērtēt šauri pa reģioniem nav jēgas, šis darba tirgus ir globāls.
"Problēmas" pilotiem ir tādas, ka nav pieredzes ar konkrēto lidmašīnas tipu, ar kuru būtu jālido potenciālajā jaunajā darba vietā.
Cita problēma ka ne visi vēlās pārcelties dzīvot turp kur ir darbs.

Iespējams, ka aritmētiskais pilotu skaits Baltijā var aptvert vietējo a/sabiedrību vajadzības, bet vai viņi visi atbilst tā paša airBaltic prasībām, un spēj strādāt pēc airBaltic noteikumiem? Un vai viņi paši bijuši pietiekami aktīvi, pievadājot savu darba spēku?

Atbildēt

rekur-TT

05.09.2012. 08:36

Tieši otrādi, pasaulē NAV pilotu deficīts. Iet runa par Eiropas, un labi, arī Z-Amerikas "pasauli". Pietiek kaut vai pabrowsēt aviokompāniju darba sludinājumu lapas...
Un pilotiem nevar būt nekādas "problēmas vai ierobežojumi" - profesionālās, veselības u.c. prasības visiem ir vienas un striktas.
Tāpat arī Latvijas pilotu skaits nemaz nav tik neliels, airBaltic mierīgi varētu nokomplektēties ar vietējiem kadriem, šeit gan pieskaitām arī pārējās Baltijas valstis.

===
Drusku vienu daļu jau izprotu, proti, ka pasaulē kopumā ir pilotu deficits.
Tiem pilotiem, kuriem ir kādas problēmas vai ierobežojumi, un viņi nevar vai nevēlās piedalīties plašākajā starptautiskajā darba tirgū tiek rakstā minētie 2-4kEUR, citādi sakot ar 10kUSD package. Mazas reģionālas aviokompānijas maksā mazākas algas, lielās globālās aviokompānijas maksā augstākas algas.

Atbildēt

Es

04.09.2012. 20:47

Visa Latvija ar jenotu vārzu pie varas un siles-viena liela SHEMA!Viņiem līkumi nav rakstiti!

Atbildēt

juris

04.09.2012. 17:57

Savulaik bija ideja pilotus jūrnierkiem. Viņiem arī ir īpašs nodokļu režīms.
Latviešu-pilotu nav daudz, bet pilotu nozarē valda brīvais tirgus un pilotu ar derīgu sertifikātu ņem darbā ikvienā pasaules aviokompānijā. Savulaik daudzi airB piloti aizgāja strādāt uz SwissAir.
Nupat saistībā ar Estonian Air restrukturizāciju un flotes maiņu sacepās Igaunijas pilotu arodbiedrība, jo EA pieņēma darbā somu pilotus, kas lido ar Embraer. Savukārt, izmestie igauņu piloti pārgāja strādāt uz Norwegian.

Atbildēt

Ezim

04.09.2012. 16:27

Pareizi - Rimi kasieres maksās, piloti nemaksās. To sauc par tiesisko nihilismu.

Atbildēt

Ezim

04.09.2012. 16:27

Iesakiet atkal pāriet uz regresīvo nodokļu sistēmu? Bagātie nemaksās neko, bet nabagie visu? Interesanti, ka arī šie bagātie pie neveiksmīgas sagadīšanās var nonākt uz valsts apgādības.

Tas, kas ir jāierobežo ir nevis nodokļu likme, bet pabalsta apmērs.

Šajā gadījumā ar Air Baltic izpaužas teiciens - viens likums nav viena taisnība visiem.

Atbildēt

ja čangaļu likumi to atļauj

04.09.2012. 14:59

kāpēc jūs to nedarat????????? esat stulbi, par jums tā domā čangaļi

Atbildēt

TT > rekur

04.09.2012. 10:51

P.S. Latvijā pilotu skaits ir ļoti neliels, tāpēc airBaltic rīcība piesaistīt ārzemniekus ir absolūti izprotama.
Augstākminētie cipari, protams, bija attiecībā uz kapteini.

Atbildēt

TT > rekur

04.09.2012. 10:47

Vajadzētu vismaz nelielu izpratni par pašreizējo un arī vispārējo situāciju aviokompāniju biznesā.
===
Drusku vienu daļu jau izprotu, proti, ka pasaulē kopumā ir pilotu deficits.
Tiem pilotiem, kuriem ir kādas problēmas vai ierobežojumi, un viņi nevar vai nevēlās piedalīties plašākajā starptautiskajā darba tirgū tiek rakstā minētie 2-4kEUR, citādi sakot ar 10kUSD package. Mazas reģionālas aviokompānijas maksā mazākas algas, lielās globālās aviokompānijas maksā augstākas algas.

Atbildēt

rekur

04.09.2012. 08:20

TT varbūt ir kompetents nodokļu grāmatvedības, bet ne pilotu nodarbinātības jautājumos. Kāda vēl "nekonkurētspējīga" alga, kāda vēl "visur pasaulē saņem". Vajadzētu vismaz nelielu izpratni par pašreizējo un arī vispārējo situāciju aviokompāniju biznesā. Tas, ka airBaltic par pilotiem mīl pārsvarā nodarbināt ārzemniekus nevis vietējos, ir cits jautājums...

Atbildēt

Ezis

04.09.2012. 07:50

Agrāk bija soc. nodokļa griesti (līdz apmēram 2000 latu mēnesī) un visas algas normāli maksāja Latvijā. Tad Godmanim ienāca prātā tos atcelt radot Baltic papildu izmaksas ap 3 milj. gadā. Protams, ka ārzemju pilotiem nospļauties par mūsu pensijām, tāpēc nācās meklēt optimizācijas ceļus.

Atbildēt

TT > juris

04.09.2012. 05:17

Katram pilotam noteikti ir kāda valsts, kur viņš skaitās nodokļu rezidents, līdz ar to tās dividendes tajā valstī arī tiek apliktas.

Un attiecībā uz Latvijas nodokļiem sakarā ar saņemamiem no Kipras kompānijas dividendēm, tā likme 10% ir ļoti pievilcīga.
Ja pilots būtu piem. Vācijas nodokļu rezidents, nodoklis noteikti būtu augstāks.

Lidoju pietiekami daudz, bet jā, ne tik daudz ar airBaltic. Norādīta pilotu alga līdz 4kEUR ir acīmredzami nekonkurētspējīga, jo piloti visur pasaule saņem sakot ar 10kUSD. Esmu novērojis, ka daži airBaltic piloti ārzemnieki apmetas Latvijā, visticamāk blondīņu dēļ, bet nu varbūt arī sarēķinot ko par nodokļiem.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

03.09.2012. 22:44

Tad redz, par ko Rungainis saņem divarpus štukas DIENNAKTĪ!

Atbildēt

juris > TT

03.09.2012. 21:28

Ja Tu bieži lidotu, tad piefiksētu, ka lielākā daļa pilotu ir ārzemnieki. Piloti visā pasaulē paši pērk izglītību (pilota licenci) un paši rūpējas par pensiju. Tas ir viens kosmopolitisks darbs. Skaidrs, ka viņiem nav nekāda interese maksāt nodokļus Latvijā. Piemēram, ja tu esi Fokker pilots un gudrie vadoņi Fokkerus nolikvidē, tad tu dodies strādāt citā a/k, kur tie palikuši vai par savu naudu pārkvalificējies

Atbildēt

......

03.09.2012. 21:18

Lai RIMI kasieres no minimaalaas maksaa nodokl,us.

Atbildēt

......

03.09.2012. 21:18

Lai RIMI kasieres no minimaalaas maksaa nodokl,us.

Atbildēt

TT

03.09.2012. 20:43

Piloti maksa LV IIN 10% no sanemtam dividendem(nevis 15%),
Kipra pelnas nodokla likme ir 10%,ja airBaltic iepumpe naudu par kadiem pakalpojumiem,lidz to no bruto summas,ko iemaksa airBaltic Kipras kantorim lidz cash,ko sanem piloti ir 19% nodoklis(10%+10%*(100-100*10%)).

Par tiem pilotiem "nerezidentiem":neskaitot patiesus arzemniekus, neatkarigi no ta vai LV pilots pavada Latvija 183 dienas vai mazak, jautajums ir vai vinam palika patstaviga dzives vieta Latvija,kurp vins plano atgriezties: ja vinam Latvija ir gimene, un vel NI,kur vini dzivo, tad var vispar LV N-tus gadus neapmeklet, tik un ta paliks LV nodoklu rezidents.
183 dienas tests strada tikai viena virziena - ja LV pavada 183 dienas vai vairak,tad esi kkuvis par LV nodoklu rezidentu.
Bet ja esi pavadijis LV mazak neka 183 dienas gada,tas nozime vienigi,ka neesi pozitivi uzskatits par LV nod.rezidentu uz uzturesanas ilguma pamata,bet vari tikt pie LV nodoklu rezidenta statusa uz cita pamata.

Man ir aizdomas,ka tos pilotus kartigi mulko par vinu LV nerezidenta statusu,ja vini pavadis LV mazak par 183 dienam gada. VID to jau sen izsen un loti skaidri izskaidroja,tapec ja petiesam ta,tad pilotus apliks ar 10% Latvija,ja vini naivuma pec uzskata sevi par LV nerezidentiem un tos 10% nemaksa.
Taisniba,ka tie 10% ir maksajami tikai reize gada - cik atceros airBaltic so shemu kadus paris gadus isteno, tad sis nodoklu iluzijas iespejams netika paspets apgazt ar nodoklu auditu

Atbildēt

gunis

03.09.2012. 19:37

ai,ai,cik tas Gauss grib būt labs un maksāt vismaz kaut ko,taisni vai jākliedz ai prieka.

Atbildēt

Nodokļu eksperts

03.09.2012. 19:30

Pareizi airBaltic dara - ar Latvijas darbaspēka nodokļiem (>50% uz 1 darbaspēka vienību) neviens uzņēmums nespētu konkurēt starptautiskajā tirgū. Fliks ar saviem ofšoriem no pilotu algām ne santīma Latvijai nemaksāja, Gauss vismaz dividenžu nodokli maksās.

Atbildēt

hits

03.09.2012. 19:15

turpinās treknie gadi.... atkal strebjam, navaram noturēties, kad esam pie siles....

Atbildēt

lidonis

03.09.2012. 19:10

Vispirms pieņemam likumus, kuri ir saistoši visiem. Pēc tam - taisām izņēmumus, atkāpes utt. Ik uz soļa pārkāpjam to principu - viens likums, viena taisnība visiem. Mums ir veselas nozares ar zemākiem nodokļiem, saudzējošiem režīmiem, īpašām pieejām...Jā, protams, ka tāda attieksme tiek nopietni pamatota un ir tikpat kā neapstrīdama. Jā, vajag palīdzēt un stutēt tūrismu, grāmatizdevējus, ni arī lidotājus...Vai citiem nevajag? Varbūt atcelsim to tiesību principu un noformulēsim tā, kā tas darbojas?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

FotoLiegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs, kur mērenāk eksperimentē ar saviem iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

FotoIlzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz reiderismu Savā privātajā “Facebook” lapā viņa publicē aicinājumu lietotājiem ziņot administrācijai par "Vakcīnrealitātes Latvijā" “Facebook” lapu ar mērķi panāk tās bloķēšanu.
Lasīt visu...

21

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

FotoAtsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par pienākumu sabiedrībai paust savu viedokli.
Lasīt visu...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...

12

Mieru, tikai mieru

FotoŠie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik masīva infoterora un valsts terora apstākļos. Piemēram, izrādās (un tas pat netiek vairs slēpts), ka "brīvprātīgi" pieejamās vakcīnas ir ekperimentālas, attiecīgi - vakcinējamie cilvēki piedalās klīniskā eksperimentā. Bez samaksas. Ar risku savai veselībai vai dzīvībai. Pat oficiālajos medijos ir "pasprukusi" šī informācija.
Lasīt visu...

21

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

FotoTā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties pat mēģinājumos uzsākt piespiedu vakcināciju modernizēta totalitārisma stilā, īsumā jānorāda galvenie iemesli, kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19, jo īpaši ar jaunā tipa mRNA vakcīnām.
Lasīt visu...

6

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

FotoKopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību seko līdzi notikumiem, kas saistīti ar personām, kas ilgstoši atrodas sociālās aprūpes centros. Tiesībsargs uzskata, ka Labklājības ministrijas un pašvaldību neefektīvās sadarbības dēļ tiek pārkāptas personu tiesības uz veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...

Foto

Vajadzētu pieprasīt arī izglītības un zinātnes ministres demisiju

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu neatstāt bez ievērības Latvijas Izglītības un zinātnes...

Foto

Par cenzūru portālā Draugiem (ja vēl atceraties tādu)

Līdz 2017.gada maijam biju pārliecināts par to, ka visi cilvēki pasaulē  vissiltākos pateicības vārdus saka un vislielāko cieņu...

Foto

Kāpēc Latvijas vara un mediji nekomentē Lielā Restarta konceptu?

Pēc gandrīz gada juku un haosa atbilde uz šo jautājumu ir acīmredzama. „Jaunās Perestroikas” ieviešanai uzsvars tiek...

Foto

Šoreiz mēģināšu atbildēt par saviem vārdiem: politiskās partijas "Likums un kārtība" dibināšanas manifests

Mēs neticam papīru kalniem. Papīrs panes visu. Līdz šim Latvijā ir bijušas simtiem...

Foto

Praktiski padomi - kā apturēt vīrusu

Kopš pavasara nekas nav mainījies, vēl joprojām tie paši labie, vecie, efektīvie ieteikumi! Tātad vīruss nekad nesākas uzreiz plaušās, tas...

Foto

Pietiek muļļāties

Lai nu kā kādam nepatiktu Latvijas pašreizējā valdība, kura rīkojas pēc Krilova fabulas motīviem, tad nu šoreiz jānoņem cepure premjera priekšā....

Foto

Kas traucē?

Gada pirmajā pusē mēs lepojāmies ar to, ka mūsu „aktīvās” rīcības rezultātā esam labā epidemioloģiskā situācijā, salīdzinot ar citām valstīm. To, lepni krūtis izgāzuši,...

Foto

Es sekoju un izprotu

Pastāvīgi un rūpīgi sekojot līdzi situācijai, izprotu Ministru prezidenta lēmumu un tā pamatojumu pieprasīt veselības ministres demisiju....

Foto

Pareiziem medijiem, kas cer uz valsts finansiālu atbalstu, ir jāuzvedas pareizi

Jau kopš marta Latvijas iedzīvotāju ikdienu būtiski ietekmē koronavīrusa izraisītā pandēmija, ar to saistītie ierobežojumi...

Foto

Ir nepieciešamas skaidras atbildes

Ir skaidrs, ka šis šovs ar varas sevis slavinošo vakcinācijas uzvaras gājienu turpināsies ar arvien lielāku jaudu. Tieši tāpat kā turpināsies krāpnieciskās...

Foto

Es jums atkal došu daudzus lieliskus padomus: kad un kā Latvija sāks ķert kaimiņus?

Vienmēr ir interesanti un noderīgi salīdzināt dažādu valstu datus, it sevišķi, ja...

Foto

Kur ir manas ragaviņas?

Labdien, valdība! Vispirms apsveicu ar iespēju sākt vakcinēties! Gaidu ar nepacietību arī savu kārtu. Bet, kamēr gaidu (un, cerams, sagaidu), nenocietos un...

Foto

Aicinu ikvienu saglabāt piesardzību un rīkoties atbildīgi

Godājamie Latvijas iedzīvotāji un visi, kuriem dārga mūsu mīļā Latvija! Aizejošais gads ir bijis izturības un pārbaudījumu gads. Covid-19...

Foto

Izturību, iejūtību un drosmi

Mīļie Latvijas cilvēki! Jaunajā gadā es gribu mums visiem novēlēt izturību, iejūtību un drosmi....

Foto

Šodienas izaicinājumi prasa tikai veselo saprātu

Mūsu vēsturē ne reizi vien Ziemassvētki bijis smagu kauju laiks. Gan strēlnieki, gan leģionāri ar asiņu sarkano krāsojuši gada garākās...

Foto

Ieteikumi par COVID-19 ambulatoru ārstēšanu

Atsaucoties uz Latvijas Ārstu biedrības aicinājumu iesaistīties COVID-19 pandēmijas apkarošanā, varu rekomendēt dažus ieteikumus ambulatoram ārstēšanas procesam....

Foto

Ministrs Plešs ignorē Būtiņģes termināla naftas noplūdi

Būtiņģes naftas termināla atrašanās Baltijas jūrā ir bumba ar laika degli, tādēļ naftas noplūde no Būtiņges termināla ir likumsakarīga....

Foto

Ko vajag darīt, lai cilvēki Latvijā neticētu vakcīnai pret koronavīrusu. 10 punkti

1. Vairākas desmitgades nepiešķirt pietiekami daudz līdzekļu izglītībai un zinātnei. Lai cilvēki tic instagram influenceriem ne...

Foto

Aicinājums valsts augstākajām amatpersonām

2020. gada 12. novembrī Satversmes tiesa taisīja spriedumu, kas ir guvis plašu rezonansi Latvijas sabiedrībā. Likumdevējiem tas nozīmē nopietnus izaicinājumus nākotnē. Latvijas...

Foto

Ko es darītu, ja pats saslimtu ar Covid–19

Vakardienas saruna. Atstāstīšu, kā nu mācēšu. Mans sarunu biedrs – mans sens paziņa, tik sens, ka esam vienaudži,...

Foto

Kārtējais „eksperts” kārtējo reizi paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās beigas

Politologs, demagogs un bijušais sektants Andis Kudors savā nesenajā intervijā vēlreiz paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās...

Foto

Vīrieši, appreciet savas sievietes: vēstījums 2020. gada Ziemsvētkos

Dieva mīļotie, es sirsnīgi sveicu jūs Kristus dzimšanas svētkos! Septiņsimt gadus pirms Jēzus dzimšanas pravietis Jesaja vēstīja, ka...

Foto

Mīlestības likums liek mums raudzīties uz ikvienu kā savu laikabiedru

Kā vadmotīvu šai svētku uzrunai paņemsim tekstu no Lūkasa Evaņģēlija: Un viņi steigā atnāca un atrada...

Foto

Mūsdienu Ziemassvētku stāsts

Vakar pa nakti sniga. 8:00 - uzcēlu sniegavīru....

Foto

Aicinām priesteri Aleksandru Stepanovu nevērsties pret pāvesta kalpojumu

A. god. priesterim Aleksandram Stepanovam (attēlā), Tukuma Romas katoļu draudzes prāvestam un portāla www.civitas.lv redaktoram. Latvijas Romas katoļu...

Foto

Arhibīskaps Stankevičs, viņa sirdsapziņa un Gērings, kurš tika notiesāts…

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča uzruna Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē izraisīja sašutumu ne tikai...

Foto

Mans piedāvājums – ieviest formulējumu “Kopīgas deklarētās mājsaimniecības un savstarpējās aprūpes likums”

15. decembrī es piedalījos Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kurā aicināju, nemainot...

Foto

Alkoholu un cigaretes drīkst, grāmatas nedrīkst

Gudri ļaudis vienmēr ir teikuši: meitiņ, neej gulēt nikna. Vakar izlasīju valdības lēmumu, izdarīju visu, lai dusmas mazinātu (vienīgi pastaigāties...

Foto

Pasaule pesimista acīm jeb nepatīkamā patiesība

Cik ir divi reiz divi? Nu, ja godīgi, tikai tev – divi reiz divi ir pieci. Iegaumē, lai kur tu...

Foto

Ministriem nepelnītais algas pielikums ir jāziedo labdarībai

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma normu, kas paredz ņemt vērā gan vidējās algas,...

Foto

Izbrauciet no auzām un atveriet brīvdienās veikalus

Godātie valdības vīri! Laiku pa laikam katram mums sanāk “iebraukt auzās”. Šoreiz no valdības gaidām izbraukšanu no auzām, jo...

Foto

Ir īstais laiks, lai daži desmiti tūkstošu eiro nodokļu maksātāju naudas tiktu samaksāti par dievkalpojumu pārraidīšanu komercmedijos

Tieslietu ministrija ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu “Par Ziemassvētku dievkalpojumu...

Foto

„Nekā personīga” „galma dziesminieku" meli par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem

TV3 raidījumā „Nekā personīga” "galma dziesminieki", stāstot par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem,...

Foto

Konservatīvo cenzūra – “radikāļu sazvērestība” vai realitāte?

Pēdējās nedēļās Latvijā un pasaulē ir izskanējušas diezgan likumsakarīgas ziņas, proti, daudzi Nacionālās apvienības (NA) biedri, tostarp Saeimas deputāts...

Foto

Mēs visi zinām, ka šo pandēmijas vilni, kas veļas pāri visai pasaulei, nav radījuši Latvijas politiķi, - un vēl citas manas svarīgās domas

Mēs visi ejam...

Foto

Var risināt cilvēku problēmas citu kopdzīves veidu gadījumā, nepielīdzinot tās ģimenei un laulībai

Latvijas sabiedrībā plašu rezonansi ieguva Satversmes tiesas 2020. gada 12. novembra spriedums, kas...

Foto

Dodiet naudiņu mūsu kontrolētajām NVO, bet valsts aizsardzības mācību skolās nevajag: vēstule valsts prezidentam Egilam Levitam

Augsti godātais Levita kungs! 2020. gada 3. decembrī Saeima pieņēma...

Foto

Mēs prasām savu valsti atpakaļ

Azeru nesenais panākums Kalnu Karabahas atgūšanā un dekolonizācijā, kā arī Lukašenko nespēja apklusināt protestus Baltkrievijā lika atcerēties Krievijas politiķa Viktora Alkšņa...

Foto

K.Kariņa k-gam no Latvieša Pelēkā

Premjera kungs! Rakstu Jums, jo vēl ir laiks novērst problēmas, ko var radīt savstarpēja nesaprašanās. Mani senči te dzīvoja cara laikos,...