Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

rekur-TT

07.09.2012. 09:33

Nu nav gluži korekti piesaukt darbaspēka deficītu Āzijā, šis raksts tomēr ir par Latvijas situāciju un airBalticu, kas ir Eiropas aviokompānija. Un šeit un mums tuvākajās 30 valstīs situācija ar pilotu nodarbinātību ir tāda kā ir, un bez redzamas tendences uzlaboties. Iespējams, arī jūsu profesijā Āzijā ir mega vakances ar mega algām, un kas no tā? :) Vai tādēļ jāuzskata, ka esi slikti apmaksāts un tavā profesijā ir darbaspēka deficīts? Ok, šķiet nav vērts turpināt...

Atbildēt

TT > rekur

05.09.2012. 10:59

Šaubu nav, ka vislielākais nenosegtais pieprasījums ir Āzijā. Pilotu deficīts pasaulē ir fakts. Ja kādā globālā tirgus daļā ir novērojams pilotu nepietiekams skaits, tad ar laiku šī situācija izlīdzinās pa visu tirgu. Āzija izsūc darba spēku pirmkārt no Eiropas.
Vērtēt šauri pa reģioniem nav jēgas, šis darba tirgus ir globāls.
"Problēmas" pilotiem ir tādas, ka nav pieredzes ar konkrēto lidmašīnas tipu, ar kuru būtu jālido potenciālajā jaunajā darba vietā.
Cita problēma ka ne visi vēlās pārcelties dzīvot turp kur ir darbs.

Iespējams, ka aritmētiskais pilotu skaits Baltijā var aptvert vietējo a/sabiedrību vajadzības, bet vai viņi visi atbilst tā paša airBaltic prasībām, un spēj strādāt pēc airBaltic noteikumiem? Un vai viņi paši bijuši pietiekami aktīvi, pievadājot savu darba spēku?

Atbildēt

rekur-TT

05.09.2012. 08:36

Tieši otrādi, pasaulē NAV pilotu deficīts. Iet runa par Eiropas, un labi, arī Z-Amerikas "pasauli". Pietiek kaut vai pabrowsēt aviokompāniju darba sludinājumu lapas...
Un pilotiem nevar būt nekādas "problēmas vai ierobežojumi" - profesionālās, veselības u.c. prasības visiem ir vienas un striktas.
Tāpat arī Latvijas pilotu skaits nemaz nav tik neliels, airBaltic mierīgi varētu nokomplektēties ar vietējiem kadriem, šeit gan pieskaitām arī pārējās Baltijas valstis.

===
Drusku vienu daļu jau izprotu, proti, ka pasaulē kopumā ir pilotu deficits.
Tiem pilotiem, kuriem ir kādas problēmas vai ierobežojumi, un viņi nevar vai nevēlās piedalīties plašākajā starptautiskajā darba tirgū tiek rakstā minētie 2-4kEUR, citādi sakot ar 10kUSD package. Mazas reģionālas aviokompānijas maksā mazākas algas, lielās globālās aviokompānijas maksā augstākas algas.

Atbildēt

Es

04.09.2012. 20:47

Visa Latvija ar jenotu vārzu pie varas un siles-viena liela SHEMA!Viņiem līkumi nav rakstiti!

Atbildēt

juris

04.09.2012. 17:57

Savulaik bija ideja pilotus jūrnierkiem. Viņiem arī ir īpašs nodokļu režīms.
Latviešu-pilotu nav daudz, bet pilotu nozarē valda brīvais tirgus un pilotu ar derīgu sertifikātu ņem darbā ikvienā pasaules aviokompānijā. Savulaik daudzi airB piloti aizgāja strādāt uz SwissAir.
Nupat saistībā ar Estonian Air restrukturizāciju un flotes maiņu sacepās Igaunijas pilotu arodbiedrība, jo EA pieņēma darbā somu pilotus, kas lido ar Embraer. Savukārt, izmestie igauņu piloti pārgāja strādāt uz Norwegian.

Atbildēt

Ezim

04.09.2012. 16:27

Pareizi - Rimi kasieres maksās, piloti nemaksās. To sauc par tiesisko nihilismu.

Atbildēt

Ezim

04.09.2012. 16:27

Iesakiet atkal pāriet uz regresīvo nodokļu sistēmu? Bagātie nemaksās neko, bet nabagie visu? Interesanti, ka arī šie bagātie pie neveiksmīgas sagadīšanās var nonākt uz valsts apgādības.

Tas, kas ir jāierobežo ir nevis nodokļu likme, bet pabalsta apmērs.

Šajā gadījumā ar Air Baltic izpaužas teiciens - viens likums nav viena taisnība visiem.

Atbildēt

ja čangaļu likumi to atļauj

04.09.2012. 14:59

kāpēc jūs to nedarat????????? esat stulbi, par jums tā domā čangaļi

Atbildēt

TT > rekur

04.09.2012. 10:51

P.S. Latvijā pilotu skaits ir ļoti neliels, tāpēc airBaltic rīcība piesaistīt ārzemniekus ir absolūti izprotama.
Augstākminētie cipari, protams, bija attiecībā uz kapteini.

Atbildēt

TT > rekur

04.09.2012. 10:47

Vajadzētu vismaz nelielu izpratni par pašreizējo un arī vispārējo situāciju aviokompāniju biznesā.
===
Drusku vienu daļu jau izprotu, proti, ka pasaulē kopumā ir pilotu deficits.
Tiem pilotiem, kuriem ir kādas problēmas vai ierobežojumi, un viņi nevar vai nevēlās piedalīties plašākajā starptautiskajā darba tirgū tiek rakstā minētie 2-4kEUR, citādi sakot ar 10kUSD package. Mazas reģionālas aviokompānijas maksā mazākas algas, lielās globālās aviokompānijas maksā augstākas algas.

Atbildēt

rekur

04.09.2012. 08:20

TT varbūt ir kompetents nodokļu grāmatvedības, bet ne pilotu nodarbinātības jautājumos. Kāda vēl "nekonkurētspējīga" alga, kāda vēl "visur pasaulē saņem". Vajadzētu vismaz nelielu izpratni par pašreizējo un arī vispārējo situāciju aviokompāniju biznesā. Tas, ka airBaltic par pilotiem mīl pārsvarā nodarbināt ārzemniekus nevis vietējos, ir cits jautājums...

Atbildēt

Ezis

04.09.2012. 07:50

Agrāk bija soc. nodokļa griesti (līdz apmēram 2000 latu mēnesī) un visas algas normāli maksāja Latvijā. Tad Godmanim ienāca prātā tos atcelt radot Baltic papildu izmaksas ap 3 milj. gadā. Protams, ka ārzemju pilotiem nospļauties par mūsu pensijām, tāpēc nācās meklēt optimizācijas ceļus.

Atbildēt

TT > juris

04.09.2012. 05:17

Katram pilotam noteikti ir kāda valsts, kur viņš skaitās nodokļu rezidents, līdz ar to tās dividendes tajā valstī arī tiek apliktas.

Un attiecībā uz Latvijas nodokļiem sakarā ar saņemamiem no Kipras kompānijas dividendēm, tā likme 10% ir ļoti pievilcīga.
Ja pilots būtu piem. Vācijas nodokļu rezidents, nodoklis noteikti būtu augstāks.

Lidoju pietiekami daudz, bet jā, ne tik daudz ar airBaltic. Norādīta pilotu alga līdz 4kEUR ir acīmredzami nekonkurētspējīga, jo piloti visur pasaule saņem sakot ar 10kUSD. Esmu novērojis, ka daži airBaltic piloti ārzemnieki apmetas Latvijā, visticamāk blondīņu dēļ, bet nu varbūt arī sarēķinot ko par nodokļiem.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

03.09.2012. 22:44

Tad redz, par ko Rungainis saņem divarpus štukas DIENNAKTĪ!

Atbildēt

juris > TT

03.09.2012. 21:28

Ja Tu bieži lidotu, tad piefiksētu, ka lielākā daļa pilotu ir ārzemnieki. Piloti visā pasaulē paši pērk izglītību (pilota licenci) un paši rūpējas par pensiju. Tas ir viens kosmopolitisks darbs. Skaidrs, ka viņiem nav nekāda interese maksāt nodokļus Latvijā. Piemēram, ja tu esi Fokker pilots un gudrie vadoņi Fokkerus nolikvidē, tad tu dodies strādāt citā a/k, kur tie palikuši vai par savu naudu pārkvalificējies

Atbildēt

......

03.09.2012. 21:18

Lai RIMI kasieres no minimaalaas maksaa nodokl,us.

Atbildēt

......

03.09.2012. 21:18

Lai RIMI kasieres no minimaalaas maksaa nodokl,us.

Atbildēt

TT

03.09.2012. 20:43

Piloti maksa LV IIN 10% no sanemtam dividendem(nevis 15%),
Kipra pelnas nodokla likme ir 10%,ja airBaltic iepumpe naudu par kadiem pakalpojumiem,lidz to no bruto summas,ko iemaksa airBaltic Kipras kantorim lidz cash,ko sanem piloti ir 19% nodoklis(10%+10%*(100-100*10%)).

Par tiem pilotiem "nerezidentiem":neskaitot patiesus arzemniekus, neatkarigi no ta vai LV pilots pavada Latvija 183 dienas vai mazak, jautajums ir vai vinam palika patstaviga dzives vieta Latvija,kurp vins plano atgriezties: ja vinam Latvija ir gimene, un vel NI,kur vini dzivo, tad var vispar LV N-tus gadus neapmeklet, tik un ta paliks LV nodoklu rezidents.
183 dienas tests strada tikai viena virziena - ja LV pavada 183 dienas vai vairak,tad esi kkuvis par LV nodoklu rezidentu.
Bet ja esi pavadijis LV mazak neka 183 dienas gada,tas nozime vienigi,ka neesi pozitivi uzskatits par LV nod.rezidentu uz uzturesanas ilguma pamata,bet vari tikt pie LV nodoklu rezidenta statusa uz cita pamata.

Man ir aizdomas,ka tos pilotus kartigi mulko par vinu LV nerezidenta statusu,ja vini pavadis LV mazak par 183 dienam gada. VID to jau sen izsen un loti skaidri izskaidroja,tapec ja petiesam ta,tad pilotus apliks ar 10% Latvija,ja vini naivuma pec uzskata sevi par LV nerezidentiem un tos 10% nemaksa.
Taisniba,ka tie 10% ir maksajami tikai reize gada - cik atceros airBaltic so shemu kadus paris gadus isteno, tad sis nodoklu iluzijas iespejams netika paspets apgazt ar nodoklu auditu

Atbildēt

gunis

03.09.2012. 19:37

ai,ai,cik tas Gauss grib būt labs un maksāt vismaz kaut ko,taisni vai jākliedz ai prieka.

Atbildēt

Nodokļu eksperts

03.09.2012. 19:30

Pareizi airBaltic dara - ar Latvijas darbaspēka nodokļiem (>50% uz 1 darbaspēka vienību) neviens uzņēmums nespētu konkurēt starptautiskajā tirgū. Fliks ar saviem ofšoriem no pilotu algām ne santīma Latvijai nemaksāja, Gauss vismaz dividenžu nodokli maksās.

Atbildēt

hits

03.09.2012. 19:15

turpinās treknie gadi.... atkal strebjam, navaram noturēties, kad esam pie siles....

Atbildēt

lidonis

03.09.2012. 19:10

Vispirms pieņemam likumus, kuri ir saistoši visiem. Pēc tam - taisām izņēmumus, atkāpes utt. Ik uz soļa pārkāpjam to principu - viens likums, viena taisnība visiem. Mums ir veselas nozares ar zemākiem nodokļiem, saudzējošiem režīmiem, īpašām pieejām...Jā, protams, ka tāda attieksme tiek nopietni pamatota un ir tikpat kā neapstrīdama. Jā, vajag palīdzēt un stutēt tūrismu, grāmatizdevējus, ni arī lidotājus...Vai citiem nevajag? Varbūt atcelsim to tiesību principu un noformulēsim tā, kā tas darbojas?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi (turpinājums)

Foto30. martā šajā portāla bija publicēts mans raksts ar identisku nosaukumu. Rakstā pieminēju to, ka Krievijā valdošā kliķe, kas faktiski ir kleptokrātiska struktūra, kurā valsts vara ir saplūdusi ar oligarhisko kapitālu, uzspiež savu “vērtību skalu” pārējai pasaulei, uzpērkot un korumpējot, kur vien tas iespējams. Lai tas neizliktos pēc tukšvārdības, kas dotu iespēju kremļa apmaksātiem troļļiem un vietējiem Latvijas valsts nīdējiem ķengāties, sniegšu konkrētus piemērus.
Lasīt visu...

12

Mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām

FotoViņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt uz trīs mēnešiem. Jau iepatikās. Sen ierēdņiem nebūs bijis tik garš apmaksāts atvaļinājums. Bet tam ir sava loģika. Polittūrismā lidot nevar un nevarēs vēl labu laiku, nav taču ko citu darīt. Aptuveni tā tas izskatās, jo mētāties ar šādu kārtējo PR – ko tieši dod šodien? Tiek arī paziņots, ka valsts pārvalde netiks samazināta. Tā teikt - djeņeg ņet, no vi djeržitjes!
Lasīt visu...

18

Ziņa no DELFI komercdirektora Igora Mardera: tagad pie mums jūs varat nopirkt vēl vairāk

FotoSimtiem tūkstošu cilvēku Latvijā ik dienu vēršas pie DELFI, lai iegūtu informāciju par pasauli, kas ir radikāli mainījusies un arvien turpina mainīties.
Lasīt visu...

15

Latvijas ceļu būves uzņēmumi ir vienots kartelis

FotoCeļu būves ekspertu vidū arvien ticamāka kļūst informācija, ka Latvijas uzņēmumu kartelis, kuru kūrē bijušais premjers, bet tagad ceļu būvnieku lobijs un bada dzeguze Andris Bērziņš, un kura dēļ mēs ik gadu pārmaksājam 15% par ceļu būvi, grasās darīt visu, lai apstādinātu Latvijas Valsts ceļu organizēto iepirkumu par valsts autoceļu asfaltēto segumu brauktuvju horizontālo apzīmējumu atjaunošanas darbu veikšanu 2020. – 2025.gadā. Kāpēc? Tāpēc, ka ir pretendents, kas nostartēja ar ļoti labām un Eiropas tirgum atbilstošām cenām, kas labi ēdušos sliņķus var pabīdīt nost no siles.
Lasīt visu...

21

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi

FotoIespējams, ka”’ brīnums” notiek vismaz reizi katra cilvēka dzīvē, jautājums, vai spēj to piefiksēt. Ir novērots, ka subjekts, kas tikko izķepurojies no nopietnas ķezas, kur, loģiski spriežot, rezultātam vajadzēja būt citādam, aizdomājas un izvērtē savu dzīvi un vērtības. Bet tas parasti ilgst neilgi, un viss aiziet vecās sliedēs.
Lasīt visu...

3

Eiropas Komisija ir enerģiski rīkojusies, lai mazinātu vīrusa izraisīto triecienu ekonomikai un sabiedrībai kopumā

FotoDažādas epidēmijas ir vajājušas cilvēci jau kopš senatnes. Jaunā koronavīrusa pandēmija ir izplatījusies ļoti strauji, izraisot nopietnu sabiedrības veselības krīzi un satricinot Eiropas Savienības (ES) un pasaules valstu ekonomikas.
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teorijas – I daļa

FotoKā izpētījis Robs Brotertons (Rob Brotherton) lieliskajā grāmatā “Suspicious minds. Why we believe conspiracy theories”, jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras senās Romas oratoru runas bijušas pārpilnas ar sazvērestības teorijām. Vēlākos laikos, kad imperatoru, monarhu un baznīcas vara bija stipra, jebkādas izmaiņas bija iespējamas, vienīgi izmantojot sazvērestības pret šīm varām, un šādas sazvērestības – gan veiksmīgas, gan neveiksmīgas – nebija retums tāpat kā slepenas organizācijas. Tas savukārt leģitimizēja un piešķīra ticamību tam, ja pie varas esošie atklāja un nežēlīgi izrēķinājās ar sazvērniekiem, pat ja tie tādi nebija. 
Lasīt visu...

21

Vīrusa antropoloģiskās perspektīvas

FotoDiskurss par vīrusa antropoloģiskajām perspektīvām ir teksts vai runa (diskurss) par vīrusa un tajā skaitā koronvīrusa iespējām palīdzēt cilvēkiem. Skan absurdi, taču tādas iespējas pastāv. Īpaši tad, ja vīruss ir izraisījis pandēmiju. Arī koronvīruss ir izraisījis pandēmiju. Tā tāpat kā jebkura cita pandēmija var atstāt pozitīvu ietekmi uz cilvēkiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

COVID – 19 ne tikai ņem, bet arī dod jaunu impulsu izaugsmei

Pašlaik visa pasaule dzīvo zem COVID – 19 zīmes. Varētu pat teikt, ka pārējie...

Foto

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo

Ārkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā,...

Foto

Dezertieri un tautas marodieri

Ekstremālos apstākļos vienmēr uzskatāmi atsedzas tautas kolektīvais portrets un atsevišķu indivīdu portrets. Vienmēr uzskatāmi atsedzas gan labās īpašības, gan sliktās īpašības. Tā...

Foto

Dzīvesziņa

Latvijas zinātniece, praktiskās vēža viroterapijas pamatlicēja, zāļu Rigvir autore Aina Muceniece dzimusi 1924.gada 23.martā Rīgas rajona Rumbulā Stinkuļu mājās – mazā zvejnieku mājiņā Daugavas krastā. Stinkulis bija...

Foto

Pēc mediķu algu palielināšanas priekšlikuma izgāšanas arī mēs mēģināsim izlikties, ka atbalstām mediķu algu palielināšanu

Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē rosinās izskatīt priekšlikumu par...

Foto

Divu meļu strīdā uzvarēs lielākais melis

Ko mums māca pēdējā laika valdošās koalīcijas un valdības uzvedība pēc COVID19 draudu parādīšanās Latvijā. Mums acīmredzami vada veidojums –...

Foto

Vīruss skar visas nozares, tāpēc noteikt atbalstāmās nozares ir bezjēdzīgi

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot likumprojektu Par valsts apdraudējuma un...

Foto

Veselības ministrija necenšas meklēt labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības...

Foto

Vīrusa dievi un vīrusa misija planetārās depresijas priekšvakarā

Apstiprinājies sākotnējais secinājums. Proti, pandēmijas analītikā aizraujošs darbs ir ne tikai infektologiem, virusologiem, epidemiologiem, politiķiem, žurnālistiem, bet visaizraujošākais...

Foto

Par banku bezatbildību pret darbiniekiem

Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu....

Foto

Pirmais slēdziens par "Swedbank" divkosīgo biznesu, iespējams, lielākās nepatikšanas saistībā ar naudas atmazgāšanu vēl ir priekšā

Ceturtdien Zviedrijas Finanšu inspekcija uzlika Swedbank 4 miljardu kronu (aptuveni 360 miljonu...

Foto

Nra.lv patīk sabiezināt krāsas, bet arī Ģenerālprokuratūra ir izdarījusi visu, lai nāktos apšaubīt tās spēju ievērot likumus

2020.gada 19.martā portālā nra.lv publiskota ziņa “Iepirkuma skandāls Ģenerālprokuratūrā”.1 Šī ziņu portāla...

Foto

Pasaka par laiku, kas sekos pēc COVID-19 apkarošanas...

1) Rungainis steigšus pērk lauku māju ar zemi, zirgu un arklu, stāda kartupeļus, nokrītas svarā 5 reizes. Uzceļ...

Foto

Vīruss kā daudzpakāpju mistifikācija un globālais teātris

Savelkot visus galus vēlreiz kopā, kāpēc ir iedarbināta šī masu histērija un kas aiz tās stāv, izdalīsim divus tās...

Foto

Ušakovs „Delfiem” naudu vairs nedod, tagad dodiet jūs visi

Pašlaik Latvijas valdība ir paziņojusi par atbalstu uzņēmējiem krīzes laikā. Izskanējis solījums atvēlēt miljardu eiro, lai mazinātu...

Foto

Valdības izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir novēlots un joprojām pietiekami nekonsekvents

Nacionālā savienība „Taisnīgums” aicina valdību spert izlēmīgus soļus sērgas izplatīšanās neitralizēšanā un ierobežojumu skarto cilvēku iztikas...

Foto

Krievija jau neoficiāli ir tikusi pie cara, bet nafta to var nomest

Kļūdīties ir cilvēcīgi, un visnotaļ normāla lieta, ka kļūdas tiek atzītas. Kādu laiku atpakaļ...

Foto

Es joprojām esmu miljons reižu gudrāks par premjeru, un šie ir mani ieteikumi

Mans uzdevums ir analizēt dažādus scenārijus vai dažādas pieejas. Rakstīt, piedāvāt, lai kāds...

Foto

L(PS)R

Cilvēks ir interesants radījums, tam piemīt tieksme savās neveiksmēs un ciešanās vainot citus, bet pat nelielus sasniegumus piedēvēt sev, kaut labākajā gadījumā šiem notikumiem ir...

Foto

Vīruss, vadāmais haoss un sociuma ideoloģiskās sensitivitātes pandēmija

Koronavīrusa “SARS-CoV-2” un tā izraisītās slimības “Covid-19” ārprātīgā publicitāte, iespējams, ir vadāmā haosa tehnoloģiju milzīgs panākums. Vadāmais haoss ir informatīvi...

Foto

Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet...

Draugi, izlasiet manu stāstu un uztveriet nopietni COVID-19! Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet vai tiešām?!!...

Foto

Plāns valdības rīcībai uzņēmumu un ekonomikas atbalstam

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību...

Foto

Pašvaldību savienība aicina Pūci nekavējoties iesaistīt pašvaldības jaunā pašvaldību likuma izstrādē

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci nekavējoties...

Foto

Turcija veic “lāča pakalpojumu" Krievijai

Turcija ir Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (turpmāk – NATO) dalībvalsts jau no 1952. gada. Taču pēdējā laikā aktualizējas jautājums, kurā pusē Turcija...