Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valstij piederošās Latvijas Hipotēku un zemes bankas valdes priekšsēdētājs Rolands Paņko nevēlas sniegt nekādus skaidrojumus, ar kādu pamatojumu viņa atalgojuma pakete šajā amatā pērn, salīdzinot ar 2011. gadu, ir faktiski dubultojusies, neraugoties uz to, ka banka strādājusi ar milzīgiem zaudējumiem un saskaņā ar valdības lēmumu būtisku daļu sava biznesa nodevusi Swedbank. Tikmēr, kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, atalgojuma pakete pērn dubultota arī visai Hipotēku bankas valdei, kurai ikdienišķā komercuzņēmumā būtu jābūt atbildīgai par tā darbības rezultātiem.

Pietiek jau informēja: kā rāda nule publiskotā Paņko amatpersonas deklarācija par 2012. gadu, pērn viņš atalgojumā kā Hipotēku bankas valdes priekšsēdētājs saņēmis 39 273 latus - tātad vidēji 3272 latus mēnesī. Šis ir būtisks pieaugums, salīdzinot ar gadu iepriekš saņemtajiem 32 898 latiem mēnesī - vidēji 2740 latiem mēnesī.

Taču viņa kopējie ienākumi valsts bankā pērn pieauguši vēl daudz apjomīgāk. Kā rāda Paņko amatpersonas deklarācija, pērn papildus algai viņš valsts bankā saņēmis vēl arī iemaksas privātajos pensiju fondos par 11 136 latiem, kā arī dzīvības apdrošināšanas prēmiju summas par 5568 latiem un 8558 latiem, kā arī 131 latu lielus procentus.

Tas nozīmē, ka kopā Paņko dažādos papildienākumos Hipotēku bankā saņēmis vēl vairāk nekā 25 tūkstošus latu un viņa kopējie ienākumi bankā pērn lēšami ar 64,6 tūkstošiem latu.

Pietiek pagaidām nav izdevies saņemt no Hipotēku bankas skaidrojumu par to, ar ko skaidrojama bankas vadītāja atalgojuma paketes faktiskā dubultošana viena gada laikā - no 33 uz 64 tūkstošiem latu.

Kā izrādījās, arī pats Paņko izšķīries par labu klusēšanai šajā jautājumā. Hipotēku bankas vadītājs nevēlējās atbildēt uz Pietiek jautājumu - ar ko izskaidrojama būtiskā viņa atalgojuma paketes palielināšanās pērn, kas, kad, uz kāda pamata pieņēmis lēmumu par tās palielinājumu un ar kādu argumentāciju tas veikts.

Oficiālā Hipotēku bankas akciju turētāja ir Finanšu ministrijai, kurai Pietiek aizvadītajā nedēļā jautāja - vai ministrija ir lietas kursā par šo faktu un ir
pieņēmusi kādus lēmumus šai saistībā, un, ja jā, tad kad un kādus. Atbildes uz šiem jautājumiem tiek solītas tuvāko dienu laikā.

Hipotēku bankas valdē vēl ir Rīgas domes deputāte Baiba Brigmane, Jēkabs Krieviņš un Gints Āboltiņš. Par šo personu atalgojuma palielinājumu un to pamatojumu Pietiek informēs jau rīt.

Kā jau ziņots, Hipotēku bankas gada pārskatā norādīts, ka tās zaudējumi no bankas komercdaļas pārdošanas pagājušajā gadā lēšami 28,57 miljonu latu apmērā.

Hipotēku bankas komercdaļas paketes pirmās, otrās, piektās un sestās paketes atsavināšanu valdība atbalstīja pērn jūnijā. Pārdošanas summu valdība joprojām nav atklājusi, savukārt no bankas gada pārskata izriet, ka no SIA Hipolīzings pārdošanas Swedbank Hipotēku banka saņēmusi 41,2 miljonus latu. Nelielus zaudējumus gan radījis arī šis darījums.

Pērn novembrī notika Hipotēku bankas komercdaļas pirmās un otrās paketes klientu apkalpošanas pārcelšana uz Swedbank. No Hipotēku bankas tika pārcelti 40 500 klientu un 77 100 klientu konti, tai skaitā 67 100 privātpersonu noguldījumu konti ar kopējo atlikumu 125,5 miljoni latu un 6300 privātpersonu aizdevumu konti ar kopējo atlikumu 65,6 miljoni latu, kā arī 3300 juridisko personu noguldījumi konti ar kopējo atlikumu 22,2 miljoni latu un 500 juridisko personu aizdevumu konti ar kopējo atlikumu 20,9 miljoni latu.

Hipotēku banka nodeva Swedbank klientu noguldījumus jeb saistības pret klientiem 147,7 miljonu latu apmērā, kā arī aptuveni 7000 komerciālā segmenta aizdevumu 86,5 miljonu latu apmērā.

Hipotēku bankas zaudējumi 2012.gadā bija 40,7 miljoni latu. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...