Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Arī tu, Brut?” izdvesa Gajs Jūlijs Cēzars, kad savu slepkavu vidū, kuri ar dunčiem rokās mēģināja no nelaimīgā Gaja Jūlija dižciltīgās miesas izveidot prastu duršlaku, ieraudzīja savu draugu Marku Brutu un pārstāja pretoties.

Ko es ar šo seno, ikonisko stāstu gribu pateikt? Uz mirkli pārtraucot savu dienas skrējienu, vienkārši apstājoties, paskatoties visapkārt un ieklausoties cilvēku čalās, nākas konstatēt, ka problēmas, kuras nodarbina līdzcilvēku prātus, nav būtiski mainījušās no Cēzara laikiem. Karš un sekss, pērkama valdība un kārtējā izrāde arēnā. Patricieši nekautrēdamies dzīvo savu dzīvi, plebeji pie lēta vīna kausa dziļdomīgi spriež par ierēdņu nepiepildāmo apetīti.

Kroga stūrī kāds neatzīts dzejnieks savam pudeles brālim zinoši atklāj, ka valdnieka rakstvedis, maita tāds, brīvajā laikā piekopj pasaules senāko profesiju. Bet kaut kur dvēseles dziļos nostūros vēl gail cerība, ka viss nav tik slikti, ka ir vēl drosmīgi bruņinieki, atvainojos, žurnālisti, kuri, riskējot ar veselību, cīnās pret pasaules ļaunumu. Tāpat gribas ticēt, ka ir vēl tādi mediji, kuri tur cieņā principus un ideālus.

Ar interesi esmu sekojis nra.lv, un visumā man ir simpatizējusi šī portāla nostāja dažādos jautājumos, kuri man kādā brīdī ir likušies svarīgi. Katru rītu iesāku ar sadaļu, kur savas pārdomas ievieto tādi žurnālistikas korifeji kā Bens Latkovskis, Elita Veidemane un Māris Krautmanis. Raksti par konkrētai dienai aktuālāko Latvijā un pasaulē. Intelektuāli un reizē pietiekoši saprotami arī lasītājam no tautas.

Šoreiz mazliet pievērsīšos Māra Krautmaņa radošajai darbībai. Konkrēti – viņa rakstam, kurš portālā bija publicēts 9. novembrī.

https://neatkariga.nra.lv/komentari/maris-krautmanis-3/435715-knab-ierulle-asfalta-baiku-un-kraukli-kas-notiek

Liekas, ka ES līdzekļu apguves sāga Latvijas pašvaldībās sāk tikai uzņemt apgriezienus, bet Krautmaņa kungs jau ir paguvis uzcept vairākus rakstus par šo tēmu. Informētība, gluži kā pats būtu stāvējis klāt. Kā labpatikās izteikties pašam metram, tad KNAB un EPPA ceļa rullis iemin mēslos vienu pašvaldības mēru pēc otra. Šausmas! Kā tā var?

Metrs Krautmanis daudz nedomā un atkārto Kraukļa naratīvu par to, cik pamatoti vai nepamatoti skarta politiķa reputācija – to pēc daudziem gadiem vērtēs vien Dievs un viņa erceņģeļi. Atvainojos – tiesa!

„Virzoties uz plikadīdu statusu un turpinot slīdēšanu atpalicībā, cīnīsimies par katru Eiropas apguves nolikuma komatu?” patētiski raksta Krautmaņa kungs. Turpinu citēt: „Ja šajos dokumentos ir kādas nepareizības vai samelošanās, kas varētu būt krimināls, ja pašvaldība cenšas dabūt pēc iespējas lielāku ERAF finansējumu?”

Ieklausieties un vēlreiz pārlasiet! Kas varētu būt krimināls, ja pašvaldība cenšas dabūt pēc iespējas lielāku ERAF finansējumu, jautā Krautmaņa kungs. Mazliet pārfrāzēšu šo perfekto domu gājienu. Krautmaņa kungs! Kas varētu būt krimināls, ja kāds Maskačkas gopņiks censtos atņemt pēc iespējas lielāku čunguru no sūri grūti pelnītā honorāra. Piedevām, lai apmierinātu savu ego, iekaustītu, izģērbtu pliku un pamestu uz ielas tādā stāvoklī. Jūsu reakcija, Krautmaņa kungs?

Lai argumentiem būtu vēl lielāks svars, cienījamais autors ar komjaunieša pagrīdnieka pārliecību nelokāmi paziņo, ka „nav pat iedomājams, ka Somijas firma, kas darbojas ar drošību saistītā jomā, varētu dot naudu Baikam”. Lai nostiprinātu katra lasītāja apziņā šo spožo domu, no azotes tiek izvilkta trumpja dūzis. Nākamais arguments ir vēl cietāks par iepriekšējo. Acis nemirkšķinot, autors paziņo, ka „Somija „Transparency International” korupcijas uztveres indeksā ir pasaulē visnekorumpētākā valsts”. Ne ko pielikt, ne ko atmest! Vīrs un vārds!

Cienījamais autor! Ja esat pateicis „A”, tad pasakiet arī „C”. Kurā vietā pasaulē šajā KUI atrodas Latvija? Vismaz Eiropā. Pat neteikšu, kurā vietā. Dziļā, dziļā pakaļā.

Kādēļ nenosaucat to Somijas firmu, kas vareni darbojas drošības jomā un nedod kukuļus ne Baikam, ne Andžam, ne Koļam. Savā pirmajā rakstā, kurā autors kaislīgi aizstāvēja Baika kungu, tā gan tika pieminēta bez lielas aizķeršanās.

https://neatkariga.nra.lv/komentari/maris-krautmanis-3/429273-knab-kratisanas-un-aizturesanas-valmiera-lej-udeni-uz-putina-dzirnavam?_gl=1*262xt1*_ga*MTc4OTQ2MTYxLjE2OTUxNDQ1MDQ.*_ga_LTMBW853YH*MTY5OTkwNTYzMy4xMy4xLjE2OTk5MDYwODUuMC4wLjA.

Nešaubos, ka abos rakstos, ko sacerējis Māris Krautmanis, ir domāts Somijas uzņēmums „Patria”.

Aicinu visus mazliet paceļot laikā un telpā. Paldies Dievam, mamma „Google” ies mums talkā. Ne tik tālajā 2013. gadā laikraksts „Diena” ziņo, ka korupcijā apsūdzētajam bijušajam Slovēnijas premjeram tiesa piespriež divu gadu cietumsodu. Malači! Prieks par slovēņiem. Mums atliek tikai  sapņot, kad mums par korupciju notiesās kādu bijušo premjerministru.

Slovēnijas tiesa atzina premjerministra vainu apsūdzībās par kukuļdošanu vai kukuļņemšanu vai solījumu pieņemt vai dot kukuli par starpniecību no Somijas kompānijas „Patria”, kura, kā apgalvo Krautmaņa kungs, darbojas ar drošību saistītā jomā un nedod naudu ne Baikam, ne Andžam, ne Koļam.

Arī notiesātais korumpants un bijušais premjers Janšs tāpat kā mūsu tautasbrāļi sparīgi apgalvoja, ka tas ir politisko konkurentu pasūtījums.

https://www.diena.lv/raksts/pasaule/cits/korupcija-apsudzetajam-bijusajam-slovenijas-premjeram-tiesa-piespriez-divu-gadu-cietumsodu-14011077

Labi, pieļausim, ka Krautmaņa kungs principiāli nelasa laikrakstu „Diena”, bet savā dzimtajā nra.lv portālā publicēto gan vajadzētu pārzināt. Vismaz, ja grib būt „tēmā” un būt „kursā” par šo jautājumu.

Rakstā minēts, ka pēc 2008. gada vēlēšanām Somijas TV ziņoja, ka Slovēnijas augstas amatpersonas, tai skaitā Janšs, ir pieņēmušas kukuļus no uzņēmuma „Patria”. Atliek tikai pieminēt, ka tajā brīdī 73% „Patria” akciju piederēja Somijas valstij, bet pārējie – Eiropas Aeronautikas, aizsardzības un kosmosa izpētes aģentūrai. Kā redzams, tad kukuļot netraucēja ne uzņēmuma saimnieki, ne korupcijas uztveres indeksi.

„Vulpes pilum mutat, non mores.” „Lapsa met spalvu, bet tikumu nemaina,” pirms divtūkstoš gadiem teica vecais labais Svetonijs.

https://nra.lv/pasaule/5178-somijas-izmekletaji-korupcijas-lieta-nopratina-bijuso-slovenijas-premjeru.htm

Pat nemēģināšu tālāk analizēt minēto garadarbu. Tas, ka pašvaldību kratīšanas ir sacēlušas vētru noteiktā personu lokā, liek domāt, ka tie nav atsevišķi gadījumi. Viss liecina, ka tā ir sistēma visā valsts mērogā.

Līvāni, Sigulda, Valka. Uzdodu sev jautājumu – kas vieno šīs pašvaldības bez tajās veiktajām procesuālajām darbībām? Visas šīs pašvaldības ir Reģionālo attīstības centru apvienības locekļi. Valkas eksmērs Vents Krauklis līdz mēra posteņa zaudēšanai bija šīs apvienības valdes priekšsēdētājs, tagad lej sūrus sviedrus, pildot šīs apvienības direktora amata pienākumus. Līvānu mērs Andris Vaivods joprojām ir apvienības valdes priekšsēdētāja vietnieks, kaut gan ir jau paspējis kļūt par personu, kurai ir tiesības uz aizstāvību krimināllietā par 1,8 miljonu eiro izkrāpšanu no ES.

Tagadējā VARAM vadītāja Bērziņa ilgus gadus ir bijusi aktīva šīs apvienības valdes locekle. Šoreiz neprognozēšu, bet apgalvošu, ka katrā šīs apvienības sastāvā esošajā pašvaldībā pēdējos gados ir uzbūvēts kāds angārs, rūpnieciskais parks vai Dieva pamests stāvlaukums. Katrā angārā ir iemitinājusies kāda kompānija, kura nekad nav devusi un nedos naudu ne Baikam, ne Andžam, ne Koļam. Pieļauju, ka šī shēma investoru piesaistīšanai ir dzimusi vai vismaz plaši apspriesta šajā apvienībā. Tātad, dāmas un kungi! Prognoze, ka šajā izrādē mums priekšā ir vēl daudzi cēlieni. Esiet gatavi, lai nepalaistu garām interesantāko.

Eiropas Savienības Tiesas tiesnese Ineta Ziemele reiz ir teikusi, ka sabiedrība nevar atveseļoties, ja taisnīgums nav iestājies. Ticu, ka sabiedrība kļūs arvien veselāka, par spīti dažādu vaivodu, kraukļu, baiku un viņu pērkamo izpalīgu krautmaņu, puču un jurģu izplatītajai maitas smakai masu medijos.

Logā vējš met lietus lāses. Pāri naksnīgajai pilsētai klājas viegla dūmaka, kuru pēkšņi pāršķeļ smags metāla zāģis. „Skyforger” Uzvaras parkā nīdē okupantu garu un dod sanākušajiem ticību, ka reiz kāds nāks un izsvēpēs arī korupcijas garu.

Vismaz no Reģionu apvienības. Sākumā.

Novērtē šo rakstu:

53
19

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...