Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele Kremļa propagandas tradīcijās piesaukusi nacistus: “Pabrika vēstulei varētu nepiešķirt tik lielu svaru, ja sociālajos tīklos nedarbotos orda, kas sistemātiski vajā žurnālistus. Latvijas Radio redaktore par to, kāpēc informācijas karā ir JĀSTIPRINA neatkarīgie mediji, nevis jāseko Trampa un nacistu “melu preses” propagandai.”

Šis Ločmeles ieraksts tviterī tapis, piesakot Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas vēstuli, kurā nosodīti aizsardzības ministra Arta Pabrika izteiktie aizrādījumi sabiedriskajiem medijiem.

Jau vairāk nekā nedēļu sociālajos tīklos notiek “cepiens” par Ukrainas bruņoto spēku izlases vienības “Azov” apmelotāja, Krievijas pilsoņa Leonīda Ragozina aicināšanu uz sabiedriskā medija raidījumiem. Šobrīd, kara apstākļos, ņemot vērā Ragozina agrākos, saturiski tā dēvētajam Kremļa naratīvam tuvos izteikumus par Ukrainu, daudziem šīs viņa performances šķiet nepieņemamas. Kaut vai aiz cieņas pret tiem “Azov” kaujiniekiem, kuri ielenkti, necilvēcīgos apstākļos cīnās ar Krievijas ordām Mariupolē.

Taču Ločmele par “ordu” nesauc Krievijas armijas kara noziegumu pastrādātājus - marodierus, izvarotājus, sadistus un slepkavniekus. Tie viņai politkorekti ir Krievijas bruņoto spēku pārstāvji, toties cilvēki, kuri atļaujas kritizēt atsevišķus “neaizskaramos” žurnālistus, Ločmeles izpratnē ir orda.

Laikraksta “Diena” galvenais redaktors Gatis Madžiņš uz to norāda: “Pērties par pēdējo Rogozina interviju detaļās ir svarīgi, bet aiz detaļām pazūd mežs. Čalis ir ilgstošs beznosacījuma kremlins. Ir melnbalts laiks. Starptoņu nav. Un man ir kauns par atsevišķiem kolēģiem. Apmaldījušies misijā. Labākajā gadījumā.”

Ločmele un Brauna abas ir pieredzējušas Sarmītes Ēlertes skolnieces un labi apzinās katra vārda kumulatīvo efektu. Līdz ar to viņas nevar nesaprast, kā šodienas apstākļos Ukrainas “denacifikācijas” kontekstā skan vārds - nacistu prese. Viņas apzināti lieto šo Putina leksiku, lai demonstrētu tieši to, ko atļaujas izrādīt Putins - absolūtu nesodāmības apziņu. Ko gribu, to daru, kā gribu, tā meloju, un jūs visi man neko nevarat padarīt. Brauna un Ločemele, kritiķiem piekabinot “nacistu” birku, precīzi atdarina Putinu. Kā kādā karikatūrā par Putinu un viņa apkalpojošajiem medijiem zīmēts: “Jā, mēs visi esam aptrakuši! Un tad?”

Varam pat abstrahēties no Ločmeles & Co lietotās frazeoloģijas - orda, nacistu “melu prese”, “neatkarīgie mediji”, “regulāri vajā” un tamlīdzīgi. Skatāmies pēc būtības. Ko mēs redzam? Katra jauna diena atnāk ar Putina noderīgo (apmaksāto vai pēc pārliecības?) idiotu diversijām Latvijas informatīvajā telpā.

Dienā, kad visa pasaule šausminās par kara noziegumiem Bučā un citās Ukrainas pilsētās; kad Krievijas valsts oficiālā ziņu aģentūra “RIA “Novosti”” publicē skandalozu aicinājumu uz visaptverošu ukraiņu genocīdu, sabiedriskajā medijā vāji slēptais impērists Iļja Kozins atradis ekspertu, kura izteikumi ļauj šai ziņai uzlikt virsrakstu “Ukrainā saskatāmas kara noziegumu pazīmes, bet ne genocīds”. Vai tiešām LTV vadība vēl nav saskatījusi sava darbinieka Kozina klaji šovinistisko pārliecību?

Ja saucam lietas savos vārdos, tad bilde ir draudīga. Kreisi liberālie, antinacionālie un pretvalstiskie spēki ar Kozinu priekšgalā Latvijas medijos jūtas visvareni. Gluži kā Putins ar saviem kodolieročiem. Neviens viņiem neko izdarīt nevar, un katrs, kurš kaut iepīkstas par viņu prettautisko būtību, tiek apsaukāts, nonievāts un nodēvēts par “ordu”. Katra pat niecīgākā kritika tiek uztverta sakāpināti.

LU profesors Jānis Ikstens par Braunas vēstuli izsakās akadēmiskos jēdzienos: “Autore cīnās ar “salmu vīru”, jo, ignorējot demokrātijas tiesības uz pašaizsardzību, ir sašutusi par sabiedrības daļas pausto vērtējumu redakcionālajai politikai.”

Ločmele, Kozins & Co lieliski apzinās, ka neviens politiskais spēks neko vairāk kā sūtīt gluži nevainīgas vēstules neuzdrošināsies. Neviens politiskais spēks nav gatavs izvirzīt jautājumu par finansējuma reālu pārskatīšanu un jēgpilni, pēc būtības izvērtēt tā dēvētās redakcionālās neatkarības koncepciju, jo galu galā var taču gadīties situācija, ka kara apstākļos šajā redakcijā ieperinājušies ienaidnieki. Biklas vēstules ir lielākais, ko var uzdrošināties politiķi, tāpēc sabiedrisko mediju darbinieki var justies absolūtā drošībā un darīt, kas vien ienāk prātā.

Politiskās partijas baidās pat pavērt muti, lai atgādinātu, ka sabiedriskais medijs nav gluži tas pats, kas privāts medijs. Ločmele savā privātajā žurnālā var publicēt, ko viņa grib (likumdošanas ietvaros). Neviens to viņai nevar un pat netaisās aizliegt, bet sabiedriskajam medijam tomēr kaut nedaudz ir jārēķinās ar sabiedrisko domu.

Netiek prasīts pat nekas īpašs. Vienīgi veselais saprāts. Kā norāda “Latvijas Avīzes” žurnālists Māris Antonevičs: “Teorētiska situācija: Sabiedriskais medijs uzaicina uz interviju kaut kādu “atmiņūdeņainu antivakseri”, kurš iepriekš internetā rakstījis daudz blēņu un kaitniecības. Intervija ne tik traka, bet tāpat divdomīga. Par nozari atbildīgajam ministram ir pienākums iebilst?”

Braunas garajā vēstulē ir plaši pārspriedumi par vēsturi, par Gebelsu, par nacismu, par to, kāpēc ir svarīga mediju stiprināšana un to neatkarība, bet par to, par ko viss tracis - kāds bija pamatojums šī Kremļa “lielā stāsta” izplatītāja Ragozina aicināšanai studijā, - tikai viena rindkopa, kurā Brauna atzīst, ka atsevišķi Ragozina ieraksti tviterī pat viņai likušies nepieņemami. Neviens jau neiebilst pret mediju stiprināšanu. Stāsts taču nav par to.

Stāsts ir par to, ko jaunu Ragozins varēja pastāstīt par konkrēto Ukrainas tēmu. Īpaši ņemot vērā viņa iepriekšējo darbību un regulāros izteikumus. Kāpēc viņam dot vārdu, ja vien nav vēlmes uzturēt krievu informatīvajā telpā dzīvojošajos populāro domu, ka visi ukraiņi savā dziļākajā būtībā ir nacisti? Tāpat kā latvieši, kuri, kā zināms no cita sabiedriskā mediju “spīdekļa” Kupča, dzīvo naciķvalstī. (Edgars Kupčs, tviterieraksts 2021. g. 8. decembrī: “Kad ar amatpersonām ārpus ieraksta parunā par baumotām slepenām teltīm, kurās migrantus iznakšņo un no rīta fīrē atpakaļ pie Lukas, tie saka - a ko mums darīt, ļaut nosalt? Bet oficiāli tā teikt nedrīkst, jo naciķvalsts nostāja, ka nevienu neielaižam.”)

Tā vien izskatās, ka šiem kupčiem, koziniem un ragoziniem ir ārkārtīgi grūti pieņemt, ka vārdi “genocīds”, “fašisms”, “zvērības” vairs neasociējas ar vāciešiem (latviešiem vai ukraiņiem), bet tagad jau ar krieviem. Strauji ik dienas brūk lielais “9. maija” un vēsturiskās “uzvaras” mīts. Tas rada diskomfortu, un, lai šo dvēseles komfortu atgrieztu, jāuztur “stāsts” par to, ka “viss nav tik viennozīmīgi”; ukraiņu “nacismam” ir vēsturiskas saknes; “nav dūmu bez uguns” un tamlīdzīgas sedatīvas tabletes, lai saglabātu krievu impēriskās ekskluzivitātes sajūtu.

Publicists Lato Lapsa savā tiešajā, politnepieklājīgajā tonī Ločmeles ierakstu komentē bez aiztures: “Padomāt tik, kaut kāda “orda” atļaujas izteikt savu viedokli par šo kundzīti, leitāniem, kupčiem, koziniem un citām svētajām gotiņām, nevis vienkārši grūst tām rīklē nodokļu maksātāju naudas miljonus un sajūsmināti aplaudēt par Kremļa propagandas tiražēšanu un neprofesionalitāti.”

Ja to pašu pasaka maigāk, tad sanāk - viņi pat nepieļauj iespēju, ka varētu kļūdīties vai atzīt, ka kaut ko dara nepareizi. Nepareizi dara tikai visi citi. Tie, kuri atļaujas viņiem aizrādīt. Uz kāda pamata tāds sakāpināts paštaisnums?

Atbilde ir pašā virspusē - Sarmītes Ēlertes skola. Starp citu, arī Putina, Kozina un viņiem līdzīgo dzīves kredo: nekad neatzīt, ka esi kļūdījies. Vienmēr būt pārliecinātam, ka tev un tikai tev ir mūžīga taisnība. Visi pārējie drīkst vai nu piekrist, vai arī viņu viedoklis ir nepareizs. Turklāt nav runa par “vairumā gadījumu”. Tā ir vienmēr. Bez izņēmuma.

Pārpublicēts no neatkariga.nra.lv

Novērtē šo rakstu:

119
36

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...