Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Partijas Pilsoniskā savienība līderis Ģirts Valdis Kristovskis bijis starpnieks sarunās par saimnieciskiem strīdiem starp uzņēmumiem Skonto būvi un Neja&Ko un nu jau bijušo aizsardzības ministru, Rietumu latvieti Imantu Lieģi, kurš tomēr uz „kompromisiem” nav parakstījies. Iespējams, tas ir iemesls, kāpēc Lieģis vairs nav valdībā.

Cerēja „sarunāt”

Kad daži uzņēmēji, kuriem saimniecisku strīdu dēļ ar Aizsardzības ministriju (AM) iesaldētas simtos tūkstošu latu mērāmas naudas summas, saprata, ka bijušais aizsardzības ministrs Lieģis (Vienotība, partija Pilsoniskā savienība (PS)) ir pārāk rietumniecisks savā izpratnē par politiskas amatpersonas un uzņēmēju kontaktiem aci pret aci, viņi pieeju savrupajam ministram atrada caur Pilsoniskās savienības (PS) vadību Ģirta Valda Kristovska personā.

Kristovskis sarunā ar Pietiek šādā praksē nekā nosodāma nesaskata. Par labu Kristovskim var tulkot to, ka ziedojumus no ieinteresētajiem uzņēmējiem PS nav saņēmusi un arī saimnieciskie strīdi pēc politiskās iejaukšanās nav atrisināti. Gan Skonto būvei, gan Neja&Ko vēl aizvien tikai cer iztiesāt no AM simtus tūkstošus latu.

Noliedz, ka PS cerējusi uz ziedojumu

Kristovskis Pietiek nenoliedza, ka pie viņa kā PS priekšsēdētāja vērsušies Neja&Ko un Skonto būve pārstāvji, meklējot atbalstu. „Uzņēmēji uzskatīja, ka jābūt plašākam politiskam redzējumam. Viņiem neveidojās saruna [ar Aizsardzības ministriju], un, ja mani lūdz, mans pienākums bija palīdzēt, tādēļ sarunāju tikšanos ar ministru, kurš pārstāvēja manu partiju,” skaidroja Kristovskis.

Dažiem informētiem avotiem palicis iespaids – „Lieģa dēļ PS nedabūja ziedojumu”, taču šādi pieņēmumi tiek izteikti tikai ar nosacījumu, ja tos oficiāli necitēs, jo pierādījumus tam neesot.

 „Tur bija kariņš, un augstos plauktos,” par attiecībām starp Lieģi un Kristovski, kurš kā kādreizējais aizsardzības ministrs bijis ar savu redzējumu, kā pareizāk vadāms aizsardzības resors, izteicās kāds Lieģim tuvu stāvošs avots.

Pats Lieģis Pietiek kategoriski noliedza jebkādas sarunas vai domstarpības ar partijas vadību jautājumā par naudas piesaisti PS. Uz vēlāk rakstiski nosūtītu jautājumu, vai, būdams aizsardzības ministra amatā, sajutis no partijas vadības politisku spiedienu risināt saimnieciskus strīdus konkrētu uzņēmēju, nevis AM interesēs, Lieģis neatbildēja.

Savukārt Kristovskis sarunā ar Pietiek uzsvēra, ka PS nav saņēmusi ziedojumu no ar Neja&Ko vai Skonto būvi saistītiem cilvēkiem, un tāpat viņš noliedza, ka no šo uzņēmēju puses izskanējis solījums vai mājiens, ka šāds ziedojums varētu tikt ieskaitīts PS kasē, ja AM būs pretimnākošāka saimnieciskajos strīdos.

Šādas tēmas skaršanu sarunās ar AM „politisko jumtu” noliedza arī Skonto būve līdzīpašnieki Ivars Millers un Guntis Rāvis. Abi Pietiek noliedza, ka PS vai kādai citai apvienības Vienotība partijai pirms vēlēšanām būtu ziedojuši naudu.

Rāvis atzina, ka vienīgais spēks, kam pirmsvēlēšanu laikā ziedojis 25 000 latu, esot kustība Par labu Latviju, kuras valdē viņš ir. Sīkāk par to, kas vēl bijis klāt tikšanās reizē ar Kristovski, pēc kuras organizēta viņa tikšanās ar Lieģi, Millers neizteicās.

Tikmēr politikas kuluāros izskanējis, ka uzņēmējus pie Kristovska aizvedis par Jaunā laika pelēko kardinālu dēvētais Edgars Jaunups. Viņš Pietiek kategoriski noliedza, ka bijis vidutājs šajos kontaktos, bet vienlaikus Jaunups nesaredzot nekā nosodāma pašā praksē, ka uzņēmēji meklē risinājumus sarunās ar politiķiem, ja ir „problēmas ar ierēdņiem”.

Lieģis jau no pirmās dienas AM bija ieviesis praksi, ka jebkādas sarunas ar uzņēmējiem par pasūtījumiem, cenām, līgumu izmaiņām un izpildi iespējamas tikai publiski, tas ir, vienā galda pusē sēžot uzņēmējiem, otrā - ministram un AM ierēdņiem.

AM koridoros runā, ka šāda ar spēcīgu trimdas latvieša akcentu runājošā Lieģa ieviestā prakse bijusi kaut kas nesaprotams pie sistēmas „atnācu un sarunāju” pieradušajiem uzņēmējiem. Tādēļ viņi ar savu sāpi vērsušies pie PS vadības.

PS iekšienē runā, ka stāsts par uzņēmēju lobiju caur partijas vadību sācis ceļu no mutes mutē pēc tam, kad kļuvis skaidrs, ka Lieģis pēc vēlēšanām nepaliks amatā. Neoficiālā līmenī ticis norādīts, ka patiesais iemesls, kādēļ izslēgta Lieģa virzīšana amatiem, esot viņa kā tieslietu ministra pienākumu izpildītāja pieļautā kļūda, īsi pirms vēlēšanām nesaskatot bīstamību Tieslietu ministrijas ierēdņu virzītajos Krimināllikuma grozījumos par izmeklēšanu sapratīgos termiņos.

Lieģis tos akceptēja un virzīja uz Saeimu, un tikai tad viņa partijas biedri saskatīja, ka tie ir izdevīgi Ventspils mēram Aivaram Lembergam, par kura iespējamiem noziegumiem izmeklēšana ilgst jau kopš 2005.gada. Daļa ar Lemberga noziegumiem saistītās lietas nodota tiesai, taču daļā, to vidū tā sauktajā „stipendiātu lietā” izmeklēšana vēl turpinās.     

Uzņēmējiem iesaldēta liela nauda

Konflikts starp Lieģa vadīto AM un Skonto būvi sācies pērn rudenī, kad būvnieki pēc ministrijas pasūtījuma (iepirkuma pakāpe Slepeni) pabeiguši speciālo dienestu vajadzībām celtās ēkas Grostonas ielā 2 būvniecību. Pavasarī, kad Skonto būve, pēc uzņēmuma līdzīpašnieka Millera (20%) Pietiek atzītā, aizvien no AM nebija saņēmusi līgumā paredzētos aptuveni 200 000 latu, Millers esot vērsies pie gandrīz visām atbildīgajām institūcijām, to vidū Saeimas aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un AM valsts sekretāra Jāņa Sārta. Rezultātu neesot bijis. Tikai solījumi, ka rēķini tiks samaksāti.

Pēc tam, kā atzina Millers, viņš esot sarunājis tikšanos ar Lieģa pārstāvētās partijas PS līderi Kristovski un ar viņu arī ticies. Sarunas laikā Skonto būve līdzīpašnieks esot lūdzis Kristovski noorganizēt viņam tikšanos ar ministru Lieģi, lai beidzot varētu atrisināt jautājumu par Skonto būvei neatmaksāto naudu. Kristovskis tikšanos ar Lieģi apsolījis, un tā arī esot notikusi.

Tomēr arī pēc šīs tikšanās nekādas konkrētas virzības saistībā ar 200 000 latu parāda atmaksu no AM puses neesot bijis. Skonto būve ministrijai pat esot piedāvājusi mierizlīgumu par būvniecības darbu apmaksu. Tagad, kā atzina Millers, Skonto būve gatava sniegt prasību tiesā. Vaicāts vai ir ticies un šo jautājumu pārrunājis ar jauno aizsardzības ministru Arti Pabriku (Vienotība, SCP), Millers atzina, ka „ministrs savā amatā ir tikai trīs dienas.”

Skonto būve, kā izriet no Millera Pietiek atzītā, savus līgumā paredzētos darbus pabeigusi un vienojusies ar AM, ka pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā ministrijas samaksās Skonto būvei atlikto maksājumu 5% apmērā, tas ir - aptuveni 200 000 latu.

Tomēr ministrija, kurai pēc līguma pašai bijis jānodrošina iekšējās komunikācijas, ar šo darbu pabeigšanu vilcinājusies, līdz ar to ēka nav laikus nodotā ekspluatācijā un Skonto būve atlikto maksājumu tā arī neesot saņēmusi. Turklāt Skonto būve par saviem līdzekļiem visu iepriekšējo ziemas sezonu apmaksājusi ēkas uzturēšanu, tai skaitā apkuri. 5% atliktais maksājums veido ap 200 000 latu, no tā izriet, ka AM iepirkuma kopējā summa veidojusi 4 miljonus latu.

To, kas tā ir par ēku, kādam vajadzībām celta un kāds bijis pasūtījums, Millers neatklāja, uzsverot, ka šādas informācijas sniegšanu publiski ierobežojot būvniecības līgumam noteiktā konfidencialitāte. Par objektu sīkāku informāciju Skonto būve nesniegšot, jo nevēloties riskēt ar Satversmes aizsardzības biroja (SAB) izsniegto pielaidi slepenu objektu būvniecībai (Industriālās drošības sertifikāts).

Savukārt uzņēmums Neja&Ko jau vairākus gadus tiesājas ar AM, cerot panākt, ka tanm samaksā 1,24 miljonus latu par 490 nakts redzamības ierīču piegādi. Šīs ierīces Neja&Ko piegādāja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Nodrošinājuma pavēlniecībai, kura uzskata, ka ierīces neatbilst prasībām. Neja&Ko uzskata, ka savas saistības ir izpildījusi un ierīces AM piegādājusi, bet samaksa no NBS nav saņemta. Savukārt AM īpaši izveidota komisija secināja, ka piegādātās ierīces neatbilst līguma noteikumiem un NBS vienpusēji lauza līgumu. NBS no savas puses vēlas no Neja&Ko piedzīt 305 329 latu priekšapmaksu, kas jau pārskaitīta firmai, kā arī 130 375 latu līgumsodu.

Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka šādi „atliktie maksājumi” AM budžetā 2011. gadam veido ļoti ievērojamu summu – aptuveni 20 miljonus latu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

21

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

FotoPašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu, ka Putinam viss, kas saistās ar PSRS, ir svēts un godā turams. Viens no PSRS laika jājamzirdziņiem – Otrais pasaules karš it īpaši. Tomēr šogad 9.maija ieplānotās izrādīšanās izpalika, bet izrādīties vajag, īpaši, ja tuvojas vēlēšanas, kuru rezultāts izšķirs, vai Krievija tiks faktiski pie cara, kuram svēts PSRS mantojums, vai nē. Visticamāk, ka tiks, un šī tikšana vismazākā mērā būs saistīta ar Krievijas iedzīvotāju patieso gribu, bet tas jau cits stāsts.
Lasīt visu...

12

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

Foto1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas tēvam, minimums, ir jāatkāpjas. Interesanti, kāpēc tik ļoti ir bail atklāt izglītības vai pilsonības dokumentus? Un tad ir jāuzdod daži tieši jautājumi par mūsu drošības dienestiem. Savukārt, ja tā nav taisnība, tad ir jābūt notiesājošam spriedumam par apmelošanu. Viens no diviem. Taču mana sajūta saka, ka būs kā ierasts, nebūs nekas.
Lasīt visu...

21

Ko apliecina pieminekļa zīme

FotoMantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc publiskā telpa ir svarīga. To saprot ne tikai profesionāļi, bet arī cilvēki, kuru vēstījumu var saukt par “tautas balsi”. Šajā vārdu salikumā nav ironijas, tautas balsī bez negantuma ir arī saprāts.
Lasīt visu...

15

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

FotoMinistru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras reformu". Līdz ar to ir uzsākta manis kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (AP!) vadītā valsts digitalizācijas reforma, kas attīstīs un nostiprinās valsts pārvaldes rīcībā esošos IKT resursus un pārvaldības kompetences, pilnveidos datu un pakalpojumu pārvaldību, kā arī, radīs jaunas iespējas komersantiem attīstīt savus digitālos risinājumus, pilnveidot esošos pakalpojumus un radīt jaunus.
Lasīt visu...

15

Manas pārdomas par Latvijas himnu

FotoMūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme – toreiz vēl ne valsts. Ne vairs Kurzeme, ne vairs Vidzeme, ne vairs Latgale, bet gan Latvija. Latvija kā viena noteikta daļa no pasaules. Latvija, kas atrodama pasaules kartē.
Lasīt visu...

21

Muļķība vai pasūtījums?

FotoSliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai tādēļ, ka to kādreiz ir izmantojuši kompartijas birokrāti, mūsu vadošo partiju koalīcijai nebija viegli atrast. Negribas idejas autorus un deputātus saukt par muļķiem, jo muļķībai var būt arī pasūtītājs – labi paslēpts lobijs ar saviem finansiāliem vai politiskiem mērķiem un līdzekļiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...