Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Turpinoties konfliktiem nesen savus pārtikas uzņēmumus Laima, Staburadze un Gutta pārdevušajā miljonāra Daumanta Vītola (attēlā) kontrolētajā NP Foods grupā, Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar Pietiek jau aprakstīto iesniegumu, kurā grupa ietilpstošā uzņēmuma NP Business Centre līdzīpašniece - ārzonas kompānija Menard Port LLC bija minējusi virkni faktu, kas liecina par izvairīšanos no nodokļu samaksas lielā apmērā organizētā grupā un regulāriem neskaidriem naudas līdzekļu pārskaitījumiem. Kriminālprocess sākts par iespējamo oficiāli Maltā reģistrētā koncerna Nordic Partners Limited izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Iesniegumā minēts, ka jau 2012.gadā Menard Port LLC ievērojis - no kopuzņēmuma SIA NP Business Centre fiktīvu un saimnieciski nepamatotu darījumu ceļā katru gadu pastāvīgi tiek izņemts ievērojams apmērs naudas līdzekļu, kas tiek nodoti citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, kā rezultātā SIA NP Business Centre cieš ievērojamus zaudējumus, lai gan bez šo naudas līdzekļu nepamatotas izņemšanas strādātu ar peļņu.

Piemēram, ar šādiem maksājumiem septiņu gadu laikā no SIA NP Business Centre bez saimnieciska pamatojuma, būtībā fiktīvu darījumu ceļā SIA NP Business Centre uz SIA NP Properties un SIA NP Management ir tikuši aizpludināti reģistrācijas vairāk nekā 2,59 miljoni eiro.

Papildus tam, kā norādīts iesniegumā, dažādi Vītolam piederošā Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumi pamudinājuši SIA NP Business Centre to labā veikt arī citus zaudējumus nesošus darījumus, respektīvi, koncerna īpašnieka Vītola interesēs viņa ietekmē esošās Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumu amatpersonas un SIA NP Business Centre amatpersona veikušas darījumus, kas bija saimnieciski neizdevīgi pašam SIA NP Business Centre, bet bija izdevīgi un nesa labumu tikai citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem.

"Motīvs šādai rīcībai bija vienkāršs - no S1A NP Business Centre, kurā Daumantam Vītolam pastarpināti pieder tikai 66,67%, un kuras peļņā būtu jādalās ar Menard Port LLC, naudas līdzekļi, tostarp visa peļņa, tika fiktīvu un saimnieciski neizdevīgu darījumu ceļā aizpludināta uz citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, kuri Daumantam Vītolam pastarpināti pieder 100% apmērā, šādā veidā piesavinoties attiecīgo SĪA NP Business Centre mantu, apkrāpjot Menard Port LLC un ar fiktīvajiem darījumiem vēl arī prettiesiski izmantojot PVN priekšnodokļa atskaitīšanas tiesības," teikts iesniegumā.

Pie šādiem SIA NP Business Centre saimnieciski neizdevīgiem darījumiem, kā minēts iesniegumā, pieskaitāms, piemēram, šāds darījums: SIA NP Business Centre uzsāka būvēt jaunu administratīvo ēku citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem AS Laima un AS Staburadze, kas tā arī netika pabeigta, par šobrīd izbūvēto būvbedri un tajā iedzītajiem pāļiem samaksājot vēl citam Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumam SIA Jaunozols Būve nesamērīgi augstu maksu gandrīz miljona latu apmērā.

Dažādu kaitniecisku darbību rezultātā, kā minēts iesniegumā, "SIA NP Business Centre faktiski ir padarīts par bezvērtīgu uzņēmumu, lai gan pirms šo darbību veikšanas tam piederēja vērtīgs, neapgrūtināts ap 8 miljonus Ls vērts nekustamais īpašums (tāda vērtība nekustamajam īpašumam norādīta SIA NP Business Centre gada pārskatā) un no tā iznomāšanas SIA NP Business Centre būtu guvis vērā ņemamu peļņu. Visus SIA NP Business Centre šādā veidā izņemtos, izšķērdētos un piesavinātos naudas līdzekļus, kā arī labumu no nekustamā īpašuma ieķīlāšanas, ir ieguvuši Daumantam Vītolam piederošā Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumi, kuru patiesais labuma guvējs ir Daumants Vītols. Visas šīs darbības ir organizējis un pat daļēji veicis pats Daumants Vītols, vēlāk pēc Daumanta Vītola pamudinājuma paša Daumanta Vītola, kas bija SIA NPBC valdes loceklis, ieceltā SIA NPBC valdes locekle Solvita Pētersone, kas ir ilglaicīga Daumanta Vītolam padota dažādu Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumu amatpersona un īsteno Daumanta Vītola ieceres tajos".

Vītola bijušie kompanjoni, kas tagad vērsušies tiesībsargāšanas iestādēs, iesniegumā pauž uzskatu - ņemot vērā to, ka SIA NP Business Centre maksājumi SIA NP Management un SIA NP Properties ir tikuši veikti bez saimnieciska pamata un faktiski ir pielīdzināmi fiktīviem darījumiem, ir pamats uzskatīt, ka šiem darījumiem piemērotais PVN ir ticis priekšnodoklī atskaitīts nepamatoti. Tas nozīmē - notikusi izvairīšanās no PVN samaksas valstij lielā apmērā, par ko Krimināllikuma 218.panta otrā un trešā daļa paredz kriminālatbildību.

Menard Port LLC iesniegumā bija lūdzis arī pievērst uzmanību virknei faktu, kas liecinot par noziedzīgu nodarījumu un zaudējumu nodarīšanu valstij ļoti lielā apmērā un norādījis arī uz Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumu praktizētajām transferta cenām un citām manipulācijām ar naudas līdzekļiem. To acīmredzamais nolūks esot "izvairīties no uzņēmuma ienākuma nodokļa samaksas, mākslīgi samazināt peļņu un aizpludināt naudas līdzekļus uz zemo nodokļu valstu uzņēmumiem, kur tos, apejot Latvijas Republikā maksājamos nodokļus, varētu izlietot Nordic Partners Limited īpašnieki luksus dzīves nodrošināšanai, pērkot dārgu jahtu, automašīnas un nekustamos īpašumus".

Iesniegumā minēts arī mīklainais ielaušanās gadījums NP grupas birojā: "Neskatoties uz Menard Port LLC iesniegumā norādītajām ziņām, kas Menard Port LLC ieskatā prasīja ātru rīcību, lai noskaidrotu patiesos apstākļus, neļautu iznīcināt vai noslēpt, un iegūtu dokumentus, kas tos pierāda, VID Finanšu policijas pārvalde nav centusies rīkoties pietiekoši ātri. Rezultātā Nordic Partners Limited, koncerna uzņēmumi, acīmredzot jau uzzinājuši par kriminālprocesa uzsākšanu un iespējams arī Menard Port LLC iesniegumu, 2014.gada 19.augustā izplatīja šādos apstākļos tipisku publisku paziņojumu, ka tai it kā esot notikusi ielaušanās birojā, kur esot nozagti datu nesēji un dokumenti, tādā veidā radot paši sev fiktīvu pamatu iznīcināt jebkurus dokumentos, kas pierādītu izvairīšanos no nodokļu samaksas lielā apmērā vai citas noziedzīgas darbības."

Iesnieguma autori arī noskaidrojuši, ka NP Management, neskatoties uz no SIA NP Business Centre katru gadu saņemtajiem ap 100 līdz pat 193 tūkstošiem latu, pastāvīgi strādā ar milzīgiem zaudējumiem. Tas pats atklājies arī attiecībā uz SIA ,NP Properties, kas neskatoties uz no SIA NP Business Centre katru gadu saņemtajiem ap 100 līdz pat 238 tūkstošiem latu, arī pastāvīgi strādā ar milzīgiem zaudējumiem.

"Lai saprastu, kur šie uzņēmumi liek katru gadu no SIA NP Business Centre uz saimnieciski nepamatotu, fiktīvu darījumu pamata iekasētās lielās naudas summas, Menard Port LLC veica publiski pieejamās informācijas analīzi, pārbaudot SIA NP Management, SIA NP Properties un citu Nordic Properties Limited koncerna uzņēmumu datus komercreģistrā un publicētos gada pārskatus. No šīs publiski pieejamās informācijas analīzes atklājās, ka gandrīz visiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, kas ir uzskatāmi par saistītajiem uzņēmumiem, ir konstatējami dīvaini, saimnieciski neloģiski savstarpējie darījumi, kuri atgādina noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmas un izvairīšanās no nodokļu samaksas shēmas, no kurām dažas ir aprakstītas zemāk," teikts iesniegumā.

Saistībā ar NP Management iesnieguma autori fiksējuši "praktiski vienādu aizdevumu summu "pārdzenāšanu" starp saistītajiem uzņēmumiem", kas "nav saimnieciski izskaidrojama un liecina par to, ka SIA NP Management patiesībā ir starpniekuzņēmums. kura patiesais mērķis ir uz fiktīvu darījumu pamata "savākt" naudas līdzekļus no Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, tostarp SIA NP Business Centre, un tālāk tos līdzīgu fiktīvu darījumu ceļā vai aizdevumu ceļā novirzīt Nordic Partners Limited koncerna patiesā labuma guvēja Daumanta Vītola norādītajām vajadzībām, t.sk. viņa un citu koncerna vadošo darbinieku privātajam vajadzībām".

Arī attiecībā uz SIA NP Properties iesniegumā izdarīts secinājums, ka "arī šis uzņēmums, kas veic saimnieciski neizskaidrojamu viena naudas līdzekļu "pārdzenāšanu" no viena koncerna uzņēmuma uz citu, patiesībā ir starpniekuzņēmums. kura patiesais mērķis ir uz fiktīvu darījumu pamata "savākt" naudas līdzekļus no Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, tostarp SIA NP Business Centre. un tālāk tos līdzīgu fiktīvu darījumu ceļā vai aizdevumu ceļā novirzīt Nordic Partners Limited koncerna patiesā labuma guvēja Daumanta Vītola norādītajām vajadzībām".

Līdzīga naudas līdzekļu pārdzenāšanas shēma, kā norādīts iesniegumā, atklājas arī SIA APF, kuras 2013.gada pārskatā redzams, ka uzņēmums 2013.gada laikā ir saņēmis no saistītajiem uzņēmumiem, t.i. citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem jau 2 046 646 Ls un tūlīt pat tajā pašā gadā atmaksājis saistītajiem uzņēmumiem 2 103 653 Ls. "Atkal ir skaidri redzama saimnieciski neizskaidrojama naudas līdzekļu „pārdzenāšana" viena koncerna uzņēmumu starpā, kas liecina, ka arī šis uzņēmums pilda starpnieka lomu šajā jomā," norādīts iesniegumā.

Iesniegumā ir atsauce arī uz Pietiek jau pieminēto SIA Sapņu ciemats, kas, kā minēts dokumentā, ir "Nordic Partners Limited koncerna vadošā darbinieka Ivo Lukas-Indāna izveidots un vadīts uzņēmums, kurš, cik saprotams, ienākumus saņem tikai par „finanšu pakalpojumu sniegšanu" no SIA NP Management. No šī uzņēmuma 2013.gada pārskata izriet, ka 2012. un 2013.gadā tas ir saņēmis ļoti līdzīgus ienākumus ap 95 tūkstošu Ls apmērā. Zīmīgi, ka 2012.gadā no šī uzņēmuma Ivo Luka-Indāns bija saņēmis aizdevumu 107 665 Ls apmērā, kas 2013.gada beigās turpināja sastādīt 82'987 Ls. Lai šo aizdevumu nekvalificētu kā Ivo Luka-Indāna ienākumu, viņš to gada pārskatā ir nolēmis paslēpt zem īstermiņa aizdevuma pozīcijas (kura atmaksas termiņš ir līdz 1 gadam), lai gan redzams, ka gada laikā tas nav ticis atmaksāts.

Pārējo naudas summu Ivo Luka-Indāns iegulda nekustamā īpašuma attīstīšanā, kuram pats ir patiesā labuma guvējs. Minētie fakti pierāda, ka visi SIA NP Management maksājumi SIA Sapņu ciemats patiesībā ir Ivo Lukas-Indāna ienākums, jeb „otrā alga", kuru Ivo Luka-Indāns tā arī izmanto, un kas tiek izmaksāta apejot gan valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, gan iedzīvotāju ienākuma nodokli, gan arī prettiesiski iegūstot tiesības uz PVN priekšnodokli no šiem darījumiem".

Iesniegumā bija norādīts - šie argumenti "vēlreiz apstiprina Menard Port LLC iepriekš iesniegtajā iesniegumā paustās aizdomas par Nordic Partners Limited koncernā notiekošo darbību prettiesiskumu, fiktīvu darījumu veikšanu, nepamatoti izmantojot tiesības uz PVN priekšnodokli, pastāvīgu neskaidru naudas pārskaitījumu izdarīšanu starp koncerna uzņēmumiem, izvairīšanos no nodokļu nomaksas un shēmām, kuru rezultātā koncerna īpašnieks un vadošie darbinieki gūst ienākumus bez atbilstošo nodokļu samaksas Latvijas Republikā. Ņemot vērā to, ka šādā veidā tiek izlietoti arī Menard Port LLC daļēji piederošā SIA NP Business Centre naudas līdzekļi, Menard Port LLC uzskata par nepieciešamu par to ziņot tiesībsargājošām iestādēm un lūgt veikt nepieciešamās darbības, lai apturētu turpmākas šādas darbības, saucot pie atbildības vainīgos".

Novērtē šo rakstu:

34
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kāda ir Saeimas atbildība?

FotoLatvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu govi.
Lasīt visu...

18

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

FotoLatvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus, valsts un pašvaldības iestādes) piedāvājumus izdot darbus Latvijā un ārvalstīs. Lai cik cēla ir ideja, nav iedomājama situācija, ka autors par sava darba publicēšanu nesaņem nekādu autoratlīdzību. Arī tad ja, projektu vadītāji apelē pie autora patriotisma jūtām un runā par Latvijas 100. jubileju.
Lasīt visu...

21

Muhameda portrets

FotoCeturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā Somijas pilsētā Turku marokāņu musulmanis ar nazi nodūra divus cilvēkus. Vēl kaut kas notika Diseldorfā, Vācijā, bet par to nav skaidras informācijas.
Lasīt visu...

21

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

FotoLatvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību. Pašvaldību un valsts atbildīgās amatpersonas saņem atalgojumu, kas nav atkarīgs no viņu darba rezultātiem – padarītā vai nepadarītā.
Lasīt visu...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...