Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Administratīvā apgabaltiesa pēc AS Olainfarm mazākuma akcionāru Agra Auces un Mārča Judža pieteikuma ir sākusi administratīvo lietu par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) 14.jūlija lēmumu, ar kuru uzņēmumam AS AB City, kas tagad vismaz formāli kļuvis Repharm grupas holdinga māteskompāniju, atļauts izteikt Olainfarm akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu. Šī tiesvedība var nopietni apdraudēt savus īpašniekus un patiesos labuma guvējus slēpjošās Repharm grupas paslepus iegūto kontroli pār mantinieču cīņu plosīto farmācijas uzņēmumu.

Pieteikumā tiesai ir minēts, ka apstrīdētais FKTK lēmums par Olainfarm akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu ir bijis prettiesisks, jo FKTK bija jākonstatē, uz kāda pamata AB City ir ieguvusi līdzdalību Olainfarm, kā arī jākonstatē, ka AB City ir rīkojusies saskaņoti ar Olainfarm akcionāriem Niku Saveļjevu, Annu Emīliju Maliginu SIA Olmafarm un AS Rīgas farmaceitiskā fabrika, bet FKTK to nav izdarījusi.

Tā rezultātā Olainfarm obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu nav iesniegušas personas, kurām saskaņā ar likumu tas bija jādara, - akciju obligātā atpirkuma priekšlikums bija jāiesniedz nevis vienai AB City, bet gan kopīgi visai uzskaitītajai akcionāru grupai. Turklāt vajadzējis saņemt arī Konkurences padomes atļauju, kas tāpat nav izdarīts.

Mazākuma akcionāri norāda, ka FKTK šo lietu nav vēlējusies izskatīt pēc būtības, pat neskatoties uz neskaitāmiem faktiem un iesniegumiem, kuros ir ticis aprakstīts, kā Repharm grupa jau ilgi ir mānījusi Olainfarm mazākuma akcionārus, slēpjot savu patieso ietekmi uzņēmumā. Līdz ar to FKTK lēmums par Olainfarm akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu ir prettiesisks, aizskar Olainfarm mazākuma akcionāru tiesības un potenciāli var radīt kaitējumu lēmuma izpildes gadījumā.

„Arī šoreiz - ar šo obligāto akciju atpirkumu - Repharm manipulē ar informāciju un turpina slēpt savus patiesos nodomus. Biržas un visas akciju tirdzniecības fundamentāls princips ir līdzvērtīga akcionāru pieeja informācijai, ko Olainfarm gadījumā FKTK nav nodrošinājusi jau ilgu laiku. Repharm un AB City manipulācijas ar obligāto akciju atpirkumu var radīt nozīmīgu kaitējumu mazākuma akcionāriem, jo mēs nevaram pilnvērtīgi izvērtēt, vai atpirkuma cena ir objektīva,” apliecina mazākuma akcionāri.

Tikmēr FKTK paliek pie uzskata, ka viss esot labākajā kārtībā, - „FKTK pienākumus obligātā atpirkuma izteikšanas izvērtēšanā nosaka Finanšu instrumentu tirgus likums un FKTK, pieņemot lēmumu, rīkojās atbilstoši likumā noteiktajam tiesiskajam ietvaram”, teikts komisijas oficiālajā skaidrojumā.

Tiesa, administratīvā procesa ietvaros jebkuras iestādes, arī FKTK izdotie lēmumi varot tikt pārsūdzēti un tikai tiesas kompetencē esot izvērtēt vai sūdzības rezultātā ierosināt lietu vai atteikt tās ierosināšanu.

Nākamnedēļ Pietiek publicēs detalizētu FKTK skaidrojumu, kāpēc tā ir ignorējusi līdzšinējos signālus par mahinācijām ap kontroles pārņemšanu AS Olainfarm un faktiski devusi zaļo gaismu Repharm grupas ieceru turpināšanai.

Pietiek jau informēja, ka faktisko kontroli pār Olainfarm ir ieguvis uzņēmums, kura patiesie labuma guvēji ne tikai nav publiski zināmi, bet oficiāli skaitās „nenoskaidrojami”.

Ar Repharm grupu (Mēness aptieku, virknes veselības aprūpes iestāžu un Recipe vairumtirgotāja īpašnieces) cieši saistītās AS AB City, kurai ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas lēmumu uzdots izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu Olainfarm akcionāriem, oficiālajos reģistrācijas datos ierakstīts: „Juridiskās personas patieso labuma guvēju noskaidrot nav iespējams.” 

Attēlā – Repharm grupas „publiskā seja” Andrejs Leibovičs.

Novērtē šo rakstu:

25
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...