Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Partijas "Stabilitātei!" vadītājs, sev domubiedros "privatizējot" valsts prezidentu, uzskatami apliecina, uz ko ir gatavi politiķi, jūtot pakausī ledaini elpojam savu politisko nāvi.

Protams, Alekseja Rosļikova it kā tukšā plātība – "Edgars mūs sadzirdēja un deva goda vārdu, ka no septembra ņems aktīvu dalību mūsu darbā!" – ir jau ar krietnu "bārdu". Taču tā darbojas joprojām – kopš augusta Rīgas pils, cik nu esmu manījis, tā arī nav vērsusies pret apgalvojumu, ka Edgars Rinkēvičs ir "savējais" šovinistisku populistu grupējumam. Gluži tāpat šī teju jau pusgada laikā nav lasīti/dzirdēti Rosļikova pārmetumu, ka valsts galva izrādījies uzmetējs un salauzis viņa sirdi...

Katrai – vienalga, cik publiskai – personai ir neatņemamas tiesības sargāt sava vārda labo slavu no tās apdraudēšanas vai apgrābstīšanas. Arī tad, ja ar tevi nebūt neizdarās tik briesmīgi kā ar Teilori Sviftu un neskaitāmiem citiem mākslīgā intelekta radītas pornogrāfijas upuriem.

Būtu interesanti paskatīties, kas notiktu ar Rosļikovu, ja viņš, piemēram, sagribētu savos sabiedrotajos ieskaitīt Raimondu Paulu. (Kas zina, varbūt tādi sapņi bijuši, vien negadījās piemērots infoiegansts.) Lai cik noslēgts un cienījamos gados ir Maestro, politikānis no viņa – un medijiem – "dabūtu bietē" tā, ka pāri paliktu vien slapja vieta.

Varētu pieņemt, ka Rīgas pils vienkārši izvēlējās "nekustināt s#du" – nebūt ne visa Latvija cītīgi seko līdzi Rosļikova izpausmēm sociālajos tīklos. Re, līdz manām acīm šis triks nonāca vien nupat. Taču savā pārpolitizēta skibenta samaitātībā pieļauju, ka tikpat labi valsts galvas komanda varēja izlemt: publiska norobežošanās no "Stabilitātei!" – un to Saeimā ielaidušā elektorāta – būtu pašiem pilnīgi nevajadzīga politisko antipātiju izrādīšana.

Rinkēvičs, kurš vēl pavisam nesen personificēja (arī stutēja un vilka) Vienotību, tieši tāpēc, "galus apcērtot", savā prezidentūrā ir demonstratīvi egalitārs attieksmē pret visām Saeimā pārstāvētām partijām. Dozētu tiesu uzmanības un pieklājības Rīgas pilī vienmēr dabūs arī abas toksiskās – Latvija pirmajā vietā un Stabilitātei! – frakcijas. Ir taču audzinošais Egila Levita piemērs, viņam "sadegot" Krišjāņa Kariņa valdības stutēšanā. Tagadējais valsts galva vēl nav ticis pieķerts Evikas Siliņas Ministru kabineta patronēšanā, un tas ļauj paildzināt viņa medusmēnesi ar tautu.

Kā jebkuram Rīgas pilī izmitinātajam arī Rinkēvičam ir – gluži loģiska! – vēlme būt "visas tautas prezidentam". Pat tās Latvijas tautas daļas, kuras prātos viņš ir Krievijas varas izdomātās un  aizliegtās "starptautiskās LGBT kustības" funkcionārs vai vienkārši "z#lais". Šī amata starptautiskām vajadzībām tāda pozīcija – vienmēr un īpaši patlaban – ir pat ļoti nepieciešama.

(Pieļauju, ka "Stabilitātei!" atbalstītāju kodolam Rinkēvičs tiešām ir nevis kaut kāda autoritāte, bet elles izdzimums. Taču iedoma, ka ticis "savervēts" prezidents, glaimo lielkrieviskai pašapziņai. Varbūt pat palīdz šai publikai pievērt acis uz to, ka patiesībā visa rosļikoviešu bravūrīgā rosība pa Jēkaba ielas augsto namu ir čika kalšana.)

Protams, valsts galvas tieši reveransi krievvalodīgo virzienā beigtos katastrofāli. Taču lielai daļai no šī svārstīgā elektorāta – demonstratīvās alerģijas pret visu krievisko sabiedētai – pietiek pat ar Rīgas pils "labvēlīgu klusēšanu". (Tāpat vietējos promaskaviešos vienmēr bijis pieprasījums pēc viņu pozīcijai simpatizējošiem, "pareizi domājošiem" latviešiem. Tādu, neuzskatiet par plātību, reizēm naivi mēģināts atrast pat manā visai "kolorītajā" personā.) Līdz ar to Rosļikova dižošanās feisbukā, pieļauju, tiešām varētu būt taktiski izdevīga tās apšmulētajam Rinkēvičam.

Taču pie viena Rosļikovs šādi ir "izdarījis piespēli" mūsu politikas nacionāļiem un tradicionālistiem. Prezidentam ir sīksti nelabvēļi šajā spārnā – īpaši viņa ievēlēšanas darījuma apskādētie. Droši vien – cītīgi meklējot, prātojot un šo to varbūt aiz matiem pievelkot – tie atrastu argumentus tam, kā Rīgas pils šajā pusgadā pabalstījusi Rosļikovu. Taču Rinkēvičs vēl ir populārs, viņam mests akmens var rikošetā sāpīgi ķert pašu metēju. Pieļauju, ka tas varētu būt noglabāts dziļāk Saeimas latviskās opozīcijas azotē.

Pēc tam, kad Valsts drošības dienests veica audzinošas pārrunas, ieliekot pašmāju "mērenos" puķinistus likumības ciešajā rāmī, šis "one hit wonder" ir nolemts loģiskam sairumam. "Stabilitātei!" vienkārši izjuks zem partijas atbalstītājos uzkurināto – un, protams, ne par kapeiku neīstenoto – tukšu cerību kaudzes. Tāpēc varbūt pat Šleseram nebūs vēlmes "apēst" frakcijas pārpalikumus.

Taču Rosļikova šovmeņa dotumi šim politprojektam palīdzēs veikli izvairīties atzīt realitāti, atraktīvi piesārņot infotelpu un ziņot par arvien jauniem "panākumiem" līdz pat 14.Saeimas pilnvaru beigām. Re, svaigs feisbūka vēstījums – tieši Stabilitātei! esot nosargājusi slēgšanai paredzētās pasta nodaļas. Protams, "kurš gan cits"...

Turklāt partijai vēl taču ir diezgan pamatota cerība, ka mūsu valdošo aprindu "krējumā" – no kura ārēji norobežojas "savervētais" valsts galva – pie dzīvības noturēts un uzprišināts rosļikovisms tiks atzīts par tam noderīgu. Varbūt tam izdodas uz 15.Saeimu vēlreiz "kanalizēt" krievvalodīgo pilsoņu daļas iespējamu protesta balsojumu. Lai Stabilitātei! turpina aizpilda vietu, ko citādi Saeimā varētu atkal pārņemt Saskaņa, varbūt – Latvijas Krievu savienība (ja paveiksies saglabāties) vai politisks jaunveidojums, kas spēj uzrunāt nelatviskos/puslatviskos pilsoņus.

Novērtē šo rakstu:

25
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

FotoDrošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to, ka pēc kara sākuma Krievijas izlūkošanas un hibrīdoperāciju mērogs Eiropā ir krasi pieaudzis, ieskaitot operācijas, kuru agresivitāte ziņā pārspēj aukstā kara līmeni, - tādas kā sabotāžas, fiziskas provokācijas un tamlīdzīgi.
Lasīt visu...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...