Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Partijas "Stabilitātei!" vadītājs, sev domubiedros "privatizējot" valsts prezidentu, uzskatami apliecina, uz ko ir gatavi politiķi, jūtot pakausī ledaini elpojam savu politisko nāvi.

Protams, Alekseja Rosļikova it kā tukšā plātība – "Edgars mūs sadzirdēja un deva goda vārdu, ka no septembra ņems aktīvu dalību mūsu darbā!" – ir jau ar krietnu "bārdu". Taču tā darbojas joprojām – kopš augusta Rīgas pils, cik nu esmu manījis, tā arī nav vērsusies pret apgalvojumu, ka Edgars Rinkēvičs ir "savējais" šovinistisku populistu grupējumam. Gluži tāpat šī teju jau pusgada laikā nav lasīti/dzirdēti Rosļikova pārmetumu, ka valsts galva izrādījies uzmetējs un salauzis viņa sirdi...

Katrai – vienalga, cik publiskai – personai ir neatņemamas tiesības sargāt sava vārda labo slavu no tās apdraudēšanas vai apgrābstīšanas. Arī tad, ja ar tevi nebūt neizdarās tik briesmīgi kā ar Teilori Sviftu un neskaitāmiem citiem mākslīgā intelekta radītas pornogrāfijas upuriem.

Būtu interesanti paskatīties, kas notiktu ar Rosļikovu, ja viņš, piemēram, sagribētu savos sabiedrotajos ieskaitīt Raimondu Paulu. (Kas zina, varbūt tādi sapņi bijuši, vien negadījās piemērots infoiegansts.) Lai cik noslēgts un cienījamos gados ir Maestro, politikānis no viņa – un medijiem – "dabūtu bietē" tā, ka pāri paliktu vien slapja vieta.

Varētu pieņemt, ka Rīgas pils vienkārši izvēlējās "nekustināt s#du" – nebūt ne visa Latvija cītīgi seko līdzi Rosļikova izpausmēm sociālajos tīklos. Re, līdz manām acīm šis triks nonāca vien nupat. Taču savā pārpolitizēta skibenta samaitātībā pieļauju, ka tikpat labi valsts galvas komanda varēja izlemt: publiska norobežošanās no "Stabilitātei!" – un to Saeimā ielaidušā elektorāta – būtu pašiem pilnīgi nevajadzīga politisko antipātiju izrādīšana.

Rinkēvičs, kurš vēl pavisam nesen personificēja (arī stutēja un vilka) Vienotību, tieši tāpēc, "galus apcērtot", savā prezidentūrā ir demonstratīvi egalitārs attieksmē pret visām Saeimā pārstāvētām partijām. Dozētu tiesu uzmanības un pieklājības Rīgas pilī vienmēr dabūs arī abas toksiskās – Latvija pirmajā vietā un Stabilitātei! – frakcijas. Ir taču audzinošais Egila Levita piemērs, viņam "sadegot" Krišjāņa Kariņa valdības stutēšanā. Tagadējais valsts galva vēl nav ticis pieķerts Evikas Siliņas Ministru kabineta patronēšanā, un tas ļauj paildzināt viņa medusmēnesi ar tautu.

Kā jebkuram Rīgas pilī izmitinātajam arī Rinkēvičam ir – gluži loģiska! – vēlme būt "visas tautas prezidentam". Pat tās Latvijas tautas daļas, kuras prātos viņš ir Krievijas varas izdomātās un  aizliegtās "starptautiskās LGBT kustības" funkcionārs vai vienkārši "z#lais". Šī amata starptautiskām vajadzībām tāda pozīcija – vienmēr un īpaši patlaban – ir pat ļoti nepieciešama.

(Pieļauju, ka "Stabilitātei!" atbalstītāju kodolam Rinkēvičs tiešām ir nevis kaut kāda autoritāte, bet elles izdzimums. Taču iedoma, ka ticis "savervēts" prezidents, glaimo lielkrieviskai pašapziņai. Varbūt pat palīdz šai publikai pievērt acis uz to, ka patiesībā visa rosļikoviešu bravūrīgā rosība pa Jēkaba ielas augsto namu ir čika kalšana.)

Protams, valsts galvas tieši reveransi krievvalodīgo virzienā beigtos katastrofāli. Taču lielai daļai no šī svārstīgā elektorāta – demonstratīvās alerģijas pret visu krievisko sabiedētai – pietiek pat ar Rīgas pils "labvēlīgu klusēšanu". (Tāpat vietējos promaskaviešos vienmēr bijis pieprasījums pēc viņu pozīcijai simpatizējošiem, "pareizi domājošiem" latviešiem. Tādu, neuzskatiet par plātību, reizēm naivi mēģināts atrast pat manā visai "kolorītajā" personā.) Līdz ar to Rosļikova dižošanās feisbukā, pieļauju, tiešām varētu būt taktiski izdevīga tās apšmulētajam Rinkēvičam.

Taču pie viena Rosļikovs šādi ir "izdarījis piespēli" mūsu politikas nacionāļiem un tradicionālistiem. Prezidentam ir sīksti nelabvēļi šajā spārnā – īpaši viņa ievēlēšanas darījuma apskādētie. Droši vien – cītīgi meklējot, prātojot un šo to varbūt aiz matiem pievelkot – tie atrastu argumentus tam, kā Rīgas pils šajā pusgadā pabalstījusi Rosļikovu. Taču Rinkēvičs vēl ir populārs, viņam mests akmens var rikošetā sāpīgi ķert pašu metēju. Pieļauju, ka tas varētu būt noglabāts dziļāk Saeimas latviskās opozīcijas azotē.

Pēc tam, kad Valsts drošības dienests veica audzinošas pārrunas, ieliekot pašmāju "mērenos" puķinistus likumības ciešajā rāmī, šis "one hit wonder" ir nolemts loģiskam sairumam. "Stabilitātei!" vienkārši izjuks zem partijas atbalstītājos uzkurināto – un, protams, ne par kapeiku neīstenoto – tukšu cerību kaudzes. Tāpēc varbūt pat Šleseram nebūs vēlmes "apēst" frakcijas pārpalikumus.

Taču Rosļikova šovmeņa dotumi šim politprojektam palīdzēs veikli izvairīties atzīt realitāti, atraktīvi piesārņot infotelpu un ziņot par arvien jauniem "panākumiem" līdz pat 14.Saeimas pilnvaru beigām. Re, svaigs feisbūka vēstījums – tieši Stabilitātei! esot nosargājusi slēgšanai paredzētās pasta nodaļas. Protams, "kurš gan cits"...

Turklāt partijai vēl taču ir diezgan pamatota cerība, ka mūsu valdošo aprindu "krējumā" – no kura ārēji norobežojas "savervētais" valsts galva – pie dzīvības noturēts un uzprišināts rosļikovisms tiks atzīts par tam noderīgu. Varbūt tam izdodas uz 15.Saeimu vēlreiz "kanalizēt" krievvalodīgo pilsoņu daļas iespējamu protesta balsojumu. Lai Stabilitātei! turpina aizpilda vietu, ko citādi Saeimā varētu atkal pārņemt Saskaņa, varbūt – Latvijas Krievu savienība (ja paveiksies saglabāties) vai politisks jaunveidojums, kas spēj uzrunāt nelatviskos/puslatviskos pilsoņus.

Novērtē šo rakstu:

25
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...