Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Lotgolīts

13.02.2016. 15:59

Visi tikai gudri runā un spriež,bet vai kāds var pateikt kāds īsti tai BBC filmai ir nosaukums un kur to var noskatīties?

Atbildēt

hmm

10.02.2016. 17:05

»

monte

Ta latv.valoda tā saucamie pareizie latvieši kā vini sevi vīzdegunīgi iedomājas ir pilnīgs jauinzveidojums samiksējor un pārveidojot senās valodas saknes. Tās valodas ,no kuras atvasināti tautas,valsts nosaukumi, bet no kuru nomelno un nīcina vēl vairāk kā okupāciju laikos. Kāpēc ? Mazvērtības kompleksi...


Ja jūs vēl visgudri savā tekstā nelietotu no lejasvāciem(kas pāris gadsimtos atstāja ietekmi arī vēlāk Inflantijā poliskoto latgaļu valodu...) aizgūtos vārdus un teikumu gramatiskās formas... tad mēs varētu parunāt par senām valodām ^^

Atbildēt

Я його не читав, але не маю пiдстав не вiрити редколегiї журналу «Новый мир», що роман поганий…

10.02.2016. 16:43

»

NLO

Droši vien katrs var radīt un rādīt ko un kā patīk. Iedomājos, kas būtu, ja LTV sāktu uzņemt politisko fantastiku par to pašu Angliju, Spāniju, Grieķiju, Vāciju (piemēram, kur noved kādi referendumi vai politika bēgļu lietās). Mani visu laiku nomāc doma, ka ar BBC filmu ir pārkāptas politkorektuma robežas...


Fantastika ir tā, ka jūs neapzinieties to, ka UK zin VISU par Latviju - arī Latgali. Viņi var atļauties ceļot pa visu pasauli un var to darīt vairākas reizes gadā - arī uz nabadzīgākiem zemes nostūriem, nekā Latgale. Jūs domājiet, ka Timotija Snaidera sarakstītā grāmata Asinszemes ir fantastika? Es neesmu bijis Kolkā, bet esmu sastapis UK pāris cilvēkus, kas ir bijuši. Arī uz Aglonu ir ceļojuši... 60 miljonu valstī pilnīgi noteikti ir pietiekoši daudz cilvēki, kuriem ir savs viedoklis par Latviju, bet jums ir pagājis secen ka šī filma nav par Latviju un nav vispār nekādas jēgas šķendēties par precīzu(pēc jūsu definīcijas - labāku kā ir) Latgales attēlošanu.

ŠĪ FILMA IR PAR WW3, nevis par Latgali. Par Krievijas lomu un iespējamajiem scenārijiem(balstoties uz jau notikušajiem faktiem) ko šī valsts var izdarīt. Manuprāt, diezgan nenozīmīga filma, jo daudz lielāki sūdi jau briest ar citu NATO locekli - Turciju un pēc Turcijas zaudēšanas BBC nebūs citu piemēru ko apspēlēt... ASV praktiski pāris dienas atpakaļ NATO loceklei norādīja tās vietu, atsakot jau kuro reizi tai pārprastā 5, punkta lietošanā pret kurdiem un iepriekš provokatīvā krievu lidmašīnas notriekšanā.

Mēs dzīvojam interesantos laikos. ASV imigrantu valsts(dēļ kuŗas ietekmes ES līderi ir nojūgušies, uzņemot bēgļus) praktiski izčākst, neskatoties uz vislielāko ekonomiku pasaulē, arī lielāko armiju un floti. Un ASV prezidentam daudz svarīgāk ir saņemt Nobela miera prēmiju par neesošu mieru...
Tikmēr Saūda Arābija(kopā ar Katāru) taisās nosūtīt armiju uz Sīriju... droši vien lai palīdzētu ISIS un al-Quaeda(lielākā un organizētākā opozīcijas grupa: al-Nusra)...

Ilgtermiņā, ASV ir iedzīta stūrī, jo pret Krieviju tā netaisās kaŗot. Turkiem atteica šajā ziņā un nāksies atteikt arī pārējiem un savākt bāzes. Krievija konfliktā, no kura iznāk kā uzvarētāja un ASV zaudē daudz vairāk, pat nekonfliktējot pa tiešo savā starpā...

Atbildēt

Beverīna Sudorbiņa Tolova

10.02.2016. 15:54

Latgaļu pēdas ir visai plašā apvidū , teitoņu u.c.hronikās tās ir Vidzeme, Zemgalē, tagadēja Latgalē un nu jau baltkrievu,krievu teritorijās. Vecā latgaļu/latviešu un leišu valoda ir pēdejās dzīvās valodas ,kas senākas par sanskritu un tās studē pasaules zinātniekiem. Nelaime,ka Latvija murgaini noliedz latgaļu valodu ka senāko valodas sakni.

Atbildēt

monte

10.02.2016. 15:49

Ta latv.valoda tā saucamie pareizie latvieši kā vini sevi vīzdegunīgi iedomājas ir pilnīgs jauinzveidojums samiksējor un pārveidojot senās valodas saknes. Tās valodas ,no kuras atvasināti tautas,valsts nosaukumi, bet no kuru nomelno un nīcina vēl vairāk kā okupāciju laikos. Kāpēc ? Mazvērtības kompleksi ,muļķība ?

Atbildēt

sanskrits

10.02.2016. 15:44

»

A.P.

Par īpatnību rašanos un noškirtību pareizi. Taču jēdzieni "Latgale" un "latgalieši" ir mākslīgi radīti. Tos izdomāja Trasūns vai Kemps (piedodiet, precīzi neatceros) XX gs.sākumā. Par Latvijas teritorijas etnisko attīstību iesakāms lasīt Livonijas hroniku un Indriķa Šterna grāmatas. Protams, prof.Zeiles...


A,P.izlasījis trīs novecojušos darbus. Ar modernākajām tehnoloģijām un no dažādiem zinātnu aspektiem t.sk.valodniecībā jau pasen skaidrs ka leišu.latgaļu ,prūšu ,latīņi un senindiesu valodas ir senākas , mūsējās -dzīvās. Valodas aknes tā ap ap 5-8tūkst.gadu.
Tā saucama lv.valoda gan ir jaunizgudrojums, no visa pa druskai. Etimoloģijas vārdnīca -a.p.var izlasīt tik vātda latvija,latvieši izcelsmes analīzi. Runājot par tām a.p garīgajām īpatnībam-glupam putnam glupa dzīsma.

Atbildēt

Vārds

09.02.2016. 14:31

Komentēt mākslas filmu un par to apvainoties var tikai "latgalieši". Tak sekojot šādai loģikai neviens ASV naudu neieguldītu, jo katru gadu Holivudas filmās tai draud teroristi, komiksu varoņi un katastrofas.

Atbildēt

NLO

09.02.2016. 14:04

Droši vien katrs var radīt un rādīt ko un kā patīk. Iedomājos, kas būtu, ja LTV sāktu uzņemt politisko fantastiku par to pašu Angliju, Spāniju, Grieķiju, Vāciju (piemēram, kur noved kādi referendumi vai politika bēgļu lietās). Mani visu laiku nomāc doma, ka ar BBC filmu ir pārkāptas politkorektuma robežas, varbūt, autoriem pat tā īsti to negribot, "izsmērēts" mazas nabadzīgas zemes vēl nabadzīgāks novads.

Atbildēt

negatīvā un nepievilcīgā gaisma

08.02.2016. 23:44

Krievu valodas konstrukcija: нехороший свет

Ja reiz Latgale ir parādīta negatīvā gaismā, tad gribētos aicināt, lai vismaz šī paša kanāla ietvaros...
__________
Diez tas āksts aizsūtīja epastu BBC, jeb vienkārši kar makaronus lasītājiem?

Atbildēt

Ūja

08.02.2016. 23:27

»

Jolanta

Viļuma kungs, mūs nemitīgi rīda citu pret citu. Savā latviskajā pakalpībā esam gatavi pieļaut, ka šeit izvieto lielu daudzumu kara tehnikas. Kas notiks ar Latvijas iedzīvotājiem, ja patiešām sāksies kāda liela jezga? Tas ir vienalga visiem, jo jezga jau nenotiks pie viņiem - pie tiem, kas šobrīd cīnās...


BBC filma nav provokācija, bet gan diezgan atklāta scenārija radīšana pašmāju(UK) skatītājiem cik greizi var noiet lietas kaut kādā Latvijas nomalē un kā tas ietekmēs UK un cik tas maksās - arī cilvēku dzīvībās...
Latvijā diezgan viegli attiecas pret visādu solījumu došanu un to nepildīšanu, bet Londona ir pasaules banku centrs - tieši tāpēc, ka solījumu nepildīšana draud ar globālā prestiža un partneru zaudēšanu. Uzdodiet vispirms sev jautājumu - kāpēc Maskava nav pasaules centrs un tad murgojiet tālāk.

Atbildēt

ha-ha

06.02.2016. 19:30

»

hm

Ja šodien notiktu balsojums par izstāšanos no Latvijas, Latgale izstātos. Tā rāda aptaujas dati...


Ja šodien notiktu balsojums par izstāšanos no Latvijas, Latgale izstātos. Tā rāda aptaujas dati.
____________________________________________________

Kādas muļķības!!! Pat Latgalē dzīvojošie krieviski runājošie būtu pret (varbūt izņemot dažus). Tiem, kas gudrojas par Latgali,nav ne jausmas, ko patiesībā domā un kā dzīvo cilvēki Latgalē. Labi, ja kāds vispār bija Latgalē. Visi tikai tic tam, ko rāda un raksta žurnālisti, tajā skaitā pasūtītie aptaujas dati. Kauns par valstī dzīvojošo cilvēku neizglītotību.

Atbildēt

Office of Strategic Influence

06.02.2016. 17:48

Jau pāris gadu pirms filmas uz tā saucamā "karoga" kiriļicā bija rakstīts :
Латгальская народная республика.

Atbildēt

Lala

06.02.2016. 10:22

Valstis ar augstu korupciju un politiskās morāles neesamību ir pakļautas gan ārējai tā arī iekšējai intervencei. Latvijai vēl ir dauz darāmā, lai pasargātu sevi no Ukrainas vai Gruzijas scenārija. Nekāds NATO nepalīdzēs, ja valsts pati sevi degradē.

Atbildēt

to Ne-pamela,Nu ja u.c

05.02.2016. 23:15

»

Ne-pamela

NA - tā ir tomēr kropla partija, man liekas, čekistiska un dziļi nediplomātiska, nemākulīga, vairāk ļaunuma nodara, kā labu. Viņi - TB, LNNK, NA ir tie, ka šķel Latviju tieši dalot to mantiskajos un nemantiskajos. Tiem mantiskajiem jāatdod īpašumi, jāuzdāvina, kaut to nav 1938.gadā nav izpirkuši - tātad...


Kā var tā murgot par mežabrāļiem ,pilnībā kā no PSKP kompartijas propogandas brošūrām !Ne-pamela kā bija komunisti/ Brigmanis,Hūte,Bērziņš,Godmanis utt/ un komsomoļci/ Urbis,Reirs utt/ pie šprices tā arī palikuši.Nekas jau nav mainījies BŪTĪBĀ !!!Kā muka trimdā latvieši 1945.g,tā mūk arī tagad no jaunokupantiem,BET tādus godmaņus,amerikus,sudrabas utt.par latviešiem nevar uzskatīt.Tādi kājslauķi kremlim.

Atbildēt

ironiskais

05.02.2016. 18:47

visas starptautiskās vienošanās ir spēķā līdz brīdim, kad tās vairs nav spēkā:)

Atbildēt

coco

05.02.2016. 18:07

Vai tad mums ir neatkarīga valdība? Smiekli nāk, šitie ielīdīs jebkurā pakaļā, tāds jēdziens kā pašcieņa viņiem vispār neeksistē! Brīnos, kāpēc vēlētāji ir tik akli un balso par tādiem zābakiem! Norīs visu ko saimnieks liks priekšā, pēc spļāviena sejā, atvainosies saimniekam ,ka netīšām pagadījušies ceļā! Pretīgi!

Atbildēt

sence

05.02.2016. 17:39

Ja nu pašlaik mums neviens neuzbrūk, kad vara ir vāja, tad neuzbruks arī turpmāk.

Atbildēt

05.02.2016. 14:58

»

Ar galvu draudzejies?

Kurs tad zaimoja valsts simbolu, tie kas dedzinaja, jeb tie kas paradija to, kas fiksets datu nesejaa


Atbildīgs ir datu nesējs, kā apollo,tvnet, pietiek u.c., jo popularizē šos noziegumus, mudina, kūda uz noziegumiem ar mākslas darbu..

Atbildēt

Džonijs

05.02.2016. 13:46

»

Video redzami krieviski runājoši separātisti, kas sadedzina valsts karogu un kuriem rokās ielikts Latgales karogs...


kā tiem inglišiem nav kauna apsmiet čivļus,vai rinķavičus notu ir piestādījis anglickajam kamerūnam,kur skatās tas viļumsons!?

Atbildēt

Ar galvu draudzejies?

05.02.2016. 13:19

»

Video redzami krieviski runājoši separātisti, kas sadedzina valsts karogu un kuriem rokās ielikts Latgales karogs...


Kurs tad zaimoja valsts simbolu, tie kas dedzinaja, jeb tie kas paradija to, kas fiksets datu nesejaa ?

Atbildēt

antons mikoss

05.02.2016. 11:41

Krievi par latgaliešiem kļūs tad, kad viņu bērni mācīsies latviešu skolās. Kamēr viņi mācās krievu skolās, viņi ir okupanti un jāpošas domoi.
Ja to nesaprot vietējie, tad ko prasiet no inglanderiem.

Atbildēt

05.02.2016. 11:20

Video redzami krieviski runājoši separātisti, kas sadedzina valsts karogu un kuriem rokās ielikts Latgales karogs..
=============================================

Neesmu šo filmu redzējis, pats varu iedomāties ko līdzīgu. Nav jēgas skatīties un piesārņot savas smadzenes.

Ja tiešām zaimots valsts simbols - karogs - ierosināma krimināllieta pret filmas autoriem. HAHAHA..Vai tad viņi var zaimot, bet mēs ne? Diskriminācija. LV pastāv simboliski, nav neatkarīga savās izvēlēs. Vienīgā izvēle - aizņemties vēl naudas līdzekļus no SVF/PB, ieķīlājot valsts kapitālsabiedrības kā Latvenergo u.c..

Atbildēt

Jolanta

05.02.2016. 08:55

Viļuma kungs, mūs nemitīgi rīda citu pret citu. Savā latviskajā pakalpībā esam gatavi pieļaut, ka šeit izvieto lielu daudzumu kara tehnikas. Kas notiks ar Latvijas iedzīvotājiem, ja patiešām sāksies kāda liela jezga? Tas ir vienalga visiem, jo jezga jau nenotiks pie viņiem - pie tiem, kas šobrīd cīnās savā starpā. Ģeopolitiski šobrīd Latvija, kā allaž vēsturē, ir pa vidu tiem milzu zobratiem. Un nekāda iztapšana vienai vai otrai lielvarai mūs neglābs, nekādi piektie panti! Mūsu teritorijā kādi nelieši izspēlēs savas kara spēles, mūs upurēs. Nenorāmālā zagšana, likumu rakstīšana sev, iztapšana banku diktātam, savas tautsaimniecības iznīcināšana par kukuli, tieslietu sistēmas izkastrēšana savā labā - lūk,tas mani uztrauc vairāk šobrīd par to jampampiņu - provokatoru filmiņām...

Atbildēt

vasals

05.02.2016. 04:19

»

bn

es ka cangals sava meza izdizvosu un lopi man ari ir bet ko jus resnie risiet rigaa tas gan buus labs jautajums


civls kencis ari labi jutisies-viss tapat krumos un latvanos aizaudzis

Atbildēt

bn

05.02.2016. 01:02

es ka cangals sava meza izdizvosu un lopi man ari ir bet ko jus resnie risiet rigaa tas gan buus labs jautajums .

Atbildēt

Ne-pamela

05.02.2016. 00:48

»

pamela

Filmu neredzēju,nevaru komentēt,BET tādu Viļumu erzaclatgalieti gan varu kritizēt.Cik tad to ,t.s., latgaļu "patriotu" ir palicis tajā Latgalē?Te es velku paralēles ar krieviem Rodinas mīlētājiem.Kā vieni,tā otri to savu "patriotismu"izbrēc pa gabalu no labi iesēdētām vietām.KUR ir tie latgaļi,kuri ...


NA - tā ir tomēr kropla partija, man liekas, čekistiska un dziļi nediplomātiska, nemākulīga, vairāk ļaunuma nodara, kā labu. Viņi - TB, LNNK, NA ir tie, ka šķel Latviju tieši dalot to mantiskajos un nemantiskajos. Tiem mantiskajiem jāatdod īpašumi, jāuzdāvina, kaut to nav 1938.gadā nav izpirkuši - tātad nekas viņiem nepienākas, bet tos, kuri radīja labumus Latvijai okupācijas laikā, visu šie nacionāļi praktizēja atņemt un sadalīt tiem pašiem mantiskajiem, alkašiem, tos nemantiskos apsaukājot par padomju vai komunistu "atraugām"- tā apmēram. Visa tauta tyika aplaupīta un nedrīkstēja vieniem atdot visu, bet otros (kam nebija iespēju gadu desmitos sarūpēt īpašumus, zemes un naudu, ko sauc par tautu, vairākums) atstāt bešā.

Atbildēt

Nu ja

05.02.2016. 00:39

»

pamela

Filmu neredzēju,nevaru komentēt,BET tādu Viļumu erzaclatgalieti gan varu kritizēt.Cik tad to ,t.s., latgaļu "patriotu" ir palicis tajā Latgalē?Te es velku paralēles ar krieviem Rodinas mīlētājiem.Kā vieni,tā otri to savu "patriotismu"izbrēc pa gabalu no labi iesēdētām vietām.KUR ir tie latgaļi,kuri ...


Latgaliskās "valodas" prasība ir murgs ar SaSkaņu (partiju SS). "pamela" - par mežābrāļiem, piemēram Ziemeļlatgalē gan var teikt, ka tur darbojās "kompots"- čekisti, noziedznieki, bandīti un savas ādas glābēji no staļinisma represijām. Kopumā izskatījās, ka darbojas bandas. Kad beidza tās eksistēt tur, desmitiem Km tautas apkārtnē uzelpoja, kaut nožēloja izšauto masu, ko caur saviem stukačiem organizēja čeka.
Ko Viļums var izdarīt šajā politiskajā kroplajā sistēmā. Pat ja 50 tādu Viļumu būtu Saeimā, nekas nemainītos - izlasi LA Jura Bojāra interviju - valsti pārvalda nauda, proti, mafija.

Atbildēt

Imants

05.02.2016. 00:29

Juri, es izlasīju tavu rakstu. Paldies vispār tev par saturīgu uzziņu un tavu darbību. Un tomēr - mēs neko nevaram izdarīt šajā sistēmā, tā valda un grauj mūs valstiskumu, latvietību, Latviju un Latgali, ēd nost, sagrauž. Mafijas klani valda pār mums, pār deputātiem, taisa savus "gnīdiskos", derdzīgos, sīkumainos likumus, kā apkrāpt tautu likumus. Ministrus esmu redzējis, kā labus un godīgus it kā, bet viņi piemiedz acis, nelasa vai nesaprot likumus un paraksta, ka kauns lasīt un brīnies - labs cilvēks, likumus paraksta ļaunus. Tā ir sanācis ar pēdējo likumu par dalītā īpašuma izpirkumu un Rasnaču. Izskatās, ka Rasnačs ir tas ļaundars, kaut patiesība ir citur. Deputāti arī tādi paši, palaikam kauns par viņiem, cik viņi analfabēti, ja paklausās.

Atbildēt

rūža

05.02.2016. 00:22

»

pamela

Filmu neredzēju,nevaru komentēt,BET tādu Viļumu erzaclatgalieti gan varu kritizēt.Cik tad to ,t.s., latgaļu "patriotu" ir palicis tajā Latgalē?Te es velku paralēles ar krieviem Rodinas mīlētājiem.Kā vieni,tā otri to savu "patriotismu"izbrēc pa gabalu no labi iesēdētām vietām.KUR ir tie latgaļi,kuri ...


Latgalē neuzvar NA, jo normāli latgalieši neatbalsta un negrib balsot par Latgales "nacionālistu" līderi Laizāni! A Laizāne atbalsta radiostacijas krieviski un kaut kur nesen lasīju, ka Laizāne neiebilstot, ja Latvijā pareizticīgie saņemtu oficiālu svētku dienu atbilstoši tam kā pareizticīgie svin Ziemassvētkus pēc Maskavas laika, lai gan līdz 1940.gadam Latvijas pareizticīgie Ziemassvētkus svinēja tajā pašā laikā, kad katoļi un luterāņi.
Tādu "nacionālismu" dzintarēna un parāžnieka bandas izpildījumā latgaliešiem nevajag!

Atbildēt

BNF

05.02.2016. 00:17

TAS PEDEJAIS, lai paradot isto Latgali - kauns nav radit nabadzibu un alkaholismu!

Atbildēt

bnf

05.02.2016. 00:15

stulbs raksts! noko vairak ka krievi nak no bbc nedzirdesim.Vilums apraksta savu neizdaribu un nespeju neko darit Saeima Latgales ekonomiskam vajadzibasm!
BEIDZOT VAR SAPRAST KA NELAIME NAV KRIEVIJA BET LATVIJAS POLITIKI!

Atbildēt

pamela

04.02.2016. 23:37

Filmu neredzēju,nevaru komentēt,BET tādu Viļumu erzaclatgalieti gan varu kritizēt.Cik tad to ,t.s., latgaļu "patriotu" ir palicis tajā Latgalē?Te es velku paralēles ar krieviem Rodinas mīlētājiem.Kā vieni,tā otri to savu "patriotismu"izbrēc pa gabalu no labi iesēdētām vietām.KUR ir tie latgaļi,kuri pūlas un rūpejas lai plauktu un zeltu TĀVU zeme?Viļum,paanalizē vēlēšanu rezultāyus Latgalē.KAPĒC te uzvar SC,bet ne NA ,ZZS vai Vienotība?
KAPĒC tu mērkaķojies Saeimā un piespēlē SC muldēdams latgaliski?KAPĒC tu nepieprasi Latgales pašvaldībās runāt latgaliski??Viss šitas murgs par to latgaliskumu ir par labu SC un tādiem lindermaņiem.Un gan jau tu to saproti,ja jau esi aizkārpījies līdz Saeimai.Es uzaugu Rīgā,bet protu latgaliski,jo mani senči nāk no Latgales,BET ES ESMU LATVIETE !!!MAN nevajag Latvijā Doņecku vai Lugansku,vai Piedņestru,vai Abhāziju.Bet tu tieši ,un tev līdzīgie, to veicina.Papēti pēc uzvārdiem ,KUR dzīvo tavi patriotiskie latgaļi.Pilna Latvija un Rīga,tikai NE LATGALE.Papēti par ko balso latgaļi !!! No tev līdzīgiem "patriotiem'partiju mijējiem ,arī rodas tādi KLIMKĀNI/ tas,kurš nodeva mežabrāļus Latgalē!?
Izdariet kaut ko labu,lielu Latgalei,tad izriežat krūtis.Tagad te darbojas latgaļu noracēji no sc ,tādi kā Bartaševičs Rēzeknē utt.

Atbildēt

to Viļumelis

04.02.2016. 22:56

Deputāts ir dumjš vai neaptēsts? Kaut ko vairāk par to "kremļa politiku" un mūžīgo Gruzijas un Ukrainas pieminēšanu varētu pastāstīt, vai tikai atreferēt ASV propagandas murgus? Atveriet taču acis un paskatieties, kas pasaulē notiek!

Atbildēt

Plutons

04.02.2016. 22:55

Pareizi ,Viļum-latgalietis Aijo Beness ir tavs brālis-latgalietis.Tas nekas,ka po latišski neprot.Toties ir dzirdājis lotgolīšu volūdu!
Katrs krievs vai melnādainais kurā dzīvo Lotgoļā tagad būs lotoļītis!

Atbildēt

nu Daugpiļs

04.02.2016. 21:58

Viļumam
Kopš kura laika tas ir Latgales karogs? Vai tad Latgales Saeima to jau par tādu ir apstiprinājusi? Pagaidām tas ir latgaliešu karogs, tātad gan Tavs, gan ikviena Latgalē dzīvojošā latvieša alias čūļa, krieva, poļa u tml. KAD tas kļūs par latgaļu vai Latgales karoga? Vai Tu pakustināsi kaut mazo pirkstiņu lietas labā? Kaut kā neticas.

Atbildēt

hm

04.02.2016. 20:52

Ja šodien notiktu balsojums par izstāšanos no Latvijas, Latgale izstātos. Tā rāda aptaujas dati.
Šajā situācijā sliktie ir latvieši vai latgalieši? Tādi ir esošie apstākļi.
Piemēram, Latvija izmirst, latvieši emigrē ... pie mums valda "demokrātija", priekš kam Latvijai vajadzīga Latgale?

Atbildēt

Pērle

04.02.2016. 20:30

BBC jāpiedāvā "daudzpusīgu objektīvu informāciju".

Atbildēt

Eduards Lunis

04.02.2016. 20:11

Viļum !? Tas fuktiņš ar krimiķa izgājieniem - Aglonas domes Būvvaldes vadītājs-Valdis Viļums, tak ir tavs bratans!
--Daudz dara, lai attīstītu uzņēmējdarbību Latgalē!? Iesēdināt viņu vajadzētu ! Faktu tam ir pietiekoši.

Atbildēt

Ireta Čekse

04.02.2016. 20:06

»

A.P.

Vai reiz piedzīvosim "latgalieti", kurš pateiks taisnību un novērsīs Latvijas vēsturē vienu no vislielākajiem absurdiem? Proti, to, ka "Latgale" un "latgalieši" ir mākslīgs izdomājums un "latgalieši" ir visīstākie latvieši, salīdzinot ar kurzemniekiem un zemgaļiem. Pirmais to izdarīja "latgalietis" ...


"Latgale" nav mākslīgs izdomājums. Tā ar savām īpatnībām radās, jo t.s. Latgales latgaļi bija gandrīz 300 gadus nošķirti no t.s. Vidzemes latgaļiem. Vidzemes latgaļi dzīvoja zem zviedriem, bet Latgales latgaļi zem poļiem. Un tad nāca krievi, vēlāk nāca atsevišķas guberņas vienas impērijas ietvaros, toreiz nebija ne TV, radio un interneta; un Latgales latgaļi atsvešinājās no Vidzemes latgaļiem vai arī otrādi.
"Latgalieši" arī nav mākslīgs izdomājums - kāpēc krievs drīkst būt daugavpilities, bet krievs Daugavpils iedzīvotājs nevarētu būt latgalietis? Daugavpilietis - apzīmējums pilsētas iedzīvotājam. Latgalietis - apzīmējums Latgales multikulturālajam iedzīvotājam neatkarīgi no ādas krāsas, tautības un runātās valodas. Mākslīgi ir tas, ka par latgaliešiem drīkst saukties tikai latgaliski runājošie Latgales latvieši; taču tas ir ļoti nedabiski, ka latgalietis Juris Viļums norobežojas no latgalieša Aijo Benesa.

Atbildēt

Joņs

04.02.2016. 19:48

Manim par taidu viļumu i jo runom nūzaspļautys,latgaļi vynmār kai zoģa zūbi!

Atbildēt

viļumam

04.02.2016. 19:37

Nepietiek ar saeimas tribīni,lai paustu savas muļķības,viņam vēl jālien neatkarīgā portālā ar saviem melīgajiem paziņojumiem!Kāpēc vajag melot čangaļiem,ka kāds pie viņiem ieradīsies 2 stundu laikā?Vai deputāts zin,kas notika ar Dienvidslāviem,kuri paļāvās,ka viņus sargās Niderlandes karavīri,kuri pat bijs uz vietas,pat ierasties nevajadzēja?

Atbildēt

hm

04.02.2016. 19:25

No raksta noprotu, ka 95% Latgales iedzīvotāju ir etniskie krievi un šo krievu lielākais pārstāvis Saeimā ir gan Juris Viļums, gan SC.
Un Juris Viļums šos etniskos krievus politkorekti sauc par latgaliešiem.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

FotoKoronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu mēs bijām pieraduši dzīvot, pirms vīruss skāra mūs pašus, tuviniekus, paziņas, tuvākajā laikā neatgriezīsies. Daudziem no mums ir pilnībā mainījušās darba gaitas. Liela daļa ir sākusi strādāt no mājām, taču arī tas nav viegli. Sabiedrība deviņu mēnešu laikā ir nogurusi, un ziņas no kaimiņvalstīm, kur atkal ir augsti saslimšanas radītāji, liek bažīties, vai vispār mēs atgriezīsimies pie tās dzīves, kas bija pirms vīrusa izraisītās pandēmijas.
Lasīt visu...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...