Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

vispār

08.12.2015. 23:00

»

pamela

Atliek vien cerēt,ka viņa to teica paškritiski,tieši par sevi,jo nu tik drausmīgu meli tad būtu grūti Latvijā atrast!Viņai pēkšņi reitingi neinteresē,sbiedrības viedoklis arī?!Kas noticis,jo pēc vēlēšanām madāma sevi tā lielīja par labi paveiktu darbu un tas taču attiecās uz vēlētāju vērtējumu.Tikai...


jau vairāk nekā nožēlojami, ka tauta pacieš ko tādu.. Iesaku rīkoties caur biedrībām un pašorganizēties, bet pēc iespējas sargāt sevi, savus tuvākos ģimenē un dzīvot "te un tagad" kategorijā šī jēdziena vislabākajā veidā - domājiet par savu veselību un apziņas līmeni. Nesrtrādājiet darbā, kur jūs nenovērtē, nedariet lietas, ko negribat, lai nodara jums... Gan valstis, gan to savienības ir ļoti pārejošs pasākums... Katrs no mums pats ir savas laimes kalējs. Un tas, kāds reāls sods nāks pār to galvām (jā, jā, vēl šajā dzīvē!), kuri apzināti vai neapzināti ir izvēlējušies āboltiņveidīgo lomu... tas lai paliek viņu pašu ziņā. tādi nav ne jāžēlo, ne jāsoda. Dievs nav mazais bērns, viņš zina, ko dara. Un, galvenais - Viņš zina - KAD.

Atbildēt

pamela

08.12.2015. 22:24

Atliek vien cerēt,ka viņa to teica paškritiski,tieši par sevi,jo nu tik drausmīgu meli tad būtu grūti Latvijā atrast!Viņai pēkšņi reitingi neinteresē,sbiedrības viedoklis arī?!Kas noticis,jo pēc vēlēšanām madāma sevi tā lielīja par labi paveiktu darbu un tas taču attiecās uz vēlētāju vērtējumu.Tikai sevi viņa arī ieskaitīja "labos"rezultātos!Vispār tādas nekaunības pakāpes politiķi ,neatceros !
Bet ticiet man,ka ne jau tapēc viņa nograuza Straujumu lai kādam citam atdotu Laimdotas beņķīti.Un alga kāda,johaidī !!Viņa visus vajadzīgos vai nu nopirks vai iebaidīs,jo esot NDK šefiene,viņai visi skeleti skapjos ir pieejami.Un + Hūte tanti stutē.

Atbildēt

haralds

08.12.2015. 20:13

»

SKUJU TAKA

Skuju taku tev, solvita, skuju taku jums, jenoti! Brauciet tak jūs vienreiz visi ellē


sadalu viedokli! pa santīmam dienā krāt paraksta par referendumu apstiprināšanai ieteicējas un pensionāru ūjinā†ājas Solvi†as Ābol†iņas runa "Vieno†ības" kongresā.
a ko tad minpreziden†ša melo kā sesks?
Neuzņemsim vairāk par 250 imigrantiem!
https://www.youtube.com/watch?v=ZbLNwWRidis
https://www.youtube.com/watch?v=zVzF_WwaGg

Atbildēt

Re

08.12.2015. 16:17

»

Frukc

Melu vabole


Vabole ir ļoti maigs un saudzīgs salīdzinājums un apzīmējums ))

Atbildēt

Frukc

08.12.2015. 15:16

»

Ilmārs

Mēslu vabole


Melu vabole :)

Atbildēt

Skats no malas

08.12.2015. 08:07

Solvitu un Vienotības kliķi pirmkārt rūp pēc iespējas ilgāka palikšana pie varas kā varas partijai paturot savās ķetnās FM un MK. Šis teikums no Solvitas puses to labi izgaismo, jo viņa domā šādās kategorijās ja to šādi piesauc: Sevis un vēlētāju biedēšana, kā zināms, ir iedarbīga vēlēšanu stratēģija – taču diez vai tā ir īpaši produktīva grūtās situācijās, kad jāpieņem skaidri un izsvērti lēmumi. P.s. Ne vārda nožēlas par šmucēm lielos uzņēmumos, un ne vārda par simtiem tūkstošu ekonomiskā trimdā aizbraucējiem nodokļu maksātājiem, kā dēļ jāceļ visādos veidos nodokļi visiem, bet algas piebriedušā valsts pārvaldē tikai izredzētiem....

Atbildēt

NAUDA valda vienmēr

08.12.2015. 04:34

,,,topošā pensionāre .....Laimdota Straujuma (born 24 February 1951) is a Latvian economist who has been Prime Minister of Latvia since 2014, .... ir pametusi darbu un nopelnījusi lielu pensiju 2000-3000 eiriki mēnesī, lai paietu nost no lielās "algu siles" un pie tās palaistu baroties savu māsu Boltiņas kundzi. Labu apetīti!

Atbildēt

kā tad!

07.12.2015. 23:43

Pietiek klausīties tos murgus. Skatieties, ko šie "varenie" sadarījuši ar mūsu zemi un tautu. Lielais muldēšanas laiks beidzas, vērojiet muldoņu darbu rezultātus.

Atbildēt

SLAKTERIS

07.12.2015. 21:42

»

DAKTERIS

Nu tak būs viens drosmīgs kas paņems aiz rokas un aizvedīs pie pie daktera slimo brūnaļu


Cienītais! Slimā brūnaļa izārstēs jebkuru dakteri. un dodu 80%, ka kļus par Brūnaļu-premjerministri. Jo Latvijas politikā ir iestājies matriarhāts. Ibio!

Atbildēt

melu laborants

07.12.2015. 19:35

Latvija ir tik demokratiska valsts,ka bijušie okupantu ideologi var brīvi dibinat partijas,rīkot kongresus,veidot valdibas,tikai ja šāda neierobežota demokrātija kave valsts attīstību,labklājības reālu pieaugumu visiem,masveida aizbraukšanu no valsts,tad tā nav demokratija,bet bijušo okupantu atbalstitaju neierobežota visatļautība,terors pret valsts pamatiedzīvotajiem!

Atbildēt

Kombuļu Lāzars

07.12.2015. 19:07

Partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pēc valdes sēdes žurnālistiem sacīja - partijai ir svarīgi demonstrēt citu pieeju, proti, vispirms runāt par valdības darāmajiem darbiem. Rīt par šo jautājumu spriedīšot darba grupa.

Partijas valde uzskata, ka «Vienotībai» jāuzņemas valdības veidošana, savukārt diskusija par premjera amata kandidātiem šodien nav sākta, apgalvoja Āboltiņa.

Par premjera amata kandidātu partijai būšot vienots viedoklis, kas tiks pārrunās visās partijas institūcijās.
-----------------------------
mohahahahahaa galvenais, ka visa Latvija tam noticēja. Man liekas, ka politiķiem, sākot ar Āboltiņu, ir tāda maniakāla apsēstība ar melošanu. Un tas tā ieiet asinīs, ka viņi pat vairs neapzinās, ka melo. Vienkārši dubultmorāle ir asinīs.

Kā var cerēt, ka bēc šāda bullšita atskaņošanas, kāds vispār viņu uztver nopietni? Nu kāpēc vienkārši nepateikt, ka sarunas kuluāros jau iet uz pilnu klapi, ir divi kandidāti - Kozlovskis un viņa pati? Visi to tāpat zin....Visvairāk biedē tas, ka apsēstība ar varu vienam otram ir laupījusi pēdējās veselā saprāta paliekas

Atbildēt

Kombuļu Lāzars

07.12.2015. 18:43

"Atklāts dialogs un kopīga rīcība pieder pie “Vienotības” ikdienas darba; tikai šādi mēs spēsim arī efektīvi sadarboties ar citiem politiskajiem spēkiem valsts interešu vārdā."
-----------
hahahahaha atklāts dialogs moahahahahah laikam Rudā kaut ko sapīpējusies, bet kauna viņai toč nav...

Atbildēt

DAKTERIS

07.12.2015. 14:33

Nu tak būs viens drosmīgs kas paņems aiz rokas un aizvedīs pie pie daktera slimo brūnaļu.

Atbildēt

Gunars

06.12.2015. 23:26

»

Ilmārs

Mēslu vabole


Nav pat vabole, siev.dz. spalītis.

Atbildēt

SKUJU TAKA

06.12.2015. 23:07

Skuju taku tev, solvita, skuju taku jums, jenoti! Brauciet tak jūs vienreiz visi ellē!!!

Atbildēt

Andris

06.12.2015. 18:58

Vienotības un Āboltiņas ķeršanos pie slīcēja salmiņa apliecina PSRS laiku stulbums, kad visus kompartijas lēmumus, pirdienus pastāvīgi veltīja PSRS,PSKP dibināšanas, socrevolūcijas gadadienām...
Tagad mūsu pašu šaurpierīši atkārto vēsturi...
Smieklīgi un nožēlojami: ko tad darītu, ja simtgades priekšā nebūtu?

Atbildēt

SĪKA VIENĪBA

06.12.2015. 18:38

Tāpat PVN būs jāmaksā arī komerciālu kultūras pasākumu rīkotājiem. Solvita Āmare–Pilka no Finanšu ministrijas skaidro, ka zemāka PVN likme varētu tikt piemērota komerciāliem kultūras pasākumiem: “Tiem pasākumiem, kuriem biļešu tirdzniecība sākta jau šajā gadā, baudīs to pašu nodokļu režīmu, kas spēkā šajā brīdī. Un tikai tie, kas sāks organizēties pēc nākamajā gadā pēc biļešu tirdzniecības piemēros šo nodokli.”
Otra lieta, ka ļoti liela daļa pārvaldīšanas biznesā var strādāt arī nelieli uzņēmumi, biedrības, kuri nav PVN maksātāji. Līdz ar to šāda normas ieviešana prasīs lielu atšķirību maksājumos pie dažādiem pārvaldniekiem. Tas nav īsti pareizi, ja mēs valstī veidojam kārtējo situāciju, kurā, shēmojot un sataisot virkni mazus uzņēmumus, varam apiet nodokļu maksājumu. Nopietna uzņēmumu attīstība ilgtermiņā praktiski nenotiek,” saka Beikmanis.
PVN piemērošana mājas apsaimniekošanas maksai un kultūras pasākumiem nesīs labumu valsts budžetā. Nākamajā gadā tie varētu būt 9,3 miljoni par māju apsaimniekošanu un 3,1 miljons par kultūras pasākumiem.
..rezumē: pensijām pielika 3 eiriki un ar PVN 21% nodokli apsaimniekošanas maksai 3 eiriki atņems!!
..rezumē: iedeva nodokļu atlaidi daudzbērnu ģimenēm un ar kultūras biļešu nodokli to segs!!
"Prātiņ nāc mājās.........

Atbildēt

vērotājs no sāniem

06.12.2015. 16:05

Vienotības attēlojumā pa TV Vidiņa kunga runu traucēja aplausi un ūjināšana!!!!
Atliek secināt ka tā ir partijas biedru neslēpta mēdīšanās par savas partijas biedru jo citādi šo procesu grūti definēt!
Āboltiņas kundzes ūjināšana pavisam nesen un tagad notikušais apliecina ka partijā tā ir pieņemts izrādīt necieņu.
Pārsteidza ka Āboltiņas kundze noskaitīja virkne ministriju kuru vadīšanu neveiks...bet izpalika viedoklis par valdības vadītāja vietu.Tas liek atbildēt uz jautājumu:Vai viņa ir gatava vadīt tikai valdību un jebkurš ministra postenis ir par zemu?
Kurš ir gatavs atbildēt-lūk jautājums jo rādās ka izeja atrasta un ja biedri palūgs uzņemties...tad pildīs

Atbildēt

doll

06.12.2015. 12:49

»

Lelle

Tev ar steigu jāiet pie psihiatra


Par to psihiatru nevajag. Pievācis, protams, ir daudz, bet tiesātāji neko nevar padarīt un drīz Vējonis izsludinās noilgumu. Ja būtu par Premjeru, ir cerība, ka kaut ko šajā stagnējošā un Briselei padevīgajā valstī mainītu. Un neraudātu visu laiku par drošību, bet skaidri pateiktu, ka vienīgie draudi ir no terorisma. Un radikāli pārskatītu budžeta dalīšanu. Vai ir labāki kandidāti? Lūdzu nosauciet dažus!

Atbildēt

SĪKA VIENĪBA

06.12.2015. 12:24

....lai nokļūtu pie mērķa visi līdzekļi ir labi. vispirms izbazūnē problēmu masu medijos, kur paredzamā sabiedrības reakcija būs prasība varas elitei rīkoties tieši tā, kā varas elite to vēlas un galu galā, ja Traujuma kundzi nocels no krēsla, tad Boliņas kundze dabūs to savu krēslu!!!!

Atbildēt

777

06.12.2015. 12:22

»

Aboltiņas Sapņu Fabrika

citāts: "Ja gribam arī turpmāk būt premjera partija, vārdiem ir jāsakrīt ar darbiem...


500 000 devusies labpratiga trimda,un atpakal,imigrantus kas balstis saimas pedofiliju,kas apmaksa Rinkevica dupsetaju arzemju braucienus.Aboltina un virs shemotaji.Airbaltik,metalurgs,Banku lobijs un saima ielidusi ar viltu.

Atbildēt

temida

06.12.2015. 12:05


Bez Aaboltinnas nav vienotiiba, Vienotiiba ir paarprasta demokraatija un liidz ar to nav discipliinas +mullkku skaits partijaa milziigs(tas gan taksturiigs visaam partijaam). Intrigas latviessu stilaa, Vinnkkeles, Kalnietes, Ccigaanes, bandiits Vecais komunists Vidinnss utt. ir pretvalstiski elementi kurus vispaar ievilkt politikaa bija Jaunupa,Repsses, Aaboltinnas klluuda! Tagad visaadi Zaglerei jaapiedziivo utt. ZZS rulees kameer Lembergs to bandu vadiis jo tiem ar mullkku massa liela. Aaboltinna lai kaa Latvijas politikai vajadziiga kameer Vienotiiba nebuus kaa politiska Valsts viira, (Latvijaa patreiz sievietes valda, onkulli tik dupsee viens otru) :)

Atbildēt

Nezinu

06.12.2015. 12:02

ar kādu slimību Āboltiņa slimo,un, kas viņai sacerēja šo epifāniju,ko viņa, ar tādu dvesmu nolasīja kongresa laikā,bet ka viņa ir ļoti,ļoti tālu no patiesās situācijas un tautas noskaņojuma Latvijā ,tas ir skaidri redzams.Un rodas jautājums,kam tas ir izdevīgi,ka šāda persona atrodas Saeimā.

Atbildēt

vai ne

06.12.2015. 11:28

Par tiem sīkajiem un lielajiem meliem. Pati Āboltiņa ir tam vislabākais piemērs.
Ļoti vēloties iekļūt premjeres krēslā, tāpat, kā šajā Saeimā, tiek izmantoti dažādi veidi, par ko viegli pārliecināties iegooglējot. Tikai pēdējie piemēri:
1.Par to, ka Straujuma esot bijusi ar mieru atkāpties, lai gan Straujuma ir teikusi, ka neturoties pie krēsla.
2.Raidījumā „Tieša runa” Āboltiņa apgalvoja, ka Straujuma esot zinājusi par algas palielināšanu, bet „Panorāmai” teikusi, ka neko nezinot, kaut arī Straujuma teica, ka viņa nebija gaidījusi tik strauju algu pielikumu.
Kurš tad ir tas, kurš no sīkiem meliem rada lielus un tos pauž TV ziņās?

Atbildēt

kalnietes pastalnieks

06.12.2015. 11:13

partija ir uzmetusi TIESISKUMU,tagad kārtējā uzmetšana "minimalkai" un "pēdējiem" dzīvajiem, bet neārstējamiem vairs.

Atbildēt

je

06.12.2015. 11:10

Kādas šausmīgas šausmas! Kāda liekulība! Kāda nelietība! Kāda divkosība! Bravo! Bis! Atkārtot! Atkārtot!

Atbildēt

ezis

06.12.2015. 10:45

Man āboltiņas pretīgais vieplis TIK ĻOTI riebjās, ka pat roka neceļās komentāru rakstīt, ne labu ne sliktu, vispār nekādu, jo ir vienkārši PRETĪGI no āboltiņas!

Atbildēt

es

06.12.2015. 10:44

Es neko citu no tās pretekles kā MELUS nēesmu dzirdējis. Visa Vienotība sastāv tikai un vienīgi no meliem.

Atbildēt

Aboltiņas Sapņu Fabrika

06.12.2015. 09:05

citāts: "Ja gribam arī turpmāk būt premjera partija, vārdiem ir jāsakrīt ar darbiem."
Premjere jau pilnībā izpilda Aboltiņas Sapņus, vārdi neskaidri, atbildes melīgas un nekompetentas - darbi noslepenoti un valstij neizdevīgi, bet tomēr viss ko partija iecerējusi tiek pildīts, neskatoties uz savas tautas apspiešanu. Ko vēl grib Aboltiņa ?

Atbildēt

ubags

06.12.2015. 08:56

“Vienotība” izšķīdīs iekšējos strīdos un savstarpējos kašķos un nesaskaņās.
Arī šī valsts izšķīdis, jo pie varas ir vergturi, kuri darbojas gausu, bērziņzeļļu un sava labā!

Atbildēt

lauku kara tiesa

06.12.2015. 02:58

»

bij. V biedrs

Šitā sterva apēda Repši, apēdīs arī Straujumu, vēl vesels bars gudrāko viņas dēļ aizmuka no V rindām. Gan jau ņems galu arī pati


marsietis ir 3 kandidats uz muza ieslodzijumu cietuma uzreiz pec godmana un dombrovska par pastradatajiem ekanomiskajiem un politiskajiem noziegumiem.

Atbildēt

junkers,lietotu sliezu pardevejs Honkonga

06.12.2015. 02:55

»

Tante Bauskā

Tāda īsta tukšās ķiveres tukšā muldēšāna


solvita aboltina ir 21 gadsimta Latvijas gods,prats un sirdsapzina !

Atbildēt

Lelle

06.12.2015. 01:37

»

Vēlos

Lembergu par premjeru


Tev ar steigu jāiet pie psihiatra.

Atbildēt

bij. V biedrs

06.12.2015. 01:36

Šitā sterva apēda Repši, apēdīs arī Straujumu, vēl vesels bars gudrāko viņas dēļ aizmuka no V rindām. Gan jau ņems galu arī pati...

Atbildēt

Viedoklis

06.12.2015. 01:35

Ir tomēr jāmāk pierunājot šādu palagu nepateikt pilnīgi neko izņemot pašu runas tekstu, taču būt pateikušam fundamentālas lietas, piem. H2O. Malacis, Rudā! Tu varētu vadīt Rīgas Ūdeni (to, ko no krāna lej pudelēs)- perspektīvs projekts :)

Atbildēt

ak jauniba,ta nenaks vairs

06.12.2015. 00:00

»

čoms

Un komunismu Vienotībā neapsolīja


vienotibas komjauniesi neglabjami noveco.process ir neatgriezenisks.

Atbildēt

fds

05.12.2015. 21:50

Visas šīs vienotības iekšējās nesaskaņas un ik pa laikam publicētās epasta sarakstes nepārsteidz.

Kāpēc? Vienotība jau vispār savā ziņā ir tāds dīvains veidojums. Lai kā daudziem nepatiktu, ko varu saprast tiešām, - Valdis Dombrovskis labi saturēja partiju kopā un bija spēcīgs premjers (lai ko nu kurš teiktu par konkrētiem lēmumiem, nevar ne salīdzināt ar tādiem mūsu valsts vadītājiem, kā prezidents Bērziņš, kurš pats bija pārsteigts un nebija domājis, ka viņu tiešām ievēlēs un tad ministru prezidente, kura arī īsti nesaprot, kur ir nonākusi).

Atceramies pagātni - kas ir vienotība? Tur ir pamatīgs kiš miš ar rozīnēm - tur ir jaunais laiks, tur ir tautas partija, sabiedrība citai politikai, pa vidu kāds bijušas tb/lnnk biedrs arī, tur pat ir Pilsoniskā savienība, kas taču pirms tam ar joni aizgāja no tā paša jaunā laika! Šādā situācijā nav brīnums, ka rodas kaut kādas iekšējās grupas, kurām ir atšķirīgi uzskati.

Turklāt pēc Dombrovska aiziešanas notiek cīņa par varu. Te tā kā kādā Āfrikas valstī, kur kāds diktators ir nomiris, tad nu lūk, radinieki, ģenerāļi un visi pārējie, kam nav slinkums, cīnās un raujās tikt galvgalī!

Atbildēt

jaunakas starptautiskas zinas

05.12.2015. 19:33

»

skauģis

nu ir dirsā galīgā un neviens nenāk palīgā.....rudā dikti bija cerējusi iesēsties par prezi, a tur Hūte sačakarēja mūziku


Krievija iesniedz starptautiska tiesa prasibu pret ukrainu par 3 miljardi uds paradu ,ja tas netiks atmaksats lidz 20 decembrim.asv oficiali atteicas garantet banderoviesu ukrainas kolonijas paradu.vai tagad vienotibas rusofobi izsniegs garantijas valcnan klikei kijeva par 3 miljardu usd atmaksas garantiju Krievijai?

Atbildēt

lauķis

05.12.2015. 18:57

lai nu paliek tā Āboltiņa , bet derētu aizdomāties par pašu sistēmu kura rada Āboltiņas , Godmaņus, Dombrovskus,Viņķeles , Ušakovus , Dolgopolovus....
Partija ir kadru kalve , un izkaļ šādus neradījumus.

Atbildēt

skauģis

05.12.2015. 18:05

nu ir dirsā galīgā un neviens nenāk palīgā.....rudā dikti bija cerējusi iesēsties par prezi, a tur Hūte sačakarēja mūziku,,,,,

tad nu vismaz one-Brežņevu nomainīt = lai kādu kapeiciņu iesist nesliktu pirms dembeļa, i toa par neļauj ļaunie intriganti, nenovīdīgie....

Atbildēt

Nikolajs Buivids

05.12.2015. 17:43

»

cezars Klaudijs

Neviena vienīga vārda par "viens likums viena taisnība visiem"---sorosiešu tiesiskums;neviena vārda par 100.panta prasību izpildi----sorosiešu cenzūra un demogoģijas propoganda


NORAKSTS

Lietas Nr. 130028915 Lietvedības Nr.l04AA-0826-15/16
SPRIEDUMS
Rīgā, 2015.gada 4.decembrī
Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģija šādā sastāvā:
tiesnese S.Amola,
tiesneses D.Kalniņa un I.Logina,
rakstveida procesā Rīgā, Abrenes ielā 3 izskatīja administratīvā pārkāpuma lietu par Sergeja
Buivida, personas kods , saukšanu pie administratīvās atbildības pēc Latvijas
Administratīvo pārkāpumu kodeksa (turpmāk - Latvijas APK) 175.panta, sakarā ar Rīgas
pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras prokurores I.Zepas iesniegto apelācijas protestu
par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2015.gada 30.aprīļa spriedumu.
Aprakstošā daļa
2015.gada 10.martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Teikas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas (turpmāk -VP RRP RTI KPN) inspektore O.Pušnicka sastādīja administratīva pārkāpuma protokolu Nr.PC155581 (turpmāk - Protokols) par to, ka 2015.gada 10.marta pīkst. 11.45 Rīgā, Burtnieku ielā 37 VP RRP RTI dienesta telpās 4.stāvā S.Buivids ļaunprātīgi nepakļāvās policijas iestādes darbinieku likumīgai prasībai (pārtraukt veikt filmēšanu ar videokameru), ar ko traucēja policijas darbinieku tiešo darba pienākumu pildīšanu, par ko liecina VP RRP RTI KPN priekšnieka S.Galilejeva dienesta ziņojums, VP RRP RTI KPN vecākās inspektores I.Bučeles dienesta ziņojums un VP RRP RTI KPN inspektores D.Trankales dienesta ziņojums.
Izdarītais administratīvais pārkāpums kvalificēts pēc Latvijas APK 175.panta par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka, pašvaldības policijas darbinieka, robežsarga vai zemessarga, kā arī karavīra likumīgajam rīkojumam vai prasībai, kad-viņi izpilda sabiedriskās kārtības sargāšanas vai dienesta pienākumus.
Administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšana ir pakļauta tiesai.
Ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2015.gada 30.aprīļa spriedumu lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā pret S.Buividu par Latvijas APK 175.pantā paredzētā administratīvā pārkāpuma izdarīšanu izbeigta.
Pirmās instances tiesas tiesnese lietā konstatējusi šādus pierādījumus - administratīvā pārkāpuma protokolu, VP RRP RTI KPN priekšnieka S.Galilejeva ziņojumu, vecākās inspektores I.Bučeles ziņojumu, inspektores D.Trankeles ziņojumu, Operatīvās vadības grupas jaunākā inspektora E.Bucenieka ziņojumu, izdrukas no Informācijas centra, administratīvās aizturēšanas protokolu.
Pirmās instances tiesa spriedumā atsaucas uz likuma "Par policiju" 22.panta pirmo un trešo daļu, Augstākās tiesas senāta Administratīvo lietu departamenta 2006.gada 14.novembra spriedumu lietā Nr.SKA-454/2006 un 2007.gada 25.aprīļa spriedumu lietā Nr.SKA-157/2007.

Spriedumā norādīts, ka lai konstatētu konkrētajā gadījumā S.Buivida darbībās Latvijas APK 175.pantā paredzētā administratīvā pārkāpuma sastāvu, ir jākonstatē, ka policijas darbinieks sabiedriskās kārtības vai dienesta pienākumu pildīšanas laikā izteica S.Buividām likumīgu rīkojumu vai prasību un, ka S.Buivids ļaunprātīgi atteicās pakļauties izteiktajam rīkojumam vai prasībai un minētajiem faktiem ir jābūt atspoguļotiem administratīvā pārkāpuma protokolā.
Vērtējot administratīvā pārkāpuma protokolu, pirmās instances tiesa secinājusi, ka tajā nav norādīts neviens normatīvais akts, iekšējās kārtības noteikumi, iestādes vadītāju rīkojumi, un tamlīdzīgi, kurus policijas amatpersonas ieskatā, kura sastādīja protokolu, S.Buivids bija pārkāpis, veicot filmēšanu atrodoties policijas iecirknī un kādēļ amatpersonas ieskatā, šāda S.Buivida rīcība bijusi nelikumīga. Šādas ziņas nav atrodamas nevienā citā dokumentā, kuri nosūtīti izskatīšanai tiesai administratīvās pārkāpuma lietas ietvaros. Lietā nav arī nekādu ziņu, ka policijas iestādē būtu izvietotas kādas zīmes vai brīdinājumi, kas norādītu uz to, ka policijas iestādes apmeklētājiem ir aizliegta filmēšana policijas iestādes telpās.
Pirmās instances tiesa uzskata, ka no protokola nav konstatējams, kādēļ S.Buivida darbības, kas izpaudās kā filmēšana ar videokameru, būtu uzskatāmas par nelikumīgām, kāda normatīvā akta, iestādes iekšējās kārtības noteikumu prasības, iestādes vadītāju rikojumus un tamlīdzīgi, veicot šādas darbības, viņš bija pārkāpis.
Pirmās instances tiesas tiesnese piekrīt S.Buivida tiesas sēdē paustajam viedoklim, ka konstatējot administratīvo pārkāpumu^ tas ir iestādes, kura ir veikusi lietvedību un sastādījusi administratīvā pārkāpuma protokolu, ir pienākums norādīt uz to, kādu normatīvo aktu vai citu noteikumu prasības S.Buivids bija pārkāpis, neizpildot policijas darbinieku prasības pārtraukt filmēšanu, kādēļ šādas darbības būtu jāuzskata par nelikumīgām un iestādes pienākums ir pierādīt, ka policijas darbinieka prasība bija likumīga. Uzskata, ka tiesneša kompetencē ietilpst vērtēt protokolā norādītos pārkāpuma izdarīšanas apstākļus un tajā norādītās ziņas, kādas normatīvo aktu prasības vai citu S.Buividam saistošu noteikumu prasības S.Buivids bija pārkāpis, atsakoties izpildīt policijas darbinieka prasību pārtraukt filmēšanu.
Spriedumā secināts, ka no policijas darbinieku ziņojumiem izriet, ka filmēšanas faktu ar videokameru policijas darbinieki ir konstatējuši, norādot, ka sarkans punkts uz kameras displeja liecināja, ka tā atrodas ieraksta režīmā. Tiesnese secinājusi, ka lietā nav ziņu, ka būtu veikta izņemtās videokameras un tajā esošā videomateriāla apskate, kuras laikā būtu konstatēts kāds nofilmētais materiāls, kas būtu atspoguļots apskatē un tamlīdzīgi. Minētā videokamera ir nosūtīta tiesai iepakota caurspīdīga polietilēna maisiņā, kas aizlīmēts ar drošības uzlīmi „Security seal Nr.K 14-0102693". Uzskata, ka sarkana punkta esamība uz videokameras var liecināt arī par citiem procesiem videokamerā.
Uzskata, ka tikai policijas amatpersonas norādītais sarkanais punkts uz kameras displeja nav pietiekams pierādījums tam, ka filmēšana ir veikta, ja administratīvā pārkāpuma lietvedības gaitā amatpersonas, kuras to veica, nav uzskatījušas par nepieciešamu ar kādiem konkrētiem pierādījumiem nostiprināt faktu, ka filmēšana tika veikta, piemēram, to fiksējot ar videokameras apskati. Norāda, ka saskaņā ar Latvijas APK 289.6panta sesto daļu tiesa nav tiesīga pēc savas iniciatīvas iegūt pierādījumus un tos pārbaudīt tiesas sēdē.
Pirmās instances tiesa saskaņā ar Latvijas APK 239.panta 1.punktu secina, ka lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā ir izbeidzama, jo nav konstatēts administratīvā pārkāpuma sastāvs.
2

Par pirmās instances tiesas spriedumu apelācijas protestu iesniegusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras prokurore I.Zepa.
Prokurore uzskata, ka spriedums ir atceļams un nelikumīgs. Prokurore apelācijas protestā atsaucas uz likuma "Par policiju" l.pantu, 22.pantu, Nacionālās drošības likuma 13., 22.2pantu.
Prokurore norāda, ka jebkurā no policijas struktūrvienībām tiek veiktas darbības, lai nodrošinātu visas sabiedrības drošību, tanī skaita, operatīvās darbības, pamatojoties uz Operatīvās darbības likumu, kā arī lai aizsargātu kādas konkrētas personas, piemēram, cietušās personas kriminālprocesā, intereses, kas ir svarīgākas un augstākas par viena indivīda vēlmi veikt video filmēšanu. Vēl jo vairāk, ja tas tiek darīts vienā no tiesībsargājošām, iestādēm, tādā veidā pārkāpjot ne tikai arī jebkura darbinieka, pat policijas tiesības saskaņā ar Fiziskās personas datu aizsardzības likumu, veicot viņa video filmēšanu bez viņa piekrišanas, jo filmējot policijas struktūrvienībā, automātiski tiek nofilmētas tur esošās personas, savukārt, jebkuri iegūtie dati, kas ļauj identificēt personu ir atzīstami par sensitīviem datiem, bet arī tādā veidā apdraudot izmeklēšanas noslēpuma saglabāšanu, jo filmējot [policijas struktūrvienībā tiek nofilmētas ne tikai tur atrodošās personas, bet arī dokumenti un citi lietiskie pierādījumi, kā arī, iespējams, apdraudēti operatīvās darbības veicēji un to identitātes saglabāšana. Turklāt, nav pieļaujama tāda darbību veikšana situācijā, kad ne tikai divi no policijas darbiniekiem lūdz pārtraukt veikt video novērošanu policijas struktūrvienības dienesta telpās, bet arī Kārtības policijas nodaļas priekšnieks dara zināmu, ka to nav atļauts darīt un pieprasa pārtraukt attiecīgās darbības.
Prokurore secina, ka lietā nav strīda par to, ka personas, kas izteica prasību pārtraukt video filmēšanu, bija policijas darbinieki. Kā ari secina, ka nav nekāda pamata apšaubīt, ka policijas darbinieka izteiktais rīkojums bijis objektīvi likumīgs, vēl jo vairāk apstākļos, kad jau iepriekš par identisku pārkāpumu S.Buividam tikuši sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli un viņš tika saukts pie administratīvās atbildības. Prokurore secina, ka nav pamata apšaubīt to, ka S.Buivids zināja, ka nedrīkst filmēt policijas iecirknī un kādas sekas tam var būt. To apstiprina tas, ka S.Buivids lūdza tiesai pievienot lietas materiāliem VP RRP Rīgas Latgales iecirknī sastādītā protokola Nr.PA969186 kopiju, kā arī pirms administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanas konkrētajā lietā S.Buividam tika darīts zināms, kādu pārkāpumu viņš izdara.
Prokurore uzskata, ka konkrētās lietas izskatīšanā S.Buivids ir maldinājis tiesu, jo ir liecinājis, ka gan lieta Nr.129162312 un lieta Nr.129162412 sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem izbeigta, pamatojot to, ka nav bijis konstatēts pārkāpums un tāpēc KPN priekšnieks S.Galilejevs nebūtu nemaz bijis spējīgs neko paskaidrot par to, ka viņš iepriekš būtu veicis jau līdzīgu pārkāpumu. Patiesie lietas izbeigšanas iemesli, kā to norādīja arī Rīgas apgabaltiesa 2015.gada 6.februāra lēmumā bija fakts, ka nevis nav noticis pārkāpums, bet gan par šo pārkāpumu ir uzsākts kriminālprocess.
Prokurore norāda, ka neskatoties uz to, ka pie konkrētā administratīvā pārkāpuma sastāva izvērtēšanas, proti, nepakļaušanās policijas darbinieka likumīgai prasībai vai rīkojumam, nav svarīgi, vai ieraksts arī tika veikts un ierakstīts video kameras atmiņā, jo pēc būtības pietiek ar apstākli, ka policijas darbiniekiem, ņemot vērā video kameras pavēršanu viņu virzienā un redzot, ka tajā mirgo sarkanā lampiņa, likās, ka tiek veikts videoieraksts un viņi lūdza pārtraukt to darīt, bet persona viņu likumīgai prasībai nepakļāvās.
3

Atsaucoties uz Latvijas APK 248.panta pirmo daļu, prokurore norāda, ka protokolā ir svarīgi norādīt pārkāpuma būtību, normatīvo aktu un attiecīgo normu, kas paredz atbildību par šo pārkāpumu, kas arī tika izdarīts, norādot, ka nepakļāvās policijas iestādes darbinieku prasībai, minot policijas darbinieku vārdus un uzvārdus, kuru prasībām nepakļāvās.
Prokurore lūdz atcelt pirmās instances tiesas spriedumu un lūdz taisīt spriedumu, ar kuru konstatē S.Buivida vainu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā, par ko atbildība paredzēta Latvijas APK 175.pantā un uzlikt viņam sodu.
S.Buivida aizstāvis V.Braginskis iesniedzis lūgumu, kurā lūdz tiesai pieņemt lēmumu par lietas izskatīšanu mutvārdu procesā, jo prokurora protests skar jautājumus par cilvēktiesību pārkāpumu ar policijas darbinieku, prokuratūru un tiesu. Tāpat protestā prokurore atsaucas uz informāciju, piemēram, par to, ka it kā S.Buividam tika sastādīti protokoli un viņš tika saukts pie administratīvās atbildības par identiskiem pārkāpumiem.
Aizstāvis lūdz ņemt vērā, ka prokurore I.Zepa nav piedalījusies šīs lietas izskatīšanā. Viedokli par prokurores protestu iesniedzis S.Buivids. S.Buivids lūdz prokurores protestu noraidīt un atstāt negrozītu pirmās instances tiesas nolēmumu.
S.Buivids 2015.gada 27.novembrī iesniedzis tiesai lūgumu par tehniskās ekspertīzes nozīmēšanu videokamerai. S.Buivids norāda, ka ir nepieciešams noskaidrot videokameras tehnisko stāvokli apstākļos, kādi norādīti administratīvā pārkāpuma brīdī, kam ir būtiska nozīme lietā.
Ievērojot Latvijas APK 289.20panta pirmās daļas nosacījumus, Krimināllietu tiesu kolēģija secina, ka apelācijas protesta iesniegšanas kārtība ir ievērota.
Aizstāvis izteicis lūgumu par lietas izskatīšanu mutvārdu procesā. Tiesu kolēģija saskaņā ar Latvijas APK 289.21panta nosacījumiem secina, ka pamats tiesai pēc savas iniciatīvas pieņemt lēmumu par sūdzības izskatīšanu tiesas sēdē nebija objektīvi konstatējams, līdz ar to apelācijas sūdzība apgabaltiesā ir izskatāma rakstveida procesā.
Motīvu daļa
Pārbaudījusi lietas materiālus, izvērtējusi pārsūdzētā sprieduma pamatojumu un apelācijas sūdzībā izteiktos argumentus, Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģija atzīst, ka apelācijas protests ir noraidāms, bet pārsūdzētais spriedums atstājams negrozīts.
Atbilstoši LAPK 28913.panta trešās daļas regulējumam tiesu kolēģija uzskata, ka pirmās instances tiesas spriedumā ietvertais pamatojums ir pareizs un pilnībā pietiekams. Tiesu kolēģija pievienojas pirmās instances tiesas sprieduma motivācijai un neatkārto to. Tiesu kolēģija papildus izsaka savus secinājumus par apelācijas protestā norādīto.
Lai personu varētu saukt pie administratīvās atbildības pēc Latvijas APK 175.panta, ir nepieciešams konstatēt, ka S.Buivids ir ļaunprātīgi atteicies pakļauties policijas darbinieku likumīgajam rīkojumam vai prasībai (pārtraukt veikt filmēšanu ar videokameru), kad viņi izpilda sabiedriskās kārtības sargāšanas vai dienesta pienākumus.
No lietas materiāliem izriet, ka S.Buivids 2015.gada 10.martā bija ieradies VP RRP Rīgas Teika iecirkņa Kārtības policijas telpās uz reģistrāciju saskaņā ar viņam piemēroto drošības līdzekli - nodošana policijas uzraudzībā kriminālprocesā Nr. 12040012713, rokās viņš ir turējis videokameru, kas ir bijusi ieslēgta.
Kā izriet no lietā esošajiem policijas darbinieku ziņojumiem, S.Buivids ir ļaunprātīgi atteicies pakļauties policijas darbinieku likumīgajam rīkojumam vai prasībai pārtraukt veikt
4

filmēšanu ar videokameru, pēc kā S.Buivids ir ticis aizturēts, ir sastādīts administratīvās aizturēšanas protokols, administratīvā pārkāpuma protokols, pēc kā S.Buivids ir ticis atbrīvots.
Likuma "Par policiju" 22.pants nosaka, ka policijas darbinieks ir valsts varas pārstāvis, un likumīgās prasības un rīkojumi, ko viņš izvirzījis vai devis, pildot dienesta pienākumus, visām personām ir obligāti jāizpilda.
Savukārt, Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta 2006.gada 14.novembra spriedumā lietā Nr.SKA-454/2006 norādīts, ka administratīvo atbildību par nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajam nkojumam vai prasībām, kad viņš izpilda sabiedriskās kārtības sargāšanas vai dienesta pienākumus, iespējams piemērot tikai tādā gadījumā, ja administratīvā pārkāpuma lietā tiek konstatēts, ka policista rīkojums vai prasības konkrētajā gadījumā bijušas objektīvi likumīgas.
Tāpat spriedumā norādīts, ka jebkurš policijas darbinieka rīkojums, ko viņš izdevis, pildot dienesta pienākumus, atzīstams par visiem saistošu un sākotnēji ir jāizpilda. Vienlaikus nevar liegt pašai personai, pret kuru vērstas policijas darbinieku prasības, kvalificēti izvērtēt izvirzīto prasību tiesiskumu. Kā arī, ja persona uzskata, ka policijas darbinieku prasības konkrētajā gadījumā nav likumīgas, nepakļaujoties šīm prasībām, persona uzņemas risku par to, ka, ja vēlāk tiks konstatēts, ka policijas darbinieku prasības bija likumīgas, bet pašas personas izdarītais vērtējums kļūdains, šo personu sauks pie administratīvās atbildības par nepakļaušanos šīm prasībām. Taču, ja tiks konstatēts, ka prasības nebija likumīgas, personu nevar saukt pie administratīvās atbildības par nepakļaušanos likumīgajām prasībām, jo šādā gadījumā nebūs administratīvā pārkāpuma sastāva.
Tiesu kolēģija pievienojas pirmās instances tiesas secinājumam, ka ne administratīvā pārkāpuma protokolā, ne lietas materiālos nav konstatējams kādus normatīvos aktus, iekšējās kārtības noteikumus S.Buivids būtu pārkāpis, kas būtu atzīstams par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajai prasībai.
Lietas materiāli nesatur ziņas par to, kuri normatīvie akti tiek pārkāpti, ja persona veic video filmēšanu policijas iestādes telpās.
Protokolā norādīta pārkāpuma būtība: "S.Buivids ļaunprātīgi nepakļāvās policijas iestādes darbinieku likumīgai prasībai (pārtraukt veikt filmēšanu ar videokameru), ar ko traucēja policijas darbinieku tiešo darba pienākumu pildīšanu", kā arī norādīts, ka par šo pārkāpumu paredzētā administratīvā atbildība Latvijas APK 175 .pantā.
Latvijas APK 248.panta pirmajā daļā ir noteikts, ka protokolā par administratīvo pārkāpumu norāda protokola sastādīšanas laiku un vietu, protokola sastādītāja vārdu, uzvārdu, institūciju, kuru viņš pārstāv, amatu, ziņas par pārkāpēja personu, administratīvā pārkāpuma izdarīšanas vietu, laiku, pārkāpuma būtību, normatīvo aktu un normu, kas paredz atbildību par šo pārkāpumu, citas ziņas, kas nepieciešamas lietas izlemšanai.
Tiesu kolēģija secina, ka administratīvā pārkāpuma protokolā nav norādīts neviens normatīvais akts, pamatojoties uz kuru Valsts policijas amatpersonas ieskatā šāda S.Buivida rīcība, veicot video filmēšanu, bija nelikumīga.
Tiesu praksē ir atzīts, ka administratīvā pārkāpuma protokols ir dokuments, kurā kompetenta amatpersona rakstveidā fiksē kādas personas prettiesiskas darbības, par kurām paredzēta administratīvā atbildība. Šis dokuments kā sākotnējā apsūdzība ir pamats turpmākai lietvedībai administratīvā pārkāpuma lietā. Lēmums administratīvā lietā pieņemams pēc tiem
5

faktiem, kas norādīti protokolā (skat. LR Augstākās tiesas senāta Administratīvo lietu departamenta lēmumu nr.SKA-157/2007.)
Tiesu kolēģija uzskata, ka personu nevar saukt pie atbildības par citām darbībām, kā tikai par tām, kas norādītas administratīvā pārkāpuma protokolā. Šajā gadījumā administratīvā pārkāpuma protokols nesatur ziņas par to, kurus normatīvos aktus S.Buivids ir pārkāpis, veicot video filmēšanu. Līdz ar to tiesu kolēģija secina, ka S.Buivida darbības nav atzīstamas par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajam rīkojumam vai prasībai.
Pretēji Iestādes un prokurores secinājumam tiesu kolēģija uzskata, ka protokolā norādītā pārkāpuma būtība neatbilst Latvijas APK 175.pantā paredzētajam administratīvā pārkāpuma sastāvam.
Ņemot vērā, ka tiesu kolēģija pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā tiek izbeigta, atstāj negrozītu, tā nevērtē S.Buivida un viņa aizstāvja iebildumus par iesniegto apelācijas protestu, kā arī uzskata, ka tehniskās ekspertīzes nozīmēšana videokamerai nav nepieciešama.
Tiesu kolēģija nav konstatējusi apstākļus, kas varētu būt par pamatu pirmās instances tiesas sprieduma atcelšanai.
Rezolutīvā daļa
Pamatojoties uz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 289.21pantu, 289.22pantu, 289.12panta otrās daļas 1.punktu, Krimināllietu tiesu kolēģija
nosprieda
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2015.gada 30.aprīļa spriedumu atstāt negrozītu, bet Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras prokurores I.Zepas iesniegto apelācijas protestu noraidīt.
Spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā tā sastādīšanas dienā.
Spriedums ir pieejams tiesas kancelejā 2015.gada 4.decembrī.
Tiesnese referente /personiskais paraksts/
Tiesneses /personiskais paraksts/
/personiskais paraksts/
S.Amola
D.Kalniņa
I.Logina


S.Amola

6

Atbildēt

Kvalis

05.12.2015. 17:25

Neizlasīju pat pusi, kad viss jau bija skaidrs ...
"Klausies manos vārdos, bet neskaties uz maniem darbiem." Īss runas jēgas atstāsts. Īsāk nevarēju, piedodiet.

Atbildēt

čoms

05.12.2015. 17:16

Un komunismu Vienotībā neapsolīja?

Atbildēt

cezars Klaudijs

05.12.2015. 17:09

Neviena vienīga vārda par "viens likums viena taisnība visiem"---sorosiešu tiesiskums;neviena vārda par 100.panta prasību izpildi----sorosiešu cenzūra un demogoģijas propoganda.

Atbildēt

Tante Bauskā

05.12.2015. 16:48

Tāda īsta tukšās ķiveres tukšā muldēšāna

Atbildēt

Ōpaps

05.12.2015. 16:30

Viss šis penterējums kompartijas sekretāra stilā ir vieni vienīgi meli un liekulība. Kā mēle nenokalst...

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dailes teātris izsaka nožēlu, ka Alvis Hermanis ir publiskojis nepatiesus apgalvojumus

FotoDailes teātris, reaģējot uz plašsaziņas līdzekļos pārpublicēto Alvja Hermaņa ierakstu viņa privātajā Facebook kontā 6. jūnijā, vērš uzmanību uz to, ka šis ieraksts līdzās personiskiem apvainojumiem satur arī nepatiesu informāciju.
Lasīt visu...

3

Atkal visi dara man pāri, bet es jums vēl parādīšu!

FotoLielais teātra biznesmenis Juris Žagars un viņa draugs vanabī Krišjānis Barons no Staļina prēmijas laureāta Smiļģa Dailes teātra var jau sākt gatavoties kārtējai lielajai tiesas prāvai.
Lasīt visu...

12

Huligānisms un likumpārkāpēju aizstāvība – liberālo “kultūras aizstāvju” būtība

FotoŠoreiz izstāstīšu gandrīz pasaku. Ne gluži par meža zvēriem, bet par meža dīvainīšiem gan. Reiz kādā mežā, kurš sastāvēja no trim priedēm, bija apmaldījušās ļoti īpatnējas būtnes. Viņus vadīja fanātiska pārliecība par savu uzskatu nekļūdību, izredzētību un nesodāmību. Lielākajai daļai cilvēku viņu runas likās dīvainas un pat smieklīgas, jo viņi uzstāja, ka vīrietis drīkst precēt vīrieti, ka teikt patiesību ir naida runa, ka dzimums un tautība ir tikai sociāls konstrukts, izdomājums.
Lasīt visu...

18

Tā kā savu Rinkēviču mums izdevās ievēlēt, mēs ar smagos noziegumos apsūdzētām personām atkal nesadarbosimies (līdz nākamajai reizei)

FotoPartiju apvienības Jaunā Vienotība un partijas Vienotība valdes, kā arī Saeimā pārstāvētā frakcija vienbalsīgi atbalsta Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa iniciēto sarunu uzsākšanu par iespējamu koalīcijas paplašināšanu.
Lasīt visu...

21

Kad bijusī „konservatīvā” izglītības ministre tagad vicina varavīksnes karogu

FotoKā tā varēja būt, ka no partijas "Jaunā konservatīvā partija" (vēlāk "Konservatīvie") par izglītības un zinātnes (!) ministru bija cilvēks, kas tagad savā socmediju kontā vicina varavīksnes karogu?
Lasīt visu...

21

Pieprasām noņemt pie domes ēkas izkārto varavīksnes krāsu karogu

FotoPartijas “Gods kalpot Rīgai” valde, kuras sastāvā esmu es un arī pašvaldības deputāti, pieprasām nekavējoties no Rīgas Rātsnama noņemt izkārto varavīksnes krāsu karogu, kas simbolizē atbalstu “PRAIDA” un “LGTB” kopienai. Šī karoga izkāršana neatbilst noteiktajiem normatīviem par valsts karogu izkāršanu pie sabiedriskām ēkām, un šis lēmums nav debatēts un atbalstīts kādā no Rīgas domes sēdēm.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

Tas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco...

Foto

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda...

Foto

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

Kurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied,...

Foto

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

Kurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī...

Foto

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

Laikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus....

Foto

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

Tā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo...

Foto

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

Kas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks....

Foto

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

Pēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila...

Foto

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par...

Foto

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

Grūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut...

Foto

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

Latvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no...

Foto

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

Personīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu...

Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...