Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

orlando.............

29.03.2015. 15:37

poligrāfs poligrafovičš

Atbildēt

medrgis

28.03.2015. 19:20

dāmas godīgi naudas tieši nesmird vai seska jenota aromāts īstas franču smaržas darbos latvāņu politiķiem grīdu ... ..

Atbildēt

Bitāns

28.03.2015. 13:09

»

lauva

kāds senāks Viestura Koziola izdotajā žurnālā "Republika" raksta citāts priekš diplomdarba par negodīgumu tiesu sistēmā...


Kad Lato Lapsa izdeva grāmatu "Tiesāšanās kā ķēķis", tad Andra Baumaņa bijusī kolēģe un advokātes Māras Rāzenes tuva draudzene Ausma Feifere teica: vai tad Lato Lapsa grāmatā pateica kaut ko jaunu. Mēs ar Ināru Osi to katru dienu redzējām.

p.s. vislabāk negodīgus juristus atmasko pašu juristi, kas kopā strādājuši, studējuši un daudz zina.

Atbildēt

Iveta

28.03.2015. 13:04

»

ose

Kā beidzās DP un KNAB izmeklēšana par iespējamo krāpšanos, izsniedzot mednieku apliecības


Visā valstī valda netiesiskums. Rēzeknes domē valda totalitārais režīms, pilsēta dzīvo bailēs no sava mēra. Tā intervijā teica Rēzeknes domes opozīcijas deputāts Dubovskis. Tas arī raksturo Latvijas tiesu sistēmu, kurai jāgādā par tiesiskumu.

Atbildēt

ose

28.03.2015. 13:02

Kā beidzās DP un KNAB izmeklēšana par iespējamo krāpšanos, izsniedzot mednieku apliecības?

Atbildēt

kaparšmits

28.03.2015. 12:59

Latvijā nav taisna tiesa, nav taisna prokuratūra.

Atbildēt

atgādinājums

28.03.2015. 12:56

Par pilsētas naudu bruģē ceļu pie amatpersonas mājas
Diena
Svētdiena, 2. novembris(2008) 20:30
Ceļu pie Kurzemes izpilddirekcijas amatpersonas mājas par pilsētas naudu bruģējis uzņēmums, kas uzvar izpilddirekcijas konkursos un cenu aptaujās, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga". Jauns bruģis ieklāts uz ceļa, kas ved uz Rīgas pilsētas Kurzemes rajona izpilddirektora vietnieces Jeļenas Baumanes māju, atklājuši raidījuma veidotāji. Viņai kaimiņos dzīvo arī jurists Aldis Čevers, kura dēls ir J.Baumanes padotais - jurists Kurzemes rajona izpilddirekcijā.
Celiņš nobruģēts pirms divām nedēļām un pirms iebrauktuves pie amatperonas mājām uzlikta ceļa zīme "ķieģelis". Kā liecina "Nekā personīga" rīcībā esošā informācija, ceļu ieklājusi firma "LB Inter", ar kuru Kurzemes rajona izpilddirekcijai ir līgums par ceļu seguma labiekārtošanu.
"Kur liek, tur bruģējam," atzinuši uzņēmuma pārstāvji, kuriem dots speciāls uzdevums bruģēt piebraucamo ceļu abu domes amatpersonu ēkām. Bruģis pie J.Baumanes mājas no pašvaldības budžeta izmaksājis vairāk nekā 10 000 latus.
J.Baumane stāsta, ka ķieģeli dome uzlikusi pēc viņas kā iedzīvotājas vēstulēm uz Vides departamentu, kas konstatējis lielu ekoloģisku katastrofu, krasts brūkot kopā, kad tur braukājušas automašīnas..

Atbildēt

atgādinājums

28.03.2015. 12:55

Drošības policija aizturējusi advokātu Andri Baumani (papildināts)
www.DELFI.lv
31. maijs 2007 16:34

Drošības policija (DP) trešdien aizturējusi zvērinātu advokātu Andri Baumani, portālu "Delfi" informēja Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.

DP pagaidām neatklāj par kādu noziedzīgu nodarījumu advokāts tiek turēts aizdomās.
Reklāma

Sīkāku informāciju izmeklēšanas interesēs policija pagaidām nesniedz.
Zvērinātu advokātu padome (ZAP) saņēmusi informāciju no DP par advokāta aizturēšanu, portālu "Delfi" informēja ZAP loceklis Aivars Niedre. ZAP pārstāvis norādīja, ka DP sniegtā informācija liecina, ka advokāts aizturēts saistībā ar kukuļošanu.
ZAP tuvākajā laikā grasās lūgt policiju sniegt precīzākas ziņas, par kādiem noziegumiem Baumanis tiek turēts aizdomās, kāds statuss kriminālprocesā viņam ir piemērots..

Atbildēt

Baumaņi- slaveni uzvārdi

28.03.2015. 12:53

Valsts amatpersonas pretlikumīgi izsniedzot apliecības pieļāvušas, ka šobrīd ar ieročiem rīkojas arī tādi, kuriem nav vajadzīgo zināšanu un iemaņu. Valsts meža dienestā pašlaik ierosinātas 4 disciplinārlietas. Gan pret lietvedēm, kuras izsniedza apliecības, gan vadību, kas nenodrošināja pietiekamu kontroli - Medību daļas vadītāju Jāni Baumani un Rīgas reģionālās virsmežniecības virsmežzini Maigu Pikšenu.
-------------------------

Baumaņi ir slaveni uzvārdi.

Atbildēt

atgādinājums

28.03.2015. 12:51


Tā bija 2008.gadā. Vai tagad Andra Baumaņa, Alfa Baumaņa un Jeļenas Baumanes morāle ir mainījusies?

Alfs Baumanis - Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesā
Andris Baumanis - advokatūrā
Jeļena Baumane - pašvaldībā


Uzdots izvērtēt celiņu bruģēšanu uz pašvaldības amatpersonas mājām

Kurzemes rajona izpilddirektors Orvils Heniņš (LSDSP) vērsies prokuratūrā, lai izvērtētu savu padoto darbību saistībā ar celiņu bruģēšanu uz pašvaldības amatpersonas mājām, pastāstīja Rīgas pilsētas izpilddirektora Andra Grīnberga preses sekretārs Uģis Vidauskis. Jau ziņots, ka Grīnbergs bija Heniņam pieprasījis līdz šodienai sniegt paskaidrojumus šajā jautājumā..


Grīnbergs gan atzinis, ka klaji pārkāpumi šajā bruģēšanas lietā neesot saskatīti, tomēr uzdevis veikt pārbaudi, vai bruģēšana šajā vietā atbilst teritorijas labiekārtošanas koncepcijai, sacīja Vidauskis. .

Pēc atzinumu saņemšanas pilsētas izpilddirektors spriedīs, cik notiekošais bijis likumīgs un kas darāms tālāk. .

Celiņu, kas ved uz Rīgas pilsētas Kurzemes rajona izpilddirektora vietnieces Jeļenas Baumanes māju, par pilsētas naudu nobruģējis uzņēmums, kas uzvarējis izpilddirekcijas konkursos un cenu aptaujās, 2.novembrī vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga". .

Kā liecina "Nekā personīga" rīcībā esošā informācija, ceļu ieklājusi firma "LB Inter", ar kuru Kurzemes rajona izpilddirekcijai ir līgums par ceļu seguma labiekārtošanu. .
Bruģis pie Baumanes mājas no pašvaldības budžeta izmaksājis vairāk nekā 10 000 latu. .

Baumanei kaimiņos dzīvo arī jurists Aldis Čevers, kura dēls ir Baumanes padotais - jurists Kurzemes rajona izpilddirekcijā, atzīmēja raidījums. .

"Kur liek, tur bruģējam," raidījumam atzina uzņēmuma pārstāvji, kuriem dots speciāls uzdevums bruģēt piebraucamo ceļu abu domes amatpersonu ēkām. .

Celiņš nobruģēts pirms divām nedēļām, un pirms iebrauktuves pie amatpersonas mājām uzlikta ceļa zīme "iebraukt aizliegts". .

Baumane informēja, ka zīmi "iebraukt aizliegts" dome uzlikusi pēc viņas kā iedzīvotājas vēstulēm pašvaldības Vides departamentam, kas konstatējis lielu ekoloģisku katastrofu - krasts brūkot kopā, kad tur braukājušas automašīnas..
.

Atbildēt

lauva

28.03.2015. 12:46

kāds senāks Viestura Koziola izdotajā žurnālā "Republika" raksta citāts priekš diplomdarba par negodīgumu tiesu sistēmā:

Līdz šā gada 15. augustam visām šķīrējtiesām jāpārreģistrējas Uzņēmumu reģistrā, un pašlaik Latvijā oficiāli ir reģistrētas 127 šķīrējtiesas, kas ir savdabīgs rekords ne tikai Baltijas valstīs, bet arī visā Eiropā. Nedēļa jau agrāk ir rakstījusi par kādu šķīrējtiesu ABBA, kas pašlaik ir pārreģistrējusies ar nosaukumu Amerikas Baltijas biznesa attīstības Sabiedrības šķīrējtiesa, un savulaik tās izveidotāji bija divas fiziskas personas: Andris Baumanis un viņa dēls Andrejs Baumanis. Lieta par izpildraksta izsniegšanu šīs šķīrējtiesas sprieduma izpildei tika izskatīta Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesā, kuras priekšsēdētājs toreiz bija un ir vēl tagad Andra Baumaņa brālis Alfs Baumanis. Protams, ka Latgales priekšpilsētas tiesa apmierināja lūgumu izsniegt izpildrakstu. Tikai pēc Ģenerālprokuratūras protesta un Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta lēmuma lieta tika skatīta vēlreiz, un šoreiz, jau ievērojot gan to, ka pati šķīrējtiesa izveidota nelikumīgi, gan — ka tā ņēmusi vērā viltotus dokumentus, izpildraksta izsniegšana tika apturēta. Tomēr šīs tiesas rīcības dēļ nodarītie zaudējumi nav atlīdzināti vēl šodien, neviens nekādu sodu nav saņēmis, bet pati šķīrējtiesa mierīgi ir pārreģistrējusies ar tiem pašiem dalībniekiem. Pavisam "svaiga" ir kāda cita lieta par Rīgas Šķīrējtiesas darbību, par kuru saņemto iesniegumu Ģenerālprokuratūra ir pāradresējusi Ekonomikas policijai. Izrādās, Rīgas Šķīrējtiesas priekšsēdētājs, tiesnesis un viens no tās dibinātājiem Viktors Kasjanovs ir bijis uzņēmuma Adviser īpašnieks un direktors no 1993. līdz 2003. gadam un uzņēmuma juridiskā adrese un Kasjanova dzīvesvietas adrese visus šos desmit gadus sakrita. Pašlaik Kasjanovs un kāda persona, vārdā Aleksandrs Bogdanovs, ir šā uzņēmuma amatpersonas, tāpat kā abi ir Adviser Latvija amatpersonas un dalībnieki. "Joks" slēpjas tajā, ka minētais Bogdanovs ir iesniedzis prasību Kasjanova dibinātajā šķīrējtiesā, kurā viņš ir arī tiesnesis, pret SIA Vlasta SIA Reglaments vārdā. Atlīdzību par šķīrējtiesas izdevumiem un juridisko palīdzību saņēmusi Adviser Latvija — tātad nepārprotami redzams, ka Rīgas Šķīrējtiesas priekšsēdētājs Viktors Kasjanovs apzināti iecēlis sevi par tiesnesi strīda izskatīšanā, kurā prasītāja pārstāvis bija ar viņu cieši saistīta uzņēmuma pārstāvis un viņa kompanjons biznesā — Aleksandrs Bogdanovs. Turklāt šajā šķīrējtiesā tika pieļauti apzināti procesuālo un materiālo tiesību normu pārkāpumi..

Atbildēt

gusts augusts

28.03.2015. 11:28

apbrīnojama vemjotības alkātība,tikai raust visu zem sevis,sorosiešu augstākā" pilotāža",nu nožēlojami,kaut kripatiņu arī bastardiem?!

Atbildēt

viedais

28.03.2015. 09:09

Tas ir normāli. Pārāk ilga atrašanās pie varas ir degradējoša. Vienotība šobrīd ir savā norietā. Aptuveni tajā stadijā, kur Tautas partija 2007.gada rudenī.

Atbildēt

Riebule

28.03.2015. 00:29

Non olet !

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

27.03.2015. 12:27

»

lūdzu, pastāstiet, kādas atklāsmes ir nākušas no šī puiša. domāju, ka pietiek.com būtu ļoti interesanti to uzzināt, protams, arī visiem lasītājiem


Gadus 10 atpakaļ sanāca ar raksta varoni kādu brīdi pastrādāt vienā iestādē. Tā kā keksis strādāja uz iepirkumiem, konkursu pretendenti gāja pie viņa konsultēties, reizēm atnesot kādu grādīgā pudeli. Pēc dziras iztukšošanas pīpētavā šamējais reizēm dalījās, cik no kura uzņēmēja paprasījis par iepirkuma dokumentu sakārtošanu (summas nebija lielas, ap 100 Ls, bet iepirkumu bija daudz). Diktofona man kabatā nebija un ķēķa sarunas pie lietas nepiešūsi. Un vispār, stingri likumiski spriežot, vai man ir tiesības godīgi nopelnītu honorāru par juridisko konsultāciju nosaukt par kukuli :) :) :)

Atbildēt

27.03.2015. 11:29

»

Čiekurs Egles dēls

Kas tad tur slikts, ja ziedo cēla mērķa labad: tiesiskuma un demokrātijas stiprināšanai valstī (jebšu par ko tur Vienotība iestājās...


lūdzu, pastāstiet, kādas atklāsmes ir nākušas no šī puiša. domāju, ka pietiek.com būtu ļoti interesanti to uzzināt, protams, arī visiem lasītājiem :)

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

27.03.2015. 00:23

Kas tad tur slikts, ja ziedo cēla mērķa labad: tiesiskuma un demokrātijas stiprināšanai valstī (jebšu par ko tur Vienotība iestājās)?

Manu neviltotu sajūsmu izraisa gan cits apstāklis: kā gan alkāns un plātīzeris (patika puikam zem grādiem atklāsmēs dalīties, no kura un par kādiem pakalpojumiem kukuli paņēmis) spējis tādus vadošus amatus ieņemt???

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...