Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan publiski ir ticis apgalvots par to, ka par SIA Daudznozaru kompānija Daugava puses kapitāldaļu īpašnieku te kļūstot, te atkal nekļūstot uzņēmums, kas tiek saukts par „Bislana Abdulmuslimova vadīto AB holdingu, kura lielākie uzņēmumi pašlaik nodarbojas galvenokārt ar gaļas un zivju pārstrādi”, patiesība ir nedaudz cita – kā rāda Pietiek noskaidrotais, patiesībā SIA AB Holding ir tikai gandrīz tukša izkārtne ar mikroskopiskiem saimnieciskās darbības datiem. Savukārt reālajā Abdulmuslimova ietekmē esošie uzņēmumi – gan nekavējoties pamanāmie 18, gan vēl citi – izkārtoti pēc citiem principiem.

Abdulmuslimova kā valdes locekļa vadītā SIA AB Holding, kurā padomes priekšsēdētāja posteni ieņem Jurģis Liepnieks (padomes locekļi ir arī bijušais iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons, uzņēmēji Guntis Piteronoks un Andris Bite), pagājušo gadu beigusi ar rezultātiem, kas uzņēmumam neļautu pat sapņot par tāda kaut smagā finansiālā stāvoklī esoša, bet ievērojama uzņēmuma kā DK Daugava iegādi, - kā rāda Lursoft dati, AB Holding pagājušo gadu beidzis ar 28,5 tūkstošu latu apgrozījumu un 3563 latu peļņu, turklāt tam arī nav bijis nevienas meitas sabiedrības.

To, ka AB Holding nav koncerns, uzņēmuma vadības ziņojumā atzīst arī Abdulmuslimovs un Liepnieks, turklāt, lai gan „AB Holding deklarētais darbības veids ir holdingkompāniju darbība, tomēr tas ir plāns nākošajiem periodiem” un „AB Holding nav izšķirošas ietekmes uz dalībniekiem uz koncerna līguma pamata vai līdzdalības pamata”.

Tomēr par Abdulmuslimova nelielās impērijas patiesajiem apmēriem, ko viņš pats raksturo ar vārdiem „17 uzņēmumi - savas nozares līderi ar lielu izaugsmes potenciālu, kas 2011.gadā nodrošināja 1300 darbavietas un līdz 100 milj. EUR apgrozījumu”, liecina AB Holding dalībnieku sastāvs: šie 17 (oficiāli gan pašlaik ir jau 18) uzņēmumi, no kuriem lielai daļai oficiāli nav tieša sakara ar Abdulmuslimovu, pārstāv veselu virkni nozaru - gaļas un zivju produkcijas ražošanu, dzīvojamo un komerciālo ēku būvniecību, drošības un apsardzes pakalpojumu sniegšanu, tūrismu, naftas produktu mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību.

Pašam Abdulmuslimovam, kā rāda Lursoft dati, AB Holding pieder tikai 0,1% kapitāldaļu, savukārt pa 5,55% kapitāldaļu pieder jau minētajiem 18 uzņēmumiem, no kuriem daži ir labāk zināmi, bet daži – plašākai sabiedrībai pilnīgi nepazīstami. Tie ir – AS Ventspils zivju konservu kombināts, SIA Freedomlab, SIA GoAdventure, SIA Vērdiņš Pluss, SIA RGK Security, SIA A.R. BCC, SIA AZ-Inter, SIA Baltic Metal Company, SIA Bars Security Inkasso, SIA Baltic Wood Company, SIA Daugavieši, SIA Daugavpils gaļas kombināts, SIA Karavela, SIA Latbord, SIA Pildne, SIA RGK būve, SIA Skonto FC un SIA Rēzeknes gaļas kombināts.

Oficiālie dati rāda, ka no šiem uzņēmumiem daļai ar Abdulmuslimovu nav nekādas formālas saistības, - viņš tajos nav ne līdzīpašnieks, ne valdes vai padomes loceklis. Saskaņā ar Lursoft datiem Abdulmuslimovam tieši pieder kapitāldaļas deviņos uzņēmumos, no kuriem oficiālajā „holdingā” ir tikai četri - līdz ar jau pieminēto 0,1% SIA AB Holding vēl arī 100% SIA Baltic Metal Company, 25% SIA AZ-Inter, 50% SIA Baltic Wood Company, 25% SIA Rēzeknes gaļas kombināts. Savukārt pārējie četri uzņēmumi, kuros Abdulmuslimovam pieder kapitāldaļas (25,15% SIA BA Konsultācijas, 34% SIA RGK Mobile, 50% SIA Kontar Baltic un 50% SIA Saldoksnis) „holdingā” oficiāli nemaz neietilpst.

Taču gluži citu reālās ietekmes ainu rāda Abdulmuslimova ieņemto amatu saraksts – līdz ar viņam oficiāli piederošajiem uzņēmumiem te parādās arī padomes priekšsēdētāja postenis AS Ventspils zivju konservu kombināts, valdes priekšsēdētāja postenis SIA Daugavpils gaļas kombināts un valdes locekļa amats SIA Baltijas marka. Lursoft dati neuzrāda Abdulmuslimova tiešu dalību kādā no šiem uzņēmumiem, taču realitāte izrādās cita.

Lai gan Daugavpils gaļas kombināta gada pārskatu līdz pagājušā gada jūnija beigām apstiprinājis tā vienīgais oficiālais dalībnieks, 1980. gadā dzimušais Māris Trupavnieks, izrādās, ka Abdulmuslimovs šajā laikā jau kļuvis par vienīgo uzņēmuma reālo īpašnieku.

Ventspils zivju konservu kombināts savus akcionārus publiski neuzrāda, bet Baltijas marka vienādās daļās pieder Vasilija Meļņika SIA Eiroholdings un jau pieminētajam Rēzeknes gaļas kombinātam, kas ar vairāk nekā 21,6 miljonu latu gada apgrozījumu ir „holdinga” neapšaubāmi lielākais uzņēmums. Līdzīgi arī SIA Pildne Abdulmuslimovs netiešs dalībnieks ir caur SIA Baltic Metal Company.

Interesanti, ka Rēzeknes gaļas kombinātā Abdulmuslimova ietekme neaprobežojas ar oficiālajiem 25 procentiem, - vēl otri 25% pieder viņa dzīvesbiedrei Rozai Džamaldajevai, turklāt reāli Abdulmuslimova kontrolē ir visa uzņēmuma manta: to Rēzeknes gaļas kombināts čečenu uzņēmējam laikā, kad viņš vēl saucās Beslans Krūmiņš, par 770 tūkstošiem latu ieķīlājis jau 2007. gadā.

Ir skaidrs, ka vairākos „holdinga” uzņēmumus Abdulmuslimovs, visticamākais, slēpjas aiz ārzonas kompānijām: tā, piemēram, lai gan savulaik tieši viņš iegādājās 99% SIA Skonto FC (uzņēmums, kuram pieder arī 10% nekustamo īpašumu uzņēmuma City Real Estate), oficiāli 98,74% kompānijas kapitāldaļu jau kopš pagājušā gada pavasara pieder Kiprā reģistrētajai Tremova Limited, kam tās oficiāli pārdevis Abdulmuslimovs.

Savukārt vēl virknei uzņēmumu, kuri ir SIA AB Holding dalībnieki ar 5,55% kapitāldaļu katrs, oficiāli ar Abdulmuslimovu nav nekāda sakara, - piemēram, pazīstamajai zivju pārstrādes nozares kompānijai Karavela. Taču par iespējamo saistību liecina šāda plašāk neatšifrēta sadaļa uzņēmuma gada pārskatā – no vārdā nesauktas fiziskās personas Karavela aizņēmusies vairāk nekā 406 tūkstošus latu. Raksturīgi, ka par šādiem jautājumiem neviens no šiem formāli ar Abdulmuslimovu nesaistītajiem, taču „holdingā” iesaistījušamies uzņēmumiem vismaz pagaidām izteikties nevēlas.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

21

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

FotoŠonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi. Toties bija tāda mierinoša rindkopa:
Lasīt visu...

21

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

FotoLiegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs, kur mērenāk eksperimentē ar saviem iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

FotoIlzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz reiderismu Savā privātajā “Facebook” lapā viņa publicē aicinājumu lietotājiem ziņot administrācijai par "Vakcīnrealitātes Latvijā" “Facebook” lapu ar mērķi panāk tās bloķēšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...