Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zemgales rajona tiesā (Jēkabpilī) tiesneša Valda Muižnieka un uzņēmēja Jolanda Dišlera iespējamu pretlikumīgu darbību rezultātā personai nepamatoti atņemts īpašums. Ierosināti vairāki kriminālprocesi. Atsevišķi uzsākts process pēc Krimināllikuma Sevišķās daļas sevišķi smaga likumpārkāpuma pazīmēm.

Jēkabpils uzņēmējs Jolands Dišlers darbojas lombardu un ātro kredītu jomā, kas saistīta ar neskaitāmām tiesvedībām un īpašumu atsavināšanām uz nelielu finanšu pretenziju pamata. Jolanda Dišlera uzņēmumi SIA “Procents”, SIA “Ātrais kredīts” regulāri vēršas tiesā ar prasībām, kuru apjoms sniedzas simtos, un uzņēmējdarbības terminoloģijā – ir tiesas pastāvīgs klients.

Savukārt Jēkabpils tiesnesis Valdis Muižnieks tieši specializējies civillietās par neliela apmēra finanšu pretenzijām. Iepriekš, aptuveni 10 gadus Valdis Muižnieks pildīja Jēkabpils rajona tiesas priekšsēdētāja pienākumus un organizēja lietu sadali.

Atklājies, ka tiesnesis Valdis Muižnieks pretlikumīgi atņēmis īpašumu kādai personai, ko, iespējams, veicis pēc Jolanda Dišlera nelikumīga pasūtījuma. Pats tiesnesis notikušo skaidro kā vienkāršu pārrakstīšanās kļūdu, ko it kā pieļāvusi palīdze sagatavojot lēmumu, kuru tiesnesis tikai parakstījis.

Taču konkrētajā civillietā ir pārsteidzoši liels tiesneša pieļauto kļūdu daudzums, kas rada aizdomas par tiesneša vājām zināšanām matemātikā. Nav izslēgts, ka pretlikumīgās darbības, kas tiek dēvētas par pārrakstīšanās kļūdām, ir tiesneša apzināti izvēlēta taktika. 

No vienas puses tiesnesis pieļāvis neskaitāmas kļūdas, kas esot cilvēcīgi. Taču no otras puses tiesneša Valda Muižnieka juridiskais radošums pārsteidz. Tiklīdz atklājās, ka tiesneša kļūdas dēļ personai atņemts īpašums un persona vērsās pie tiesneša ar oficiālu iesniegumu novērst kļūdu, tā tiesnesis Valdis Muižnieks uzreiz pieprasīja policijai ierosināt nepamatotu kriminālprocesu pret cietušo. Bet cietušā iesniegumu tiesnesis nodēvēja par tiesas pretlikumīgu ietekmēšanu, kas tiesnesim nodarījusi 15 000 € kaitējumu.

Visdrīzāk tiesnesis šādi rīkojās, lai manipulatīvi slēptu pēdas savām pretlikumīgajām darbībām, bet cietušo pataisītu par noziedznieku. Tiesnesis pieprasīja Jēkabpils policijai nekavējoties ierosināt kriminālprocesu pret cietušo. Taču nozieguma neesamības dēļ policija bija spiesta atteikt tiesnesim.

Kad minētais neizdevās, tad tiesnesis vērsās blakus novadā esošajā Aizkraukles prokuratūrā, kas zibenīgi ierosināja kriminālprocesu pret cietušo. Izmeklēšanas gaitā, kas ilga aptuveni gadu, noskaidrojās, ka nekāds noziegums nepastāv, un kriminālprocess tika izbeigts. Atklājās, ka tiesnesis Valdis Muižnieks bija pieprasījis ierosināt pilnīgi nepamatotu kriminālprocesu un pat panācis tā ierosināšanu pret cietušo.

Pats pārsteidzošākais tajā visā ir fakts, ka līdz ar pieprasījumu ierosināt nepamatoto kriminālprocesu pret cietušo vienlaicīgi tiesnesis Valdis Muižnieks turpināja izskatīt civillietu, kurā cietušais bija dalībnieks, un pieņēma virkni nelabvēlīgu lēmumu pret cietušo.

Šobrīd kompetentās iestādes pievērsušas uzmanību tiesneša Valda Muižnieka rīcībai, kas atbilstoši 02.02.2024. plašsaziņas līdzekļu paziņotajam gandrīz noveda pie traģiska nozieguma pret jaunu sievieti, ko izvērtē Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs.

Iespējams, no uzņēmēja Jolanda Dišlera un tiesneša Valda Muižnieka pretlikumīgām darbībām cietuši arī citi. Iespējams, šīs personas iedvesušas bailes cietušajiem rīkoties, aizstāvēt savas tiesības un cīnīties pret likumpārkāpumiem. Taču šādām bailēm nav pamata. Likums un atbildība par pretlikumīgām darbībām nav atcelti. Nevienai amatpersonai nav imunitātes pret likumpārkāpumiem. Šobrīd svarīgi apkopot informāciju, lai apzinātu iespējamos cietušos un pret viņiem pastrādātos nodarījumus. Minētais tiks veikts konfidenciāli un diskrēti.           

Aicinājums! Ja esat cietis no minēto personu pretlikumīgas rīcības vai Jums ir informācija par citiem cietušajiem un viņiem nodarīto, tad lūdzu atsūtiet šo informāciju uz e-pastu: [email protected] Konfidencialitāte un diskrētums tiek garantēti!

Novērtē šo rakstu:

180
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...