Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēs, apakšā parakstījušies, būvkompāniju SIA “Siriha GP”, SIA “Inženierkomunikācijas” un SIA “RST Company” īpašnieki un amatpersonas, aicinām atsaukties un pievienoties mūsu sagatavotajam iesniegumam Valsts policijai visus tos Latvijas būvuzņēmējus, kuri ir cietuši no Edija Ekmaņa un viņa pārstāvēto dažādo kompāniju negodīgās un krāpnieciskās darbības!

Deviņdesmito gadu vidū Latvijas būvniecības nozare jau pārdzīvoja milzīgu krāpniecisku shēmu īstenošanas laiku – ar mākslīgi radītu starpniekfirmu palīdzību atsevišķi “lielie” būvnieki milzīgā apjomā izvairījās no saistību pildīšanas pret apakšuzņēmējiem. Sekoja neskaitāmi mazāko uzņēmumu bankroti, to īpašnieki un darbinieki papildināja vai nu bezdarbnieku, vai ekonomisko emigrantu rindas. Par laimi, toreiz izdevās kaut nedaudz iegrožot šo patvaļu un panākt puslīdz godīgas komercprakses ieviešanu būvniecības jomā, lai gan ne viss iecerētais tika īstenots.

Šodien mēs atkal esam situācijā, kad nu jau jauni krāpnieki ir izperinājuši savas shēmas, kā piespiest mazos uzņēmējus pakļauties viņu diktātam, turklāt ar savu juristu armiju samudžinot līgumslēgšanas praksi tā, ka nereti rodas objektīvas un pat nepārvaramas grūtības aizstāvēt savas tiesības pret acīmredzamu negodīgu rīcību.

Viens no redzamākajiem jaunās paaudzes shēmotājiem ir uzņēmējs Edijs Ekmanis, kurš, slēpjoties zem neskaitāmu firmu nosaukumiem, mērķtiecīgi realizē dažāda veida krāpnieciskas darbības ar vienu nolūku – nemaksāt nolīgtajiem apakšuzņēmējiem par godprātīgi, laikā un atbilstošā kvalitātē padarītu darbu. Vēl vairāk – Ekmaņa darbībās nu jau konsekventi iezīmējas vēl kāda viņa negodīgā plāna neatņemama sastāvdaļa, proti, panākot, ka neapmaksāto darbu dēļ mazais uzņēmums nereti ir spiests vai nu uz laiku apturēt, vai pat vispār pārtraukt darbu, no Ekmaņa puses tiek piestādīti nesamērīgi lieli līgumsodi. Tādējādi, nespējot cīnīties pret Ekmaņa nolīgtajiem juristiem, mazie uzņēmumi bieži ir samierinājušies ar sakāvi un pārtraukuši cīņu par savu godīgi nopelnīto līdzekļu atgūšanu.

Arī mēs esam cietuši no Ekmaņa patvaļas (mūsu pieredzētais ir atrodams portālā Pietiek.com rakstos https://pietiek.com/ “Pats “uzmet”, pats piestāda līgumsodu” 27.12.2020, https://pietiek.com/ “Edijs Ekmanis, apkrāptie uzņēmēji un interešu konflikts Smiltenes domē” 16.05. 2021. un https:/pietiek.com/ “Ekmaņa apkrāptie būvnieki kopā vērsīsies policijā”.) Šobrīd esam apvienojuši spēkus un sagatavojuši iesniegumu Valsts policijai ar prasību ierosināt kriminālprocesu saistībā ar iespējamām krāpnieciskām darbībām.

Pēc mūsu rīcībā esošas informācijas, Ekmaņa apkrāpto uzņēmēju skaits ir daudz lielāks – nav izslēgts, ka cietušo skaits sniedzas vairākus desmitos un izkrāpto summu kopapjoms jau rēķināms vairāku miljonu eiro apmērā. Diemžēl bieži vien šie uzņēmēji vai nu baidās no Ekmaņa, vai arī dzīvo cerībā, ka krāpnieks tomēr “žēlsirdīgi” atmetīs kaut vai kādu daļu no nesamaksātās summas.

Kolēģi! Beigsim baidīties un nelolosim tukšas ilūzijas! Apvienosim spēkus un kopā apturēsim Ekmaņa izvērstās shēmas! Pievienojieties mums, un visi kopā vērsīsimies Valsts policijā! Tikai tā mēs varēsim panākt, lai ar mūsu viedokli rēķinās un to respektē, uzsākot plašu izmeklēšanu ierosināta kriminālprocesa ietvaros! Tikai pēc visu apstākļu krimināltiesiskas izvērtēšanas mēs varam cerēt uz veiksmīgiem civiltiesiskiem procesiem un savas godīgi nopelnītās naudas atgūšanu. Pretējā gadījumā Ekmanis un viņam līdzīgie netraucēti varēs turpināt iesākto, un apkrāpto saraksts kļūs tikai garāks un garāks.

Vēl kāds būtisks aspekts. Mūsu rīcībā ir neoficiāla informācija, ka Ekmanis šobrīd aktīvi cenšas meklēt sabiedrotos gan Latvijas politiskajās, gan apšaubāmu finanšu plūsmu kontrolētāju aprindās. Tieši tādēļ vēl jo būtiskāk ir panākt kriminālprocesa ierosināšanu, jo tikai tā ietvaros var atklāties fakti, kas gan izskaidrotu Ekmaņa un viņa firmu pārsteidzošos panākumus dažādos iepirkumu procesos, gan atklātu viņa līdzšinējās nesodāmības apziņas patiesos iemeslus, gan, iespējams, izgaismotu vēl kādas personas, kuras gūst labumu no Ekmaņa darbībām.

Visus tos, kuri ir cietuši no Edija Ekmaņa īstenotajām shēmām, aicinām rakstīt mums uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanīt mums pa tālr. nr. 26938977.

Apvienosim spēkus un kopā apturēsim šo negodīgo darboni, atgūsim kaut daļu no izkrāptās naudas, kā arī beidzot padarīsim Latvijas būvniecības vidi godīgu, atklātu un caurskatāmu!

* SIA “Siriha GP” vārdā Harijs Šūtelis, SIA “Inženierkomunikācijas” vārdā Mihails Vaimans, SIA “RST Company” vārdā Edgars Kozaks

Novērtē šo rakstu:

89
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...