Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia
23.04.2017.
Komentāri (32)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

suns

29.04.2017. 17:07

Lai Pietiek painteresējās par Olaines Atkarīgo centru : kad sāka strādāt pirmie darbinieki un kad tika uzņemti pirmie ieslodzītie, un kas ir uz doto brīdi un salīdzināt ar pieejamo informāciju. Par to vien būtu abiem jāatkāpjas.

Atbildēt

Viss

25.04.2017. 10:22

»

Spures noriets

Tieši tā, lai arī I.Spuri ņem līdzi, kura ir sagandējusi ieslodzījuma sistēmu (laikam). Viss darbojās tikai uz dažiem profesionāliem entuziastiem, kuri dara ko spēj sistēmas labā


Nevis laikam,bet tiešām I.Spure ir sagandējusi un uztaisījusi bardaku Ieslodzījuma vietu pārvaldē un tās sistēmā! Abiem ar Rasnaču roku rokā vajag amatus pamest!!!

Atbildēt

paraksts

25.04.2017. 06:49

Jurista Ivara Redisona vadītā biedrība Atvērtā pārvaldība un citas juristu dibinātās biedrības vislabāk zina, kāds nelietis un divkosis ir Dzintars Rasnačs un viņam līdzīgie Aivars Borovkovs, Rihards Bunka utt. Lai var šo mafiozo bandu saukt pie atbildības, valstī pie varas Saeimā jānāk godīgiem cilvēkiem. Veicināsim to!Pašlaik pilsoņu parakstīšanai ir CVK apstiprinātas trīs iniciatīvas -

a) atcelt 2012. gada ierobežojumus vēlētājiem (no tiem nesamērīgākais - uzreiz, īsā laikā savākt 155 200 parakstu jebkura likumprojekta iesniegšanai Saeimā);

b) paralēli notiek iniciatīva ar savādāku raksturu - pilsoņi var parakstīt vēlētāju lēmumu par Saeimas atlaišanu.

c) (no 21.04.2017) grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" - neaplikt ar nodokli vienīgo mājokli un piegulošo zemi. )

Atbildēt

Nkolajs Buivids

24.04.2017. 21:58

Nevaru neminēt savas domas par Latvijas tiesas sistēmu arī šeit.
Mēs neesam varējuši un nevaram kontrolēt izpildvaru.
Tie, kuriem pēc likuma ir tas obligāti jāizdara, izdara to par naudu.

Piemēram, pēc Administratīvā procesa likuma 2.panta, Šā likuma pamatmērķi ir šādi:
1) nodrošināt demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipu, it sevišķi cilvēktiesību, ievērošanu konkrētās publiski tiesiskajās attiecībās starp valsti un privātpersonu;
2) pakļaut neatkarīgas, objektīvas un kompetentas tiesu varas kontrolei izpildvaras darbības, kuras attiecas uz konkrētām publiski tiesiskajām attiecībām starp valsti un privātpersonu;
3) nodrošināt tiesību normu tiesisku, precīzu un efektīvu piemērošanu publiski tiesiskajās attiecībās.

Bet lai cilvēks var griezties administratīvā tiesā jāmaksā:
(1) Par pieteikumu par lietas ierosināšanu tiesā, kā arī par pretpieteikumu un trešās personas ar patstāvīgiem prasījumiem pieteikumu maksā valsts nodevu 30 euro apmērā.
(2) Par apelācijas sūdzību, kā arī par pretapelācijas sūdzību maksā valsts nodevu 60 euro apmērā.
(3) Par blakus sūdzību maksā drošības naudu 15 euro apmērā. Par blakus sūdzību, kas ietverta apelācijas vai kasācijas sūdzībā (292. panta 1.1 daļa un 307. panta 4.1 daļa), drošības naudu nemaksā.
(4) Par kasācijas sūdzību, kā arī par pretsūdzību maksā drošības naudu 70 euro apmērā.
(5) Par lūgumu par pagaidu aizsardzību (185. un 195. pants) maksā drošības naudu 15 euro apmērā.
(6) Par pieteikumu par lietas jaunu izskatīšanu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem maksā drošības naudu 15 euro apmērā.
(…)

Bet ja šādas naudas cilvēkiem nav, tad tiesai arī nav pienākums:
1) nodrošināt demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipu, it sevišķi cilvēktiesību, ievērošanu konkrētās publiski tiesiskajās attiecībās starp valsti un privātpersonu;
2) pakļaut neatkarīgas, objektīvas un kompetentas tiesu varas kontrolei izpildvaras darbības, kuras attiecas uz konkrētām publiski tiesiskajām attiecībām starp valsti un privātpersonu;
3) nodrošināt tiesību normu tiesisku, precīzu un efektīvu piemērošanu publiski tiesiskajās attiecībās.

Atbildēt

Spures noriets

24.04.2017. 20:27

»

jaa

Rasnačam sen jau vajag atkāpties, jo Tieslietu ministrija un tiesiskums kaut kā kopā nesader un atkāpjoties līdzi lai ņem Ieslodzījuma vietas pārvaldes priekšnieci Spuri, jo cietumos ir bardaks-profesionāļi ir maz,jo Spurei ir divu veidu darbinieki "savējie",kurus neaiztikt un "piesegt" un "pārējie",...


Tieši tā, lai arī I.Spuri ņem līdzi, kura ir sagandējusi ieslodzījuma sistēmu (laikam). Viss darbojās tikai uz dažiem profesionāliem entuziastiem, kuri dara ko spēj sistēmas labā.

Atbildēt

Robijs

24.04.2017. 19:54

»

Un tomēr

Nav cita varianta, kā mainīt, padzīt par tgik lielu nekārtību, kāda ir Tieslietu sistēmā


Fakts paliek fakts. Nekas taču nemainījās no ministra kurš gribēja, tāpat no tā kurš negribēja vai nevarēja. Par ko arī ir runa.
Vismaz Rasnačs ir viegli prognozējams un zināms ka viņa vadībā viss turpinās stagnēt. Mani vairāk uztrauc, ka Rasnača vietā var nonākt tāda emocionāli neadekvāta personība kā Ilzis Vīņķelis, kurš pēkšņi paziņos ka kaut kādi juridiskie pakalpojumi kādai sabiedrības daļai nepienākas.

Atbildēt

daina

24.04.2017. 15:44

»

jaa

Rasnačam sen jau vajag atkāpties, jo Tieslietu ministrija un tiesiskums kaut kā kopā nesader un atkāpjoties līdzi lai ņem Ieslodzījuma vietas pārvaldes priekšnieci Spuri, jo cietumos ir bardaks-profesionāļi ir maz,jo Spurei ir divu veidu darbinieki "savējie",kurus neaiztikt un "piesegt" un "pārējie",...


Šo sistēmu regulē no ārienes, un visi ir ielikteņi, kuriem nevis jāstrādā, bet tikai jātēlo darbs. Patiesībā viņi ir tikai klauni, kuri saņem atalgojumu, bet paši nevar neko mainīt un izlemt. Lasiet grāmatu ZEM SKORPIONA ZĪMES un viss kļūs skaidrs...Lielā diriģenta roka ir spalvaina un naudīga!

Atbildēt

Vai

24.04.2017. 13:33

»

Tu slims

Ej steidzami ārstēties


tu no denuncētāju latviešu šļuras? Prieks iepazīties, latviešu denuncētāj!

Atbildēt

Un tomēr

24.04.2017. 12:38

»

Robijs

Manuprāt, ideja nomainīt vienu vai otru amatpersonu ir absolūti destruktīva. Var protams nomainīt Rasnaču pret Kalniņu, Bērziņu vai Lapiņu, bet sistēma no tā necietīs un turpināsies līdzšinējais valstiski mafiozais kurs, ko uzskatāmi pierāda kaut vai VID un KNAB vadības maiņa...


Nav cita varianta, kā mainīt, padzīt par tgik lielu nekārtību, kāda ir Tieslietu sistēmā.
Jāni Bordānu n o ministra padzina par šīs tieslietu blēžu sistēmas aizskārumu, kas nozīmē, ka blēžus arī jādzen projām.

Atbildēt

iuris

24.04.2017. 10:50

Rasnača pamatdarbs ir čekas maisu sargāšana,ar ko viņš tiek galā perfekti.Ja valsts pastāv uz kolaborantu t.i.noziedznieku bāzes,tad diez vai ko iespējams mainīt bez ārējās palīdzības.

Atbildēt

Antons Nibelungens

24.04.2017. 08:44

Sabiedrībai Latvijā ir ārkārtīgi zems intelekta līmenis, šī sabiedrība grib atbrīvoties no visiem, kuri ārēji kaut nedaudz ir līdzīgi pērtiķiem.

Atbildēt

Vai

24.04.2017. 08:20

»

vēlētājs-svītrotājs

Periodiski jāatšauj.Šodien-jāpadzen nost no siles.Mūsu vēlēšanas-tikai farss


tu nezini, ka latvieši nav šāvēji, bet denunciētāji, jo pēc savas dabas ir nelieši un ciena tikai neliešus, kas redzams ne tikai pēdējos 27 gados?

Atbildēt

losis

24.04.2017. 07:55

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) veiktajā aptaujā noskaidrots, ka valdības darba novērtējums pēdējo mēnešu laikā pieaudzis līdz 5,05 desmit baļļu sistēmā, kas ir labāks rādītājs nekā iepriekš, kad uzņēmēji to vērtēja ar 4,4. Savukārt par vienīgo „nesekmīgo” ministru vidū atzīts tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.
LTRK veiktajā aptaujā noskaidrots, ka premjera Māra Kučinska darbu uzņēmēji vērtē ar 5,6 ballēm, visbiežāk jeb 36% gadījumu izvēloties atzīmi seši. Visaugstāk bizness vērtē kultūras ministres Daces Melbārdes darbu, kas iespējams, skaidrojams ar šīs nozares minitrijas mazāku tiešo iesaisti uzņēmējdarbības vides jautājumos. Vēl arvien viens no ministriem – tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs – saņēmis negatīvu jeb nesekmīgu atzīmi – 3,8.
“Pēdējos mēnešos izveidojies un nostiprinājies dialogs starp valdību un uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām, panākot vienošanos, ka būtiskas nodokļu izmaiņas netiks veiktas, izstrādājot nākamā gada budžetu,” saka LTRK valdes locekle Katrīna Zariņa, “uzņēmēji šo ziņu ir sadzirdējuši, tādēļ ministru darba novērtējums ir uzlabojies, dodot arī cerību par biznesa vides stabilitāti un iespējām netraucētai izaugsmei līdz 2018.gadam.”
Ņemot vērā to, ka aptauja tika veikta laikā, kad demisionēja veselības ministrs Guntis Belēvičs, viņa novērtējums aptaujā netika jautāts. Savukārt Dzintars Rasnačs, neraugoties uz savu „līgavaiņa skapja” stāstu un nesekmību ministra darbā, joprojām ieņem tieslietu ministra amatu.
Kā Rasnačam izdevās izsprukt no kriminālatbildības viltotā Saeimas protokola lietā?
Līdz pat šai dienai tā arī nav skaidrs – kādā veidā pašreizējam tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam izdevās izsprukt no kriminālatbildības Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokola viltojuma lietā, lai gan zem protokola bija ne tikai deputātes Vinetas Muižnieces, bet arī viņa paraksts.
Kriminālprocesu pret V. Muižnieci ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers 2011.gada 1.jūnijā sāka pēc tam, kad Ģenerālprokuratūra bija saņēmusi Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētāja Alekseja Loskutova iesniegumu par iespējamu Juridiskās komisijas protokola viltošanu 2009.gada 1.septembrī.
Juridiskās komisijas sēdes audioieraksts liecināja, ka deputāti sēdē apspriestos Krimināllikuma grozījumus nolēmuši virzīt izskatīšanai pirmajā lasījumā, turpretim viltotajā protokolā bija norādīts, ka likumprojektu nepieciešams pilnveidot, un līdz ar to likumprojekta tālāka virzīšana tika nobremzēta.
Tiesas versija bija – V. Muižniece esot likusi Juridiskās komisijas konsultantei aizstāt Juridiskās komisijas sēdes protokola daļu ar viņas pašas uzrakstīto tekstu un tad arī parakstījusi šo sēdes protokolu.
Rezultātā Augstākā tiesa V. Muižnieci atzina par vainīgu dokumenta viltošanā un sodīja viņu ar 2846 eiro naudassodu, taču interesanti, ka ar veselu ādu izspruka otrs sēdes protokola parakstītājs – toreizējais Juridiskās komisijas sekretārs Dzintars Rasnačs.
Viņš pats pašlaik nemīl runāt par šo tēmu, taču neoficiāli zināms, ka šajā spiedīgajā situācijā tagadējo tieslietu ministru paglābis pēkšņs atmiņas zudums, – viņš izmeklētājiem gluži vienkārši paziņojis, ka vispār neko neatceroties, tik to vien, ka V. Muižnieces paraksts bijis jau pirms viņa paraksta…
Pēc Jāņunakts kautiņa tieslietu ministrs baidās par savu drošību…
Kurai vēl valstij ir tieslietu (!) ministrs, kurš ne tikai pa sīkumiem apzog nodokļu maksātājus un tiek iekaustīts ar rabarberiem, bet arī iesaistās dzēruma kautiņos? Lūk, cik krāšņi Dzintara Rasnača Jāņunakts izklaides jau pirms gandrīz diviem gadu desmitiem aprakstīja laikraksts Diena, – turklāt interesanti, ka jau toreiz Dz. Rasnačs sēdēja tieslietu ministra amatā:
„Piektdien tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs vērsies Ģenerālprokuratūrā ar ziņojumu par to, ka Jāņunakts svinību laikā viņam uzbrucis kāds piedzēries vīrietis. Notikušais liekot ministram šaubīties par viņa turpmāko drošību.
Ziņojumā ģenerālprokurora vietas izpildītājam Edvīnam Ziediņam tieslietu ministrs raksta, ka Tukuma rajona, Kandavā, 24.jūnijā Armands Paeglis, būdams stiprā alkohola reibumā, vairākkārt draudējis izrēķināties ar Dz.Rasnaču un savu iespēju robežās arī lietojis vardarbību.
Ministrs gan centies izvairīties no incidenta, taču ap pulksten 4.30, kā prokuratūru informē Dz.Rasnačs, „pret mani tika mēģināts pielietot vardarbību un fizisku spēku, un pastāvēja reāli draudi manai veselībai”. Tāpēc viņš nepieciešamās aizstāvēšanās ietvaros divas reizes iesitis uzbrucējam ar galvu.
Tas gan neesot mazinājis A.Paegļa agresivitāti līdz pat pusdienlaikam, kad viņš aizvests uz Kandavas autoostu braukšanai uz Rīgu.
Dz.Rasnačs uzskata, ka „A.Paegļa rīcība varētu arī nebūt kvalificējama pēc Latvijas Kriminālkodeksa 61.panta kā valsts amatpersonas veselības un dzīvības apdraudējums, jo minētajā laika posmā neesmu veicis valstisko darbību. Taču, lai gan neesmu fiziski tieši cietis, tomēr A.Paegļa agresivitāte un neprātīgā uzvedība (..) liek man šaubīties par savu turpmāko drošību”. Tāpēc ministrs lūdz noskaidrot A.Paegļa sabiedriskās bīstamības pakāpi.
Tieslietu ministrijas preses sekretārs Leonards Pāvils Dienai pastāstīja, ka Kandavā notikušas Jāņu svinības, kurās piedalījušies vairāki apvienības Tēvzemei un Brīvībai biedri. Vairāki liecinieki arī L.Pāvilam bija apgalvojuši, ka A.Paeglis, kurš svinībās nokļuvis pilnīgi nejauši, bijis stiprā dzērumā – tovakar viņš dzēris brendiju un alu.
Savukārt Dz.Rasnačs Dienai teica, ka viņš tonakt nedaudz iedzēris alu, jo Jāņi bez alus nemaz neesot iedomājami. Tiesībsargājošajām iestādēm būtu jānoskaidro, vai A.Paeglim „šādi prāta aptumsumi nav bijuši arī agrāk”, teica ministrs. Piektdienas pievakarē Diena centās sazināties ar A.Paegli, kurš strādā Latvijas Mākslas akadēmijā par bibliotekāru, taču no darbavietas viņš jau bija aizgājis. Laikrakstam Vakara Ziņas cietušais pastāstījis, ka Jāņu naktī bijis iereibis un aizmidzis pie ugunskura. Dz.Rasnačs viņam iespēris ar kāju pa deniņiem un pavēlējis celties augšā. Pēc tam ministrs ar galvu A.Paeglim iesitis pa galvu. Ministrs Dienai teica, ka 80% no A.Paegļa stāstījuma esot nepatiesība…

Atbildēt

jaa

24.04.2017. 07:31

Rasnačam sen jau vajag atkāpties, jo Tieslietu ministrija un tiesiskums kaut kā kopā nesader un atkāpjoties līdzi lai ņem Ieslodzījuma vietas pārvaldes priekšnieci Spuri, jo cietumos ir bardaks-profesionāļi ir maz,jo Spurei ir divu veidu darbinieki "savējie",kurus neaiztikt un "piesegt" un "pārējie",ja arī nav pārkāpumu, tad atradīsim. Tādu sistēmu Spure ir ieviesusi gan savā pārvaldē,gan piem.Liepājas cietumā sadarbojoties ar cietuma priekšnieku Žvagiņu( bija raksts).

Atbildēt

un vietā kamīnu mūrnieku

24.04.2017. 07:11

šo partiju nedrīkst ievēlēt, lindermana 'mājās' vedēji

Atbildēt

onka

23.04.2017. 23:34

Tak jobannā biedrība nav publicējisu ne fakta!

Atbildēt

Robijs

23.04.2017. 22:40

»

bobbijs

Un nomainīt vienu sistēmu ar otru būs prātīgāk? Nu, bet mēs jau mēģinājām! Sistēmu nomainīja, sūdainais baklažāns kā jandalēja tā jandalē kopā ar marasmātisko komunistu, kurš neizrunā "r


Ja esi mazohists un jūti baudu maksāt neveiksmīgu baņķieru parādus, kā arī vēlies piedzīvot ka no personīgās mājas tevi vienkārši izmet uz ielas, tad tiešām neko nevajag darīt.

Atbildēt

vēlētājs-svītrotājs

23.04.2017. 21:13

Periodiski jāatšauj.Šodien-jāpadzen nost no siles.Mūsu vēlēšanas-tikai farss.

Atbildēt

bobbijs

23.04.2017. 21:03

»

Robijs

Manuprāt, ideja nomainīt vienu vai otru amatpersonu ir absolūti destruktīva. Var protams nomainīt Rasnaču pret Kalniņu, Bērziņu vai Lapiņu, bet sistēma no tā necietīs un turpināsies līdzšinējais valstiski mafiozais kurs, ko uzskatāmi pierāda kaut vai VID un KNAB vadības maiņa...


Un nomainīt vienu sistēmu ar otru būs prātīgāk? Nu, bet mēs jau mēģinājām! Sistēmu nomainīja, sūdainais baklažāns kā jandalēja tā jandalē kopā ar marasmātisko komunistu, kurš neizrunā "r"
Kāda jēga mainīt sistēmu, ja tie paši sūdi atkal uzpeld!?

Atbildēt

jeb

23.04.2017. 20:58

»

Vai

atceraties sarkano teroru? Tikai kaut kas analoģisks sarkanajam teroram var glābt latviešu tautas saprātīgo minoritāti no latviešu izdzimteņu majoritātes. Jocīgi sanāk: mazākumam ir jāuzvar vairākums. Bet tur neko nevar darīt! Mazākums pats pie tā vainīgs, ka vēsturiski nekad nav pa īstam rūpējies par...


Nea, es nesaprotu. Bārda, vai? Jeb tu kā ļeņins domā dāmu ar melno bārdu, kura šiverē kultūru un durski, kurš šiverē izglītību un to, ko te sauc par zinātni? Jeb tu domā biedrus paulu, māru un petersu?

Atbildēt

aicinām aicinām

23.04.2017. 20:54

Aicinām atkāpties baklažānu, šahisti un augoni, un visus pārējos parasītus un sorozīdus. Bet šie kā par brīnumu neatkāpjas.

Atbildēt

kurts

23.04.2017. 20:44

Vienkāršam latvietim pie mēģinājumiem panākt elementāru likumu izpildi draud ļoti lielas nepatikšanas- var tikt iznīcināts īpašums,bezdarbs,liegta veselības aprūpe un pat fiziska izrēķināšanas.Turpinoties totalitārā režīma mantinieku kundzībai,dzīvot šeit kļūst arvien bīstamāk.

Atbildēt

Robijs

23.04.2017. 20:16

Manuprāt, ideja nomainīt vienu vai otru amatpersonu ir absolūti destruktīva. Var protams nomainīt Rasnaču pret Kalniņu, Bērziņu vai Lapiņu, bet sistēma no tā necietīs un turpināsies līdzšinējais valstiski mafiozais kurs, ko uzskatāmi pierāda kaut vai VID un KNAB vadības maiņa.
Pat tīri teorētiski pieņemot, ka Rasnača vietā nonāks kristāltīrs tieslietu speciālists, pie pirmā mēģinājuma iet pret sitēmu, pati sitēma viņu samals putekļos dažu dienu laikā.

Atbildēt

Nieva

23.04.2017. 19:05

Tur jau tā lieta, ka zagt ir iemācījušies, bet strādāt negrib vai nemāk.
Latviešu partiju sponsori lika iecelt tādu Rasnaču par ministru un tagad viņš pūlas attaisnot saimnieku uzticību. Kāds ir viņa devums korupcijas apkarošanā? Cik bezjēdzīgi viņš ar kolēģiem ir notrallinājis manis maksāto algu?

Atbildēt

pats

23.04.2017. 18:54

Kādreiz varenais Andris Grūtups teica: Par Latvijas neatkarību balsoja 36 VDK aģenti. Kuri tie bija? Un cik bija Komunistiskās partijas biedri?
Līdz šim Rasnača pāraudzībā esošais SAB direktors Maizītis neļauj publiskot čekas maisu saturu.
Atkāpieties, Rasnač un Maizīti! Pienāks diena un jūs abi tiksiet tiesāti kopā ar kolaborantiem un valsts zagļiem par genocīdu pret latviešu tautu.

Atbildēt

Vai

23.04.2017. 18:26

atceraties sarkano teroru? Tikai kaut kas analoģisks sarkanajam teroram var glābt latviešu tautas saprātīgo minoritāti no latviešu izdzimteņu majoritātes. Jocīgi sanāk: mazākumam ir jāuzvar vairākums. Bet tur neko nevar darīt! Mazākums pats pie tā vainīgs, ka vēsturiski nekad nav pa īstam rūpējies par vairākuma kvalitāti, kas tagad totāli apdraud pašu mazākumu. Ceru, visi saprot, kas ir mazākums pie latviešiem.

Atbildēt

viedoklis

23.04.2017. 18:26

Prettautiskos elementus Dzintaru Rssnaču, Gaidi Bērziņu, Solvitu Āboltiņu, Ēriku Kalnmeiieru, Ivaru Bičkoviču, Jāni Maizīti jau sen vajadzēja patriekt ar sūdainu koku.

Atbildēt

par tiesisku valsti!

23.04.2017. 18:21

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.

Iekopējam šī raidījuma tekstu.

“Tas, ko es piedzīvoju, tā bija tādā zināmā mērā elle, ko piedzīvot, kad pieaugušie vairs nekontrolē, kad atbalsta personāls nekontrolē vairs ne savas emocijas, ne rīcību un kad svešu cilvēku klātbūtnē var pārkāpt bērnu emocionālās robežas, fiziskās robežas, graut viņas un uz aizrādījumiem nereaģēt,” tā Jelgavas bērnunamā pieredzēto apraksta psiholoģe, kura Labklājības ministrijas uzsāktā projekta ietvaros varēja ielūkoties iestādes ikdienā.

Bērnu raustīšana aiz matiem, ēdiena bāšana mutē ar varu un apsaukāšana no epizodes uz epizodi. Dažādi vardarbības gadījumi Jelgavas pilsētas bērnunamā dokumentēti septiņos iesniegumos, kas adresēti bērnus sargājošajām iestādēm un nonākuši Latvijas Radio rīcībā, un kuros aprakstīto, kā arī bērnunamu sistēmu analizēs sērija “Sistēmas bērni”.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija uzsākusi izmeklēšanu bērnunamā Jelgavā, arī blakus esošajā skolā inspektori viesojušies vairākkārt. Izmeklēšanas laikā no darba Jelgavas bērnunamā atstādinātas trīs audzinātājas. 90 miljonu vērtais Labklājības ministrijas Deinstitucionalizācijas projekts ļāvis bērnunamos ielūkoties cilvēkiem no malas, kas savus novērojumus ir dokumentējuši.

Latvijas Jurisprudences speciālistu un ekspertu asociācija atgādina, ka tiesībsargs Juris Jansons jau pirms diviem gadiem bija norādījis uz šo savā ikgadējā ziņojumā.

Ja divus gadus pēc tiesībsarga Jura Jansona ziņojuma nav sekojuši uzlabojumi, tad tas jau ir uzskatāms ne tikai par ļoti rupju cilvēktiesību pārkāpumu. Raidījums satur informāciju par iespējamu valsts līdzekļu izzagšanu, amatpersonu nolaidību un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, noziegumiem pret maziem un bezpalīdzībā nonākušajiem bērniem, psihiatru izmantošanu bērnu iebiedēšanai.

Latvijas Jurisprudences un speciālistu asociācija aicina tiesībsargu Juri Jansonu ne tikai nekavējoties uzsākt pārbaudi, bet arī informēt par to starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības iestādes. Izskatās, ka Latvijā bez starptautiskas palīdzības nav iespējams atjaunot patiesu tiesiskumu.

Savukārt Latvijas Republikas ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru mēs lūdzam atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju ģenerālprokurora amatā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam. Jūsu prokuratūras vadīšanas laikā cilvēkiem nav pieejama taisnīga prokuratūra. Vēl vairāk, tieši Jūsu prokuratūras vadīšanas laikā notiek ciniska atrakstīšanās uz gandrīz visiem cietušo cilvēku iesniegumiem. Jau tik tālu aizgājis, ka pat bāreņi netiek aizstāvēti. Lai gan Jūs kā ģenerālprokurors no nodokļu maksātāju naudas esat ļoti dāsni apmaksāts.

Pārējos adresātus lūdzam reaģēt atbilstoši savai kompetencei un sniegt mums rakstisku atbildi, kas tiks darīts, lai tiktu izpildītas pirms diviem gadiem tiesībsarga Jura Jansona dotās rekomendācijas, kā arī padarīta cilvēkiem pieejama taisnīga tiesu sistēma.

* Latvijas Jurisprudences speciālistu un ekspertu asociācijas vārdā – asociācijas valdes priekšsēdētājs

Atbildēt

A.N.

23.04.2017. 16:50

Kādas muļķības: "aizvien dziļāku krīzi"!!! Krīze var būt tikai pilnvērtīgam veidojumam, kas sācis zaudēt sistēmisko stabilitāti. Pie latviešiem nekāds tiesiskums nebija jau no paša sākuma, jo latviešu mentalitāte nesaskan ar tiesiskuma ieviešanu. Te bija tikai noziegumu brīvība. Likumi tiek rakstīti tikai priekš latviešu noziedzniekiem, tiesu vara ir fikcija, jo tai ir liegts likvidēt noziegumu brīvību. Latviešu tiesu vara ir latviešu noziedznieku aizstāvis. Ministrs ir noziegumu brīvības sulainis. Noziegumu brīvību latvieši visu laiku ir sirsnīgi lolojuši, ievēlot visur mēslus, kuri nedomā likvidēt noziegumu brīvību, bet tikai skatās, ko paši varētu ieraut savās žaunās.

Atbildēt

U.U.

23.04.2017. 16:40

Vēl viens skaists piemērs latviešu milzīgajai draudzībai ar latīņu valodu. Vai kādam vieš uzticību tāds nosaukums? Biedrība "sabiedrības labā" vispār ir jocīgs risinājums. Biedrības parasti nedibina kāda indivīda labā. Latvijā dibina tikai partijas kāda parvēnija zagšanas vajadzībām, ko latvieši masveidā atbalsta. Bet latvieši jau ir interesanti cilvēki? Vienā dienā viņi kaislīgi iebalso izdzimteņus, bet otrā dienā sāk viņus lamāt. Tas kungs taču sēž un smird ar latviešu masveidīgo atbalstu.Ja tas tā nebūtu, tad viņš tur nesēdētu. Kas noticis, ja viņa smirdoņa latviešiem vairs nepatīk. Līdz šim taču patika.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Politisko eliti biedē tikai un vienīgi viena lieta

Foto2020. gada noslēgumā visā krāšņumā tiek atklāti politiskās elites mērķi, kuri masu plašsaziņas līdzekļos vēl pirms dažiem mēnešiem tika dēvēti par sazvērestības teorijām. Taču šodien politiskā elite savus plānus vairs neslēpj. Tie ir skaidri redzami ikvienam cilvēkam, kurš ir atmodies – politiskā elite vēlas sagraut ekonomiku, salauzt cilvēku garu un pakļaut cilvēci totālai kontrolei. 
Lasīt visu...

12

Intensīva mežizstrāde un pieprasījums pēc koksnes biomasas izraisa mežu degradāciju Igaunijā un Latvijā

FotoEiropas valstu, tostarp Nīderlandes, Dānijas un Lielbritānijas, pieprasījums pēc biomasas veicina mežizstrādes intensitāti Igaunijā un Latvijā. Jaunais ziņojums “Koksnes granulā paslēptais: intensīvas mežizstrādes ietekme uz Igaunijas un Latvijas mežiem”, ko publicējis Igaunijas Dabas fonds un Latvijas Ornitoloģijas biedrība, rāda, ka abu valstu mežsaimniecību raksturo intensīva, uz kailcirtēm balstīta mežsaimniecība. Lai gan abās valstīs ir likumi un standarti, kam būtu jānodrošina dabas aizsardzība, šādai mežu apsaimniekošanai ir negatīva ietekme gan uz dabas daudzveidību, gan klimatu.
Lasīt visu...

6

Kariņam jāmaina slikti strādājošie ministri vai pašam jāuzņemas atbildība

FotoMinistru prezidents Krišjānis Kariņš savā svētdienas uzrunā Latvijas televīzijā faktiski skaidri atzina kļūdas, nekonsekvenci un pretrunas, ko valdība pieļāvusi COVID 19 pandēmijas apkarošanas procesā.
Lasīt visu...

21

Kādēļ mēs ļaujam sevi apzagt?

FotoVispārzināma ir atziņa, ka cilvēks ir sabiedriska būtne. Daudz mazāk tiek runāts par tām likumsakarībām, kas nemainīgi, cauri gadsimtiem valda un ir valdījušas cilvēku sabiedrībā. Vienu šādu likumsakarību vienkāršos vārdos var formulēt šādi. Tie, kuri apvienojas, vienmēr izmanto, “apčakarē” un uzspiež savu gribu tiem, kuri dzīvo katrs par sevi.
Lasīt visu...

3

Labāk nelasiet šo, ja atceraties mūsu priekšvēlēšanu solījumus

FotoSaeima šajās dienas skata 2021. gada valsts budžeta un nodokļu reformas projektu. Šis valsts budžets būs īpaši nozīmīgs, jo daudzu cilvēku un uzņēmumu darbību ir ietekmējusi Covid-19 izraisītā pandēmija un labi mērķēts fiskālais stimuls var glābt daudzas darbavietas un ekonomiku kopumā. Turpretī neveiksmīga nodokļu reforma uzņēmējus var gremdēt un palielināt pelēkās ekonomikas apjomu.
Lasīt visu...

12

Kādi tad ir Latvijas valdības mērķi?

FotoPolitika Latvijā, nedaudz pārfrāzējot Vikipēdiju, ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas jeb – kā tagad daudzi jau atklāti sauc partijas - uzņēmumi veic darbības savu oficiālo vai neoficiālo varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai, pieņem rīcības plānus, kas ir saistoši visai sabiedrībai... Vienkārši nedaudz papētīsim, kas ir šie cilvēki un kā viņi rīkojas pasaules krīzes apstākļos.
Lasīt visu...

21

Covid-19 noliedzēju uzņēmumos uzliesmo vīruss

FotoAr vienas dienas intervālu ziņās ir parādījusies informācija par masveida COVID-19 uzliesmojumiem divos uzņēmumos – zivju pārstrādes cehā Brīvais vilnis un pansionātā Liepa. Pirmajā ar jauno koronavīrusu sasirguši 77 darbinieki, otrajā 100 klienti un darbinieki.
Lasīt visu...

12

Iesniegta pilsoņu iniciatīva par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē

FotoReaģējot uz 12. novembra Satversmes tiesas spriedumu, pilsoņu iniciatīvas platformā “Mana Balss” ir iesniegts aicinājums parakstīties par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē. Manā kā iesniedzēja ieskatā ir izdarīts spiediens uz likumdevēju, lai likumiski nostiprinātu pretdabiskas (homoseksuālas, transseksuālas u.tml.) “ģimenes” formas. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lai panāktu Šuplinskas demisiju, skolotājiem jābūt gataviem streikot

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) neadekvātie un ar nozari nepārrunātie lēmumi attiecībā uz izglītības sistēmas pārvaldību...

Foto

Ar ticību, apziņu un divām puslodēm: sprediķis Rīgas Domā 2020. gada 18. novembrī

Varbūt YouTube esat pamanījuši video, kur, skanot bezrūpīgajai dziesmai “Raindrops” (Lietus lāses), jauka...

Foto

Par dzīvībām drošu izglītību – lai aizsargātu bērnu, skolotāju, vecāku un vecvecāku dzīcības

Katra cilvēka dzīvība ir vērtība. Sevišķi to jūtam par tuvo un mīļo dzīvībām....

Foto

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

Sakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā -...

Foto

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

Tiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to,...

Foto

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

Uzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:...

Foto

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu...

Foto

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

Četrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai...

Foto

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

Dārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus...

Foto

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

Šodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne...

Foto

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

Piektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā...

Foto

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā...

Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...