Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia
23.04.2017.
Komentāri (32)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

suns

29.04.2017. 17:07

Lai Pietiek painteresējās par Olaines Atkarīgo centru : kad sāka strādāt pirmie darbinieki un kad tika uzņemti pirmie ieslodzītie, un kas ir uz doto brīdi un salīdzināt ar pieejamo informāciju. Par to vien būtu abiem jāatkāpjas.

Atbildēt

Viss

25.04.2017. 10:22

»

Spures noriets

Tieši tā, lai arī I.Spuri ņem līdzi, kura ir sagandējusi ieslodzījuma sistēmu (laikam). Viss darbojās tikai uz dažiem profesionāliem entuziastiem, kuri dara ko spēj sistēmas labā


Nevis laikam,bet tiešām I.Spure ir sagandējusi un uztaisījusi bardaku Ieslodzījuma vietu pārvaldē un tās sistēmā! Abiem ar Rasnaču roku rokā vajag amatus pamest!!!

Atbildēt

paraksts

25.04.2017. 06:49

Jurista Ivara Redisona vadītā biedrība Atvērtā pārvaldība un citas juristu dibinātās biedrības vislabāk zina, kāds nelietis un divkosis ir Dzintars Rasnačs un viņam līdzīgie Aivars Borovkovs, Rihards Bunka utt. Lai var šo mafiozo bandu saukt pie atbildības, valstī pie varas Saeimā jānāk godīgiem cilvēkiem. Veicināsim to!Pašlaik pilsoņu parakstīšanai ir CVK apstiprinātas trīs iniciatīvas -

a) atcelt 2012. gada ierobežojumus vēlētājiem (no tiem nesamērīgākais - uzreiz, īsā laikā savākt 155 200 parakstu jebkura likumprojekta iesniegšanai Saeimā);

b) paralēli notiek iniciatīva ar savādāku raksturu - pilsoņi var parakstīt vēlētāju lēmumu par Saeimas atlaišanu.

c) (no 21.04.2017) grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" - neaplikt ar nodokli vienīgo mājokli un piegulošo zemi. )

Atbildēt

Nkolajs Buivids

24.04.2017. 21:58

Nevaru neminēt savas domas par Latvijas tiesas sistēmu arī šeit.
Mēs neesam varējuši un nevaram kontrolēt izpildvaru.
Tie, kuriem pēc likuma ir tas obligāti jāizdara, izdara to par naudu.

Piemēram, pēc Administratīvā procesa likuma 2.panta, Šā likuma pamatmērķi ir šādi:
1) nodrošināt demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipu, it sevišķi cilvēktiesību, ievērošanu konkrētās publiski tiesiskajās attiecībās starp valsti un privātpersonu;
2) pakļaut neatkarīgas, objektīvas un kompetentas tiesu varas kontrolei izpildvaras darbības, kuras attiecas uz konkrētām publiski tiesiskajām attiecībām starp valsti un privātpersonu;
3) nodrošināt tiesību normu tiesisku, precīzu un efektīvu piemērošanu publiski tiesiskajās attiecībās.

Bet lai cilvēks var griezties administratīvā tiesā jāmaksā:
(1) Par pieteikumu par lietas ierosināšanu tiesā, kā arī par pretpieteikumu un trešās personas ar patstāvīgiem prasījumiem pieteikumu maksā valsts nodevu 30 euro apmērā.
(2) Par apelācijas sūdzību, kā arī par pretapelācijas sūdzību maksā valsts nodevu 60 euro apmērā.
(3) Par blakus sūdzību maksā drošības naudu 15 euro apmērā. Par blakus sūdzību, kas ietverta apelācijas vai kasācijas sūdzībā (292. panta 1.1 daļa un 307. panta 4.1 daļa), drošības naudu nemaksā.
(4) Par kasācijas sūdzību, kā arī par pretsūdzību maksā drošības naudu 70 euro apmērā.
(5) Par lūgumu par pagaidu aizsardzību (185. un 195. pants) maksā drošības naudu 15 euro apmērā.
(6) Par pieteikumu par lietas jaunu izskatīšanu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem maksā drošības naudu 15 euro apmērā.
(…)

Bet ja šādas naudas cilvēkiem nav, tad tiesai arī nav pienākums:
1) nodrošināt demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipu, it sevišķi cilvēktiesību, ievērošanu konkrētās publiski tiesiskajās attiecībās starp valsti un privātpersonu;
2) pakļaut neatkarīgas, objektīvas un kompetentas tiesu varas kontrolei izpildvaras darbības, kuras attiecas uz konkrētām publiski tiesiskajām attiecībām starp valsti un privātpersonu;
3) nodrošināt tiesību normu tiesisku, precīzu un efektīvu piemērošanu publiski tiesiskajās attiecībās.

Atbildēt

Spures noriets

24.04.2017. 20:27

»

jaa

Rasnačam sen jau vajag atkāpties, jo Tieslietu ministrija un tiesiskums kaut kā kopā nesader un atkāpjoties līdzi lai ņem Ieslodzījuma vietas pārvaldes priekšnieci Spuri, jo cietumos ir bardaks-profesionāļi ir maz,jo Spurei ir divu veidu darbinieki "savējie",kurus neaiztikt un "piesegt" un "pārējie",...


Tieši tā, lai arī I.Spuri ņem līdzi, kura ir sagandējusi ieslodzījuma sistēmu (laikam). Viss darbojās tikai uz dažiem profesionāliem entuziastiem, kuri dara ko spēj sistēmas labā.

Atbildēt

Robijs

24.04.2017. 19:54

»

Un tomēr

Nav cita varianta, kā mainīt, padzīt par tgik lielu nekārtību, kāda ir Tieslietu sistēmā


Fakts paliek fakts. Nekas taču nemainījās no ministra kurš gribēja, tāpat no tā kurš negribēja vai nevarēja. Par ko arī ir runa.
Vismaz Rasnačs ir viegli prognozējams un zināms ka viņa vadībā viss turpinās stagnēt. Mani vairāk uztrauc, ka Rasnača vietā var nonākt tāda emocionāli neadekvāta personība kā Ilzis Vīņķelis, kurš pēkšņi paziņos ka kaut kādi juridiskie pakalpojumi kādai sabiedrības daļai nepienākas.

Atbildēt

daina

24.04.2017. 15:44

»

jaa

Rasnačam sen jau vajag atkāpties, jo Tieslietu ministrija un tiesiskums kaut kā kopā nesader un atkāpjoties līdzi lai ņem Ieslodzījuma vietas pārvaldes priekšnieci Spuri, jo cietumos ir bardaks-profesionāļi ir maz,jo Spurei ir divu veidu darbinieki "savējie",kurus neaiztikt un "piesegt" un "pārējie",...


Šo sistēmu regulē no ārienes, un visi ir ielikteņi, kuriem nevis jāstrādā, bet tikai jātēlo darbs. Patiesībā viņi ir tikai klauni, kuri saņem atalgojumu, bet paši nevar neko mainīt un izlemt. Lasiet grāmatu ZEM SKORPIONA ZĪMES un viss kļūs skaidrs...Lielā diriģenta roka ir spalvaina un naudīga!

Atbildēt

Vai

24.04.2017. 13:33

»

Tu slims

Ej steidzami ārstēties


tu no denuncētāju latviešu šļuras? Prieks iepazīties, latviešu denuncētāj!

Atbildēt

Un tomēr

24.04.2017. 12:38

»

Robijs

Manuprāt, ideja nomainīt vienu vai otru amatpersonu ir absolūti destruktīva. Var protams nomainīt Rasnaču pret Kalniņu, Bērziņu vai Lapiņu, bet sistēma no tā necietīs un turpināsies līdzšinējais valstiski mafiozais kurs, ko uzskatāmi pierāda kaut vai VID un KNAB vadības maiņa...


Nav cita varianta, kā mainīt, padzīt par tgik lielu nekārtību, kāda ir Tieslietu sistēmā.
Jāni Bordānu n o ministra padzina par šīs tieslietu blēžu sistēmas aizskārumu, kas nozīmē, ka blēžus arī jādzen projām.

Atbildēt

iuris

24.04.2017. 10:50

Rasnača pamatdarbs ir čekas maisu sargāšana,ar ko viņš tiek galā perfekti.Ja valsts pastāv uz kolaborantu t.i.noziedznieku bāzes,tad diez vai ko iespējams mainīt bez ārējās palīdzības.

Atbildēt

Antons Nibelungens

24.04.2017. 08:44

Sabiedrībai Latvijā ir ārkārtīgi zems intelekta līmenis, šī sabiedrība grib atbrīvoties no visiem, kuri ārēji kaut nedaudz ir līdzīgi pērtiķiem.

Atbildēt

Vai

24.04.2017. 08:20

»

vēlētājs-svītrotājs

Periodiski jāatšauj.Šodien-jāpadzen nost no siles.Mūsu vēlēšanas-tikai farss


tu nezini, ka latvieši nav šāvēji, bet denunciētāji, jo pēc savas dabas ir nelieši un ciena tikai neliešus, kas redzams ne tikai pēdējos 27 gados?

Atbildēt

losis

24.04.2017. 07:55

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) veiktajā aptaujā noskaidrots, ka valdības darba novērtējums pēdējo mēnešu laikā pieaudzis līdz 5,05 desmit baļļu sistēmā, kas ir labāks rādītājs nekā iepriekš, kad uzņēmēji to vērtēja ar 4,4. Savukārt par vienīgo „nesekmīgo” ministru vidū atzīts tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.
LTRK veiktajā aptaujā noskaidrots, ka premjera Māra Kučinska darbu uzņēmēji vērtē ar 5,6 ballēm, visbiežāk jeb 36% gadījumu izvēloties atzīmi seši. Visaugstāk bizness vērtē kultūras ministres Daces Melbārdes darbu, kas iespējams, skaidrojams ar šīs nozares minitrijas mazāku tiešo iesaisti uzņēmējdarbības vides jautājumos. Vēl arvien viens no ministriem – tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs – saņēmis negatīvu jeb nesekmīgu atzīmi – 3,8.
“Pēdējos mēnešos izveidojies un nostiprinājies dialogs starp valdību un uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām, panākot vienošanos, ka būtiskas nodokļu izmaiņas netiks veiktas, izstrādājot nākamā gada budžetu,” saka LTRK valdes locekle Katrīna Zariņa, “uzņēmēji šo ziņu ir sadzirdējuši, tādēļ ministru darba novērtējums ir uzlabojies, dodot arī cerību par biznesa vides stabilitāti un iespējām netraucētai izaugsmei līdz 2018.gadam.”
Ņemot vērā to, ka aptauja tika veikta laikā, kad demisionēja veselības ministrs Guntis Belēvičs, viņa novērtējums aptaujā netika jautāts. Savukārt Dzintars Rasnačs, neraugoties uz savu „līgavaiņa skapja” stāstu un nesekmību ministra darbā, joprojām ieņem tieslietu ministra amatu.
Kā Rasnačam izdevās izsprukt no kriminālatbildības viltotā Saeimas protokola lietā?
Līdz pat šai dienai tā arī nav skaidrs – kādā veidā pašreizējam tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam izdevās izsprukt no kriminālatbildības Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokola viltojuma lietā, lai gan zem protokola bija ne tikai deputātes Vinetas Muižnieces, bet arī viņa paraksts.
Kriminālprocesu pret V. Muižnieci ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers 2011.gada 1.jūnijā sāka pēc tam, kad Ģenerālprokuratūra bija saņēmusi Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētāja Alekseja Loskutova iesniegumu par iespējamu Juridiskās komisijas protokola viltošanu 2009.gada 1.septembrī.
Juridiskās komisijas sēdes audioieraksts liecināja, ka deputāti sēdē apspriestos Krimināllikuma grozījumus nolēmuši virzīt izskatīšanai pirmajā lasījumā, turpretim viltotajā protokolā bija norādīts, ka likumprojektu nepieciešams pilnveidot, un līdz ar to likumprojekta tālāka virzīšana tika nobremzēta.
Tiesas versija bija – V. Muižniece esot likusi Juridiskās komisijas konsultantei aizstāt Juridiskās komisijas sēdes protokola daļu ar viņas pašas uzrakstīto tekstu un tad arī parakstījusi šo sēdes protokolu.
Rezultātā Augstākā tiesa V. Muižnieci atzina par vainīgu dokumenta viltošanā un sodīja viņu ar 2846 eiro naudassodu, taču interesanti, ka ar veselu ādu izspruka otrs sēdes protokola parakstītājs – toreizējais Juridiskās komisijas sekretārs Dzintars Rasnačs.
Viņš pats pašlaik nemīl runāt par šo tēmu, taču neoficiāli zināms, ka šajā spiedīgajā situācijā tagadējo tieslietu ministru paglābis pēkšņs atmiņas zudums, – viņš izmeklētājiem gluži vienkārši paziņojis, ka vispār neko neatceroties, tik to vien, ka V. Muižnieces paraksts bijis jau pirms viņa paraksta…
Pēc Jāņunakts kautiņa tieslietu ministrs baidās par savu drošību…
Kurai vēl valstij ir tieslietu (!) ministrs, kurš ne tikai pa sīkumiem apzog nodokļu maksātājus un tiek iekaustīts ar rabarberiem, bet arī iesaistās dzēruma kautiņos? Lūk, cik krāšņi Dzintara Rasnača Jāņunakts izklaides jau pirms gandrīz diviem gadu desmitiem aprakstīja laikraksts Diena, – turklāt interesanti, ka jau toreiz Dz. Rasnačs sēdēja tieslietu ministra amatā:
„Piektdien tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs vērsies Ģenerālprokuratūrā ar ziņojumu par to, ka Jāņunakts svinību laikā viņam uzbrucis kāds piedzēries vīrietis. Notikušais liekot ministram šaubīties par viņa turpmāko drošību.
Ziņojumā ģenerālprokurora vietas izpildītājam Edvīnam Ziediņam tieslietu ministrs raksta, ka Tukuma rajona, Kandavā, 24.jūnijā Armands Paeglis, būdams stiprā alkohola reibumā, vairākkārt draudējis izrēķināties ar Dz.Rasnaču un savu iespēju robežās arī lietojis vardarbību.
Ministrs gan centies izvairīties no incidenta, taču ap pulksten 4.30, kā prokuratūru informē Dz.Rasnačs, „pret mani tika mēģināts pielietot vardarbību un fizisku spēku, un pastāvēja reāli draudi manai veselībai”. Tāpēc viņš nepieciešamās aizstāvēšanās ietvaros divas reizes iesitis uzbrucējam ar galvu.
Tas gan neesot mazinājis A.Paegļa agresivitāti līdz pat pusdienlaikam, kad viņš aizvests uz Kandavas autoostu braukšanai uz Rīgu.
Dz.Rasnačs uzskata, ka „A.Paegļa rīcība varētu arī nebūt kvalificējama pēc Latvijas Kriminālkodeksa 61.panta kā valsts amatpersonas veselības un dzīvības apdraudējums, jo minētajā laika posmā neesmu veicis valstisko darbību. Taču, lai gan neesmu fiziski tieši cietis, tomēr A.Paegļa agresivitāte un neprātīgā uzvedība (..) liek man šaubīties par savu turpmāko drošību”. Tāpēc ministrs lūdz noskaidrot A.Paegļa sabiedriskās bīstamības pakāpi.
Tieslietu ministrijas preses sekretārs Leonards Pāvils Dienai pastāstīja, ka Kandavā notikušas Jāņu svinības, kurās piedalījušies vairāki apvienības Tēvzemei un Brīvībai biedri. Vairāki liecinieki arī L.Pāvilam bija apgalvojuši, ka A.Paeglis, kurš svinībās nokļuvis pilnīgi nejauši, bijis stiprā dzērumā – tovakar viņš dzēris brendiju un alu.
Savukārt Dz.Rasnačs Dienai teica, ka viņš tonakt nedaudz iedzēris alu, jo Jāņi bez alus nemaz neesot iedomājami. Tiesībsargājošajām iestādēm būtu jānoskaidro, vai A.Paeglim „šādi prāta aptumsumi nav bijuši arī agrāk”, teica ministrs. Piektdienas pievakarē Diena centās sazināties ar A.Paegli, kurš strādā Latvijas Mākslas akadēmijā par bibliotekāru, taču no darbavietas viņš jau bija aizgājis. Laikrakstam Vakara Ziņas cietušais pastāstījis, ka Jāņu naktī bijis iereibis un aizmidzis pie ugunskura. Dz.Rasnačs viņam iespēris ar kāju pa deniņiem un pavēlējis celties augšā. Pēc tam ministrs ar galvu A.Paeglim iesitis pa galvu. Ministrs Dienai teica, ka 80% no A.Paegļa stāstījuma esot nepatiesība…

Atbildēt

jaa

24.04.2017. 07:31

Rasnačam sen jau vajag atkāpties, jo Tieslietu ministrija un tiesiskums kaut kā kopā nesader un atkāpjoties līdzi lai ņem Ieslodzījuma vietas pārvaldes priekšnieci Spuri, jo cietumos ir bardaks-profesionāļi ir maz,jo Spurei ir divu veidu darbinieki "savējie",kurus neaiztikt un "piesegt" un "pārējie",ja arī nav pārkāpumu, tad atradīsim. Tādu sistēmu Spure ir ieviesusi gan savā pārvaldē,gan piem.Liepājas cietumā sadarbojoties ar cietuma priekšnieku Žvagiņu( bija raksts).

Atbildēt

un vietā kamīnu mūrnieku

24.04.2017. 07:11

šo partiju nedrīkst ievēlēt, lindermana 'mājās' vedēji

Atbildēt

onka

23.04.2017. 23:34

Tak jobannā biedrība nav publicējisu ne fakta!

Atbildēt

Robijs

23.04.2017. 22:40

»

bobbijs

Un nomainīt vienu sistēmu ar otru būs prātīgāk? Nu, bet mēs jau mēģinājām! Sistēmu nomainīja, sūdainais baklažāns kā jandalēja tā jandalē kopā ar marasmātisko komunistu, kurš neizrunā "r


Ja esi mazohists un jūti baudu maksāt neveiksmīgu baņķieru parādus, kā arī vēlies piedzīvot ka no personīgās mājas tevi vienkārši izmet uz ielas, tad tiešām neko nevajag darīt.

Atbildēt

vēlētājs-svītrotājs

23.04.2017. 21:13

Periodiski jāatšauj.Šodien-jāpadzen nost no siles.Mūsu vēlēšanas-tikai farss.

Atbildēt

bobbijs

23.04.2017. 21:03

»

Robijs

Manuprāt, ideja nomainīt vienu vai otru amatpersonu ir absolūti destruktīva. Var protams nomainīt Rasnaču pret Kalniņu, Bērziņu vai Lapiņu, bet sistēma no tā necietīs un turpināsies līdzšinējais valstiski mafiozais kurs, ko uzskatāmi pierāda kaut vai VID un KNAB vadības maiņa...


Un nomainīt vienu sistēmu ar otru būs prātīgāk? Nu, bet mēs jau mēģinājām! Sistēmu nomainīja, sūdainais baklažāns kā jandalēja tā jandalē kopā ar marasmātisko komunistu, kurš neizrunā "r"
Kāda jēga mainīt sistēmu, ja tie paši sūdi atkal uzpeld!?

Atbildēt

jeb

23.04.2017. 20:58

»

Vai

atceraties sarkano teroru? Tikai kaut kas analoģisks sarkanajam teroram var glābt latviešu tautas saprātīgo minoritāti no latviešu izdzimteņu majoritātes. Jocīgi sanāk: mazākumam ir jāuzvar vairākums. Bet tur neko nevar darīt! Mazākums pats pie tā vainīgs, ka vēsturiski nekad nav pa īstam rūpējies par...


Nea, es nesaprotu. Bārda, vai? Jeb tu kā ļeņins domā dāmu ar melno bārdu, kura šiverē kultūru un durski, kurš šiverē izglītību un to, ko te sauc par zinātni? Jeb tu domā biedrus paulu, māru un petersu?

Atbildēt

aicinām aicinām

23.04.2017. 20:54

Aicinām atkāpties baklažānu, šahisti un augoni, un visus pārējos parasītus un sorozīdus. Bet šie kā par brīnumu neatkāpjas.

Atbildēt

kurts

23.04.2017. 20:44

Vienkāršam latvietim pie mēģinājumiem panākt elementāru likumu izpildi draud ļoti lielas nepatikšanas- var tikt iznīcināts īpašums,bezdarbs,liegta veselības aprūpe un pat fiziska izrēķināšanas.Turpinoties totalitārā režīma mantinieku kundzībai,dzīvot šeit kļūst arvien bīstamāk.

Atbildēt

Robijs

23.04.2017. 20:16

Manuprāt, ideja nomainīt vienu vai otru amatpersonu ir absolūti destruktīva. Var protams nomainīt Rasnaču pret Kalniņu, Bērziņu vai Lapiņu, bet sistēma no tā necietīs un turpināsies līdzšinējais valstiski mafiozais kurs, ko uzskatāmi pierāda kaut vai VID un KNAB vadības maiņa.
Pat tīri teorētiski pieņemot, ka Rasnača vietā nonāks kristāltīrs tieslietu speciālists, pie pirmā mēģinājuma iet pret sitēmu, pati sitēma viņu samals putekļos dažu dienu laikā.

Atbildēt

Nieva

23.04.2017. 19:05

Tur jau tā lieta, ka zagt ir iemācījušies, bet strādāt negrib vai nemāk.
Latviešu partiju sponsori lika iecelt tādu Rasnaču par ministru un tagad viņš pūlas attaisnot saimnieku uzticību. Kāds ir viņa devums korupcijas apkarošanā? Cik bezjēdzīgi viņš ar kolēģiem ir notrallinājis manis maksāto algu?

Atbildēt

pats

23.04.2017. 18:54

Kādreiz varenais Andris Grūtups teica: Par Latvijas neatkarību balsoja 36 VDK aģenti. Kuri tie bija? Un cik bija Komunistiskās partijas biedri?
Līdz šim Rasnača pāraudzībā esošais SAB direktors Maizītis neļauj publiskot čekas maisu saturu.
Atkāpieties, Rasnač un Maizīti! Pienāks diena un jūs abi tiksiet tiesāti kopā ar kolaborantiem un valsts zagļiem par genocīdu pret latviešu tautu.

Atbildēt

Vai

23.04.2017. 18:26

atceraties sarkano teroru? Tikai kaut kas analoģisks sarkanajam teroram var glābt latviešu tautas saprātīgo minoritāti no latviešu izdzimteņu majoritātes. Jocīgi sanāk: mazākumam ir jāuzvar vairākums. Bet tur neko nevar darīt! Mazākums pats pie tā vainīgs, ka vēsturiski nekad nav pa īstam rūpējies par vairākuma kvalitāti, kas tagad totāli apdraud pašu mazākumu. Ceru, visi saprot, kas ir mazākums pie latviešiem.

Atbildēt

viedoklis

23.04.2017. 18:26

Prettautiskos elementus Dzintaru Rssnaču, Gaidi Bērziņu, Solvitu Āboltiņu, Ēriku Kalnmeiieru, Ivaru Bičkoviču, Jāni Maizīti jau sen vajadzēja patriekt ar sūdainu koku.

Atbildēt

par tiesisku valsti!

23.04.2017. 18:21

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.

Iekopējam šī raidījuma tekstu.

“Tas, ko es piedzīvoju, tā bija tādā zināmā mērā elle, ko piedzīvot, kad pieaugušie vairs nekontrolē, kad atbalsta personāls nekontrolē vairs ne savas emocijas, ne rīcību un kad svešu cilvēku klātbūtnē var pārkāpt bērnu emocionālās robežas, fiziskās robežas, graut viņas un uz aizrādījumiem nereaģēt,” tā Jelgavas bērnunamā pieredzēto apraksta psiholoģe, kura Labklājības ministrijas uzsāktā projekta ietvaros varēja ielūkoties iestādes ikdienā.

Bērnu raustīšana aiz matiem, ēdiena bāšana mutē ar varu un apsaukāšana no epizodes uz epizodi. Dažādi vardarbības gadījumi Jelgavas pilsētas bērnunamā dokumentēti septiņos iesniegumos, kas adresēti bērnus sargājošajām iestādēm un nonākuši Latvijas Radio rīcībā, un kuros aprakstīto, kā arī bērnunamu sistēmu analizēs sērija “Sistēmas bērni”.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija uzsākusi izmeklēšanu bērnunamā Jelgavā, arī blakus esošajā skolā inspektori viesojušies vairākkārt. Izmeklēšanas laikā no darba Jelgavas bērnunamā atstādinātas trīs audzinātājas. 90 miljonu vērtais Labklājības ministrijas Deinstitucionalizācijas projekts ļāvis bērnunamos ielūkoties cilvēkiem no malas, kas savus novērojumus ir dokumentējuši.

Latvijas Jurisprudences speciālistu un ekspertu asociācija atgādina, ka tiesībsargs Juris Jansons jau pirms diviem gadiem bija norādījis uz šo savā ikgadējā ziņojumā.

Ja divus gadus pēc tiesībsarga Jura Jansona ziņojuma nav sekojuši uzlabojumi, tad tas jau ir uzskatāms ne tikai par ļoti rupju cilvēktiesību pārkāpumu. Raidījums satur informāciju par iespējamu valsts līdzekļu izzagšanu, amatpersonu nolaidību un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, noziegumiem pret maziem un bezpalīdzībā nonākušajiem bērniem, psihiatru izmantošanu bērnu iebiedēšanai.

Latvijas Jurisprudences un speciālistu asociācija aicina tiesībsargu Juri Jansonu ne tikai nekavējoties uzsākt pārbaudi, bet arī informēt par to starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības iestādes. Izskatās, ka Latvijā bez starptautiskas palīdzības nav iespējams atjaunot patiesu tiesiskumu.

Savukārt Latvijas Republikas ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru mēs lūdzam atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju ģenerālprokurora amatā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam. Jūsu prokuratūras vadīšanas laikā cilvēkiem nav pieejama taisnīga prokuratūra. Vēl vairāk, tieši Jūsu prokuratūras vadīšanas laikā notiek ciniska atrakstīšanās uz gandrīz visiem cietušo cilvēku iesniegumiem. Jau tik tālu aizgājis, ka pat bāreņi netiek aizstāvēti. Lai gan Jūs kā ģenerālprokurors no nodokļu maksātāju naudas esat ļoti dāsni apmaksāts.

Pārējos adresātus lūdzam reaģēt atbilstoši savai kompetencei un sniegt mums rakstisku atbildi, kas tiks darīts, lai tiktu izpildītas pirms diviem gadiem tiesībsarga Jura Jansona dotās rekomendācijas, kā arī padarīta cilvēkiem pieejama taisnīga tiesu sistēma.

* Latvijas Jurisprudences speciālistu un ekspertu asociācijas vārdā – asociācijas valdes priekšsēdētājs

Atbildēt

A.N.

23.04.2017. 16:50

Kādas muļķības: "aizvien dziļāku krīzi"!!! Krīze var būt tikai pilnvērtīgam veidojumam, kas sācis zaudēt sistēmisko stabilitāti. Pie latviešiem nekāds tiesiskums nebija jau no paša sākuma, jo latviešu mentalitāte nesaskan ar tiesiskuma ieviešanu. Te bija tikai noziegumu brīvība. Likumi tiek rakstīti tikai priekš latviešu noziedzniekiem, tiesu vara ir fikcija, jo tai ir liegts likvidēt noziegumu brīvību. Latviešu tiesu vara ir latviešu noziedznieku aizstāvis. Ministrs ir noziegumu brīvības sulainis. Noziegumu brīvību latvieši visu laiku ir sirsnīgi lolojuši, ievēlot visur mēslus, kuri nedomā likvidēt noziegumu brīvību, bet tikai skatās, ko paši varētu ieraut savās žaunās.

Atbildēt

U.U.

23.04.2017. 16:40

Vēl viens skaists piemērs latviešu milzīgajai draudzībai ar latīņu valodu. Vai kādam vieš uzticību tāds nosaukums? Biedrība "sabiedrības labā" vispār ir jocīgs risinājums. Biedrības parasti nedibina kāda indivīda labā. Latvijā dibina tikai partijas kāda parvēnija zagšanas vajadzībām, ko latvieši masveidā atbalsta. Bet latvieši jau ir interesanti cilvēki? Vienā dienā viņi kaislīgi iebalso izdzimteņus, bet otrā dienā sāk viņus lamāt. Tas kungs taču sēž un smird ar latviešu masveidīgo atbalstu.Ja tas tā nebūtu, tad viņš tur nesēdētu. Kas noticis, ja viņa smirdoņa latviešiem vairs nepatīk. Līdz šim taču patika.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

12

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

13

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

12

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

6

Kad TAS beigsies?

FotoĀrkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem apstākļiem iestājoties, ārkārtas stāvoklis tiks atcelts. Bet tas nenotiek – izskatās, ka valdība vai nu nespēj šādus kritērijus nodefinēt, vai arī uzskata, ka parastajiem mirstīgajiem šāda informācija nav nepieciešama.
Lasīt visu...

18

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

FotoProgresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.
Lasīt visu...

18

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

FotoIzskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un arī pats nenēsā sejas maksu publiskās vietās, cik var redzēt TV.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...