Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Godājamie Latvijas iedzīvotāji un visi, kuriem dārga mūsu mīļā Latvija! Aizejošais gads ir bijis izturības un pārbaudījumu gads. Covid-19 pandēmija ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, ar kuru saskaramies kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Tas no katra ir prasījis īpaši augstu pacietību, atbildību, sapratni un tālredzību. Dažos tas ir radījis apjukumu, taču lielo vairumu tuvinājis kopējā cīņā.

Gadu iesākām ar plānu un rīcību par valsts attīstībai un izaugsmei nozīmīgām pārmaiņām veselības, izglītības, nodokļu un administratīvi teritoriālajā sistēmā ar mērķi padarīt dzīvi labāku un valsts pakalpojumus – taisnīgākus un pieejamākus ikvienam iedzīvotājam. Šīs ir bijušas nepieciešamas izmaiņas, kas ar laiku nesīs augļus mums visiem.

Taču pasaules vēsturē 2020. gads paliks kā Covid-19 pandēmijas laiks, kas ir skāris mūs visus – jaunus un vecus, ģimenes un vientuļus cilvēkus, gan tos, kas apzinās riskus, gan tos, kam ir grūti tos izprast. Šī neierastā situācija ir parādījusi, cik daudz spējam izdarīt, kad rīkojamies kopā, bet cik slikts ir iznākums, kad domājam tikai katrs par sevi.

Aizejošais gads ir mainījis mūsu ikdienas ieradumus un attiecības ar apkārtējiem. Īsā laikā pavasarī mēs spējām noreaģēt un pārkārtot savu ikdienu, tādēļ tikām vērtēti kā vieni no veiksmīgākajiem Eiropā un pasaulē. Tomēr jāatzīst, ka labie pavasara rezultāti un salīdzinoši mierīgā vasara kavēja kopēju izpratni par draudiem un pietiekami savlaicīgu gatavošanos vīrusa izplatības otrajam vilnim.

Šogad daudz skaidrāk valdība ir sadzirdējusi dažādu sabiedrības grupu un profesiju balsis. Paldies sociālajiem partneriem, nevalstiskajām organizācijām un pilsonisko iniciatīvu aktīvistiem par sadarbību un dialogu! Viedokļu dažādība ir vērtība, īpaši krīzes laikā. Latvijai ir vajadzīgi visi cilvēki, visi viedokļi un cieņpilnas diskusijas – gan ģimenes un draugu vidū, gan politiķu un institūciju starpā.

Mūsu spēks ir sadarbībā – gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Tikai kopā mēs varam pārvarēt visas grūtības. Šī gada laikā arī sadarbība ar partneriem Eiropas Savienībā un sabiedrotajiem NATO ir pierādījusi kopīgas un koordinētas rīcības lielo nozīmi.

Par spīti visām grūtībām, mūsu ekonomika ir parādījusi nepārprotamu dzīvotspēju, bet uzņēmēji ir spējuši pierādīt sevi starptautiski – eksporta tirgos. Varam lepoties ar mūsu talantīgajiem cilvēkiem ar asu prātu un izcilām spējām. Cilvēka izdoma, mērķtiecība un vēlme sadarboties ir visu sasniegumu sākums.

Draugi!

Mēs esam stipra nācija, mēs esam pierādījuši, ka neviens pretinieks nav par lielu. Bet mums kopīgi jārūpējas, lai pašu bažas, bailes un nogurums nekļūtu par ienaidnieku. Informācijas gūzmā, ko ikdienā saņemam, ir viegli apmaldīties, taču mūsu tautas viedums un spēja atšķirt patiesību no izdomājumiem ļaus uzvarēt arī šo cīņu.

Mums ir kopīgs mērķis – pēc iespējas ātrāk atgriezties normālā ikdienā. Vakcīna ir durvis uz to. Tomēr mums jāgatavojas vēl krietnu laiku saglabāt modrību. Brīvprātīgais vakcinācijas process visā Eiropā būs pakāpenisks un ilgs vismaz pusgadu. Es zinu, ka esam tam gatavi.

Pārvarot šodienas grūtības, ir jāraugās tālāk un plašāk, jāturpina uzsāktais attīstības ceļš. Virziens ir skaidrs – labklājības valsts Eiropas ziemeļos. Krīzes, kari un arī pandēmijas vistiešāk ir ietekmējušas valstu un nāciju attīstības dinamiku, jo maina cilvēku domāšanu un motivāciju rīkoties. Šis var būt mūsu valsts attīstības pagrieziena punkts augšup, taču tam ir nepieciešama vienota un apņēmīga rīcība.

Tāpēc, sagaidot jauno gadu, aizdomāsimies – kādi ir katra paša un mūsu kopīgie mērķi, kā tos īstenosim, kādi gribam būt – pret sevi, saviem līdzcilvēkiem un savu valsti –, ko gribam sasniegt, kādā valstī dzīvot. 2021. gada stāsts ir mūsu rokās. Tas var būt katra paša un visas sabiedrības izaugsmes, piepildījuma un jaunu horizontu gads.

Aicinu ikvienu saglabāt piesardzību un rīkoties atbildīgi, nedodot iespēju vīrusam atņemt mūsu mīļos. Šajā svētku vakarā pateiksim labu vārdu saviem tuvajiem, sazināsimies ar tiem, kuri šovakar vientuļi, sūtīsim veselības vēlējumus tiem, kuri šobrīd atrodas slimnīcā.

Mūsu visu vārdā vēlos pateikt paldies mediķiem un dienestiem, kas arī šobrīd turpina darbu, lai cīnītos par līdzcilvēku veselību un dzīvību. Bet šī gada varoņi esat arī jūs visi – gan ģimenes, kurās bērnu skološana attālināti prasīja lielu uzmanību un pūles, gan skolotāji, gan vīrusa skartie darba devēji un darba ņēmēji, kam arī turpmāk mēs sniegsim nepieciešamo atbalstu.

Paldies visiem par pacietību, iecietību un izturību 2020. gadā! Lai Jaunais gads stiprina mūsu ticību sev un mūsu valstij! Novēlu visiem veselību un možu prātu! Dievs, svētī Latviju!

Novērtē šo rakstu:

4
44

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...