Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Likumam neatbilstoša “partiju apvienība”, sastāvoša no vienas vienīgas partijas, ieguvusi vismaz 169 tūkstošus eiro aizvadītajā gadā un vēl 84 tūkstošus šajā gadā, kaut gan “apvienība” kļuva nelikumīga jau pirms pusotra gada.

Piektdien paredzēta arhitekta un miljonāra Ulda Pīlēna (attēlā) iniciētās biedrības “Apvienotais Latvijas saraksts” dibināšana, kura kopā ar politisko partiju “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) gatavojas startēt uz Saeimu ar lielām ambīcijām.

Tikmēr dati no reģistra liek secināt, ka LRA un tās veidotais “Reģionu spēks” savās mainīgajās formās un veidojumos jau kopš 2021. gada sākuma nodarbojas ar naudas prettiesisku iegūšanu no nodokļu maksātāju maciņiem, pie kam simttūkstošu apmērā.

Notikumu gaita bijusi šāda: vispirms 2014. gada 12. martā Vidzemes partija un partija “Reģionu alianse” izveidoja politisko partiju apvienību “Latvijas Reģionu apvienība” (svarīgi atzīmēt — šīs konkrētās juridiskās personas reģistrācijas numurs ir 50008221771), pēc četriem gadiem šajā partiju apvienībā iestājās arī partija “Ogres novadam”, savukārt darbību apvienībā izbeidza Vidzemes partija. Šī partiju apvienība nesekmīgi kandidēja 2018. gada Saeimas un 2019. gada Eiroparlamenta vēlēšanās, neiegūstot mandātus, taču saņemot pietiekami daudz balsu, lai tiktu pie valsts finansējuma.

Ejot laikam, 2020. gada vasarā šo apvienību veidojošās abas partijas “Reģionu alianse” un “Ogres novadam” nolēma reorganizēties un apvienoties pavisam, pieņemot LRA nosaukumu, kurš vēlētājiem ir labi zināms.

Taču, tā kā šo nosaukumu jau izmantoja abu partiju apvienība (atceramies — tās reģ. nr. ir 50008221771), tad 2020. gada 16. decembrī partiju apvienība pieņēma grozījumus statūtos, un LRA nosaukumu nomainīja uz “Reģionu spēku”, lai LRA juridiskais nosaukums kļūtu brīvs.

Laiku nezaudējot, jau dažas nedēļas vēlāk reģistrā tika ierakstīta jauna politiskā partija, izmantojot atbrīvoto nosaukumu “Latvijas Reģionu apvienība”. Būtiski fiksēt, ka tā ir “tīra” juridiskā persona ar jaunu reģistrācijas numuru 40008303741 un ierakstīta reģistrā tikai 2021. gada 18. janvārī. No Lursoft datiem redzams, ka to reorganizācijas ceļā izveidojušas abas iepriekšējās partijas — “Reģionu alianse” (reģistrācijas numurs 40008087553) un “Ogres novadam” (reģistrācijas numurs 40008087549), kuras līdz ar to kā juridiskās personas izbeigušās 2021. gada 15. janvārī līdz ar saplūšanu jaunajā juridiskajā personā — ar citu nosaukumu, ar jaunu reģistrācijas numuru, jaunu adresi un jaunām amatpersonām, kuru darbības termiņš jaunizveidotās juridiskās personas vadībā sācis skaitīties no nulles.

Toties procesā nepiedalījās Vidzemes partija, kas vairs nebija LRA biedre ne partiju apvienībā, ne “saplūdušajā” (reorganizētajā) jaunajā politiskajā partijā un aizvadītā gada pašvaldību vēlēšanās dažādās vietās startēja vai nu atsevišķi, vai kopā ar “Jauno Vienotību”, vai citiem partneriem.

Atslēga slēpjas faktā, ka uz Saeimu un Eiroparlamentu 2018. un 2019. g. kandidēja partiju apvienība — tā konkrētā juridiskā persona, kam ir reģistrācijas numurs 50008221771 un kam kopš 2020. gada decembra izmainītais nosaukums “Reģionu spēks”. Šī juridiskā persona bija tā, kas ar savu izcīnīto balsu skaitu, lai arī nepārvarot 5% barjeru (Eiroparlamenta vēlēšanās 5% pārvarēšanai apvienībai pietrūka 83 balsis), tomēr ieguva valsts budžeta finansējumu gandrīz 170 tūkstošu eiro apjomā gadā.

Kā redzams no reģistrā iesniegtā “Reģionu spēka” statūtu 1.2. punkta, šo partiju apvienību veido:

1.2.1. Politiskā partija “Reģionu Alianse” (reģ. nr. 40008087553);

1.2.2. Politiskā partija “Ogres novadam” (reģ. nr. 40008087549).

Kādreizējā apvienības dalībniece — Vidzemes partija vairs nav apvienības sastāvā, kā tas izriet no statūtiem, no Vidzemes partijas dalības vēlēšanās pirms gada un no pašu biedru teiktā pilnsapulcē.

Līdz ar to jau gandrīz pusotru gadu partiju apvienību “Reģionu spēks” (reģ. nr. 50008221771) “veido” viena vienīga politiskā partija “Latvijas Reģionu apvienība” (reģ. nr. 40008303741).

Tāpat kā nav iespējama laulība starp vienu pašu cilvēku vai nav iespējams nodibināt sabiedrisko organizāciju (biedrību), kur visa “sabiedrība” sastāv no viena vienīga biedra, tad nav iespējams eksistēt “partiju apvienībai”, sastāvošai no tikai vienas partijas.

To definē Politisko partiju likuma 44. panta otrā daļa, kas nosaka — partiju apvienības valdei jāpieņem lēmums par partiju apvienības darbības izbeigšanu, ja apvienībā ietilpstošo partiju skaits ir samazinājies līdz vienai partijai. Tātad — konstatējot, ka apvienībā ietilpstošo partiju skaits ir tikai viena, apvienības valdei ir likumā noteikts obligātais pienākums pieņemt lēmumu par apvienības darbības izbeigšanu.

Taču “Reģionu spēks” savu prettiesisko stāvokli izlicies “nemanām” un turpina darboties, pie kam šī darbošanās lielākoties izpaužas kā nodokļu maksātāju naudas saņemšana.

Kā informē KNAB, no valsts budžeta partijas, kas ieguvušas vairāk par 2% balsu vēlēšanās, saņem šādu naudu:

— 4,50 eiro gadā par katru Saeimas vēlēšanās iegūto balsi;

— 50 centus gadā par katru iegūto balsi pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās;

— 50 centus gadā par katru iegūto balsi pēdējās pašvaldības domes vēlēšanās;

— papildus 100 000 eiro katrai partijai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 5% vēlētāju.

Laikā, kamēr “Reģionu spēks” sastāv no viena vienīga “biedra”, tas saņēmis 169 371,50 eiro aizvadītajā gadā. Šogad paredzēta identiska summa, no kuras 17. janvārī jau izmaksāti 84 685,75 eiro.

Turpinājums sekos.

Iepriekš par “naudas apguvi” Pīlēna stilā:

https://pietiek.com/raksti/pilenu_uznemums_ticis_pie_valsts_pasutijuma__eksmacitajs_rubenis_par_3630_eiro_vada_apzinatibas_treninus_valsts_augstaka_limena_vaditajiem/

Novērtē šo rakstu:

90
23

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...