Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Dzintarzemītē tā kā nekur citur,” savulaik konstatējis jau Andrejs Skailis, un aizejošais gads bija kārtējais pierādījums, ka pie mums brīnumi notiek visos līmeņos.

“Progresīvie” kongresā tirgo kreklus ar konkurējošās partijas līdera bildi

Blakus citai atribūtikai “Progresīvie” savā kopsapulcē par 15 eiro gabalā tirgoja kreklus, uz kuriem attēlots stilizēts Raiņa portrets ar vienradža simbolu pierē. Faktiski Rainis pirms 100 gadiem bija konkurējošās Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas ideologs, Satversmes sapulces un Saeimas deputāts, izglītības ministrs un prezidenta amata kandidāts.

Šī nav pirmā reize, kad “Progresīvie” nespēj atšķirt savas partijas simbolus no citiem — jau pirms diviem gadiem “Progresīvie” nezināmu iemeslu dēļ runāja par ievērojamo revolucionāru un valsts darbinieku Klāras, Bruno un Paula Kalniņu ģimeni gluži kā par savējiem, nevis LSDSP vēsturiskajiem līderiem. Aizejošā gada pašvaldību vēlēšanās LSDSP kopumā guva labākus rezultātus nekā “Progresīvie”.

Lasīt vairāk: https://neatkariga.nra.lv/politika/357210-progresivajiem-vel-gads-veletaju-pierunasanai

https://pietiek.com/raksti/putnis_un_progresivie_megina_pievakt_konkurejosas_partijas_vesturi/

Starptautiska organizācija nespēj atšķirt alkohola tirgošanu no tā izdzeršanas

Novembrī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) publicēja datus, ka no visām 38 tās dalībvalstīm Latvijā esot augstākais alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju: tas gadā sasniedzot 12,9 litrus spirta. Čehijas un Austrijas rādītāji ir nākamie — attiecīgi 11,9 un 11,6 litri gadā.

Taču OECD pati atzīst, ka apskatīti tirdzniecības rādītāji, nevis apsekoti faktiskie dzeršanas paradumi Latvijā. Pēdējos gados, kā zināms, akcīzes nodokļa likmju dēļ daudzi Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji izmanto iespēju iepirkt lētākus dzērienus Latvijā, un tieši to parāda OECD cipari: Lietuvā alkohola pārdošana gadā uz vienu personu esot 11,1 litri spirta, bet Igaunijā – 10,4 litri. Šī atšķirība apliecina, ka Latvijā nevis dzer, bet tirgo vairāk alkoholu, jo kaimiņvalstīs parādās atbilstoši zemāki pārdošanas rādītāji, savukārt Baltijas vidējais rādītājs ir vienāds.

https://puaro.lv/interesanti/latvija-ir-augstakais-alkohola-paterins-oecd-valstu-vidu/

No Covid mirušais tā noliedzējs Cimdars iepriekš strādājis par… Covid drošības virsuzraugu Rīgas domes vēlēšanās

Bijušais Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars devās viņsaulē 59 gadu vecumā pēc inficēšanās ar koronavīrusu. Pirms nāves viņš bija partijas “Latvija pirmajā vietā!” funkcionārs un kopā ar pārējo partijas vadību, kā arī dažādiem ar partiju nesaistītiem koronavīrusa noliedzējiem aktīvi iestājās pret vakcinācijas veicināšanu.

Taču starp CVK priekšsēdētāja amata zaudēšanu un pirms iesaistīšanās partijas darbā vīrusa briesmu noliedzējs A. Cimdars bija paspējis iekārtoties Rīgas pilsētas vēlēšanu virskomisijā kā “padomnieks Covid-19 epidemioloģiskās drošības jautājumos” uz Rīgas domes 2020. gada ārkārtas vēlēšanu laiku.

Vairāk: https://pietiek.com/raksti/cimdara_apbrinojama_profesionala_izgasanas_kadi_varetu_but_tas_celoni/

https://www.la.lv/no-covid-19-miris-bijusais-cvk-priekssedetajs-arnis-cimdars

Vācu avīze publicē neglaimojošu rakstu par Latvijas politiķiem, kuri draud ar kriminālprocesa rosināšanu pret latviešu žurnālistiem par “feiku” atmaskošanu

Vācu tabloīds “Bild” publicējis lielu rakstu par to, kā Latvijas politiķi it kā esot saņēmuši pusmiljona kukuli no šobrīd likvidējamās “PNB bankas”, kura agrāk bija pazīstama kā “Norvik”. Kā jau tabloīdam pieklājas, publikācija satur pārsvarā sen jau atspēkotas vai neapstiprinājušās informācijas druskas, un sausais atlikums tajā ir visai niecīgs. To vairākās detalizētās publikācijās analizējuši un Latvijas amatpersonu vārdus no izdomājumiem attīrījuši NRA žurnālisti.

Savukārt Juris Jurašs vēlāk tvītoja, ka vērsīsies policijā nevis par “Bild” publicētajiem murgiem un puspatiesībām, bet gan… pret NRA, kas šos izdomājumus atmasko: “… vērsīsimies policijā, lai panāktu kriminālprocesa uzsākšanu par zināmo NRA publikāciju.”

https://neatkariga.nra.lv/izpete/366842-bild-bordans-un-jurass-sanemusi-500-000-eiro-kukuli

https://neatkariga.nra.lv/izpete/367074-latvijas-reputacija-pret-bild-apmelojumiem-netiks-aizstaveta

Novērtē šo rakstu:

85
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pateicos Gunāram Astram

FotoPaldies Gunāram Astram, ka „sociālās distancēšanās režīmā mājsaimniecībā” man vēl ir tiesības bez „satraukuma” pateikties šodienas dzīves kārtības noteicējiem neatkarīgajā Latvijā:
Lasīt visu...

21

Muļķi

FotoParasti gudrās grāmatās, likumos un citos gadījumos, kad tiek publicēta kāda svarīga informācija, sākumā ir izskaidrota izmantotā terminoloģija, lai lasītājs saprot, par ko ir runa un kā tas, ko lasa, ir jāsaprot.
Lasīt visu...

21

Jaunā normāluma greizie spoguļi

FotoDr. E. Mednis sava Telegram informē: “Pie mums Latvijā tagad notiek šādi – tikko tu runā ne to, ko Politbirojs lēmis, tā tevi momentā cenšas nomelnot visi, kam nav slinkums un pie tam saskaņoti. Tikko Dragiļevas kundze no DeFacto, tagad Žukovas kundze – privātpersona, bet no tā brīvajā laikā delfi.lv redaktore un žurnāliste vērsusies gan Veselības inspekcijā, gan arī Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisijā ar lūgumu man anulēt sertifikātu un līdz ar to liegt iespēju praktizēt kā ārstam.
Lasīt visu...

21

Cilvēka mikrobioms un rezistence pret mikrobiem, vīrusiem un vakcīnām

FotoŠķiet, ka ne tikai es, bet daudzi ārsti ikdienā cenšas atbildēt uz jautājumiem: kā tad tā – vakcinējos pret SARS-CoV-2, saņēmu pat balstvakcīnu, bet saslimu ar Covid–19, nonācu slimnīcā? Kā tad tā – esmu trīskārt vakcinējies pret Covid–19, bet man neļauj staigāt bez maskas, neļauj apmeklēt ballīti vai nosvinēt dzimšanas dienu restorānā pie viena galdiņa ar tādiem pašiem vakcinētiem un balstvakcinētiem radiem? Kā tad tā – pasaulē nav vakcīnu salīdzinošu pētījumu, bet Latvijā uzskata, ka adenovīrusu vakcīnas (Asta-Zeneca un [email protected]) ir sliktākas un tām vajag ātrāku čaklāku balstvakcināciju. 
Lasīt visu...

12

Astra izsvilptu varmākas

FotoDomāju, ka Gunāram Astram no aizsaules rūgti bija vērot, kā kangari, kas jau ir piesavinājušies nacionālos simbolus, tagad vēlas sev pierakstīt arī viņu. Levita un Bordāna dalība Astras pieminekļa atklāšanā, manuprāt, bija latviešu mocekļa piemiņas zaimošana. Tiesa, arī pats monuments apgriezta krusta formā ir visai provokatīvs.
Lasīt visu...

21

Politika ir cīņa par varu un naudu

FotoIzņēmuma kārtā es ievadam mēģinu definēt sakāmo vienā rindkopā, – lūk, kas no tā man iznāca!
Lasīt visu...

21

Karikatūrists varas kalpībā

Foto“Liekam kluci” pie apgrieztā krustā “piesistā” latviešu brīvības cīnītāja veidola varas bļodlaiža Zemgus Zaharāns redz “zemcilvēkus”, kas uzdrošinājās izsvilpt savus “cienījamos” mocītājus, kuri reklamējās uz sava pretmeta Gunāra Astras fona.
Lasīt visu...

12

JKP Bordāns sadarbojas ar Astras zaimotājiem, ciniski izmanto viņa piemiņu

FotoGunāru Astru dēvēt par disidentu nav precīzi un atbilstoši. Disidenti ir drosmīgie, kuri cīnās par brīvību savās valstīs, cenšas lauzt tirānu režīmus. Astra cīnījās par savas zemes - Latvijas brīvību, kuru bija okupējusi komunistu impērija - PSRS. Padomju Savienība nekādā gadījumā nebija Gunāra Astras zeme. Viņš bija Latvijas brīvības cīnītājs, nevis PSRS disidents.
Lasīt visu...

3

Jūs neticēsiet, bet es esmu pamanījis – nepieciešamas izmaiņas partiju finansējumā no valsts budžeta

FotoValsts budžeta finansējuma palielināšana politiskajām partijām, vienlaikus samazinot to iespējas piesaistīt privātpersonu ziedojumus, 2019. gadā bija pareizs un sen nepieciešams lēmums. Tas novērsa būtisku mūsu demokrātiskās valsts iekārtas nepilnību un ilgtermiņā noteikti uzlabos politiskās vides kvalitāti. Nedrīkst būt tā, ka politisko partiju darbība ir atkarīga no to spējas piesaistīt privātpersonu ziedojumus. Tas rada partiju atkarību no ziedotāju labvēlības, kas parasti nav tīri nesavtīga.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediķi varas kalpībā

“Vīruss nevar izplatīties starp vakcinētiem cilvēkiem,” - šādas muļķības vēl vasarā melsa Pēteris Stradiņš, kuram piebalsoja citi dakteri. Kas melo vasarā, tas melo...

Foto

Es labāk būšu BRĪVS ieslodzījumā nekā IESLODZĪTS brīvībā!

Es kliegšu! Kliegšu un lamāšu tos kretīnus, kas uzdodas par kungiem manā Tēvzemē. Es lamāšu tos, kas sevi...

Foto

Levitam šobrīd ir arī citas vissvarīgākās prioritātes: Satversmes simtgade dod iespēju plašai diskusijai par demokrātijas stiprināšanu!

18. janvārī valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju...

Foto

Situācija ir kritiska, valdības enerģētikas krīzes risinājumi ir lēni un nepietiekami

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo...

Foto

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu,...

Foto

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

Lai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu,...

Foto

Viedais Anonymous

Vispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens...

Foto

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

Vietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem....

Foto

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

Pretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums...

Foto

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt!...

Foto

Modelēšana – “KO DARĪT?”

Nesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”,...

Foto

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

Činavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par...

Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...