Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Elita Baklāne-Ansberga ir persona, kura spēj pielāgoties visiem politiskajiem vējiem un saimniekiem, kas viņai nodrošina labi apmaksātu darbavietu augstā amatā. Bez morāles principiem jeb, kā saka, “nauda nesmird”, un to var tulkot pārnestā un arī tiešā veidā, jo šobrīd viņas uzdevums ir bīdīt vienas partijas – “Latvijas attīstībai” vadītāju Edgara Jaunupa un Jura Pūces intereses saistībā ar atkritumu apsaimniekošanas biznesu Rīgā.

Pašlaik viņa jau no februāra gaida savu apstiprināšanu Rīgas domes izpilddirektora vietnieces amatā, bet ir iekavējies balsojums Rīgas domes sēdē. Iespējams, šis nav augsts postenis viņas CV, bet nozīmīgs amats, lai savu labvēļu interesēs uzraudzītu atkritumu biznesa jautājumu virzību pareizajā gultnē. Respektīvi, ievirzot izpilddirektori Jāni Langi pieņemt pareizus lēmumus un tos virzīt deputātiem pieņemšanai.

Tas būtu solis pozīciju stiprināšanā, jo no otras puses vajadzīgajā postenī jau atrodas Jaunupam un Pūcem paklausīgs biedrs Viesturs Zeps, kas visu attiecīgi ievirza pareizajā gultnē no Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja posteņa. Vai Zepam interesē mājokļi? Iespējams. Bet noteikti neinteresē vides jautājumi. Taču šī ir svarīga komiteja partijai, kas nosaka atkritumu apsaimniekošanas politiku pilsētā.

Elita Baklāne-Ansberga ilgus gadus ierēdniecībā ne ar ko neizcēlās. Bija “Latvijas valsts mērnieka” valdes priekšsēdētāja. Bet tad viņu sagaidīja straujš karjeras lēciens – viņa tika izvēlēta kā Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore.

Par to, ka nauda nesmird, liecina viņas tālākās karjeras izvēle – strādāt smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga komandā kā Ventspils domes Ekonomikas nodaļas vadītājai. Pirms nokļūt šajā amatā, viņa bīdīja interesantu projektu – ļoti dārgu Valsts zemes dienesta arhīva būvniecību tieši Ventspilī. Uzzinot, ka ticis negodprātīgi izmantots, tā brīža Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs publiski atzina, ka Elita Baklāne-Ansberga ir zaudējusi viņa uzticēšanos.

Atpakaļ ietekmīgo amatu klasifikācijā viņa tika jau 2019.gadā kā Valsts vides dienesta ģenerāldirektore (partijas “Latvijas attīstībai” VARAM ministra Jura Pūces laikā). Turklāt pēc tam nāca gaismā dažādas epizodes, kad, iespējams, viņa kā vadītāja piesegusi dažādas Ventspils pilsētas vides problēmas, ņemot vērā ostas uzņēmumu darbības spektru, kas gaisa piesārņojuma ziņā nav sliktāks par Mendeļejeva tabulu.

Kad mainījās VARAM vadība un par ministru kļuva Māris Sprindžuks, viņš netolerēja Jaunupa, Pūces un Lemberga intereses, un Elitai Baklānei-Ansbergai amats bija jāpamet. Bet viņa saglabāja ērtu un siltu vietiņu – VAS “Elektroniskie sakari” padomes locekles amatu. Šo amatu viņai atkal izkārtoja VARAM ministrs, kas ir šīs kapitālsabiedrības akciju turētājs – tātad vēlreiz varam redzēt saikni ar politisko partiju “Latvijas attīstībai”.

Jāsaka, ka par viņas īpaši ciešo draudzību ar Edgaru Jaunupu runā jau sen – tā sākusies no Latvijas Universitātes laikiem, kad abi kopā uzdzīvojuši un vārījuši “podus” studentu pašpārvaldē. Savukārt Jaunupa stils ir ļoti vienkāršs – atrast ļoti naudīgus uzņēmējus ar viņu šaurām interesēm, tad izveidot sev lojālu, pietuvinātu un ļoti paklausīgu cilvēku tīklojumu dažādos ietekmīgos amatos. Savukārt noslēguma fāzē tiek izsistas cauri mistiskas lietas, kā rezultātā nauda no jaunā biznesa tiek sadalīta. Politbizness.

Ir skaidrs, ka Elita Baklāne-Ansberga Rīgas domē būs tikai šaha figūra Jaunupa-Pūces veidojumam, kurš kopā ar Zepu pildīs konkrētus “uzdevumus”. Visi koalīcijā to saprot, bet “mīļā miera labad” piever acis.

Šobrīd šim spiedienam turas pretī Rīgas domes frakcija NA/LRA, kas agrākā VARAM ministra Māra Sprindžuka ietekmē saredz bažas un iespējamu interešu konfliktu un uzstāj, ka šajā amatā piemērotāka būtu no politiskās ietekmes neitrāla persona. Kā ziņo “Nekā personīga”, no sākuma frakcija vienojusies par brīvu balsojumu, kurā katrs var balsot pēc saviem uzskatiem, bet pēc izjustā spiediena un ietekmēšanas manevriem nolēmusi neatbalstīt kandidatūru.

Līdz ar to trūkst balsu. Skaidrs, ka Zeps nekad nepierunās kolēģus no partijas “Progresīvie” atbalstīt šo kandidatūru, jo starp abām partijām valda naids uz “mūžīgi mūžiem” Jaunupa un Pūces azartspēļu lobēšanas dēļ. Kuluāros runā, ka tagad Elitas Baklānes-Ansbergas bīdīšana daudz cerīgāk varētu izdoties, pielasot partijas “Saskaņa” domes deputātu balsis. To, ka šis ir ticams variants, apliecina jau sadarbības piemērs Ropažu novadā, kur abas partijas atsevišķos gadījumos sadarbojušās, it īpaši ar atkritumu apsaimniekošanu saistītos jautājumos.

Mēs zinām, cik ļoti Jaunupam patīk basketbols. Un zinām, cik netīras spēles arī tajā tika spēlētas līdz viņa aiziešanai. Bet vecās saites jau nevar saraut. Tā nu viena no personām, kuras ģimenes intereses atkritumu biznesā varētu tikt virzītas, ir izbijušais basketbolists Jānis Blūms. Atkal jāmin kāda sakritība – šis basketbolists vēl pēdējās pašvaldību vēlēšanās startēja ar trešo kārtas numuru Ropažu novadā no “Latvijas attīstībai” saraksta.

Protams, ir skaidrs, ka šāda pretrunīgi vērtēta persona nedrīkst tikt virzīta šādam ietekmīgam amatam Rīgas domē. Šobrīd tas ir Rīgas domnieku ziņā – meklēt jaunu, politiski neitrālu personu vai atbalstīt Jaunupa – Pūces politbiznesu. Nedrīkst vēl piemirst par Lemberga interesēm Rīgas brīvostā.

Novērtē šo rakstu:

121
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...