Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Aizvainotā paņēmiens

Jāzeps Baško, juniors
26.10.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Aizliegtā paņēmiena” 24. oktobra raidījums “Naids internetā” ir par sabiedrības reakciju uz 10. oktobra raidījumu “Ne mans dzimums”, kurā par studijas eksperti bija uzaicināta vides zinātniece un jaunievēlētā deputāte Jana Simanovska, kā arī divas valodnieces. Tas bija par pusaudžiem un jauniešiem, kas ir kādā brīdī atklājuši, ka nejūtas kā savā ķermenī, jo viņu “anatomiskais ķermenis” (raidījumā lietots apzīmējums) nav īstā dzimuma.

Likuši priekšā kontroversiālu jautājumu ar izklāstu, kurā mentālās veselības problēmu piedāvā nevis risināt, bet uztvert problēmas mocīto cilvēku uztveri par lietu dabu kā objektīvu, pārējai sabiedrībai saistošu realitātes aprakstu, “Aizliegtā paņēmiena” žurnālisti divas nedēļas vēlāk, 24. oktobrī nebūt neturpina ar iedziļināšanos problēmā.

Tā vietā, lai uzklausītu veselā saprāta skatījumu vai mēģinātu izprast sašutumu par fenomenu, viņi lipina kopā argumentus par nepieciešamību kriminalizēt sabiedrības reakciju uz apskatīto parādību. Jūs esat tikko ienācis debašu arēnā, jums priekšā ir nolikta problēma un šokējošs tās risinājums, taču, līdzko jūs un citi šova skatītāji sāk neizpratnē šausmināties, “debates” uzsācējs aicina jūs sašņorēt.

Iebilšana ar dzimumidentitātes krīzi sirgstošo subjektīvajām liecībām kā objektīvai patiesībai un opozīcija idejai, ka pārsaukties par citu ko nozīmē kļūt par citu, ir pasludinātas par naida runu. Cietējs bauda ne tikai monopoltiesības uz liecību sniegšanu, bet arī kontrolē, kāda reakcija uz viņa liecībām ir pieļaujama. Kurš tad te īsti ir cietējs? Tas, kurš var turpināt dzīvot savā privātajā patiesības versijā, vai tie, kuriem šo versiju uzspiež?

Diskusija ir slēgta, tā īsti vēl nesākusies. Un tas nav nekāds tehnisks pārpratums. Šis ir kārtējais gadījums, kad sabiedrības pārveidošanas ideja izplatās ar aizvainojumu jeb sūdzību (grievance angļu val.) ātrvilcienu. Idejas visa konstatējamā leģitimitāte balstās tās aizstāvju izjustajā apdraudējumā no kritiķiem. Pēc šīs formulas jūs varat paņemt jebkuru absurdu ideju, ko var sasaistīt ar iespējamu aizskārumu, kas kādam liks neticībā sākt smieties, un ar atbilstošu naida runas normatīvo regulējumu tā kļūs politiski neapturama.

Pirms transseksuāļu propagandas leģitimizācijas ar šo pašu šablonu Satversmes tiesas vairākums, sabiedrisko mediju krējums un citi LGBT aktīvisti ir faktiski slēguši diskusiju par problēmu ar viendzimuma partneru veidoto savienību pielīdzināšanu laulībai un ģimenei. Priekšlikumi atļaut viendzimuma partneru laulību publiskajā telpā tiek pamatoti ar to, ka iebildēji šīm izmaiņām ir homofobi. Diskusija ir slēgta.

Ja tomēr diskusijas imitācija ir nepieciešama, tad uz to lielākoties aicina ja ne reālus homofobus, tad idejas artikulēt un paskaidrot nespējīgus lozungu politiķus. Līdzīgi ar pandēmijas pārvaldības politikas kritiķiem sarunāties negribēja, tā vietā protestos mediji intervēja skandalozas personības vai reizēm pat iedzērušus cilvēkus vai cilvēkus ar acīmredzamiem garīgās attīstības traucējumiem.

Politiskajā arēnā Aldis Gobzems bija ļoti parocīgs tēls, kuru vienmēr varēja pēc vajadzības parādīt kā opozīcijas vienīgo ruporu, ja bija nepieciešamība diskreditēt kritiku. Tāds kā vietējais Putins — ja par kaut ko iestājas arī Gobzems, tas taču nevar būt nekas sakarīgs vai nopietni apspriežams!

24. oktobra raidījuma uzmanības centrā bija daktera Roberta Fūrmaņa tvīts, kurā viņš dalās ar LTV ziņu dienesta publicētu jaunievēlētās deputātes Janas Simanovskas izteikumu no 10. oktobra raidījuma. LTV ziņu dienests citē Simanovsku:

Vēlamies piedāvāt dzimuma maiņas regulējumu, kas ļautu vieglāk mainīt dzimumu, balstoties uz psihiatra atzinumu. Tas svarīgi īpaši pusaudžiem un bērniem, jo viņi nevar mainīt dzimumu bioloģiski, bet jau šobrīd ir vajadzība saukties citādāk.

Dakteris Fūrmanis, daloties ar šo citātu, tviterī bija uzrakstījis:

Es vēlos būt suns. Lūdzu normatīvo regulējumu šai iegribai. Kāpēc gan Jana Simanovska negribētu kļūt par vardi?

Aizkadra balss liek nojaust, ka Fūrmaņa izteikums LTV ziņu dienesta ieskatā ir nepieņemams un ka dalīšanās tālāk ar to ir nosodāma rīcība. To pārmet atsevišķiem nosauktiem politiķiem.

Labi, ka raidījuma veidotāji vizuāli parāda pašu tvītu, jo kritiskam skatītājam var rasties iespaids, ka Fūrmanis būtu kādus cilvēkus nosaucis par suņiem vai salīdzinājis ar tiem.

Ko īsti ir izdarījis it kā aizskarošā tvīta autors? Veselīgs cilvēks teiktu, ka Fūrmanis ir ar humoru izrādījis savu attieksmi par cilvēku vēlmēm pārsaukties vai pārtapt par kaut ko, par ko viņi īsti nevar pārtapt. Fūrmanis ar absurdu piemēru ilustrē, ka vēlme mainīt dzimumu ir pielīdzināma vēlmei mainīt savu piederību primātu kārtai un pieskaitīties plēsēju kārtai. Citiem vārdiem — ka šī vēlme ir nepiepildāma un tāpēc, viņaprāt, nav atbalstāma šāda “dzimuma maiņa”, pat ja runa ir vienkārši par pārsaukšanos.

Ja ar humora izjūtu lasītājs nav apveltīts, tad varētu nolasīties arī citādāk. Varbūt tad kādam šķistu, ka Fūrmanis ir tā paša tiesiskā regulējuma ietvaros izteicis ne tikai vēlmi pārtapt par suni, bet arī paudis gatavību pieņemt deputātes Simanovskas iegribu kļūt par vardi, ja viņai tāda rastos. Kā gan mācītais dakteris atļāvies pielīdzināt pavisam saprotamo dzimuma maiņu kaut kam tik šizofrēniskam kā vēlmei mainīt sugu prom no cilvēka! Ja tā patiešām ir aizvainojuma sakne, jānorāda, ka šis aizvainojums pats par sevi aizvainos tos dažus desmitus cilvēkus progresīvajā Rietumu pasaulē, kas jau šodien ar plastiskās ķirurģijas un kosmētikas palīdzību identificējas kā kaķi, suņi un citas radības.

Iespējams, ka aizskarošs ir fakts, ka Simanovskai tiek piedāvāta tranzīcija uz pavisam citu hordaiņu zaru, uz saprātīgu cilvēku aprindās viennozīmīgi par zemāk attīstītu uzskatīto abinieku klasi. Taču arī ar šo aizvainojumu ir jābūt ļoti uzmanīgiem, lai tas neaizvainotu vēl progresīvākus sociālās realitātes interpretus. Apvienotās Karalistes juristu biedrības (The Law Society) mājaslapā var lasīt publikāciju, kurā profesori no augstām skolām visā nopietnībā aicina cilvēku tiesības paplašināt uz visām dzīvām un nedzīvām radībām, tai skaitā kokiem.

Jebkurš ar veselo saprātu, vidusmēra bioloģijas zināšanām un minimālu godaprātu apveltīts cilvēks saprot, ka dzimumu mainīt nevar. Pat ne pilngadīgie. Ko cilvēki var darīt, ir veikt dažādas kosmētiskas un neatgriezeniskas hormonālas un ķirurģiskas manipulācijas ar savu ķermeni, kas viņus pēc kaut kādām ārējām pazīmēm vizuāli tuvina stereotipizētam, seksualizētam otra dzimuma (vai cita, izdomāta “dzimuma” vai pat sugas) indivīdam. Ko var bērni un pusaudži izdarīt atsevišķās valstīs, ir sevi neatgriezeniski sakropļot. Ņemot vērā, ka par bērniem un pusaudžiem juridiski atbild vecāki, viņiem ir unikāla iespēja pēc progresīvu psihiatru padoma piedalīties savu bērnu sakropļošanā un uzņemties par to atbildību. Nevienam vecākam nenovēlu nonākt tādas izšķiršanās priekšā.

Problēma ir nopietna, un par to ir jārunā, bet nedrīkst radīt apstākļus, kad par to runāt drīkst tikai vienas puses politiskie aktīvisti vai pašas mentālās problēmas mākti cilvēki, kuriem publiska saskaršanās ar problēmas reālo būtību, piemēram, diskusijas ietvaros, var izrādīties reāli traumējoša. Neviens cilvēks aiz laba prāta negrib nodarīt otram sāpes. Nepadarīsim politisko diskusiju telpu par speciālista kabinetu, kurā pacienta klātbūtne liek izraudzīties saudzējošu un pacientam individuālu objektīvās patiesības interpretāciju.

Turpinājums sekos.

Pirmo daļu var izlasīt: https://pietiek.com/raksti/divas_epizodes_naida_vesture/

Novērtē šo rakstu:

173
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...