Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Ak, eglīte...

Viesturs Ķerus
17.02.2024.
Komentāri (26)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Es

01.03.2024. 09:24

Viss vienkārši. Valsts mežniecību apvienot ar Valsts mežiem un visus valstij piederošos mežus noteikt par dabas liegumiem.
Varēs izmest ārā kaudzi barokļu, izpildīt ES prasības par aizsargājamām teritorijām un būs daudz brīvu "augsti kvalificētu" strādnieku.

Atbildēt

Ozols nesēž tāpēc, ka ir mafijas detaļa

19.02.2024. 12:59

»

Interesanti, kāpēc Arvīds Ozols vēl nesēž cietumā?

15.februāra Satversmes tiesas sēdē atklājās vēl viena noziedzīgā, glumā, pataloģiski melīgā ierēdņa AS “Latvijas valsts meži” valsts akciju turētāja patiesā seja. Tā kā Satversmes tiesas sēdes var noskatīties tiešsaistē, mēs varējām būt liecinieki kā atbildīgā par mežu izlaupīšanu bijušā Zemkopības ...


“Savā ziņā grāmata „Karalis – pliks, prasts, melīgs” turpina grāmatās „Hiēnu banda” un „Hiēnu biznesa projekts” atklāto – ka korupcija ir sagrauzusi Latvijas valsts varu līdz visaugstākajam līmenim un ka tieši šādi cilvēki tajā jūtas vislabāk un ir vispieprasītākie: viņi piesedz un balsta viens otru un līdz ar to arī visu šo noziedzīgo sistēmu.” Ja Ilmāra Borisoviča Rimšēviča lielā kļūda bija tā, ka viņš iedomājās sevi par kaut ko īpašu, šai mafijai pāri stāvošu, tad Arvīds Ozols, lai gan iedomājas, ka ir kaut kas īpašs, ārpus urliskās cirtējmafijas operatīvā līmeņa, taču barības ķēdē ir ieeļļota detaļa un tāpēc turpinās būt pieprasīts esošajā sistēmā.

Atbildēt

Interesanti, kāpēc Arvīds Ozols vēl nesēž cietumā?

19.02.2024. 11:21

15.februāra Satversmes tiesas sēdē atklājās vēl viena noziedzīgā, glumā, pataloģiski melīgā ierēdņa AS “Latvijas valsts meži” valsts akciju turētāja patiesā seja. Tā kā Satversmes tiesas sēdes var noskatīties tiešsaistē, mēs varējām būt liecinieki kā atbildīgā par mežu izlaupīšanu bijušā Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktora, tagadēja Valsts meža dienesta ģenerāldirektora meli, izlocīšanās un manipulācijas ir laika gaitā evolucionējuši. Te varēja lieliski izsekot un sajūsmināties par zināmo Zemkopības ministrijas pirmā līmeņa ierēdņu taktiku ar Arvīdu Ozolu kā paraugu: ir viņam vieni meli, kuri palietoti, un pierādījušies kā neefektīvi, tiek aizvietoti ar citiem, ir otri, pie kuriem Arvīds Ozols turas līdz pēdējam, un ir vēl trešie, kurus viņš “piemirst” – un acīmredzami cer, ka tāpat būs arī ar Satversmes tiesas kolēģiju. Precīzi kā Rimševica gadījumā.

Satversmes tiesas sēdi skatoties, izbrīns par to, kā bija iespējams uzturēt to veidu, kādā šis amorālais un pataloģiski melīgias tips spējis pat divu desmitgažu periodā saglabāt vietu vienā no tautsaimniecībai svarīgākajām nozaru ministrijām, un tieši tā kā publikācijā par Rimševicu, faktiski visu acu priekšā pakāpeniski degradējoties, bet līdz pat pēdējam brīdim kā ierēdnis tiekot saglabāts un piesegts no ekonomiskā grupējuma “pasūtījuma galda”, neraugoties pat uz prokuratūras aizrādījumiem par vairākos auditos konstatēto noziedzīgo nodarījumu apmēru Zemkopības ministrijā, konkrēti bijušās valsts sekretāres Daces Lucauas, gan Arvīda Ozola ilgstoši veiktajiem pārkāpumiem, un tagad turpinot savu kaitniecisko darbību Valsts meža dienestā? Tieši pie tādas pašas nemainīgi saglabātas izlaupīšanas politikas šī paša ekonomiskā grupējuma ielikteņa Raita Kronberga personā ministrijas valsts sekretāra amatā.

Pēc šīs Satversmes tiesas procesa, tauta, kā šajā rakstā attiecībā uz aprakstīto personāžu, minēts, -"pat ņemot vērā to, kādā valstī mēs dzīvojam, vienalga interesanti, kāpēc Ilmārs Borisovičs Rimšēvičs jau sen nesēž cietumā?” Jautājums tieši tāds pats - kāpēc Arvīds Ozols jau sen nesēž cietumā? Un kāpēc, iespējams, viņš cietumā nemaz nesēdēs?

Atbildēt

Vieplis.

18.02.2024. 23:43

PSRS laikos, un arī pirmajos Latvijas neatkarības gados, apmēram līdz 1995-96.gadam, varbūt pāris gadus vēlāk, kas to lai atcerās, gandrīz katrā pagastā bija mežsargs, viņš varēja gandrīz katru bojāto egli, protams arī citus kokus, ieradīt malkas gribetājiem, un tās parasti ziemā izvāca no meža. Es tad arī katru ziemu gāju mežā, pēc tam sakās ,,optimizācija,, , lielu daļu atlaida, tagad agrāko 15-20 mežsargu vietā ir 2-3, viņi var apkalpot tikai lielās cirsmas, 5-10 koki viņiem neinteresē, arī pēc pirmās samazināšanas varēja nopirkt izsolēs nelielas cirsmas, itsevišķi pēc 2004. vai 2005. gada vētras, 5-10m3, tādas cirsmas parastais mirstīgais varēja mierīgi nopirkt. Tagad brauc garām mežiem un kad redzi krustu šķērsam sagāzušos, tad atceries ierēdņus un politiķus ar ,,labiem,,vārdiem.

Atbildēt

1knb425nstf

18.02.2024. 20:32

"Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts."
Pēc rakstītā var secināt, ka eglei bija 50-60 gadi, caurmēru nenosaka pēc VMD datiem, bet gan pēc mērījumiem dabā, vajadzēja Ķerus kungam izmērīt caurmēru pirms komentēt:-)
Šajā gadījumā tā visticamāk bija sanitārā kailcirte, pagājušā gadā, ka bija izsludināts ārkārtas stāvoklis mizgraužu postījumu dēļ, lai dabūtu sanitāro kailcirti uz ha vajadzēja sameklēt 10 svaigi invadētus kokus.

Atbildēt

Secinājums

18.02.2024. 14:05

»

thhjujk

Šitentas universālais mežkopis Ķeruss varētu pats savā zemē taisīt dižo kokmateriālu biznesu, nevis tikai un vienīgi citus mācīt. Ir diži jauki tā par dabu un putniņiem rūpēties, bet mizgrauža noēstās egles der tikai malkai un šķeldai. Un, protams, dabas daudzveidības papildināšanai (kāpēc nedzirdu ...


Ir vesela virkne deģenerātu kuri nesaprot kas ir mežs,kāda ir meža nozīme un kāpēc tā savairojies mizgrauzis.Dabā parazīti kalpo kā barības ķēde citiem putniem,kukaiņiem,dzīvniekiem bet dzīvē cilvēki kļuvuši par barības ķēdi parazītiem.

Atbildēt

thhjujk

18.02.2024. 13:49

Šitentas universālais mežkopis Ķeruss varētu pats savā zemē taisīt dižo kokmateriālu biznesu, nevis tikai un vienīgi citus mācīt. Ir diži jauki tā par dabu un putniņiem rūpēties, bet mizgrauža noēstās egles der tikai malkai un šķeldai. Un, protams, dabas daudzveidības papildināšanai (kāpēc nedzirdu aplausus?!!!). Diemžēl meža audzēšana kokmateriālu ieguvei principiāli neatšķiras no burkānu audzēšanas, ja nu vienīgi ar laika patēriņu. Un neviena saimniece nepriecāsies savā burkānu dobē par bioloģisko daudzveidību zemesvēžu, drātstārpu un citu kaitēkļu izskatā.

Atbildēt

Vecais

18.02.2024. 13:18

»

He

Gribēju veltīt kādu biezu vārdu LVM,bet visi man zināmie, daudzstāvīgie,bija par maigu


Kā ir ar Latvijas mežiem?
Lamāties drīkst?
Nē!
Tad labi!

Atbildēt

Rudens

18.02.2024. 13:15

Varu sagrābuši Latvijas izlaupītāji. Drīz jau Sahāras tuksnesis salīdzinājumā ar mūsu Tēvzemi šķitīs mežiem bagāta teritorija.

Atbildēt

Pilsēta

18.02.2024. 11:49

Varbūt tas arī ir iemesls egļu pļaušanai 50 gados, kas minēts rakstā? Jo līdz 40 gadiem tā skaitās jaunaudze un par to NAV jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis! Turklāt šis nodoklis jāmaksā tai pašvaldībai, kur mežs atrodas, bet Latvijas partorgu reģionālās politikas sapnis ir iespējami ātrāk no laukiem cilvēkus dabūt projām uz Īriju, no kurienes sūtīto naudu saviem vecīšiem un laukiem aplikt ar nodokli, pat sākot no 100 eiro, kā tas tikko bija virzīts izskatīšanai. Tieši tas arī ir galvenais iemeslas Latvijas pilnīgai pakaļai Eiropā, ka te VID vairs neko cilvēkiem neļauj darīt, jo knapāk cilvēks dzīvo, jo viņam būs mazāk laika sūdzēties par birokrātiem.

Atbildēt

Jūsmiņš

18.02.2024. 09:30

»

lauķis

Būdiņas nojauc arī tāpēc lai no pilsētām bēgošais pīpls nevarētu iemitināties un mēģināt izdzīvot.Šis process notiek visā Latvijas zemē


Līdzīgi noticis arī ar "Rīgas mežiem".
Iznīcināta mācību māja, vai kā viņu tur sauca, nobendēti brieži Ogres briežu dārzā, iznīcināta kokapstrādes ražotne, kas ienesa līdzekļus iepriekšējo uzturēšanai, un tagad pie varas esošie bābieši vaimanā - naudas nav, naudas nav!
Tās covid potes savu iznīcinošo darbu ir padarījušas, esam jau bezdibeņa malā, bet tomēr apņēmīgi spert drošu soli uz priekšu, Uz komunisma uzvaru, kā agrāk teiktu.
Viss tiek mērķtiecīgi nīcināts, meži, skolas, pasti, medicīna, satiksme... Kas notiek, tautieši?

Atbildēt

He

18.02.2024. 09:00

Gribēju veltīt kādu biezu vārdu LVM,bet visi man zināmie, daudzstāvīgie,bija par maigu.
Atliek tikai ...

Atbildēt

lauķis

18.02.2024. 07:44

»

Parādu piedzinēju asociācija

Investoriem nevajag jūsu būdiņas, tās nojauc visā Latvijas teritorijā, lai gadījumā tur neiekārtojas meža brāļu snaiperi


Būdiņas nojauc arī tāpēc lai no pilsētām bēgošais pīpls nevarētu iemitināties un mēģināt izdzīvot.Šis process notiek visā Latvijas zemē.

Atbildēt

Kad beidzot

18.02.2024. 01:07

tiks sodīti no VARAM izmesti noziedznieki Vilkaste, Mendziņa, Bernards, Šļaukstiņš, Vesere??!!

Atbildēt

Parādu piedzinēju asociācija

18.02.2024. 00:11

»

Jūsmiņš

Viestur! Ko nu par mežiem! Tagad jau arī Latvijas Valsts Meži ķeras klāt visam, ko vien var iznīcināt...


Investoriem nevajag jūsu būdiņas, tās nojauc visā Latvijas teritorijā, lai gadījumā tur neiekārtojas meža brāļu snaiperi.

Atbildēt

Jūsmiņš

17.02.2024. 22:35

Viestur! Ko nu par mežiem! Tagad jau arī Latvijas Valsts Meži ķeras klāt visam, ko vien var iznīcināt.
Aizbrauciet uz Lielauci, aizejiet pie ezera - un redzēsiet, kāds posts tur ir nodarīts. Kādreiz tur BIJA a/s LVM veidots atpūtas komplekss Lielauces ezera krastā.
TAGAD - kad biju tur, LVM pašu veikts vandālisms, vēl dažas atpūtas mājiņas nebija nojauktas, bet cerību ka tās tur tiks atstātas arī nevienam nebija.
Ja jau LVM tur izbeidza savu saimniecisko darbību - tad kādēļ bija jālikvidē tas, kas tur bija uzcelts, kas vasarās bija svarīgs gan vietējiem, gan citiem Latvijas iedzīvotājiem?
Vasarās tur atpūtas vietas bija jāpasūta ilgāku laiku, pat mēnesi, iepriekš, lai varētu atpūsties, pašūpojoties uz ūdens esošajās mājiņās.
Tātad nostrādāja princips - ja nav LVM, tas ir man, tad lai nav nevienam!
Kas tas ir? Stulbums, nenovīdība, vai kas cits? Tāpēc nebrīnos, ka vismaz viens sakarīgs vecis tajos mežos ir bijis - Strīpnieks kungs, un saprotu arī kāpēc tas atstāja šo amatu. Viņam aiz muguras bija nokomplektēts kārtējais idiotu bars...

Atbildēt

Čiekurs

17.02.2024. 20:22

Viestur! Ņemot vērā, ka Tu esi lielākais eksperts ļoti daudzās jomās, nečakarējies un mēģini tikt pie šprices- LVM valdei bija izsludināts konkurss, ZM Meža departaments.....

Atbildēt

jaajaa

17.02.2024. 19:41

...šoreiz piekrītu autoram...bet ar egļu mežiem Latvijā ir cauri...mizgrauzis ir pārāk savairojies...:)

Atbildēt

17.02.2024. 19:24

tā tagad ir valsts stratēģija visos virzienos, netiek saudzēts neviens un nekas. Ne dzīvā daba, ne dzīvnieki, ne cilvēki.

Atbildēt

Norobežojoties no putnologiem

17.02.2024. 19:06

Kailcirtes ir noziegums pret cilvēci.

Atbildēt

jūrnieks

17.02.2024. 18:51

Putnologiem atkalapetīte atgriežas - viis putnu labklājībā slikti Nu kurš gatavs atbērt kabatādabas vērotajiem zaļajā kursā? Vēl var labpratīgi, citādi atkal brēka pa visu sādžu. Zaļajam biznesam vajag un tad vēl drošāka atpalikšana no Rumānijas nu saņematies taču

Atbildēt

Hunta par aizdevumu augļu procentiem vien

17.02.2024. 18:42

ikkatru mīļu dienu pārskaita Pasaules bankai miljonu un vairāk. Katru dienu!

Tādēļ tie izdzimteņi cirtīs un cirtīs, bet tautai no tā labuma nekāda.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...