Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādu laiku draugi, kaimiņi, paziņas un radi man jautā, kā tad ir. Nav tādas vienas korektas vai pareizās atbildes, bet pamēģināšu izstāstīt kopējo loģiku.

1. Esmu diezgan PRET subsīdijām konkrētas nozares stimulēšanai tādā veidā, kā šobrīd Latvijā un visā ES tiek veidotas subsīdiju stratēģijas, jo subsīdija tādā formā, kā tās tiek pasniegtas, manā skatā ir vistiešākais kapitālisma instruments konkrētas industrijas pakļaušanai un nereti noverdzināšanai vai vēl biežāk kontroles nodošanai monopolu kontrolē. Kāpēc?

Piemērs ar saules paneļiem. Lai es šobrīd uzliktu saules paneļus kā privāta mājsaimniecība, man ir jābūt pieejamiem 10-20 tūkstošiem eiro brīviem līdzekļiem vai jābūt ar ieņēmumu līmeni virs vidējā, lai varētu komercbankā saņemt aizdevumu to uzstādīšanai, no kā tad pēc tam valsts man atmaksās 2-5 tūkstošus Eiro (apmēram 20-30%). Ja man nav šāda brīvā kapitāla vai kredītspējas, tad es nespēju kotēties šajā kategorijā.

Tātad tie, kas dzīvo virs vidējā ieņēmumu slāņa vai kam ir pieeja kreditētāju kapitālam, spēs nodrošināt sev šo enerģiju un par to vēl saņems valsts atbalstu. Tādējādi šī saimniecība spēs sev nodrošināt lētāku elektronerģiju, - ja vēl kabata atļauj iegādāties elektroauto un siltumsūkni, tad šīs mājsaimniecības ikmēneša izmaksas saruks par 20-80% no kopējām enerģijas izmaksām. Savukārt tas, kam nav šādas iespējas, ir spiests maksāt par visu pilnu cenu, bez izvēles alternatīvām un vēl vairāk, subsidētos bonusus finansēt no kopējā nodokļu maksātāju budžeta, - ne tikai paneļu iegādi, bet arī enerģijas uzkrāšanas un atgriešanas saražošanas procesu, par ko pastāstīšu tūlīt.

2. Elektroenerģijas došana tīklā ar funkciju uzkrāt ziemai ir diezgan liels valstisks TRIKS, jo elektrības uzkrāšana centralizētajā sistēmā - Latvijas valstij tādas funkcijas nav, tas nozīmē, ka tiem, kas šobrīd pa vasaru sakrājuši simtiem vai tūkstošiem kWh un ziemā tās ņems par pašizmaksu atpakaļ, šīs kWh tiks ražotas no iepirktās gāzes vai citiem iepirktiem resursiem, par ko maksās VISI Latvijas nodokļu maksātāji. Šogad tas vēl gada laikā visticamāk būs pārdesmit miljoni eiro, bet, pieaugot šai tendencei, tas var sasniegt līdz pat 200 miljonus eiro gadā no valsts nodokļu maksātāju budžeta. Jo tās ir Latvijas kapitālsabiedrības, un tās prasīs zaļā kursa dotācijas, ka tas jau ir ar visu.

Tieši tāpēc sistēma, kā tā ir izveidota šobrīd, ir vistiešākais veids, kā turīgie var kļūt turīgāki un nabagie - nabagāki.

Kā tam būtu jābūt, lai sasniegtu valstisku mērķi?

1. Šādi enerģijas sistēmu uzstādīšanas procesi būtu jādod bezprocentu kredītā ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem un visām sabiedrības grupām vai uzņēmumiem, kuru izmaksas pozīcijas šobrīd spēj to segt. Šī pakete jāpaplašina ar maksimāla pašpatēriņa paketi, tas nozīmē, ka šajā kredīta formā ģimenēm utt. būtu jāspēj uz tādiem pašiem noteikumiem iegādāties arī siltumsūkni, elektroauto utt., tādējādi ģimenei īstermiņā ikdienas izmaksas par elektrību, siltumu, transportu utt. pārnest uz valsts galvotu bezprocentu kredītu (3-5 gadi) bet pēc šī perioda, ģimenes ikdienas izmaksas tiktu samazinātas par 20-80% (enerģijā, siltumā, transportā utt). Tādā veidā grupas, kas spēj segt šo iespēju, bet nevar pārvarēt šo barjeru zemās kredītspējas un neesošu brīvu līdzekļu ilgtermiņā dēļ pakāptos soli pretī vidējai labklājībai un palielinātu savu neatkarību no pasaules ekonomikas svārstībām ilgtermiņā.

2. Tas pats attiecas uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Protams, uzņēmumiem ir vēl citas iespējas, kas ļauj sevi realizēt neatkarīgas enerģijas sistēmā.

Papildus šim visam, zinot, kā pasaulē attīstās Ukrainas kara situācija utt., Latvijas valsts pilnīgi nemācās – tā vietā, lai valstiskā līmenī risinātu decentralizētu enerģijas sistēmu, kas neļautu vienas sistēmas izslēgšanai izslēgt gaismu visā valstī, ko perfekti ļauj saules enerģija. Valsts to neveicina, pat gluži otrādi, liek šķēršļus.

Valstij veicinot reģionu attīstību un enerģijas neatkarību, būtu jāveicina iespējas attīstīt saules enerģijas sistēmas, kas spēj nodrošināt enerģijas akumulēšanu un distribūciju vietās, kur nav pieejams lielās jaudas no centrālā tīkla.

Šeit pat nepievēršos tādām lietām kā elektropārvades tarifu celšana utt., kas būs vēl viens, es atļautos teikt, viltīgs gājiens, kā padarīt cilvēkus par aitām. Nesaku, ka tarifu nevajag celt, ja to prasa izmaksas, bet, no vienas puses, tika izdalīti miljoni subsīdiju saules enerģijai, bet ar otru roku tagad uzliks papildu važas, no kuram nevarēs izvairīties.

Rezumē: valsts kopējā struktūrā absolūti neveicina ne valsts enerģētisko neatkarību, ne vidējā slāņa izaugsmi vai stabilizēšanu. Gluži otrādi, veido lielāku plaisu un rada vēl lielāku haosu, kas tuvāko mēnešu laikā pārvērtīsies daudzu cilvēki pieredzēs kā kārtējais "apčakarētais latvietis".

Kopumā šī alternatīvās enerģijas attīstība Latvijā var iedot MILZU izrāvienu, enerģētikā, mobilitātē un ļoti veicināt vidējo slāni un pat demogrāfiju savā veidā, bet tas, kā tas tiek risināts šobrīd, ir ļoti tālu no PROGRESĪVA RISINĀJUMA.

Es ļoti iesaku domāt par enerģētisko neatkarību, bet aicinu padomāt, vai tas, ko VALSTS tev šodien dod, ir NEATKARĪBA. Manā skatījumā tā ir organizēta centralizēta kontroles veidošana par nodokļu maksātāju naudu, kas rada ieguvuma un neatkarības ilūziju, bet patiesībā liela daļa no šiem cilvēkiem ar esošo sistēmu valstiskā līmenī "apzog citus nodokļu maksātājus" un diemžēl tos, kuriem šobrīd ir visgrūtāk.

Lai tā nebūtu:

1. Tev sava saražotā enerģija jāpatērē tuvu 100% pašpatēriņā vai, ja nodod tīklā, tad pārdodot, bet ne uzkrājot.

2. Domā par savas enerģijas maksimālu akumulēšanu un tās izlietošanu, mazinot citas izmaksas - kā transportu, siltumu utt., tādējādi palielinot katra kilovata efektivitāti.

3. Izmanto sistēmas un pievērs uzmanību līgumiem, kas tevi nelimitē ilgtermiņā, jo esošā regulācija un sistēma nav veidota ikdienas cilvēku enerģijas cenu samazināšanai.

Es atbalstu saules enerģijas izmantošanu, bet tas jādara daudz atbildīgāk pret visu nodokļu maksātāju naudu un valsts enerģētisko neatkarību kopumā.

ESAM GUDRI.

Novērtē šo rakstu:

112
19

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...