Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Daudzi man lūdza izteikt viedokli par pašreizējiem notikumiem arī saistībā ar aktivitātēm pie Pārdaugavas pieminekļa. Ja par šo Pārdaugavas memoriāla nojaukšanu tik aktīvi un pat agresīvi kādi varas politiķi runā tagad, dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām, tad tas ir tikai un vienīgi tāpēc, lai vāktu vēlētāju balsis, bet nevis Latvijas cilvēku interesēs. Turklāt tas ir kā naida slazds, kurā daudzi jau ir iekrituši. Un vēl par miljoniem nodokļu maksātāju naudas.

Ja visas šīs akcijas tiešām būtu Latvijas cilvēku interesēs, tad šī valdība un Rīgas dome jau sen būtu izvietojusi pie šī pieminekļa uzskatāmus un skaidrus plakātus vai norādes par šo vietu un notikumiem tajā — kā jau es to publiski ierosināju pirms 10 gadiem.

2010. gadā par Uzvaras laukuma vēsturi iznāca mana grāmata “Spridzinātāji”.

2012. gadā, kopā ar toreizējiem domubiedriem iesniedzu oficiālu pieteikumu, ko atbalstīja vairāk nekā 10 000 cilvēku ar saviem parakstiem, un 2016. gadā šī iniciatīva tika iesniegta Saeimā, bet Saeima noraidīja ne tikai īstā Uzvaras laukuma atjaunošanas ideju, bet pat tik elementāru prasību, pavisam elementāru lietu kā izvietot informatīvus plakātus, stendus tajā vietā.

Mana iniciatīva bija un joprojām ir: informēt sabiedrību, iepazīstināt cilvēkus ar šīs vietas vēsturi un objektīvo patiesību!

Toreiz, kā arī tagad “Saskaņa” bija opozīcijā — būtisko iniciatīvu noraidīja tieši varas partijas. Tā vietā, lai beidzot aizvāktu savu noziedzīgo OIK elektrībai, atdotu Latvijas iedzīvotājiem cilvēktiesības, vārda un izpausmes brīvību, ekonomiskās iespējas, rūpētos par valsti, dabiskām ģimenēm un tautu, nu varas partijas un tām pakalpīgie ļaudis naido, šķeļ, kurina ienaidu un histēriju arī šī Pārdaugavas pieminekļa kontekstā.

Ja Uzvaras laukumā būtu bijušas norādes, kā jau pirms gadiem oficiāli rosināju, tad cilvēki zinātu, ka:

1) šim laukumam Latvijas laikā bija valstiska nozīme, tas simbolizēja Latvijas uzvaru un patiesi neatkarīgas Latvijas valsts iegūšanu. Tajā notika gan Latvijas armijas un aizsargu parādes, gan vispārējie Latviešu Dziesmusvētki, lielākie un spēcīgākie Latvijas vēsturē. Tur, kur tagad ir betona veidojuma pamatne, savulaik kopkorus diriģēja Jāzeps Vītols.

Kārļa Ulmaņa laikā Uzvaras laukumam bija grandioza iecere, un tauta saziedoja miljoniem latu Dziesmusvētku estrādei tur (un nevis Mežaparkā), Olimpiskajam stadionam, piemiņas un uzvaras obeliska izbūvei.

2) Neilgi pēc tam, kad Latvija zaudēja neatkarību, saziedoto naudu pievāca Staļina padomju vara, un 1941. gadā tieši no šīs vietas 14. jūnija naktī izbrauca simtiem kravas mašīnu ar bruņotiem čekistiem, lai veiktu rīdzinieku deportācijas.

3) Pēc II pasaules kara — 1946. gadā — un atkal jau tieši šajā laukumā pakāra nacistu ģenerāļus ar masu slepkavu Jekelnu priekšgalā.

4) Tad šī vieta ar apstādījumiem tika nosaukta par Kompartijas 22. kongresa parku. Bāriņu ielas nosaukums pazuda 1974. gadā, to nosauca padomju militārista Andreja Stučenko vārdā. Latviskie ielu nosaukumi tolaik pazuda viens pēc otra, ielas pārdēvēja dažādu PSRS darboņu vārdos.

5) Un tad LPSR stagnācijas laiku kompartijas privileģētā varas elite, kas iepirkās savos specveikalos, ārstējās specpoliklīnikās, kuras ierindas padomju pilsoņiem bija liegtas, izdomāja parkā ierīkot pieminekli “Padomju Latvijas atbrīvotājiem no fašistiskajiem iebrucējiem”. Izsludināja konkursu. Pirmo vietu neieguva neviens. Padomju pasūtījuma darbiem nebija sevišķas tēlnieku piekrišanas, jo kompartijas funkcionāri stingri un brutāli kropļoja viņu radošumu. Tēlnieks Aivars Gulbis, kas veidojis Mātes Dzimtenes tēlu, man stāstīja, ka partijnieki pavēlējuši izmainīt viņa ieceri: izņemt bērnu no skulptūras rokām… Jo esot šucmaņu bērns! — arī citus tamlīdzīgus murgus gvelza partijnieki.

Sākotnēji piemiņas vieta bija salīdzinoši neliels māksliniecisks veidojums, bez butaforijas apkārtnē. Bet vietējās kompartijas vadība pavēlēja citādi. Piemēram, tāds viņu dizainers Bugajevs norādīja: “Ja Brīvības piemineklī ir trīs zvaigznes, tad mums te būs piecas, augstāk nekā Brīvības piemineklim.” Tā sacentās, tā pretstatīja, speciāli kultivējot tādu kā tautas un iedzīvotāju šķelšanu.

Un to visu iecēla tieši Latvijas laika Uzvaras laukumā, cenšoties pilnīgi izmainīt un izdzēst neatkarīgās Latvijas uzvaras jēdzienu…

Pieminekli 1985. gadā atklāja Boriss Pugo, tas pats, kurš 1989. gadā PSRS kopā ar citiem “līdzbiedriem” rīkoja puču un nošāvās.

1990. gadu sākumā par to kompartijas pasūtījuma pieminekli Pārdaugavā nebija lielas intereses, tā pakājē sagūla atkritumi, to izmantoja kā sabiedrisko tualeti, iedzeršanu, pļēgurošanas vietu...

Bet vēlāk iedarbināja īpašu propagandu. Un tas kļuva par Ušakova priekšvēlēšanu laukumu, un piemineklis ļoti bieži izvērtās par naida kurināšanas vietu starp tautām, par dažādu politisko spēku priekšvēlēšanu aktivitāšu vietu.

Tieši Uzvaras parka komplekss dažām varas partijām regulāri palīdzēja piesegt savu nespēju kaut ko jēgpilnu darīt valsts ekonomikas labā, piesegt pašu veikto Latvijas ekonomikas graušanu un kurināja naidu, neiecietību, šķelšanu. Tagad, piemēram, lai atceltu noziedzīgo OIK elektrībai, viņi OIK saglabā, bet rīko aktivitātes Pārdaugavā, bazūnējot saukļus savos masu medijos, cerot, ka cilvēki uz tiem uzķersies un neredzēs patieso postu, ko šīs varas partijas nodara gandrīz vai katram Latvijā.

Jau 1996. gadā šo Pārdaugavas zvaigžņoto betona veidojumu kā komunisma varas un Latvijas okupācijas simbolu gribēja uzspridzināt jaunu cilvēku grupa. Spridzinot divi no viņiem aizgāja bojā, pārējos salika t.s. “brīvās” Latvijas cietumā.

Bet, tā kā piemineklis jau bija aizspridzināts, uzsākās nopietnas runas par tā demontāžu. Un tieši tad iesaistījās sorosītiskā prese, piemēram, pašreizējās Levita galma kundzes Ēlertes kūrētā “Diena” un Aivars Ozoliņš toreiz smagi gānīja demontāžas ieceri: “izlemjot nogāzt, būsim teroristi” utt., lai arī ļoti daudzi Latvijā taču to memoriālu uztvēra kā komunistiskā režīma un Latvijas padomju okupācijas, nevis “atbrīvotāju” simbolu.

Tad kāpēc tolaik t.s. sorosītiem bija tik svarīgi saglabāt šo pieminekli? Bez jebkādām norādēm par tās vietas vēsturi! Kā jau mēs paredzējām — lai no jauna izspēlētu “pieminekļa kārti” brīdī, kad pašiem par viņu noziedzīgo darbību ūdens smelsies mutē?

Vai tāpēc, ka tieši saliedēta Latvijas sabiedrība ir viņu lielākais bieds? Tāpēc, ka viņus biedē godīgs, veselīgs, atklāts dialogs? Arī starpvalstu līmenī? Vai tāpēc, ka jebkura atklātība, patiesība arī par šo vietu ir viņiem tik nepatīkama?

Un taču, kā tagad to skaidri redzam, vai tas bija arī tāpēc, lai vēlāk smagi pazemotu cilvēkus? Lai ņirgātos par cilvēcību? Lai ar smago tehniku aizšķūrētu ziedus, uzspļaujot cilvēku piemiņas jūtām pret karā kritušajiem? Izrādot augstākā līmeņa necieņu pret ziedu licējiem. Kā lai cilvēki zina, ka tajā vietā nav kapi, apbedījuma vietas, ja viņus tura neziņā? Bet ziedus jau neliek tikai slavinot, tos liek arī pieminot, — daudzi gāja bojā cīņās pret nacismu. Ja uzvarētu Hitlers, nebūtu ne Latvijas, ne latviešu, tas ir daudz dokumentēts — vien Latvijā bieži centušies to noklusēt. Ja kāds to noliedz, tas apzināti melo vai ir sevišķi mazinformēts.

Bet Uzvaras laukums ir tikai viena no epizodēm priekšvēlēšanu laikā — lai novērstu uzmanību no daudz svarīgākām lietām mūsu valstī. Un vienlaikus izrādās, arī veikli sashēmots plāniņš — kā varas partiju un Staķa domes šepmaņiem “pievākt” vēl miljonus no mūsu nodokļu naudas.

Ikvienam Latvijā novēlu vērīgu skatu, zināšanas, pašapziņu, tad ar jums būs grūti manipulēt, ievilkt svešās aktivitātēs, piedāvājot histēriskus viltus mānekļus. Neļaujiet novērst uzmanību no daudz būtiskākām lietām un norisēm mūsu valstī! Un vienmēr saglabājiet cilvēcību, drosmi un veselo saprātu.

Novērtē šo rakstu:

132
23

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

Foto2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga. Viss tālākais ir mans viedoklis par notikušo.
Lasīt visu...

21

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

FotoLūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu speciāliste Linda Meldrāja ilgstoši neatrodas darbā, vadītājs piever acis, „speciāliste” saņem algu un ir kā tukša vieta, jo faktiski neveic darba pienākumus, saņem algu par mākslīgi radītu dīkstāvi ilgāk par gadu.
Lasīt visu...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...