Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam tuvākajā nākotnē politiskie kioski, kurus šobrīd dibina politiskie šarlatāni, var sākt kļūt par daļu no lielākām politiskajām partijām un potenciāli sākt veidot valdību. To apzinoties, man reizēm ir nedaudz bail, ka viens no šiem potenciālajiem valdības veidošanas pretendentiem ir Aldis Gobzems. Paskaidrošu – kāpēc.

Pirms dažām dienām Aldis uzrakstīja Facebook ierakstu par diviem kungiem ar uzvārdu Binde, kuru vēlāk izdzēsa. Uzreiz pēc dzēstā ieraksta Aldis uzrakstīja vēl vienu ierakstu, kurā paziņoja, ka pirmajā, dzēstajā ierakstā bija kļūda. Šeit ir īss kopsavilkums par to, kā Aldis šo kļūdu izskaidro:

- Izdzēstajā ierakstā tika pieļauta rupja kļūda.

- Alda sociālo tīklu pārvaldību veic administratori, kurus šajā gadījumā Aldis nevarēja/nevēlējās pārbaudīt, un šī iemesla dēļ radās kļūda.

- Dzēsto ierakstu ar kļūdainu informāciju Aldis personīgi nepublicēja, un kļūdainais ieraksts ar Aldi netika saskaņots.

- Kļūda patiesībā bija nevis kļūda, bet sabotāža. To izdarīja nevis viens cilvēks, bet vairāki, un viņi visi  ir nodevēji.

- Nodevēji, kuri veica sabotāžu, no darba tika atlaisti.

Es personīgi neesmu pārliecināts, ka Alda izklāsts par esošās situācijas apstākļiem ir 100% precīzs. Bet neviens viņu aiz mēles neraustīja, un tāpēc, balstoties uz viņa paša skaidrojuma, izdarīsim dažus absolūti acīmredzamus secinājumus.

1. Aldis ir mikromenedžeris, un viņam visos procesos ir jāpiedalās personīgi. Reiz viņš nolēma nepārbaudīt tekstu, ko viņam bija sastādījuši administratori, un uzreiz notika sabotāža.

2. Uzmetējiem ir ļoti viegli un ērti strādāt Alda organizācijā, jo nav efektīvu darba kvalitātes kontroles mehānismu.

3. Aldis sāk pārāk daudz laika tērēt muļķībām un pārāk maz laika reālam darbam. Kļūdas tekstā Aldis nav paspējis pārbaudīt, tostarp tāpēc, ka viņš gatavoja taju zupu ar garnelēm, veikalā pielaikoja kārtējo mēteli un pētīja savus muskuļus spogulī.

4. Aldis personīgi nav gatavs uzņemties atbildību par saviem, tai skaitā sociālajos tīklos publicētajiem vārdiem. Ja Alda vārdos ir kļūda vai meli, tad vainīgs būs nevis viņš, bet gan tīklu administrators. Tas viss liek domāt, ka Aldis nav efektīvs vadītājs un nespēj vadīt pat tik primitīvu kolektīvu kā vairāku sociālo tīklu administratoru komandu. Ņemot to vērā, nav īsti skaidrs, kā viņš taisās vadīt 14 ministrus un viņu kabinetus.

5. Aldim nav intuīcijas cilvēku izvēlē. Viņam izdevās uzticēt sava svarīgākā komunikācijas resursa pārvaldību nevis vienam, bet vairākiem nodevējiem (vai labākajā gadījumā amatieriem).

6. Par politiskās darbības sabotēšanu un nodevību Aldis atlaišanu uzskatīja par vissaprātīgāko sodu. Visus pārējos nodevējus, kuri nākotnē varētu mēģināt iedragāt Alda darbu, viņš arī vienkārši atlaidīs un necentīsies šos cilvēkus saukt pie citas atbildības.

7. Diemžēl netiek ziņots, vai Alda organizācijā bez atlaistajiem palikuši vēl citi nodevēji. Tāpat netiek ziņots, vai tiks veikti darbi, lai novērtētu zaudējumus, ko atlaistie nodevēji varētu būt nodarījuši ar savām citām darbībām. Acīmredzot visas šīs lietas Aldi neinteresē.

Tagad uz mirklīti pamēģiniet iedomāties, kādas sekas visas šīs lietas atstātu uz valsti, ja runa nebūtu par kļūdu Facebookā, bet gan par valstiski svarīgu jautajumu. Vēlreiz pārlasiet šo sarakstu un pamēģiniet iedomāties, kāda būtu mūsu valsts, ja Aldis Gobzems būtu tās premjers.

Nē, pats par sevi saprotams, ka mūsu valstī ir cilvēki, kas guļ un sapņo, lai Aldis kļūst par premjeru vai vismaz par ministriņu. Šie cilvēki, redzot, cik daudz sekotāju nāk uz Alda mītiņiem, metas ceļos un, cik spēka, sāk lūgt Dievu, lai protestētāju skaits tikai augtu un lai Aldis jau pavisam tuvākajā laikā sagrābtu sev vēlamo varu. 

Es runāju nevis par izdomātiem nodevējiem, bet gan par reāliem  kuri, kamēr premjers Aldis brauks ar riteni un rakstīs motivācijas mantras Facebookā, izlaupīs mūsu jau tā nabadzīgās valsts paliekas.  

https://www.facebook.com/100000681382984/posts/4915147191851278/?d=n

Novērtē šo rakstu:

88
81

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...