Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Gudri ļaudis vienmēr ir teikuši: meitiņ, neej gulēt nikna. Vakar izlasīju valdības lēmumu, izdarīju visu, lai dusmas mazinātu (vienīgi pastaigāties negāju; uz to brīdi jau bija nostaigāti gandrīz 14 km, vienai dienai pietiek. Turklāt, kad esmu nikna, man labāk nāk miegs.)

Kāpēc es esmu nikna? Tāpēc, ka mums ir valdība, kura ir tik sadrumstalota, tik vārgi turas kopā, ka tās locekļiem vienam otrs nemitīgi jāslavē pat par vistizlāko lēmumu, kā tādai trīsgadnieka māmiņai, kura gatava par katru sava dārgumiņa kustību izplūst komplimentos (es zinu, ko runāju; pati tā darīju. Pirms septiņiem gadiem).

Āaaaa, kāds teiks, re, viņa visu laiku atbalstīja ierobežojumus, nu tagad taču ir ierobežojumi!

Nopietni? Tie ir stingrāki ierobežojumi? Jūs ņirgājaties?!

Tātad: mēs atļaujam cilvēku brīvu pārvietošanos, bet AIZLIEDZAM Ziemassvētkus, pasaules ģimeniskākos svētkus, svinēt kaut vai kopā ar to vēl vienu mājsaimniecību. Tagad pamēģiniet iztēloties, cik būs apbēdinātu, vīlušos vecāku (jo pārvietoties taču nav aizliegts!), kuru apzinīgie bērni pie viņiem nebrauks (jo svinēt taču drīkst tikai savā mājsaimniecībā!).

Mēs ATĻAUJAM šajā laikā, kas jau tā ir sprādzienbīstams, bez ierobežojumiem tirgot alkoholu un cigaretes, bet AIZLIEDZAM pārdot grāmatas.

Valdībai to, šķiet, nesaprast, bet patiešām, neraugoties uz visu, liela daļa sabiedrības tieši LASOT gūst mierinājumu, uzmundrinājumu, cerību, ka var būt citādi, ka cilvēcei nākušas priekšā un tā ir spējusi izturēt arī nesalīdzināmi briesmīgākas lietas par šo. Un tā ir iespēja nodarbināt smadzenes ar pavisam citām lietām, laimīgi ienirt realitātē, kurā par Covid neviens neko nav dzirdējis. (Jā, tas neatrisinās problēmas, bet palīdzēs nomierināties un sakopot resursus, kas jau ir puse risinājuma.)

Āaaa, nu ja, no alkohola nāk tādi nodokļi, kādu nekad nebūs no grāmatām, pat ja neatcelsim to sasodīto 21% PVN elektroniskajiem izdevumiem (arī ne šajos apstākļos, kad tas vismaz būtu variants, kā daļai lasītāju tikt pie savas dienišķās grāmatu devas!), kas mūs padara par alu laikmeta cilvēkiem, vienīgajiem visā ES!

Klau, valdība, varbūt parēķiniet (ir, ir pasaulē metodika, var sameklēt), kādi izdevumi ir lētajam alkoholam ilgtermiņā - nu tur sīkumi visādi, piekauti līdzcilvēki, kuriem nepieciešama medicīniskā palīdzība jau tā sarežģītā laikā, depresijas, sadauzītas mašīnas un cietusi infrastruktūra, zaudētas darba stundas, ilgtermiņā sabojāta veselība...

Nu ja, cilvēki, kas ilgstoši netiek pie dienišķās šmigas, var sākt demolēt alkohola bodes un mest akmeņus Saeimas logos; grāmatu izdevēji un lasītāji pieklājīgi centīsies atrisināt situāciju.

Uzmanību, tagad ir produkta reklāmas daļa.

Jā, grāmatu veikali trīs nedēļas būs slēgti. Taču pasūtināt grāmatas internetā un e-veikalos varēs, arī izņemt varēs, bet, ja tā labāk gribēsies, pasūtināt pa telefonu un saņemt pastā (šajā laikā pakomāti ir ellīgi noslogoti, es tā dzirdēju).

Neatsakieties no grāmatām. Uz trim nedēļām, iespējams, tās var aizstāt pat frizieri, manikīru un masiera apmeklējumu.

Smeliet mieru un uzmundrinājumu, kur vien tas legāli iespējams, un dalieties ar citiem - gan nemierā, jo dalīts nemiers ir tikai puse nemiera, - gan arī mierā, kurš, laimīgā kārtā, tajā daloties, daudzkāršojas.

Un tagad laikam es arī savu niknumu norakstīju nost.

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

51
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...