Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Liberālās demokrātijas cienītāju dzīvēs pēdējā laikā ir notikuši divi ļoti nozīmīgi notikumi - godīgākā, demokrātiskākā un taisnīgākā prezidenta Džo Baidena inaugurācija un tikpat godīgas un objektīvas Alekseja Navaļnija filmas par "Putina pili" iznākšana.

Pēc Alekseja Navaļnija filmas noskatīšanās es biju mazliet sarūgtināts par to, ka ļoti lielai tās daļai nebija nekāda sakara ne ar pili, ne ar pašu Putinu. No nepilnajām divām filmas stundām daudz ekrāna laika tika veltīts stāstiem par bandītiem Ļeņingradā, par deviņdesmito gadu sākuma Krievijas amatpersonām, par dažādajiem uzņēmējiem un valsts uzņēmumiem.

Mums tiek stāstīts par to, kāpēc Ludmila Putina 1992. gadā sūtīja faksus no Ļeņingradas ostas ēkas un par to, kā Transeft vadītājs Nikolajs Tokarevs slēpj savu VDK pagātni, par kuru rakstīts ir jau pat Vikipēdijā. Kāda ir visu šo cilvēku un notikumu saistība ar "pili", autori diemžēl nenorāda.

Neskatoties uz to, stāstot par filmas varoņiem, Aleksejs Navaļnijs uzstāj uz divām lietām - pirmkārt, ka visi šie cilvēki ir korumpēti noziedznieki un zagļi, un, otrkārt, ka tie, kas vada Krievijas valsti vai Krievijas valsts uzņēmumus, vispār nezina, kā to darīt.

Ir interesanti atzīmēt, ka, kad 2012.gadā Aleksejs strādāja Aeroflot direktoru padomē, viņam bija lieliska iespēja parādīt citiem, kā, viņaprāt, ir pareizi vadīt valsts uzņēmumu. Bet tā vietā viņš darbu Aeroflot pameta un acīmredzot nolēma, ka lojalitāti dzimtenei pierāda nevis ar darbiem, bet gan vārdiem.

Attiecībā uz vārdiem, kuri ir izteikti par filmas varoņiem, tad Aleksejs dara visu, lai skatītājam rastos iespaids, ka pie varas esošie zagļi un bandīti ir vienīgi krievu parādība. Navaļnijs pastāvīgi saka, ka zagšana nenotiek nekur pasaulē, un piebilst, ka korupcija Krievijā ir absolūti nepieredzēta parādība.

Neskatoties uz daudzajiem filmas apliecinājumiem, ka iesaistīti korupcijā pasaulē  ir tikai un vienīgi "Putina draugi", Aleksejs pilnīgi aizmirst šos apliecinājumus pamatot ar vismaz kaut kādiem faktiem. Tāpēc šajā tekstā es palīdzēšu Aleksejam šo lietu novest līdz galam un pastāstīšu par to, cik patiesībā godīgi, caurspīdīgi un cienīgi valdības ierēdņi ir vienā no Alekseja vismīļākajām valstīm, visu godīgāko un taisnīgāko Mekā - ASV.

Ņem, kur nav licis, pļauj, kur nav sējis

Sāksim mūsu ceļojumu uz neierobežotu Amerikas valdības pārredzamību kopā ar bijušo Noksvilas mēru Bilu Haslemu. Bils bija Noksvilas mērs no 2003. līdz 2011. gadam. Noksvilas iedzīvotāju skaits ir 186 000, un pēc Amerikas standartiem tā ir maza pilsēta.

Bila tēvs bija slavens amerikāņu uzņēmējs Džims Haslems. Džims nodibināja kompāniju Pilot Flying J – amerikāņu degvielas uzpildes staciju tīklu, kura gada apgrozījums 2020. gadā bija 29,5 miljardi USD. Pēc tēva nāves Bils mantoja uzņēmumu, un šobrīd Bila bagātība ir 2 miljardi ASV dolāru.

Personīgi man šķiet, ka, ja dolāru daudzmiljardieris kļūtu par vienas Krievijas provinces pilsētas mēru, tad Aleksejs Navaļnijs diez vai piekristu ticēt, ka šis dolāru daudzmiljardieris 8 gadus mēra krēslā pavadīja godīgu vēlēšanu rezultātā.

Pēc mēra pilnvaru termiņa beigām Bila dzīvē notiek divi liktenīgi notikumi - 2011. gadā viņš kļūst par Tenesī štata gubernatoru, un 2013. gadā FIB sāk kriminālizmeklēšanu pret viņa uzņēmumu Pilot Flying J, kas beigsies ar naudas sodiem un ieslodzījumiem.

Konkrētāk, 2013. gada aprīlī Pilot Flying J bija pakļauts FIB aizdomām, un rezultātā biroja aģenti veica virkni kratīšanu un pret daudziem darbiniekiem cēla apsūdzības komerciālajā krāpšanā.

Gadiem ilgas izmeklēšanas rezultātā 10 Bila uzņēmuma darbinieki atzina savu vainu. Pats uzņēmums bija spiests samaksāt 92 miljonu dolāru sodu, kā arī samaksāt papildu 56 miljonus dolāru krāptiem klientiem.

Diemžēl ne visiem skandāla dalībniekiem izdevās tikt cauri tikai ar naudas sodiem. Tā uzņēmuma viceprezidents Skots Vombolds tika notiesāts uz sešiem gadiem cietumā un naudas sodu 75 tūkstošu dolāru apmērā. Bijušajai reģionālajai klientu apkalpošanas pārstāvei Heterei Džonsai piesprieda vairāk nekā divarpus gadu cietumsodu.

2018. gadā uzņēmuma prezidents Marks Hazelvuds no visiem šīs lietas dalībniekiem saņēma visbargāko sodu - 12,5 gadus cietumā un 750 tūkstošus dolāru lielu naudas sodu. Amerikāņu mediji atzīmē, ka Marks Hazelvuds ir tuvs Bila draugs, ar kuru, cita starpā, viņš bieži spēlēja golfu.

Visi šie noziedzīgie notikumi notiek laikā, kad Bils bez sirdsapziņas pārmetumiem ieņem valsts gubernatora amatu, kur paliks līdz 2019. gadam.

Citiem vārdiem sakot, kamēr tavs uzņēmums simtiem miljonu dolāru vērtībā aplaupa tavas valsts pilsoņus, tu joprojām esi Tenesī gubernators. Acīmredzot viņiem tur Amerikā tas ir normāli. Galu galā viņiem tur ir demokrātija, nevis nolādētā Krievijas diktatūra, pret kuru ar visiem saviem spēkiem cenšas cīnīties Aleksejs Navaļnijs.

Dzīvot bagātīgi negribēju, tā nu sanāca

Tālāk parunāsim par bijušo ASV izglītības ministri Betsiju Devosu. Betsija bija izglītības ministre no 2017. gada līdz 2021. gada janvārim.

Stāsts par Betsiju jāsāk ar viņas ļoti ekstravagantā dzīvesveida aprakstu.

2010. gadā Betsija un viņas vīrs uzcēla privātmāju štata Mičigans. Māja ar kopējo platību virs 2000 m2 atrodas ezera krastā, tai ir sava jahtu piestātne, trīs virtuves, 10 vannas istabas un lifts. Teritorijā atrodas viesu “namiņš” ar kopējo platību 570 m2 un atpūtas “istabiņa” pie baseina ar kopējo platību 65 m2.

Papildus mīlestībai pret neiedomājama izmēra savrupmājām bijušajai izglītības ministrei patīk sevi palutināt ar atpūtu sava personīgajā ekskluzīvajā jahta. Viņai pieder 50 metrus gara jahta Seaquest, kuras vērtība ir 40 miljonu dolāru. Jahta ir paredzēta 12 apkalpes locekļiem un 12 pasažieriem.

Ja godīgi, tad man ir bail iedomāties, kādus secinājumus Aleksejs Navaļnijs būtu izdarījis, ja Krievijas izglītības ministram būtu jahta par 40 miljoniem ASV dolāru un māja 2000 m2 platībā ezera krastā. Tiesa, Betsijas biogrāfijā Alekseju visvairāk pārsteigtu nevis jahta vai villa, bet gan viņas raduraksti.

Fakts ir tāds, ka Betsijas tēvs bija amerikāņu uzņēmējs Edgars Prinss, lauksaimniecības produktu tirdzniecības uzņēmuma Prince Corporation dibinātājs. Pats Edgars nomira 1995. gadā, un 1996. gadā Edgara ģimene pārdeva uzņēmumu par 1,35 miljardiem dolāru.

Betsija nebija vienīgais bērns ģimenē, viņai ir brālis Ēriks Prinss. Var teikt, ka tieši Ēriks bija tas, kurš mantoja sava tēva bagātību, ko viņš vēlāk izmantoja, lai dibinātu jau citu biznesu - Blackwater ieroču ražošanas koncernu. Pašlaik Betsijas brāļa bagātība ir 2 miljardi ASV dolāru.

Ziņkārīgiem lasītājiem iesaku iepazīties ar milzīgo informācijas daudzumu internetā par Blackwater un to, kāda loma tam bija ieroču piegādē Amerikas valsts un privātiem uzņēmumiem. 2010. gadā Blackwater pārņēma investoru grupa un pārdēvēja to par Academi. Bet neviens no šiem `pārveidojumiem neietekmēja grandiozo uzņēmuma svaru ASV un starptautiskajos ieroču tirgos.

Betsijas ietekmīgo radinieku saraksts ar to nebeidzas. 1979. gadā Betsija apprecējās ar savu vīru Diku Devosu, kurš ir amerikāņu korporācijas Amway izpilddirektors. Amway apgrozījums 2019. gadā bija 8,4 miljardi USD. Dika tēvs Ričards Davoss ir tiešais Amway dibinātājs un līdzīpašnieks. Pašlaik Betsijas sievastēva bagātība ir 5,4 miljardi USD. Pašas Betsijas bagātība ir 1,25 miljardi ASV dolāru.

Ņemot vērā Betsijas piekļuvi miljardiem dolāru kapitālam un radniecībai ar vieniem no visietekmīgākajiem cilvēkiem Amerikā, būtu interesanti uzzināt, kādus secinājumus Aleksejs Navaļnijs būtu izdarījis par Betsijas labklājību? Vai Krievijas korupcijas apkarotājs varētu secināt, ka Betsija izglītības ministra amatā nokļuva pilnīgi caurspīdīgas konkursa dēļ?

Parādos līdz ausīm

Saskaņā ar Politifact datiem uzņēmumi, kas saistīti ar pašreizējā Rietumvirdžīnijas štata gubernatora Džima Džastisa kalnrūpniecības biznesu, pēdējo 30 gadu laikā tika iesūdzēti aptuveni 600 reizes. Šajā biznesa struktūrā ir iesaistītas vairāk nekā 100 juridiskas personas, kas pieder dažādiem Džima ģimenes locekļiem, kas izskaidro milzīgo tiesas procesu skaitu.

Tiesvedības, kas ierosinātas pret ar Džimu saistītiem uzņēmumiem, var iedalīt trīs kategorijās - soda naudas tiesvedības, parādu tiesvedības un izvairīšanās no nodokļu maksāšanas tiesvedības.

Šeit ir tikai daži piemēri no nebūt ne pilnīga to maksājumu saraksta, kuri, izmantojot nebeidzamas tiesas prāvas, tika izsisti no Rietumvirdžīnijas gubernatora:

`• 2020. gadā ASV federālais regulators konstatēja, ka Džima kalnrūpniecības uzņēmumi no 2014. līdz 2020. gadam izdarīja vairāk nekā 2300 darba drošības pārkāpumus. Šajā sakarā tiesa piesprieda Džimam samaksāt naudas sodus, kuru kopējā summa pārsniedz 5 miljonus ASV dolāru.

• 2016. gadā tiesa piesprieda Džimam samaksāt 10 miljonus ASV dolāru, kas bija uzkrājušies parādu veidā piegādātājiem, strādniekiem un valsts aģentūrām.

• Tajā pašā 2016. gadā tiesa par nodokļu nemaksāšanu uzlika Džima īpašumam ķīlu 13 miljonu ASV dolāru apmērā.

• Pēc ekspertu domām, kopējā summa, ko tiesām pēdējos 30 gados nācās izsist no Džima, ir aptuveni 128 miljoni ASV dolāru.

• Maksājumu summa, par kuru mēģina iesūdzēt Džimu tiesā, patlaban atklātajās tiesas lietās, pēc ekspertu domām, ir aptuveni 60 miljoni ASV dolāru.

Un šeit atkal – ar vienu kāju Džims sēž Rietumvirdžīnijas administratīvā vadītāja krēslā, un ar otru kāju viņš iet cauri Rietumvirdžīnijas tiesām, kur Rietumvirdžīnijas prokurors izsit nodokļus, kas Džimam bija jāsamaksā Rietumvirdžīnijas štatam, kura gubernators viņš ir.

Tie nav gļēvulīgi krievu oligarhi, kuri cenšas atmazgāt savu netīro naudu, izmantojot fiktīvu personu, ārzemju banku un ofšoru nebeidzamu ķēdi. Rietumvirdžīnijas štatā, kā mums skaidri pierāda tās gubernators, netīrās naudas legalizācijas shēma izskatās daudzkārt vienkāršāka nekā Krievijā.

Bet nerunāsim tikai par slikto. Minēsim dažus vārdus par, kā Džims rīkojas ne ar svešu, bet gan ar savu personīgo naudu.

Džims ir rūpīgi uzkrājis 1,9 miljardus dolāru un ir bagātākais cilvēks Rietumvirdžīnijā. Džimam pieder trīs nekustamie īpašumi, kuru kopējā vertība ir aptuveni 40 miljoni ASV dolāru. Mums arī japiemin zemes platību, uz kuras atrodas šie īpašumi - saskaitot visas trīs teritorijas, kopā sanāk 1600 hektāru. Salīdzinājumam bijušajam Amerikas prezidentam Džordžam Bušam vienīgā piederošā īpašuma Prairie Chapel Ranch platība ir tikai 640 hektāri.

Pirmais Džimam piederošais īpašums tiek dēvēts par Flowerdew Hundred, tā platība ir 530 hektāri, un tā vērtība ir 12,2 miljoni ASV dolāru. Īpašumā atrodas 1300 m2 liela privātmāja ar 12 guļamistabām un 9 vannas istabām.

Otro īpašumu sauc par Horseshoe Farm, tā platība ir 356 hektāri, un vērtība ir 9,2 miljoni ASV dolāru.

Džima trešais un pēdējais īpašums ir Rapidan Farm, 18,8 miljoni USD, 687 hektāri.

Kā redzam, parādi, tiesas un sodi ne mazākajā mērā netraucē Džimam baudīt skaistu dzīvi. Tā vismaz domājam mēs. Bet ko par gubernatoru, kura uzņēmumi gadiem ilgi nemaksā algas, rēķinus un nodokļus, būtu teicis Aleksejs? Ja Džims būtu Krievijas oligarhs un gubernators, vai viņa vadības stils būtu pamats viņu aizdomām par korupciju un krāpšanu?

Vieni noziegumi paver ceļu citiem

Pēdējie divi mana stāsta varoņi ir brālis un māsa, Hyatt viesnīcu starptautiskās ķēdes īpašnieki Penija Prickere un Džejs Roberts Prickers. Es apzināti atstāju šos divus cilvēkus noslēgumam, jo par viņiem tiešām ir daudz ko pastāstīt. Sāksim ar Peniju.

Precīzāk, sāksim ar viņas tēvu Ābramu Prickeru, kurš 1957. gadā dibinājis viesnīcu ķēdi Hyatt. Rakstnieks Gas Russo savā grāmatā par organizēto noziedzību Čikāgā raksta, ka Prickeru ģimenes viesnīcu bizness tika dibināts laikā, kad Čikāgā uzplauka organizētā noziedzība, un ka biznesa kapitālu Ābramam sagādāja tieši Čikāgas mafija. Sīkāku informāciju par to, kā tieši Ābrams bija saistīts ar organizēto noziedzību, var izlasīt Russo grāmatā “The Outfit: The Role of Chicago's Underworld in the Shaping of Modern America”.

Pirms viesnīcu ķēdes dibināšanas Penijas tēvs nodarbojās ar finanšu darbību, ko viņš veica ar kredītkompānijas Frontier Finance palīdzību. Ābrama kredītkompānijas prezidents bija vēl viens finansists Frenks Bučjēri. Frenks ir ievērojams ar to, ka viņa brālis bija slavens izspiedējs-slepkava Fiore "Fifi" Bučjēri. Vikipēdija ziņo, ka Fiore bija iesaistīts graujošās darbībās, ļaunprātīgā dedzināšanā un augļošanā.

Aleksejs Navaļnijs savā filmā apsūdz Ludmilu Putinu sazvērestībā ar kriminālo autoritāti Iļju Traberu. Šī secinājuma iemesls ir faksi, kurus Ludmila Putina vairākas reizes nosūtīja savai paziņai no ēkas Sanktpēterburgas ostas teritorijā. Tā kā faksa sūtīšanas laikā Iļja Trabers bija viens no ostas valdes locekļiem, Aleksejs Navaļnijs nepārprotami secina, ka Ludmila Putina, nosūtītie faksi un pats Iļja Trabers bija noziedzīgā sazvērestībā.

Ņemot vērā Alekseja neizmērojamo prasīgumu attiecībā uz tādu sīkumu kā faksa aparāta atrašanās vieta, ir biedējoši iedomāties, ko viņš teiktu par Ābramu Prickeru, kura bankas prezidents bija pazīstama bandīta un slepkavas brālis.

Kas attiecas uz pašu Peniju tad viņa no 2013. līdz 2017. gadam bija ASV tirdzniecības ministre, un viņas darbība šajā amatā neiztika bez interešu konflikta skandāla.

Paradise Papers žurnālistiskajā izmeklēšanā par Amerikas bagātāko cilvēku ofšora mahinācijām parādījās arī Penijas vārds. Saskaņā ar izmeklēšanas rezultātiem Penija bija ieguvēja no diviem lieliem holdingiem, ar kuriem viņai nevajadzēja būt nekam kopīgam.

Saskaņā ar Amerikas likumiem pirms stāšanās ministra amatā Penijai bija jāatsakās no dalības absolūti jebkādā uzņēmējdarbībā. Neskatoties ne uz likumdošanas ierobežojumiem, ne uz oficiālu vēstuli ASV Tirdzniecības departamentam, kurā Penija rakstiski apstiprināja savu izstāšanos no absolūti visām komerciālajām struktūrām, viņa tomēr palika divu holdingu līdzīpašniece, kas ir rupjš likuma pārkāpums.

Paradise Papers skandāls nebija ne pirmais un ne pēdējais skaļākais gadījums, kurā tika pieminēts Penijas vārds. Tātad 2011. gada septembrī vairāk nekā 3000 viesnīcu ķēdes Hyatt darbinieku sāka streiku, protestējot pret neapmierinošiem darba drošības standartiem. Kalifornijas Darba federācija ziņo ka viesnīcu ķēde Hyatt tajā laikā bija sliktākais amerikāņu darba devējs viesmīlības jomā.

Trešais un, iespējams, skaļākais skandāls, kurā Penija bija tieši iesaistīta, notika 2001. gadā. Tad Superior Bank banka, kas piederēja Penijai, bankrotēja un atņēma 1400 noguldītāju viņu ietaupījumus. Finanšu saistības, ko bankas bankrota rezultātā bija spiesta segt Federālā noguldījumu apdrošināšanas korporācija, veidoja papildu 500 miljonus dolāru.

Absurdākais apstāklis bankrotējušās bankas stāstā ir fakts, ka, neskatoties uz visiem noguldītāju un apdrošināšanas sabiedrību zaudējumiem, Penija 2013. gadā bez jebkādām problēmām tika iecelta ASV tirdzniecības ministra amatā.

Izmantojot Latvijas personības, lai ilustrētu šo gadījumu, iedomājieties, ka Aleksandrs Lavents pēc Banka Baltija bankrota nonāktu nevis cietumā, bet gan tirdzniecības ministra krēslā.

Neviens no iepriekš uzskaitītajiem skandāliem netraucēja Penijai nopelnīt bagātību, kas šodien ir 2,8 miljardi ASV dolāru.

Aleksejs Navaļnijs savā filmā apsūdz Gazprom direktoru Alekseju Milleru neprasmīgā un sabotējošā pārvaldībā, kaut arī Gazprom darbinieki ir apmierināti ar viņu darba apstākļiem un Gazprom bankas noguldītājiem pret banku pretenziju nav.

Ņemot to vērā, ir grūti iedomāties, kādā pulverī Aleksejs būtu sasmalcinājis Peniju Prickeru par investoru “izkrāpšanu” vai par sliktāko darba devēju valstī, ja viņa tikai būtu pievērsusi Navaļnijam uz acīs.

Ne Dieva klēpī

Laipni lūdzam Čikāgā – pilsētā, kur atrodas Amerikas Demokrātiskās partijas administratīvais centrs un kas pēc daudzu Amerikas reitingu aģentūru domām ir viskorumpētākā pilsēta Amerikā. Saskaņā ar dažādām aplēsēm Čikāgā ar korupciju saistīto valdības zaudējumu summa katru gadu ir 550 miljoni dolāru. Šos 550 miljonus dolāru korupcijas zaudējumus rada nevis viens atsevišķs štats un ne visa valsts, bet tikai viena pilsēta, turklāt ne tā lielākā.

Čikāga atrodas Ilinoisas štatā, kas, pēc to pašu reitingu aģentūru domām, arī ir korumpētākais štats Amerikā. Šeit vērtējumu sastādītāju viedokļi nedaudz atšķiras, taču neatkarīgi no avota Ilinoisa vienmēr ir starp trim korumpētākajiem štatiem Amerikā. Ekspertu viedokļu atšķirība acīmredzot ir saistīta ar faktu, ka korupcija Amerikā ir tādā mērogā, ka reitinga aģentūras vienkārši nepaspēj tai sekot līdzi.

Dodoties uz Vikipēdijas rakstu par korupciju Ilinoisā, jūs redzat priekšā milzīgu sarakstu ar tikai tām amatpersonām un politiķiem, kas pieķerti pie rokas, veicot ar korupciju saistītas noziedzīgas darbības.

Bet dzīves "prieki" Čikāgā un Ilinoisā nebeidzas ar zaglīgāko valdību Amerikā, jo Ilinoisas štats slepkavību skaita ziņā ir ceturtajā vietā Amerikā. Atrodoties šāda reitinga augšgalā, daudz kas ir skaidrs gan par ieroču apriti iedzīvotāju vidū, gan par šo iedzīvotāju morālās veselības līmeni.

Savukārt Čikāgas pilsēta daudzus gadus pēc kārtas izdarīto slepkavību reitingā starp visam amerikāņu pilsētām ir ieņēmusi "godpilno" pirmo vietu. Tas ir, lielākā daļa cilvēku Amerikā tiek nogalināti Čikāgā. Es vēlreiz vēlos atgādināt, ka šajā pilsētā atrodas ASV Demokrātiskās partijas administratīvais centrs. Bet tā, protams, ir tikai sakritība.

2016. gadā tikai Čikāgā izdarīto slepkavību skaits pārsniedza kopējo slepkavību skaitu Losandželosā un lielākajā pilsētā Amerikā – Ņujorkā.

Pēc iepazīšanās ar Amerikas noziedznieku centriem iepazīsimies ar cilvēku, kurš šos centrus šobrīd vada – ar pašreizējo Ilinoisas štata gubernatoru Džeju Robertu Prickeru, kurš kopā ar māsu Peniju arī ir viesnīcu tīkla Hyatt līdzīpašnieks. Ta paša viesnīcu tīkla līdzīpašnieks, kuru viņa tēvs Ābrams Prickers dibināja, izmantojot Čikāgas mafijas naudu.

Nav ziņu, vai pašam Džejam Robertam ir saistība ar organizēto noziedzību, taču ir zināms, ka 2019. gadā viņš un viņa sieva Marija Ketrīna Minstere nonāca FIB uzmanības lokā izvairīšanās no nodokļu maksāšanas dēļ. Skandāls ir saistīts ar savrupmājas iegādi par 14 ar pusi miljoniem dolāru, kad FIB aģentiem radās aizdomas par iespējamu pārkāpumu.

Džeja Roberta ģimenei pieder arī vairāki citi īpašumi:

- Floridas privātmāja, kuras vērtība ir 12 miljonu ASV dolāru,

- villa Ženēvas ezera krastā Viskonsīnā, kuras vērtība ir 9,7 miljoni USD.

Bet īpaši izklaidējošs fakts par pašreizējā Ilinoisas gubernatora dzīves vietām ir tas, ka Džejs Roberts un viņa ģimene šobrīd dzīvo izsmalcinātā 3800 m2 lielā mājā, kuru nodrošina Ilinoisas štats un kuras izmaksas sedz štata nodokļu maksātāji.

Citiem vārdiem sakot, viesnīcu tīkla līdzīpašnieks, kuram Čikāgā vien ir 35 viesnīcas, kā arī 36 miljonus ASV dolāru vērtu māju īpašnieks piespiež valsts pilsoņus maksāt par viņu izmitināšanu nelielā pilī.

No otras puses vai ir vērts gaidīt kaut ko citu no cilvēka, kurš pēc būtības vada pasaules korupcijas galvaspilsētu.

Mārrutku nav saldāki par redīsiem

Neskatoties uz daudzajiem Alekseja Navaļnija apgalvojumiem, ka valstīs, kur ir īsta demokrātija, nezog, mēs tikko pārliecinājāmies, ka tā tas nav.

Turklāt esmu nopietni pārliecināts par to, ka Aleksejs Navaļnijs labāk nekā mēs saprot, ka Amerikā patiesā situācija ar korupciju var būt vēl sliktāka nekā Krievijā.

Ja tas tā ir, tad kādus mērķus grib sasniegt Aleksejs, stāstot desmitiem miljonu cilvēku pasakas par Amerikas politiķu nevainojamo reputāciju? Kāpēc Aleksejs Ameriku, kas ir pieblīvēta ar krāpniekiem un zagļiem augstākajos valdības līmeņos, uzrāda par valsts modeli, kas būtu jāizmanto Krievijā?

Acīmredzot Aleksejs īsti nevēlas apturēt korupciju. Acīmredzot Aleksejs vēlas apturēt dažus konkrētus Krievijas korumpētos ierēdņus, lai viņu vietā nonāktu citi korumpēti ierēdņi - amerikāņu korumpēti ierēdņi.

Tie paši amerikāņu korumpēti ierēdņi, kuri visos pasaules medijos no Alekseja Navaļnija izveidoja svētu mocekli. Tie paši amerikāņu korumpētie ierēdņi, kuri savos sociālajos tīklos arī Krievijas pilsoņus mudina rīkot apvērsumus un asiņainus nemierus. Tie amerikāņu korumpētie ierēdņi, kuri mūsu acu priekšā jau ir aplaupījuši visadus ukraiņus, irākiešus, jemeniešus, lībiiešus un kuru laupāmo valstu sarakstā nākamā jau daudz gadu ir Krievija.

https://calaborfed.org/hyatt_workers_take_on_most_abusive_employer_in_hotel_industry/

https://dirtybillhaslam.com/

https://drivercdl.ru/news/byvshij-ispolnitelnyj-direktor-pilot-flying-j-obvinyaetsya-v-obmane-dalnobojshhikov-s-pomoshhyu-shemy-skidok-na-toplivo-chtoby/

https://educationvotes.nea.org/2019/03/22/devos/

https://en.wikipedia.org/wiki/Illinois_Governor%27s_Mansion

https://inthesetimes.com/article/3-troubling-things-about-billionaire-penny-pritzker

https://patch.com/illinois/chicago/pritkzers-purchase-12-1-million-equestrian-estate-florida

https://wvmetronews.com/2019/06/16/lawsuit-accuses-justice-owned-companies-of-racketeering-fraud/

https://www.chicagotribune.com/news/breaking/ct-pritzker-luxury-boat-citation-details-20190701-h4k6eaxnf5ahfmpmes3ze46mki-story.html

https://www.chicagotribune.com/news/ct-xpm-2006-09-24-0609220481-story.html

https://www.dailykos.com/stories/2013/5/19/1210299/-Penny-Pritzker-as-an-example-of-the-criminality-of-our-elites

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8275807/Illinois-billionaire-governor-dodges-question-wife-leaving-town-pandemic.html

https://www.forbes.com/sites/angelauyeung/2017/11/05/former-secretary-of-commerce-and-hyatt-hotels-heir-penny-pritzker-identified-in-paradise-papers/?sh=4b1805db2618

https://www.forbes.com/sites/briansolomon/2014/07/14/jimmy-haslams-pilot-flying-j-cuts-deal-to-avoid-prosecution/?sh=34c6b2f87738

https://www.forbes.com/sites/christopherhelman/2019/04/09/the-deadbeat-billionaire-the-inside-story-of-how-west-virginia-gov-jim-justice-ducks-taxes-and-slow-pays-his-bills/?sh=22c9182c2acc

https://www.forbes.com/sites/niallmccarthy/2020/02/19/the-most-corrupt-states-in-america-infographic/?sh=c4e297521016

https://www.forbes.com/sites/niallmccarthy/2020/08/04/major-american-cities-see-sharp-spike-in-murders-in-2020-infographic/?sh=16ab9d0a5af2

https://www.gq.com/story/betsy-devos-yachts-on-yachts-on-yachts

https://www.insurancejournal.com/news/southeast/2020/04/06/563423.htm

https://www.latimes.com/business/realestate/hot-property/la-fi-hotprop-jim-justice-plantation-acution-20170609-htmlstory.html

https://www.nea.org/advocating-for-change/new-from-nea/nea-cta-win-lawsuit-against-devos-protect-online-college

https://www.politico.com/news/2020/09/21/betsy-devos-hatch-act-investigation-419471

https://www.politifact.com/article/2020/oct/29/how-many-times-has-jim-justice-been-sued-not-payin/

https://www.priceypads.com/betsy-devos-palatial-22000-sq-ft-michigan-summer-house-is-making-headlines-for-all-the-wrong-reasons-photos/

https://www.propublica.org/article/the-billionaire-governor-whos-been-sued-dozens-of-times-for-millions-in-unpaid-bills

https://www.statista.com/statistics/195331/number-of-murders-in-the-us-by-state/

https://www.wsj.com/articles/west-virginia-gov-jim-justice-puts-three-farms-up-for-auction-1493302915

https://www.wvlt.tv/content/news/Judge-sentences-former-Pilot-employees-involved-in-scam--495203321.html

Novērtē šo rakstu:

90
80

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Iznīcinot reģionālos medijus, draud veidoties brīva telpa ienaidnieka dezinformācijai

Foto“Tas viennozīmīgi ir valsts drošības jautājums,” pēc notikušā konkursa vērtējot atteikumu reģionālajiem medijiem piešķirt Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļus digitalizācijai, teic Latvijas preses izdevēju asociācijas (LPIA) valdes priekšsēdētāja vietnieks un atbildīgais par reģionālajiem medijiem Guntars Līcis. Daudziem medijiem tas nozīmēs darbības pārtraukšanu. Taču bez reģionālajiem medijiem veidosies dezinformācijas zonas, ko ar savu saturu piepildīs ienaidnieki. Un to mums ir daudz.
Lasīt visu...

21

Kas notiek ar mūsu valsti: vai Latvijā var brīvi iekļūt arī 46 Krievijas kaujinieki?

FotoKā tā var būt, ka mūsu valstī, kas savai aizsardzībai tērē 3% no IKP, Valsts policijas krāsās daiļotā braucamrīkā pa Tēvijas ārēm laiski vizinās 46 migranti, bet varbūt ienaidnieka speciālo uzdevumu kaujinieki? Kā tā var būt, ka mēs tērējam milzu naudu robežas aprīkošanā ar žogiem, sietiem un betona bluķiem, bet tā dēvētie migranti brīvi maršē tam visam pāri? Kā tā var būt, ka parlamentārā uzrauga, Saeimas atbildīgās komisijas priekšsēdētāja rīcībā vairāk nekā diennakti pēc notikušā nav pilnas informācijas par šī vājprāta iemesliem? Atkal izrādīsies, ka neviens ne par ko nav atbildīgs? Vainīgais būs kāds nošļucis pierobežas kaprālis? Te ir valsts vai kas?
Lasīt visu...

21

Vai Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Švinka atbalsta "Hamas" teroristus?

FotoPirmdien tīmeklī Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka (“Progresīvie”) publicēja savu tvītu: “Šodien paiet gads kopš dienas, kas satricināja pasauli, kad Hamas realizētais terorisms atņēma dzīvības tik daudziem nevainīgiem cilvēkiem Izraēlā un daudzi tika saņemti par ķīlniekiem. Terorisms ir noziegums, nevainīgu civiliedzīvotāju nogalināšana ir noziegums, ķīlnieku sagrābšana ir noziegums. Šodien pieminam 7. oktobra nevainīgos upurus!”
Lasīt visu...

21

Kāpēc izgāzās kristietības dialogs ar liberālismu

FotoFragments no Rišarda Legutko 2012. gadā iznākušās grāmatas Ierindas cilvēka triumfs (Triumf człowieka pospolitego), kas angļu un citos tulkojumos pazīstama ar nosaukumu Dēmons demokrātijā. Totalitārisma tendences brīvajās sabiedrībās.
Lasīt visu...

21

Lielbritānijas karstā vasara

FotoNo 2024. gada 30. jūlija līdz 5. augustam Lielbritānijā notika protesti un nemieri, kas vērsti pret imigrāciju. Šie notikumi masu medijos tika interpretēti pamatā kā “galēji labējo” protesti, kurus izprovocējušas “viltus ziņas” par 29. jūlijā Sautportā notikušo slaktiņu, kur imigrantu izcelsmes vīrietis nodūra trīs bērnus. Tāpat tika uzsvērts protestu destruktīvisms un vardarbība.
Lasīt visu...

12

Kur pazudušas bailes no naftas krājumu izsīkšanas. Mazliet fantastiska vīzija

FotoKur palikuši strīdi, cik ilgam laikam palicis dažnedažādo resursu, ar ko māte Zeme mūs baro? Piemēram, tā pati nafta. Tie, kam virs 40, noteikti atceras, ka tā bija top tēma 90. gados un šī gadsimta sākumā. Patiesībā tā bija tēma un dažādu zinātnisko prognozētāju maize jau krietni senāk.
Lasīt visu...

13

Pensiju 2.līmeņa iemaksu samazināšana grauj uzticību valsts pensijai

FotoFinanšu nozares asociācija (FNA) neatbalsta valdības ieceri samazināt iemaksas pensiju 2.līmenī par 1%, jo ar šādu soli valdība risina šodienas problēmas uz nākotnes pensionāru jeb šodienas strādājošo rēķina.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi