Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Veids, kā tiek bīdīts projekts Mazā Baltezera 1. joslā liek iedzīvotājiem uzdot jautājumus – kāpēc kādam svešajam ienācējam ir atļauts uzspļaut visiem normatīvajiem aktiem, un Būvvalde klanās viņa plānu priekšā. Tikmēr apvienotā Ādažu novada domes deputāti sāk aizdomāties par pašreizējā mēra, “Apvienotā saraksta” 14. Saeimas deputāta kandidāta Māra Sprindžuka personīgo ieinteresētību, kas varētu attiekties uz palīdzību vienam konkrētam uzņēmumam.

Jauks īpašums dabas pamatnes teritorijā – “Lībieši 4” (skat. foto) no tā mantinieka tika iegādāts par “sviestmaizi”, kur darījuma brīdī pārdevējs jaunajam pircējam, uzņēmējam Kasparam Slavinskim uzsvēra, ka tik zema cena zemes platībai ir tikai tāpēc, ka tur nekāda apbūve nedrīkst notikt – varot uzsliet vienīgi telti, uzlikt pārnēsājamo grilu vai novietot pagaidu treileri.

Jau tobrīd pircējs no Rīgas zināja, ka, pateicoties labiem sakariem vietējā pašvaldībā, viss tiks nokārtots citādi – mistiskā veidā padarot viņa lokālplānojumu kā stratēģiski svarīgu visam novadam.

Redzēti kopā ar mēru ballē kā ģimenes draugi

Kā novērojuši vietējie uzņēmēji, K. Slavinskis ir tuvu pazīstams ar mēra Māra Sprindžuka un sievas Ritas ģimeni – varbūt ne sirdsdraugu līmenī, tomēr ar lielu varbūtību kārto kopējas štelles, līdzīgi kā mērs “konsultējas” ar citiem nekustamo īpašumu objektu attīstītājiem.

Vai gan citādi Ādažu novada mērs, pārtikdams no vienas algas pašvaldībā, būtu ticis pie kopskaitā 14 dažādiem nekustamiem īpašumiem, no kuriem 4 ir kopīpašumā, un ir 45% kapitāla daļu turētājs SIA “Stāvkrasts”, kas, pēc neoficiālas informācijas, kopā ar eksministri Dagniju Staķi (viņa ir no Zaļās partijas, kas tagad iestājusies “Pīlēna sarakstā”) apbūvēšot Jūrkalnes krastu.

VID iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija par 2020. gadu liecina, ka M. Sprindžukam pieder 12 zemes gabali Ādažos, zeme kādā pagastā un zeme Saulkrastos, kopīpašumā zeme un ēkas Salaspils pagastā un motocikls YAMAHA FZ 1, kas gadu vēlāk būs pārdots.

Algā pašvaldībā par 2020. gadu saņēmis aptuveni 50 000 EUR, bet par 2021. gadu viņš saņēmis gandrīz 59 000 EUR, turklāt veiksmīgi pārdevis 2 īpašumus kā nekustamo īpašumu spekulants no amata pienākumiem brīvajā laikā – vienu par 20 000 EUR, otru par 18 000 EUR.

Viņa parādsaistības šobrīd sasniegušas prāvu ciparu – 220170 EUR, bet vēl pamanījies izsniegt kādām uzticības personām divus aizdevumus – 57082 EUR un 21324 EUR apmērā.

Slavinska uzņēmējdarbības vizītkarte

SIA “De La Vvake” ar juridisko adresi Ūdens ielā 12–45, Rīgā un ar 2846 EUR apmaksātu kapitālu vispirms 2018. gada 14. jūnijā zaudējusi PVN maksātāja statusu, bet pēc tam klusi pašlikvidējusies, nomaksājot nodokļos par 2020. gadu 120 EUR, tādēļ 2021. gada 11. oktobrī izslēgta no Komercreģistra.

Kaut gan K. Slavinskim neeksistē firma un nav neviena algota darbinieka, tomēr caur soctīklos reklamētu lapu “delawakecamp.com” viņš piedāvā “veiksērfot” savā vasaras mītnē Mazajā Baltezerā pēc iepriekšēja pieraksta, par šo pakalpojumu ņemot 45 EUR par 15 min. iesācējiem jeb 170 EUR/h draugu kompānijai, tāpat iespējams iegādāties 5 h paku uz sezonu par 850 EUR vai 10 h paku par 1600 EUR. Tātad vismaz teorētiski būtu iespējams akumulēt līdzekļus, lai iedotu kukuli vajadzīgajiem cilvēkiem.

Iedzīvotāji tikmēr jūlijā lūguši palīdzību E. Smiltēnam, M. Sprindžuka priekšniekam partijā, taču neko nav sagaidījuši arī no politiskās vadības. Izmisuma solis – iedzīvotāji septembrī vērsušies pēc atbalsta pie ministra A. T. Pleša.

Daži secinājumi nobeigumā

Ja līdz 2022. gada beigām K. Slavinskim, kurš patlaban atpūšoties un vizinot klientus Portugāles kūrortā pie Atlantijas okeāna, tiks izdota būvatļauja un dota zaļā gaisma krasta līmeņa uzbēršanai vismaz par 1 metru augstāk, iedzīvotāji būs zaudējuši, tāpēc ļoti svarīgi to darīt zināmu plašākai sabiedrībai, lai domes amatpersonu piekoptā visatļautība Ādažu novadā nenovestu pie katastrofālām sekām Mazā Baltezera apkaimē.

Jautājums vēlētājiem, tas ir, mums pašiem: vai mēs tiešām vēlamies redzēt nākamās Saeimas deputātu vidū M. Sprindžuku, pār kuru krīt šādu aizdomu ēna un kurš Ādažu centrā labā garastāvoklī esot pat izlielījies, ka būšot nākamais VARAM ministrs ar biroju Rīgā, Peldu ielā?

Novērtē šo rakstu:

65
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

21

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

FotoBiedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes vairāk nekā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējumu sūdzībai un atzinumu.
Lasīt visu...

21

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

FotoArmands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena - jebkuras šaubas tiek tulkotas pa sliktu apsūdzētājam. Ar frāzēm –" varētu likties", "varētu secināt", " izskatās ka", "varētu bažīgi iztēloties, ka".
Lasīt visu...

21

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

FotoLaika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos (ministrijās), kas katra atbild par savu jomu, nekad neinteresējas par citas ministrijas esamību, bet ja saņem kādu  citas ministrijas sastādītu likumprojektu, Ministru kabineta noteikumus vai mazāk svarīgu dokumentu, tad šo rakstu darbu nīdē laukā vai vismaz piesārņo ar tik  daudz birokrātiskām prasībām, ka jaunievedumam ir tikai bremzes iedaba. 
Lasīt visu...

21

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa celšanu, kas kā slēpts nodoklis būtiski negatīvi ietekmēs iedzīvotāju maksātspēju un Latvijas uzņēmēju konkurētspēju.
Lasīt visu...

12

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

FotoLabrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā, var turpināt ierasto ikdienu ar šņabi galvenajās pārtikas lielveikalu rindās un statistiku, kas apstiprina alkoholismu vai nerūpēšanos par bērniem.
Lasīt visu...

12

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

FotoNeraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir vairākas reizes lielāki. Taču maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju ienākumi saglabājas nemainīgā līmenī.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...