Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Veids, kā tiek bīdīts projekts Mazā Baltezera 1. joslā liek iedzīvotājiem uzdot jautājumus – kāpēc kādam svešajam ienācējam ir atļauts uzspļaut visiem normatīvajiem aktiem, un Būvvalde klanās viņa plānu priekšā. Tikmēr apvienotā Ādažu novada domes deputāti sāk aizdomāties par pašreizējā mēra, “Apvienotā saraksta” 14. Saeimas deputāta kandidāta Māra Sprindžuka personīgo ieinteresētību, kas varētu attiekties uz palīdzību vienam konkrētam uzņēmumam.

Jauks īpašums dabas pamatnes teritorijā – “Lībieši 4” (skat. foto) no tā mantinieka tika iegādāts par “sviestmaizi”, kur darījuma brīdī pārdevējs jaunajam pircējam, uzņēmējam Kasparam Slavinskim uzsvēra, ka tik zema cena zemes platībai ir tikai tāpēc, ka tur nekāda apbūve nedrīkst notikt – varot uzsliet vienīgi telti, uzlikt pārnēsājamo grilu vai novietot pagaidu treileri.

Jau tobrīd pircējs no Rīgas zināja, ka, pateicoties labiem sakariem vietējā pašvaldībā, viss tiks nokārtots citādi – mistiskā veidā padarot viņa lokālplānojumu kā stratēģiski svarīgu visam novadam.

Redzēti kopā ar mēru ballē kā ģimenes draugi

Kā novērojuši vietējie uzņēmēji, K. Slavinskis ir tuvu pazīstams ar mēra Māra Sprindžuka un sievas Ritas ģimeni – varbūt ne sirdsdraugu līmenī, tomēr ar lielu varbūtību kārto kopējas štelles, līdzīgi kā mērs “konsultējas” ar citiem nekustamo īpašumu objektu attīstītājiem.

Vai gan citādi Ādažu novada mērs, pārtikdams no vienas algas pašvaldībā, būtu ticis pie kopskaitā 14 dažādiem nekustamiem īpašumiem, no kuriem 4 ir kopīpašumā, un ir 45% kapitāla daļu turētājs SIA “Stāvkrasts”, kas, pēc neoficiālas informācijas, kopā ar eksministri Dagniju Staķi (viņa ir no Zaļās partijas, kas tagad iestājusies “Pīlēna sarakstā”) apbūvēšot Jūrkalnes krastu.

VID iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija par 2020. gadu liecina, ka M. Sprindžukam pieder 12 zemes gabali Ādažos, zeme kādā pagastā un zeme Saulkrastos, kopīpašumā zeme un ēkas Salaspils pagastā un motocikls YAMAHA FZ 1, kas gadu vēlāk būs pārdots.

Algā pašvaldībā par 2020. gadu saņēmis aptuveni 50 000 EUR, bet par 2021. gadu viņš saņēmis gandrīz 59 000 EUR, turklāt veiksmīgi pārdevis 2 īpašumus kā nekustamo īpašumu spekulants no amata pienākumiem brīvajā laikā – vienu par 20 000 EUR, otru par 18 000 EUR.

Viņa parādsaistības šobrīd sasniegušas prāvu ciparu – 220170 EUR, bet vēl pamanījies izsniegt kādām uzticības personām divus aizdevumus – 57082 EUR un 21324 EUR apmērā.

Slavinska uzņēmējdarbības vizītkarte

SIA “De La Vvake” ar juridisko adresi Ūdens ielā 12–45, Rīgā un ar 2846 EUR apmaksātu kapitālu vispirms 2018. gada 14. jūnijā zaudējusi PVN maksātāja statusu, bet pēc tam klusi pašlikvidējusies, nomaksājot nodokļos par 2020. gadu 120 EUR, tādēļ 2021. gada 11. oktobrī izslēgta no Komercreģistra.

Kaut gan K. Slavinskim neeksistē firma un nav neviena algota darbinieka, tomēr caur soctīklos reklamētu lapu “delawakecamp.com” viņš piedāvā “veiksērfot” savā vasaras mītnē Mazajā Baltezerā pēc iepriekšēja pieraksta, par šo pakalpojumu ņemot 45 EUR par 15 min. iesācējiem jeb 170 EUR/h draugu kompānijai, tāpat iespējams iegādāties 5 h paku uz sezonu par 850 EUR vai 10 h paku par 1600 EUR. Tātad vismaz teorētiski būtu iespējams akumulēt līdzekļus, lai iedotu kukuli vajadzīgajiem cilvēkiem.

Iedzīvotāji tikmēr jūlijā lūguši palīdzību E. Smiltēnam, M. Sprindžuka priekšniekam partijā, taču neko nav sagaidījuši arī no politiskās vadības. Izmisuma solis – iedzīvotāji septembrī vērsušies pēc atbalsta pie ministra A. T. Pleša.

Daži secinājumi nobeigumā

Ja līdz 2022. gada beigām K. Slavinskim, kurš patlaban atpūšoties un vizinot klientus Portugāles kūrortā pie Atlantijas okeāna, tiks izdota būvatļauja un dota zaļā gaisma krasta līmeņa uzbēršanai vismaz par 1 metru augstāk, iedzīvotāji būs zaudējuši, tāpēc ļoti svarīgi to darīt zināmu plašākai sabiedrībai, lai domes amatpersonu piekoptā visatļautība Ādažu novadā nenovestu pie katastrofālām sekām Mazā Baltezera apkaimē.

Jautājums vēlētājiem, tas ir, mums pašiem: vai mēs tiešām vēlamies redzēt nākamās Saeimas deputātu vidū M. Sprindžuku, pār kuru krīt šādu aizdomu ēna un kurš Ādažu centrā labā garastāvoklī esot pat izlielījies, ka būšot nākamais VARAM ministrs ar biroju Rīgā, Peldu ielā?

Novērtē šo rakstu:

67
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...