Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No deviņdesmitajiem gadiem ir visiem ir zināms stāsts, kā uzņēmējs Andris nāk politikā un sola strādāt Latvijas un tautas labā, bet beigās sanāk kaut kā citādāk. Andris un viņa tuvākie kļūst par miljonāriem, bet tauta un māte Latvija paliek nabaga un piesmieta kā Kaspara Dimitera dziesmā – Ai, māte Latvija. Tagad, skatoties uz Apvienoto sarakstu un tā atbalstītājiem un ziedotājiem, ir pavisam noteikti redzama mūsu “mīļo” miljonāru vēlme atkal veidot politbiznesa projektu Tautas partija 2 - Apvienotais saraksts un visticamāk ne jau Latvijas labklājības celšanai.

Manā skatījumā Apvienotais saraksts ir noteikti tāds, par kuru nevar balsot. Kāds var pārmest – kas par meliem! Tādēļ tagad tikai fakti.

Pirmkārt - fakti par naudu.

KNAB mājaslapā var aplūkot Apvienoto sarakstu veidojošo partiju (Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija) ziedotājus, kas ir visai interesantas personības – miljonāri un pietuvinātas personas.

Miljonāri - ziedotāji Apvienotajam sarakstam:

10 000 eiro ziedo miljonārs Uldis Pīlēns, UPB dibinātājs, Tautas partijas dibinātājs,

6000 eiro ziedo miljonārs Pēteris Šmidre, bijušais Baltcom īpašnieks,

6000 eiro ziedo miljonārs Kirovs Lipmans, bijušais Liepājas Metalurga īpašnieks, kur valsts zaudēja desmitiem miljonu eiro garantijas,

6000 eiro ziedo miljonārs Raimonds Kisels, naftas produktu tirdzniecības bizness, kopā ar Krievijas apšaubāmiem uzņēmējiem pieder Tukuma lidosta, Ulda Seska meitas vīrs,

6000 eiro ziedo miljonārs Andris Bite, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes loceklis, SIA Karavela līdzīpašnieks.

Apvienotā saraksta ziedotāji, kuri ir saistīti ar šiem miljonāriem:

10 000 eiro ziedo Liepājas eksmērs un šobrīd Liepājas SEZ priekšsēdētājs Uldis Sesks, bija pietuvināts Tautas partijai, un medijos minētas aizdomas par viņa sadarbību ar skandalozo uz apsūdzēto sola sēdošo Māri Martinsonu, rados ar miljonāru Raimnodu Kiseli

10 000 eiro ziedo Oskars Mors, UPB dibinātājs,

10 000 eiro ziedo Madara More, UPB dibinātāja meita,

10 000 eiro ziedo Anita Antona, UPB bijusī padomes vadītāja,

10 000 eiro ziedo Aloizs Norkus, uzņēmējs, bijis Tautas partijas Liepājas nodaļas valdē,

5000 eiro ziedo Zigurds Kirhners, Liepājas uzņēmējs,

6000 ziedo Oskars Punenovs, saistīts ar SIA Karavela.

Otrkārt - fakti par ideoloģiju.

Apvienotajā sarakstā ir it kā zaļo ideju aizstāji, piemēram, Ingmārs Līdaka. Tai pašā laikā Zaļās partijas vadītājs Edgars Tavars žurnāla Ir politiskajā tinderī neatbalsta pesticīdu samazināšanu, kā arī strādā vienā komandā ar Ringoldu Arnīti, kuru vides organizācijas neoficiāli sauc par pesticīdu karali, jo viņš ir cieši saistīts ar pesticīdu biznesu. Komandā ir Edgars Putra, lielsaimnieks no Liepājas puses un Zemnieku Saeimas valdes loceklis. 

Vienā komandā nevar būt zaļo vērtību aizstāvji un pesticīdu lobiji. Šajā sarakstā no zaļuma nav nekā!

Treškārt – fakti par biedrību izmantošanu un iesaistīšanu politiskā aģitācijā.

Miljonārs Andris Bite ir Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents un  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Padomes loceklis. Šīs ir divas uzņēmējus apvienojošas biedrības, un to vadībai un pārstāvjiem vajadzētu būt politiski neitrāliem, jo lielākā daļa biedru nav partijās un atbalsta dažādas politiskas partijas.

Savukārt Andris Bite uzspļauj saviem biedriem un kopā ar citiem no vadības iesaistās Ulda Pīlēna dibinātā politiskā biedrībā un dažādos veidos atbalsta arī Apvienoto sarakstu.  Andris Bite un Apvienotā saraksta deputāta amata kandidāts Didzis Šmits ir tuvi paziņas, jo D. Šmits jau ilgus gadus pārstāv Latvijas zivsaimniekus gan Latvijā, gan Eiropā un visticamāk arī biedrībā lobējot ir saņēmis Andra Bites finansējumu. A. Bite, pārstāvot LDDK, lobēja Apvienotā saraksta iekļūšanu sociālo partneru TOPā, kas pirms vēlēšanām tika publicēts.

Tieši šis partiju sarindojums ir labs ceļvedis, par kurām partijām nevar balsot! Paņemiet pirmo trīs partiju biļetenus, un tās ir  - Apvienotais saraksts, Vienotība un Nacionālā apvienība. Iemetiet tos nevis vēlēšanu urnā, bet miskastē, un dzīve Latvijā kļūs daudz labāka.

Novērtē šo rakstu:

174
49

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

21

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

FotoBiedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes vairāk nekā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējumu sūdzībai un atzinumu.
Lasīt visu...

21

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

FotoArmands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena - jebkuras šaubas tiek tulkotas pa sliktu apsūdzētājam. Ar frāzēm –" varētu likties", "varētu secināt", " izskatās ka", "varētu bažīgi iztēloties, ka".
Lasīt visu...

21

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

FotoLaika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos (ministrijās), kas katra atbild par savu jomu, nekad neinteresējas par citas ministrijas esamību, bet ja saņem kādu  citas ministrijas sastādītu likumprojektu, Ministru kabineta noteikumus vai mazāk svarīgu dokumentu, tad šo rakstu darbu nīdē laukā vai vismaz piesārņo ar tik  daudz birokrātiskām prasībām, ka jaunievedumam ir tikai bremzes iedaba. 
Lasīt visu...

21

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa celšanu, kas kā slēpts nodoklis būtiski negatīvi ietekmēs iedzīvotāju maksātspēju un Latvijas uzņēmēju konkurētspēju.
Lasīt visu...

12

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

FotoLabrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā, var turpināt ierasto ikdienu ar šņabi galvenajās pārtikas lielveikalu rindās un statistiku, kas apstiprina alkoholismu vai nerūpēšanos par bērniem.
Lasīt visu...

12

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

FotoNeraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir vairākas reizes lielāki. Taču maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju ienākumi saglabājas nemainīgā līmenī.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...