Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau iepriekš vairākos rakstos ir izgaismojušās "Attīstības finanšu institūcijas Altum", maigi sakot, ētiskas dabas nedienas. Šajā rakstā minētais tikai pastiprina aizdomu ēnu par iespējamo, ne tikai necaurspīdīgo, bet arī konkurenci kropļojošu plaša mēroga darbību saistībā ar energoefektīva, tā saukto ESKO, apgaismojuma ieviešanu pašvaldībās. Iespējams, ka tās nav valsts intereses, kas tiek liktas pirmajā vietā.

Nereāli reālais biznesa modelis

Kā jums patīk šāds biznesa modeļa priekšlikums: valsts uzņēmums kā finansētājs piešķir dotāciju privātai SIA (kas pastarpināti pieder pašam valsts uzņēmumam – finansētājam). Par piešķirto naudu privātā SIA aktīvi reklamē preces pašvaldībām, līdztekus reklāmas aktivitātes iesaistās arī pats valsts uzņēmums – finansētājs (kā sacīts, dubults neplīst). Kad “naivo” pircēju – pašvaldību reklāmas aktivitātes ir pārliecinājušas, privātā SIA (kas tomēr pastarpināti pieder valsts uzņēmumam – finansētājam) pārdod preces pašvaldībai, par to iekasējot krietnu žūksni naudas. Tā teikt, win – win situācija gan valsts uzņēmumam – finansētājam, gan privātajai SIA.

Šķiet, kā tas ir iespējams? Bet nevērtējiet jau iepriekš publikācijās bieži pieminētās valsts akciju sabiedrības „Attīstības finanšu institūcija Altum” darboņu apsviedību par zemu. „Altum”, kura īpašnieki ir Finanšu ministrija 40%, Ekonomikas ministrija 30% un Zemkopības ministrija 30%, ar savu darbīgo profesionāļu prātiem spēj īstenot gandrīz jebkādus procesus, pat neiespējamus.  

„Altum” un SIA "RCG Lighthouse" pašvaldībām reklamē ESKO apgaismojuma modeli

Kā vēsta Latvijas Pašvaldību savienības mājas lapā pieejamā informācija[1], kā arī pašvaldību mājas lapās publicētā informācija[2], jau vairākus gadus SIA "RCG Lighthouse" aktīvi darbojas publiskajā sektorā, reklamējot energoefektivitātes pasākumus un panākamo ietaupījumu, ja pašvaldības mainītu savu veco apgaismojumu uz jaunu, piemērojot ESKO darbības konceptu. Arī „Altum”, šķietami nevainīgi, aktīvi reklamē ESKO darbības konceptu[3]. Šī darbošanās ir nesusi panākumus - SIA "RCG Lighthouse" neticami labi veicas gandrīz visos pašvaldību iepirkumos iepriekš reklamētās shēmas īstenošanai.

„Altum” uzņēmums SIA "RCG Lighthouse" iegūst pašvaldību līgumus par vairāk nekā 1 miljonu eiro

Jūs jautāsiet – kas tur slikts? Skaidrs, ka elektrības ietaupījums ir aktuāls jautājums!  Jā, protams, tikai problēma ir apstāklī, ka viss šis veiksmes stāsts ir īstenots līdzīgi publikācijas sākumā minētajam biznesa modelim. SIA "RCG Lighthouse" daudzus gadus pastarpināti ir piederējusi „Altum”.

Pēdējos gados „Altum” uzņēmums (bieži kā vienīgais pretendents) ir uzvarējis gandrīz visos ielu apgaismojuma iepirkumos, vismaz 18 pašvaldībās (Jēkabpils, Daugavpils, Ventspils, Mārupes, Priekules, Alojas, Rūjienas, Engures, Limbažu, Tukuma, Valkas, Apes, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Kandavas, Balvu, Valmieras, Aizkraukles), iegūstot līgumu slēgšanas tiesības par summu virs viena miljona eiro (visi dati pieejami Iepirkumu uzraudzības birojā, šobrīd summa ir EUR 1 043 513). 

„Altum” finansē pats savu uzņēmumu

Saskaņā ar „Altum” mājas lapā pieejamo informāciju un “Dienas Bizness” 29.06.2018. publikāciju, „ALTUM” «zaļo» obligāciju pirmais miljons ir piešķirts tieši SIA "RCG Lighthouse"[4] Savukārt SIA "RCG Lighthouse" savās prezentācijās pašvaldībām pat neslēpjot uzsver, ka sabiedrība ir no ražotājiem neatkarīga un darbojas sadarbībā ar „Altum” izlaistajām zaļajām obligācijām un „Altum” finansējumu, tādēļ SIA "RCG Lighthouse" kapacitāte ir neierobežota (sk. Prezentāciju  Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksmē 2020.gada 4.septembrī)[5].

Interesanti, ka, tiklīdz nozare sāka pievērst uzmanību iespējamiem konkurences pārkāpumiem, „Altum” 2021.gada nogalē savu pastarpināto dalību SIA "RCG Lighthouse" pārtrauca. Tomēr, tā kā „Altum” pastarpināti bija SIA "RCG Lighthouse" īpašnieks kā kopš 2016.gada, pieci gadi ir pietiekami ilgs termiņš kopīgu mērķu īstenošanai. Jāpiemin, ka lielākā daļa no minētajiem iepirkumiem ir noslēgušies laikā, kad SIA "RCG Lighthouse" vēl bija „Altum” uzņēmums.

Praktiskais piemērs – Jēkabpils iepirkums un alibaba.com piedāvājums

Viens no šādiem dzīvē īstenotiem praktiskiem piemēriem ir Jēkabpils pilsēta. Jēkabpils lepojas, ka, pateicoties „Altum”, ir iespēja ieviest efektīvāku apgaismojumu un īstenot līdz šim lielāko ielu apgaismojuma modernizācijas projektu Baltijas valstīs.[6] Jēkabpils informē, ka projektu iepirkuma rezultātā veica ESKO kompānija “RCG Lighthouse”.

Tikai Jēkabpili, šķiet, nemaz neuztrauc tas, ka iepirkuma rezultātā ar pateicību „Altum” ir uzvarējis pats „Altum” vai precīzāk – „Altum” pastarpināti piederošs uzņēmums, kas lepni Jēkabpilij piedāvā Ķīnā ražotus ielu gaismekļus, kurus katrs interesents vietnē alibaba.com var iegādāties par dažiem desmitiem eiro (pērkot pa vienam gabalam; vairumā, protams, ir lētāk)[7], bet Jēkabpils lepni un pateicībā „Altum” gaismekļus (gan kopā ar montāžu) pērk gabalā par EUR 156,94, kas vidēji ir par 2,5 reizēm vairāk nekā vietnē alibaba.com jebkuram interesentam pieejamais piedāvājums.

Šis ir tikai viens no  piemēriem, kur pašvaldības vai nu apzināti, vai naivi uzticoties „Altum” un SIA "RCG Lighthouse" ekspertiem, iepirkuma ceļā iegādājušās preci no „Altum” uzņēmuma, kas, visticamāk, taisnā ceļā ar konteineru uz Latviju ir transportēta no Ķīnas. Pēc citos iepirkumos redzamiem datiem, „RCG Lighthouse” lepni izplata Ķīnas ražotāja „Lepower” gaismekļus.[8]

Lielākais zaudētājs – Latvijas nodokļu maksātājs

Papildus jau līdz šim iztērētiem līdzekļiem, jautājums ir par to, kurš segs gaismekļu garantijas remontu. Kaimiņvalstīs - Lietuvā un īpaši Igaunijā un Skandināvijā - Ķīnas ielu gaismekļi nemaz nav populāri. Iemesls tam ir biežie un masveidīgie garantijas gadījumi. Visticamāk, ņemot vērā „Altum” piedāvājumu ESKO modeļa finansēšanai, „RCG Lighthouse” samaksu par darījumu ir saņēmis no „Altum” jau tagad, uzreiz pēc Ķīnas preču uzstādīšanas, bet gaismekļu bojājumi parādīsies pēc pāris gadiem. Jautājums, vai masveidīgas gaismekļu izdegšanas gadījumā, „RCG Lighthouse” vēl būs spējīgs nodrošināt nekvalitatīvo gaismekļu nomaiņu? Vai arī šis pienākums gulsies uz Latvijas nodokļu maksātāju pleciem?

„Altum” eksperts SIA „LBRA”

Vēl aktuāls ir jautājums, kurš “eksperts” pašvaldībām pirms iepirkumiem sagatavo iepirkuma tehnisko dokumentāciju, uz kā pamata „Altum” uzņēmums (bieži kā vienīgais pretendents) konkursos uzvar? Vai tas varētu būt kā saistīts ar energoefektivitātes konsultantiem SIA „LBRA”, kurus „Altum” 2019. gadā ir nolīdzis par kopējo summu līdz 900 000 EUR? Piemēram, Jūrmalas pilsētai SIA „LBRA” šādus pakalpojumus, kā norādīts LBRA mājas lapā, ir sniegusi.[9]

Ja „LBRA” līdzīga rakstura konsultācijas ir sniegusi citām pašvaldībām, kur uzvaru ir guvis „Altum” uzņēmums, tad jautājums, kurš šīs konsultācijas ir apmaksājis (pati pašvaldība vai tomēr „Altum”?) un vai tas nevarētu tikt traktēts gan kā nelikumīga konkurences ierobežošana, gan kā vienlīdzīgas attieksmes un caurskatāmības principa pārkāpums?

Konsultants Aivars Draudiņš

Zinot visu iepriekš aprakstīto, rodas hipotētisks jautājums par iespējamo nākamo gardo kumosiņu – apjomīgu apgaismojuma nomaiņu Rīgā. Līdz ar elektroenerģijas cenu pieaugumu arī Rīgas pilsēta ir spiesta domāt par iespējamiem risinājumiem apgaismojuma patēriņa ietaupījumiem, un ESKO modelis ir viens no reāliem variantiem.

Jautājums, vai fakts, ka „Altum” uzņēmuma SIA "RCG Lighthouse" darbinieks Aivars Draudiņš[10] ir arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Edvarda Smiltēna padomnieks[11], novedīs pie SIA "RCG Lighthouse" uzvaras Rīgas domes apgaismojuma ESKO iepirkumos? Vai sava ietekme ir arī minētā kunga darbībai kā Latvijas Lielo pilsētu asociācijas padomniekam?[12] Būs interesanti pasekot līdzi, kā labā un interesēs padomi tiek doti un pie kāda rezultāta tie noved.  

Jautājumi „Altum”

Lai sāktu analizēt, kā šāda situācija ir iespējama, noderīgas būtu „Altum” atbildes uz jautājumiem:

Kuras konkrētas likuma normas ir ļāvušas „Altum” iegūt netiešu līdzdalību SIA "RCG Lighthouse” un kura „Altum” amatpersona ir pieņēmusi lēmumu par līdzdalības iegūšanu?

Vai „Altum” ir izvērtējis riskus, kādus ar šādas līdzdalības iegūšanu rada attiecībā uz iepirkumu likuma pārkāpumiem, negodīgu konkurenci un nelikumīgu valsts atbalstu? Ja jā, kad šāds vērtējums ir veikts, kura „Altum” amatpersona ir pieņēmusi lēmumu un kādi ir vērtējuma rezultāti?

Vai „Altum” ir apmaksājis pašvaldībām jebkāda veida apgaismojuma energoefektivitātes konsultāciju pakalpojumus? Ja jā, tad kurām pašvaldībām un par kādām summām?

Uz kādu procentu likmi „Altum” ir piešķīris līdzekļus savam uzņēmumam SIA "RCG Lighthouse”? Ja šādi darījumi ir bijuši vairāki, lūgums uzrādīt procentu likmes katram šādam finansējuma piešķīrumam.

Turpinājums sekos.


[1] https://www.lps.lv/uploads/magazine_module/InfoLogs%202020%2041_flrLeNMMEG.pdf

https://lpr.gov.lv/lv/2020/izpilddirektori-tiekas-sanaksme-baltinava/#.YpdWbihByUl

https://www.lps.lv/uploads/magazine_module/LPS_InfoLogs_2018_5_5zsRDcq7Ge.pdf

[2] http://www.cesvaine.lv/uploads/tx_templavoila/Cesvaine_septembris_09.pdf

https://www.baltinava.lv/faili/avize_new/2020/BV_2020_09.pdf

https://www.aizputesnovads.lv/media/attachments/2021/12/21/1-16_dk_decembris_internetam-1.pdf

[3] https://labsoflatvia.com/aktuali/altum-un-rcg-lighthouse

https://www.slideshare.net/ALTUMlv/energoefektivitte-finansjums-esko-un-uzmumiem-93648914

[4] https://www.db.lv/zinas/altum-zalo-obligaciju-pirmais-miljons-tiek-rcg-lighthouse-476701

https://www.altum.lv/lv/jaunumi/altum-zalo-obligaciju-pirmais-miljons-tiek-rcg-lighthouse

[5] RCG LightHouse prezentācija par ESCO apgaismojumu

[6] https://www.altum.lv/lv/jaunumi/ar-altum-atbalstu-jekabpili-pabeigts-baltija-lielakais-ielu-apgaismojuma-modernizacijas-projekts

https://www.jekabpils.lv/lv/jaunums/jekabpils-pilseta-realizes-apjomigu-ielu-apgaismojuma-modernizaciju

https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/jekabpils-nomainijusi-95-ielu-apgaismojuma-cer-ietaupit-68-izmaksu.d?id=53824379

[7]https://m.alibaba.com/product/1600254050294/5-years-warranty-mean-well-IP66.html?spm=a2700.details.0.0.7fe95cbfFnEn3l&redirect=1

https://www.alibaba.com/product-detail/IP68-street-lights-50W-80W-100W_62498140979.html?spm=a2700.7724857.0.0.17023435ESpInO

[8] Sk., piemēram, Rūjienas novada pašvaldības saskaņā ar iepirkumu Nr.RNP2021/3 2021.gada jūnijā noslēgto iepirkuma līgumu.

[9] https://www.lbra.lv/projects-8

[10] https://lhouse.eu/team/

[11] https://www.riga.lv/lv/darbinieks/aivars-draudins

[12] https://rd2020.cvk.lv/pub/kandidati/aivars-draudins

Novērtē šo rakstu:

50
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...