Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

jaajaa

18.02.2020. 17:32

»

jaajaa

https://tautaruna.nra.lv/nebusanas/304794-sieviete-speciali-izraisa-spradzienu-maja-riga


...nu es jau tieši par to pašu...pantam vēl vienu daļu vajag...par novešanu līdz pašnāvībai likumos paredzētajā kārtībā,- līdz Trīszvaigžņu ordenim...:(

Atbildēt

nujanuja

17.02.2020. 21:55

»

jaajaa

https://tautaruna.nra.lv/nebusanas/304794-sieviete-speciali-izraisa-spradzienu-maja-riga


https://likumi.lv/ta/id/88966-kriminallikums

KRIMINĀLLIKUMS

XII nodaļa Nonāvēšana

124.pants. Novešana līdz pašnāvībai

(1) Par personas novešanu līdz pašnāvībai vai tās mēģinājumam, cietsirdīgi apejoties ar cietušo vai sistemātiski pazemojot viņa personisko cieņu, ja šī persona nav atradusies materiālā vai citādā atkarībā no vainīgā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 3 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu.

(2) Par tādām pašām darbībām attiecībā uz personu, kas atradusies materiālā vai citādā atkarībā no vainīgā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 5 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem vai bez tās.

Atbildēt

jaajaa

16.02.2020. 21:35

https://tautaruna.nra.lv/nebusanas/304794-sieviete-speciali-izraisa-spradzienu-maja-riga/

Atbildēt

A kā

15.02.2020. 20:59

Jēpīšu Jaņčukam ar pašvaldības vārdā izrakstīto vekseli 200 milj apmērā izgāja? Varbūt viņš pats vai tā kabatas asociācija var tautu apgaismot par saviem varoņiem?!

Atbildēt

Ja kas

15.02.2020. 20:34

Nekas tā neuzlabo garastāvokli visas dienas garumā, kā no rīta uz ielas ieraudzīt sabrauktu tiesu izpildītāju vai nodokļu inspektoru.

Atbildēt

Liene

15.02.2020. 10:49

Kas uzrauga tiesu izpildītājus?
Tieslietu ministrs
Kas ir Tieslietu ministrs?
Bordāns
Kāpēc Bordāns pieļauj ZTI visatļautību?
Bordāna partiju sponsorē ZTI

Atbildēt

patiesībā

15.02.2020. 01:44

»

Aldis

Nemaksā ZTI,vienojies ar fondu,tur nav zvēri.ZTI ir tikai pašnodarbinātas personas,ko atbalsta valsts. Fondam arī var nomaksāt pa tiešo


šo: "ZTI ir tikai pašnodarbinātas personas,ko atbalsta valsts." būtu lietderīgi precizēt.

Tātad - "pa punktiem", kā saka:

1. Personāžs ar nosaukumu "zvērināts tiesu izpildītājs" jeb ZTI ir LIKUMĪGI ATBILDĪGA valsts amatpersona, kas ir pakļauta vienīgi LIKUMAM, un kas izpildās kā tiesībsargājošai sistēmai piederīgs patstāvīgs tās loceklis (skat. "Tiesu izpildītāju likumu" attiecīgajā aspektā, t.sk. sākot ar 3., 4. un 5. pantos definētajiem nosacījumiem u.t.t.). Ar VISĀM no tā izrietošajām konsekvencēm jeb SEKĀM, neapšaubāmi un neizbēgami (tostarp - skat. KRIMINĀLLIKUMU, sākot ar 316., 317., 318. un 319. pantos definētajiem nosacījumiem u.t.t., aktuālajā aspektā).

2. ZTI savu (LIKUMĪGI ATBILDĪGĀS valsts amatpersonas un tiesībsargājošās sistēmas locekļa!) "likumīgo biznesu" piekopj kā LIKUMĪGI ATBILDĪGS "saimnieciskās darbības veicējs" jeb SDV (skat. "Tiesu izpildītāju likumu" attiecīgajā aspektā, t.sk. sākot ar 137., 139. 140., 141. un 141.1 pantos definētajiem nosacījumiem u.t.t.). Ar VISĀM no tā izrietošajām konsekvencēm jeb SEKĀM, neapšaubāmi un neizbēgami (tostarp, piemēra pēc - skat. KRIMINĀLLIKUMU, sākot ar XIX nodaļu Noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā, prioritāri uzmanību pievēršot 195., 195.1, 196., kā arī 217. un 218. pantos definētajiem nosacījumiem u.t.t., aktuālajā aspektā).

Šajā sakarībā (kā arī, iespējams, saistībā ar aktuālās publikācijas zināmiem aspektiem) sevišķi "ieintriģējoši" (un, pie tam vēl, arī aktuālajā "ģeopolitiskajā kontekstā" visnotaļ prioritāri) ir tas, ka – ZTI, kā likumīgi definēts CDV (skat. iepr.), ir tieši tāpat likumīgi definēts arī kā LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS subjekts tā dēvētā "stukaču likuma" jeb "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma" (NILLTPFNL) ietvaros. Protams, arī jau ar VISĀM no tā izrietošajām sekām, neapšaubāmi un neizbēgami (šajā sakarībā - skat. NILLTPFNL 3. panta Likuma subjekti un 3.1 panta Citu personu pienākums attiecībā uz informācijas sniegšanu par aizdomīgiem darījumiem nosacījumus, attiecīgajā aspektā).

P.S. Šis proponējums varētu būt "ieskaitāms" arī kā atbilde (t.i. "konceptuāla", bez izvērsuma un "detalizācijas") uz iepriekš (13.02.2020., 22:43) ienākušos interesi. ;)

Atbildēt

Nosprāgstiet

14.02.2020. 18:29

Gan jau drīz atradīsies kāds varonis kas aizsūtīts kādu tiesu izpildītāju uz Elli.Bunkusa kungs jau Tur atrodās vajadzētu vēl pāris parazītu Tur aizsūtīt.

Atbildēt

Aldis

14.02.2020. 16:34

»

jaajaa

...šite gan prasītos Bordāna komentārs...ar tiesu izpildītājiem karot ir baigi grūti...un kad beidzot būs likumdošanā norma par to, ka uzturlīdzekļus var atdot fondam, nesamaksājot ZTI


Nemaksā ZTI,vienojies ar fondu,tur nav zvēri.ZTI ir tikai pašnodarbinātas personas,ko atbalsta valsts. Fondam arī var nomaksāt pa tiešo.

Atbildēt

LU produkts????????????

14.02.2020. 15:32

varbūt var atsaukt diplomus?

Atbildēt

Bet ko darīt, ja viņi draugi

14.02.2020. 15:20

ja advokats ir ģimenes draugs AT priekšsēdērtajam un ģenerālprokuroram, kur tad rakstīt blakus sūdzību ?

Lūdzu dodiet padomu.

Žurnalistiem var pasūdzēties, bet tiem jau nav tiesību iejaukties tiesu procesā

Atbildēt

jaajaa

14.02.2020. 13:48

»

jaajaa

...raksti Kalnmeieram iesniegumu par protesta iesniegšanu...uzreiz


...un raksti Bičkovičam par tiesnesi...kad būsi aizsūtījis ģenprokuroram, pieprasi ZTI apturēt piedziņu...kad neapturēs - sūdzība rajona tiesai+tieslietu ministram+tiesībsargam...kad rajona tiesa sūdzību noraidīs - blakus sūdzība apgabaltiesai...kad visu noraidīs - 2 sūdzības uz ECT, vienu par tiesneša lēmumu, otru par izpildītāju...nenokavē 6 mēn. termiņu, sūdzības ECT neraksti latviski...tāpat visu noraidīs, būsi pacīnījies "tautas labā" par savu naudu...bet...naudā tas būs pārsimt eiro, nekādus baigi gudros juristus tur nevajag, ar guglu pietiek, un ir apziņa, ka vismaz cīnījies esi...vēlu veiksmi !...:)

Atbildēt

K

14.02.2020. 13:08

Ne tikai tiesu izpildītāji iedzīvojas ar tiesnešu palīdzību. Arī citi zagļi! Jūrmalas tiesneši kopā ar zagļiem no Jūrmalas namsainmieks un visaptverošu atbalstu Jūrmalas domē ir izdomājuši super shēmu - piedzen rēķinu apmaksu rakstveida procesā pat nepainteresējoties vai pakalpojumus vispār zagļu kantoris ir sniedzis. Fakts, ka nav sniedzis!!!!

Atbildēt

jaajaa

14.02.2020. 12:33

»

opā

Par šādiem raktstiem vajadzētu sist pa pirkstiem...


...un vēl...gan jau aizvāks no CPL visus tos vienpersoniskos, nepārsūdzamos pirmās instances tiesnešu lēmumus, kas būtībā ir cilvēktiesību pārkāpums...par vēlu jau īstenībā, bet gan jau, ka aizvāks...un šis raksts ir LABĀKAIS ŠOGAD !!!...:)

Atbildēt

jaajaa

14.02.2020. 12:25

»

opā

Par šādiem raktstiem vajadzētu sist pa pirkstiem...


…:D..." likums neparedz gadījumus, kad tiesu izpildītājs varētu piespiedu izpildes izdevumus nesaņemt"..."izpildes" nevis "neizpildes"...:D...parādus viņi nepiedzen, bet par sev pienākošos izpildes izdevumu saņemšanu līdz mūža galam cīnīsies...aprakstīti gadījumi, ja pareizi saprotu, kad ZTI piedzen piedzīšanas izdevumus par nepiedzītiem parādiem, kuri radušies jau pirms maksātnespējas procesa uzsākšanas...:)..

Atbildēt

opā

14.02.2020. 08:57

»

mb

Tiesu izpildītāji - asinsūcēji uz tautas miesas. Pretīgs darbs


Nevis tautas, bet visādu nelgu, kas sagrābjas kredītus un neatdod, tad čīkst par netaisnību. Un liela daļa nav nekādi sērdienīši, bet tas ir viņu dzīvesveids, dzīvot uz citu rēķina un šiki dzīvot.

Atbildēt

opā

14.02.2020. 08:55

Par šādiem raktstiem vajadzētu sist pa pirkstiem.
Autors raksta- Likums nosaka, ka netiek dzēsti tikai tie maksājumi, kas radušies parādnieka tīšu vai netīšu likumpārkāpumu rezultātā. Tiesas lēmuma (sprieduma) nepildīšana ir likumpārkāpums ar noteiktām sekām - piespiedu izpilde caur tiesu izpildītāju. Likums netiek apiets, bet pildīts. Ja grib lai piedzen tikai sodus un uzturlīdzekļus, tad jāgroza likums un tā arī jānosaka, šobrīd likums ir plašāks. Tiesu izpildītāju atlīdzība ir reglamentēta, tāpat kā administratīvie un kriminālsodi, tādēļ tie ir salīdzināmi maksājumi.
P.S. Un visbeidzot, kas segs izmaksas par piespiedu izpildi? Likums nosaka veicamās darbības, likums nosaka atlīdzības apmērus, likums neparedz gadījumus, kad tiesu izpildītājs varētu piespiedu izpildes izdevumus nesaņemt, tos samaksā vai nu parādnieks, vai kreditors (piedzinējs). Tātad autori uzskata, ka tas ir normāli, ka parādnieks sataisa parādus, neatdod, atbrīvojas no parāda caur maksātnespēju, un kreditoram vēl par to ir jāpiemaksā? Ļoti taisnīgi:) tikai cilvēki atcerieties, ka dēļ parādniekiem, kas neatdod parādus, visiem preces un pakalpojumu cenas pieaug, jo kādam jau tie zaudējumi ir jāsedz.

Atbildēt

Pēteris

14.02.2020. 08:48

»

maksātnespējas likums

139.pants. Parādnieka pienākumi bankrota procedūras laikā


Tad katrs admins-laupītājs ir fiziska persona?
Fizisku personu fiziski spēcīgi argumenti padara fiziski guļošu?

Atbildēt

maksātnespējas likums

14.02.2020. 07:51

139.pants. Parādnieka pienākumi bankrota procedūras laikā

Parādniekam ir pienākums:

6) segt fiziskās personas maksātnespējas procesa izmaksas;

Atbildēt

dzeltenie

14.02.2020. 07:45

Dzeltenie kārtējo reizi laupa.......

Atbildēt

patiesībā

13.02.2020. 23:59

»

jaajaa

...sūdzība un blakus sūdzība ?...Tieslietu ministrs ?...Tiesībsargs


nebūs trāpīts. Lai gan (vismaz teorētiski) - arī varianti, kaut vai kā "psihotronie instrumenti". ;)

Atbildēt

viss ir vienkārši

13.02.2020. 23:53

»

mb

Tiesu izpildītāji - asinsūcēji uz tautas miesas. Pretīgs darbs


kādi mēsli - tādas mušas.

Atbildēt

patiesībā

13.02.2020. 23:34

»

jaajaa

...šite gan prasītos Bordāna komentārs...ar tiesu izpildītājiem karot ir baigi grūti...un kad beidzot būs likumdošanā norma par to, ka uzturlīdzekļus var atdot fondam, nesamaksājot ZTI


attiecībā uz šo "...ar tiesu izpildītājiem karot ir baigi grūti..." - katram ir sava vājā vieta, kā zināms. T.sk. arī "zvērīgajiem TI", protams. Un, ekskluzīvā (karmiskā?) kārtā, tieši šamajiem "divdabīgajiem" personāžiem ir vismaz divas "vājās vietas", pie tam abas ir 100% likumīgi (!!!) un visnotaļ reāli izmantojamas.

Atbildēt

Tā strādā tiesneši, tā Senāts, arī tiesu izpildītāji

13.02.2020. 22:59

»

mb

Tiesu izpildītāji - asinsūcēji uz tautas miesas. Pretīgs darbs


Advokāti un tiesu izpildītāji izdomā pamatojumu, kura likumā nav un brauc uz priekšu - tiesas par to priecājas, ari Senāts vai visās advokāta Normunda Šlitkes, "zemes barona", Maksātnespējas administrācijas advokāta lietās pret tautu. Un tauta maksā kaukdama, raudādama, lejot asaras. Liela daļa Senāta tiesnešu, izmantojot savu varu, krāpj tautu, kaut šāda darbība ir krimināli sodāma. Pret tiesnesi var ierosināt lietu ģenerālprokurors - vai tad viņš cels skandālu pret savu patronu?

Atbildēt

cietušais

13.02.2020. 20:47

Ar Bunkusu bija par maz Vienotībai pietuvoto juristu mafijai. Tam laikam vajadzētu sekot arī Vansovičam, Ločmelim, Ābelei, Velmeram un pārējiem.

Atbildēt

mb

13.02.2020. 19:49

Tiesu izpildītāji - asinsūcēji uz tautas miesas. Pretīgs darbs

Atbildēt

jaajaa

13.02.2020. 19:29

»

paga

Kad tie tiesu izpildītāji iesaistījās procesā, pirms vai pēc maksātnespējas


...noteikti, ka pirms...:D...bet vislabākais nonsenss pašreiz ir ar uzturlīdzekļiem...ja tam vecākam, kurš no fonda ir saņēmis naudu, pēkšņi parādās nauda un viņš, kā godīgam pilsonim pienākas, nolemj atdot valstij parādu, tad tiesu izpildītājs viņam liks samaksāt piedzīšanas izdevumus otra vecāka (sauksim "vainīgā nemaksātāja")vietā par naudu, kuru tiesu izpildītājs piedzinis nav..:)

Atbildēt

paga

13.02.2020. 19:18

Kad tie tiesu izpildītāji iesaistījās procesā, pirms vai pēc maksātnespējas?

Atbildēt

jaajaa

13.02.2020. 19:04

»

Paldies par info

Paldies par rakstu...


...ja godīgi, tad es personīgi pat neredzu, uz kuru hartas pantu nobalstīt šādu sūdzību...:(

Atbildēt

jaajaa

13.02.2020. 19:01

...šite gan prasītos Bordāna komentārs...ar tiesu izpildītājiem karot ir baigi grūti...un kad beidzot būs likumdošanā norma par to, ka uzturlīdzekļus var atdot fondam, nesamaksājot ZTI ?...:)

Atbildēt

Paldies par info

13.02.2020. 16:36

Paldies par rakstu.


Varbūt jūs zinat :
(1) kādu cilvēku apvienību, kas cietuši no Parex bankas American Express kredītkaršu izsniegšanas afēras, cilvēkiem dodot parakstīt mikroskopiskas drukas Tipveida noteikumus bez Tarifu un Cenrāžu pievienošanas karšu noformēšanas brīžos.
(2) varbūt jums zināms kāds , kurš šajā jautājumā ticis līdz Eirpas Savienības tiesai par patērētāju tiesību rupjiem pārkāpumiem, negodīgu komercpraksi
(tagadējā Parex bankas tiesību pārņēmēja tiesvedības procesos ir banka Citadele )

Uzskatu, ka Parex bankas apkrāptām fiziskām personām vajadzētu apvienoties.

Atbildēt

ha ha ha !

13.02.2020. 14:03

Vai tad vairs neatceraties anekdoti par žīdu, kurš mantojumu mauku mājas prostitūtai
"izsniedza" sadalot vairākās daļās un katru reizi par "izsniegšanu" noplēsa pakalpojumu
natūrā ?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...